reklama

Procestujte na kole celou střední Evropu

Rádi občas vyrazíte s partnerem nebo celou rodinou na cyklovýlet? S jarním počasím se blíží ideální doba na poznávání krás přírody ze sedla. Naše zem nabízí spoustu pěkných tras, pro opravdové nadšence ale máme tipy na neokoukaná místa v zahraničí.

Máte naši republiku projetou křížem krážem a přemýšlíte, kam vyrazit dál? Ať už vás lákají spíše rovné cesty, nebo jste dobrodruzi, co se rádi projedou po lese, vyzkoušejte cyklostezky také v okolních státech. Objevte krásy Německa, Polska či Slovenska a poznejte naše sousedy tak, jak jste o nich nikdy dříve nesmýšleli.

Plánujte předem, vyhněte se problémům

Pokud se chystáte na nějaký ten delší cyklovýlet za hranice České republiky, je třeba mít vše dobře promyšleno. Nestačí si zkrátka sbalit mapu a vyrazit. Máte správně seřízené kolo? A co sportovní vybavení, mysleli jste na všechno? Plánovat se vyplatí s předstihem, abyste nemuseli řešit problémy na poslední chvíli.

Nejednu starost související s dovolenou v zahraničí vám pomůže vyřešit cashback portál Tipli.cz. Nejen, že díky němu seženete sportovní oblečení o pár korun levněji, ale ušetříte také na případném ubytování. Jak? Dostanete zpět peníze za nákup!

Stačí se zcela zdarma zaregistrovat na stránkách cashback portálu a nechat se odměnit za každý nákup. A to celkem ve více než 750 obchodech, kde ušetříte až 33 %. Například při nákupu sportovní výbavy v inSPORTline získáte zpět 2 %. Myslete na své zdraví a pořiďte si kvalitní funkční oblečení a pevnou helmu, která vás ochrání v případě nehody.

Máte už vymyšleno, kde budete spát? Výlet do zahraničí není na jeden den. Mrkněte na hotely nebo penziony na trase a vyberte si podle ceny i vybavení. A to nejlépe na cestovateli oblíbeném Booking.com, kde s Tipli získáte zpět z částky ubytování až 4 %. Vybírejte ubytování v zahraničí chytře a s předstihem, než vám ty nejlepší nabídky někdo vyfoukne.

Žhavý tip na zahraniční cyklovýlet: Labská stezka pro milovníky dlouhých výšlapů

Užijte si několikadenní výlet z Prahy do Drážďan či opačně. Zhruba 200 km dlouhá Labská stezka vede z oblíbených německých Drážďan přes Pirnu, lázeňské městečko Bad Schandau, úchvatný národní park Saské Švýcarsko až do Labského kaňonu.

Zde si užijete náročnější trasu mezi skalisky, pořádně potrénujete nohy a nadýcháte se čistého vzduchu. Následně se dostanete do našeho národního parku České Švýcarsko a dále pak přes Děčín, Litoměřice a Mělník dorazíte do Prahy.

Pokud by pro vás obousměrná trasa byla příliš náročná, využijte možností cestování vlakem či speciálními autobusy. Jednu z cest se tak nechte svézt a druhou si užijte na svém milovaném kole. Trasa však není pro žádné začátečníky a kvůli skalnatým částem cesty, kde mohou nezkušení cyklisté přijít k úrazu, doporučujeme sjednat cestovní pojištění.

Při cestování na kole je obecně vhodné na cestovní pojištění myslet a volit i vhodná připojištění. Základní varianta často nepokrývá všechna rizika, která nám v případě úrazu mohou pěkně provětrat peněženku. Při každé cestě za hranice tak zvažte náročnost trasy – cestovní pojištění dnes pořídíte už za několik korun na den, což je pro vaše zdraví i klid na duši dobrá investice.

Dáváte-li před přírodou a těžším trasám raději přednost městským cyklostezkám, pak by pro vás mohla být to pravé vídeňská Okružní cyklostezka po Ringu. I do Vídně se snadno dostanete vlakem nebo autobusem, samotná stezka pak vede okolo hlavních UNESCO památek a končí u Dunaje. Celý okruh je rovinka dlouhá 5,5 km, hravě ji tak zdolají i malí závodníci.

Ať už nakonec zvolíte trasu jakoukoliv, vždy se zařiďte tak, abyste si ji mohli užít v bezpečí a pohodlí bez starostí o cokoli. Cyklostezek je v našich sousedních zemích spousta a krásy tamější přírody opravdu stojí za to. Vyrazte tedy na pár dní sami, nebo vezměte celou rodinu a udělejte něco pro své zdraví i požitek.

- inzerce -, 18.03.2019
Blogy

První dobrodružství v sedle

 ()
Asi málokdo dokáže zapomenout na své první větší cyklistické dobrodružství. I já si to své velmi dobře pamatuji - možná i proto, že to není zase tak strašně dávno, ale přeci jen od té doby třináctkrát sníh zasypal hory, třináctkrát odkvetly lípy a třináctkrát vlaštovky přilétly z teplých krajin.…
JohnyB | 16.05.2019

Cesta z města (ba i z vesnice) aneb West Highland Way romantiky zbavená

 ()
Před několika lety jsem byla se svojí maminkou na poznávacím (a velmi drahém) zájezdu do Skotska. Za čtyři dny nás povozili po všech výrazných pamětihodnostech a zejména v místech, kde nám bylo dopřáno ze silničního odpočívadla se pár minut pokochat výhledy do přírody, ve mně uzrálo přesvědčení, že…
Ifča | 12.05.2019

Vietnam na kole 2019

Vybrat destinací na další dovolenou byl boj. Nejprve jsem chtěl do Arménie, pak mi psal známý, jestli bych nejel do Vietnamu, protože cestovka, co s ní normálně jezdím, to letos nedělá. Ale přišlo mi to málo zajímavé, tak pomohl strejda Google a našel c.k. Rajbas. Recenze byly dobré, známý chválil…
RendaStr | 06.05.2019

Karpatský oblouk na kole s dětmi - část 7. - závěr

 ()
Část 7 - Ukrajina, Slovensko, Polsko a hurá domů Minule jsem psala, že Karpaty nekončí v Rumunsku, ale pokračují na Ukrajinu. Zbylo nám ještě pár dní nad plán, tak jsme po směru karpatského oblouku vyrazili dál. Přejeli jsme Tisu a rázem jsme se ocitli v jiném světě. Ve světe mimo EU, který je…
Peggy | 06.05.2019

Rumunským a srbským Banátom 2018

 ()
Pôvodne plánovanú cestu po Balkáne (Srbsko, Kosovo, Macedonia, Albánsko, Č. Hora, B a H, Chorvatsko) "zrušilo" búrkové počasie v tejto oblasti, záplavy, zosuvy pôdy a krupobitie- následne vysoké horúčavy neskôr (koniec júna, júl) a záhrada týždeň bez "obsluhy". Po krátkom váhaní prišlo na rad opäť…
bi-cyklista | 03.05.2019

O čem se mluví:

NEcyklo Co vás zaujalo 211 před 11 minutami
Elektrokola Budeme zvyšovat limit na 32km/h? před 13 minutami
Komentáře k článkům Nový Zéland na kole – deštné pralesy Jižního ostrova dnes v 12:27
Oblečení a outdoor Nepromokavé ponožky - neoprén, seals dnes v 11:48
Silniční kola Svoboda dnes v 11:45
NEcyklo Radování ze sněhu 2018 - 2019 / II včera v 23:03
Technické rady kde koupit díly na staré Shimano? včera v 22:11
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

339 cyklistů (31 přihlášených)

První dobrodružství v sedle

Asi málokdo dokáže zapomenout na své první větší cyklistické dobrodružství. I já si to své velmi dobře…
JohnyB | 16.05.2019

Cesta z města (ba i z vesnice) aneb West Highland Way romantiky zbavená

Před několika lety jsem byla se svojí maminkou na poznávacím (a velmi drahém) zájezdu do Skotska. Za čtyři…
Ifča | 12.05.2019

Vietnam na kole 2019

Vybrat destinací na další dovolenou byl boj. Nejprve jsem chtěl do Arménie, pak mi psal známý, jestli bych…
RendaStr | 06.05.2019