reklama

Procestujte na kole celou střední Evropu

Rádi občas vyrazíte s partnerem nebo celou rodinou na cyklovýlet? S jarním počasím se blíží ideální doba na poznávání krás přírody ze sedla. Naše zem nabízí spoustu pěkných tras, pro opravdové nadšence ale máme tipy na neokoukaná místa v zahraničí.

Máte naši republiku projetou křížem krážem a přemýšlíte, kam vyrazit dál? Ať už vás lákají spíše rovné cesty, nebo jste dobrodruzi, co se rádi projedou po lese, vyzkoušejte cyklostezky také v okolních státech. Objevte krásy Německa, Polska či Slovenska a poznejte naše sousedy tak, jak jste o nich nikdy dříve nesmýšleli.

Plánujte předem, vyhněte se problémům

Pokud se chystáte na nějaký ten delší cyklovýlet za hranice České republiky, je třeba mít vše dobře promyšleno. Nestačí si zkrátka sbalit mapu a vyrazit. Máte správně seřízené kolo? A co sportovní vybavení, mysleli jste na všechno? Plánovat se vyplatí s předstihem, abyste nemuseli řešit problémy na poslední chvíli.

Nejednu starost související s dovolenou v zahraničí vám pomůže vyřešit cashback portál Tipli.cz. Nejen, že díky němu seženete sportovní oblečení o pár korun levněji, ale ušetříte také na případném ubytování. Jak? Dostanete zpět peníze za nákup!

Stačí se zcela zdarma zaregistrovat na stránkách cashback portálu a nechat se odměnit za každý nákup. A to celkem ve více než 750 obchodech, kde ušetříte až 33 %. Například při nákupu sportovní výbavy v inSPORTline získáte zpět 2 %. Myslete na své zdraví a pořiďte si kvalitní funkční oblečení a pevnou helmu, která vás ochrání v případě nehody.

Máte už vymyšleno, kde budete spát? Výlet do zahraničí není na jeden den. Mrkněte na hotely nebo penziony na trase a vyberte si podle ceny i vybavení. A to nejlépe na cestovateli oblíbeném Booking.com, kde s Tipli získáte zpět z částky ubytování až 4 %. Vybírejte ubytování v zahraničí chytře a s předstihem, než vám ty nejlepší nabídky někdo vyfoukne.

Žhavý tip na zahraniční cyklovýlet: Labská stezka pro milovníky dlouhých výšlapů

Užijte si několikadenní výlet z Prahy do Drážďan či opačně. Zhruba 200 km dlouhá Labská stezka vede z oblíbených německých Drážďan přes Pirnu, lázeňské městečko Bad Schandau, úchvatný národní park Saské Švýcarsko až do Labského kaňonu.

Zde si užijete náročnější trasu mezi skalisky, pořádně potrénujete nohy a nadýcháte se čistého vzduchu. Následně se dostanete do našeho národního parku České Švýcarsko a dále pak přes Děčín, Litoměřice a Mělník dorazíte do Prahy.

Pokud by pro vás obousměrná trasa byla příliš náročná, využijte možností cestování vlakem či speciálními autobusy. Jednu z cest se tak nechte svézt a druhou si užijte na svém milovaném kole. Trasa však není pro žádné začátečníky a kvůli skalnatým částem cesty, kde mohou nezkušení cyklisté přijít k úrazu, doporučujeme sjednat cestovní pojištění.

Při cestování na kole je obecně vhodné na cestovní pojištění myslet a volit i vhodná připojištění. Základní varianta často nepokrývá všechna rizika, která nám v případě úrazu mohou pěkně provětrat peněženku. Při každé cestě za hranice tak zvažte náročnost trasy – cestovní pojištění dnes pořídíte už za několik korun na den, což je pro vaše zdraví i klid na duši dobrá investice.

Dáváte-li před přírodou a těžším trasám raději přednost městským cyklostezkám, pak by pro vás mohla být to pravé vídeňská Okružní cyklostezka po Ringu. I do Vídně se snadno dostanete vlakem nebo autobusem, samotná stezka pak vede okolo hlavních UNESCO památek a končí u Dunaje. Celý okruh je rovinka dlouhá 5,5 km, hravě ji tak zdolají i malí závodníci.

Ať už nakonec zvolíte trasu jakoukoliv, vždy se zařiďte tak, abyste si ji mohli užít v bezpečí a pohodlí bez starostí o cokoli. Cyklostezek je v našich sousedních zemích spousta a krásy tamější přírody opravdu stojí za to. Vyrazte tedy na pár dní sami, nebo vezměte celou rodinu a udělejte něco pro své zdraví i požitek.

- inzerce -, 18.03.2019
Blogy

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

 ()
Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a Náhorního Karabachu. Po této oblasti jsme pokukovali dlouho. Nejprve se nám ale děti zdály moc malé, pak tam v pohraničí v roce 2016 vypukl krátký ale ozbrojený konflikt, v dalších letech…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

 ()
Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště daleko. Z Hamburku se to sice podél Labe zdálo na pláž kousek, ale na koupání to tam nebylo. Tak jsme to museli vzít na jih, přes státy Beneluxu, městečkem Schengen do Francie, pak podél Rýnu…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

 ()
To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje se to Route des Grandes Alpes, a jde o slavnou silnici vedoucí napříč francouzskými Alpami. Oficiálně začíná u Ženevského jezera, vine se skrz hory poblíž italské hranice, kde překonává šest…
Peggy | 26.02.2020

Dámská zdraví z PoSázaví aneb jaké jsou cesty podél Sázavy

 ()
Dámská 2019 se nesla pod heslem "Pramen zdraví z PoSázaví" a Posázaví jsme si užily opravdu dost. Jely jsme Sázavu od pramene k soutoku. HMS chtěla původně jet obráceně, ale akceptovala můj návrh, že je lepší vyjet z domova vlakem a po svých se pak vrátit, než někde poslední den stíhat vlak. A…
radka | 14.02.2020

Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

 ()
Oberalppass (2046 m n. m.) tak tam končí naše cesta podél Rýna. Nebude to žádné dlouhé psaní, asi tak jako nám trval výjezd do sedla. Ráno jsme stáli on the road ještě dřív, než se objevili první motorkáři, a za dvě hodinky jsme byli nahoře. Překvapilo nás ta snadnost, taková rozehřívačka po ránu,…
Peggy | 14.02.2020

O čem se mluví:

NEcyklo Francouzský tisk 6 před 6 minutami
Elektrokola Stavba akumulátoru před 7 minutami
NEcyklo Co vás zaujalo 224. před 18 minutami
Elektrokola Racceway E-Babeta dnes v 19:09
Nabíječka 14s dnes v 18:56
Lehokola Tak jsem viděl lehokolo VII. dnes v 15:15
Technické rady Staré pastorky. dnes v 09:32
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

267 cyklistů (14 přihlášených)

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje…
Peggy | 26.02.2020