reklama

Procestujte na kole celou střední Evropu

Rádi občas vyrazíte s partnerem nebo celou rodinou na cyklovýlet? S jarním počasím se blíží ideální doba na poznávání krás přírody ze sedla. Naše zem nabízí spoustu pěkných tras, pro opravdové nadšence ale máme tipy na neokoukaná místa v zahraničí.

Máte naši republiku projetou křížem krážem a přemýšlíte, kam vyrazit dál? Ať už vás lákají spíše rovné cesty, nebo jste dobrodruzi, co se rádi projedou po lese, vyzkoušejte cyklostezky také v okolních státech. Objevte krásy Německa, Polska či Slovenska a poznejte naše sousedy tak, jak jste o nich nikdy dříve nesmýšleli.

Plánujte předem, vyhněte se problémům

Pokud se chystáte na nějaký ten delší cyklovýlet za hranice České republiky, je třeba mít vše dobře promyšleno. Nestačí si zkrátka sbalit mapu a vyrazit. Máte správně seřízené kolo? A co sportovní vybavení, mysleli jste na všechno? Plánovat se vyplatí s předstihem, abyste nemuseli řešit problémy na poslední chvíli.

Nejednu starost související s dovolenou v zahraničí vám pomůže vyřešit cashback portál Tipli.cz. Nejen, že díky němu seženete sportovní oblečení o pár korun levněji, ale ušetříte také na případném ubytování. Jak? Dostanete zpět peníze za nákup!

Stačí se zcela zdarma zaregistrovat na stránkách cashback portálu a nechat se odměnit za každý nákup. A to celkem ve více než 750 obchodech, kde ušetříte až 33 %. Například při nákupu sportovní výbavy v inSPORTline získáte zpět 2 %. Myslete na své zdraví a pořiďte si kvalitní funkční oblečení a pevnou helmu, která vás ochrání v případě nehody.

Máte už vymyšleno, kde budete spát? Výlet do zahraničí není na jeden den. Mrkněte na hotely nebo penziony na trase a vyberte si podle ceny i vybavení. A to nejlépe na cestovateli oblíbeném Booking.com, kde s Tipli získáte zpět z částky ubytování až 4 %. Vybírejte ubytování v zahraničí chytře a s předstihem, než vám ty nejlepší nabídky někdo vyfoukne.

Žhavý tip na zahraniční cyklovýlet: Labská stezka pro milovníky dlouhých výšlapů

Užijte si několikadenní výlet z Prahy do Drážďan či opačně. Zhruba 200 km dlouhá Labská stezka vede z oblíbených německých Drážďan přes Pirnu, lázeňské městečko Bad Schandau, úchvatný národní park Saské Švýcarsko až do Labského kaňonu.

Zde si užijete náročnější trasu mezi skalisky, pořádně potrénujete nohy a nadýcháte se čistého vzduchu. Následně se dostanete do našeho národního parku České Švýcarsko a dále pak přes Děčín, Litoměřice a Mělník dorazíte do Prahy.

Pokud by pro vás obousměrná trasa byla příliš náročná, využijte možností cestování vlakem či speciálními autobusy. Jednu z cest se tak nechte svézt a druhou si užijte na svém milovaném kole. Trasa však není pro žádné začátečníky a kvůli skalnatým částem cesty, kde mohou nezkušení cyklisté přijít k úrazu, doporučujeme sjednat cestovní pojištění.

Při cestování na kole je obecně vhodné na cestovní pojištění myslet a volit i vhodná připojištění. Základní varianta často nepokrývá všechna rizika, která nám v případě úrazu mohou pěkně provětrat peněženku. Při každé cestě za hranice tak zvažte náročnost trasy – cestovní pojištění dnes pořídíte už za několik korun na den, což je pro vaše zdraví i klid na duši dobrá investice.

Dáváte-li před přírodou a těžším trasám raději přednost městským cyklostezkám, pak by pro vás mohla být to pravé vídeňská Okružní cyklostezka po Ringu. I do Vídně se snadno dostanete vlakem nebo autobusem, samotná stezka pak vede okolo hlavních UNESCO památek a končí u Dunaje. Celý okruh je rovinka dlouhá 5,5 km, hravě ji tak zdolají i malí závodníci.

Ať už nakonec zvolíte trasu jakoukoliv, vždy se zařiďte tak, abyste si ji mohli užít v bezpečí a pohodlí bez starostí o cokoli. Cyklostezek je v našich sousedních zemích spousta a krásy tamější přírody opravdu stojí za to. Vyrazte tedy na pár dní sami, nebo vezměte celou rodinu a udělejte něco pro své zdraví i požitek.

- inzerce -, 18.03.2019
Blogy

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

 ()
Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i zajíc, který vyskočil z pole před autem. Teplota neklesá pod třicítku ani po čtvrté hodině - ideální jet se tak akorát smočit někam k rybníku, ale to víte, kolo je kolo. Už cestou z práce…
JohnyB | včera

Znova ve Vysokých Tatrách na kole i pěšky 2019

 ()
Stejné výchozí místo jako vloni, ne že bychom neradi objevovali nové lokality, ale když se nám někde líbí, rádi se tam vracíme. Náš loňský pokoj s terasou a výhledem na kostel v Nové Lesné je volný přesně začátkem srpna, kdy potřebujeme odjet z města a konečně přestat bušit celé dny do klávesnice,…
HMS | 02.09.2019

Miladatlon 2019 - skoro na bedně

 ()
Oproti loňsku jsem letos moc závodů nestihl, triatlonů bylo jen pár a zatím žádný kvadriatlon. Zkoušet závodit na inlinech se mi po nedávném přistání na asfaltu moc nechtělo a tak zbývala možnost vyrazit do Ústí nad Labem na závod Miladatlon. Trasa 500 m plavání, 2 km pádlování, 20 km kolo a 5 km…
Jrr | 01.09.2019

Dva dny za městem – Do Poličky na medovník

 ()
Loňská dvoudenní cyklovýprava mě nadchla tak, že jsem byl rozhodnut si ji zopakovat i letos. I když to nebylo úplně jednoduché, nakonec se podařilo najít i potřebné volno na samém konci srpna. V noci před startem přešla studená fronta, která v jinak horkém létě přinesla citelné ochlazení a hlavně…
Santi | 31.08.2019

Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

 ()
Čas, který potřebuji k tomu, abych se ráno vypravil jsem za ty dva týdny v sedle dokázal zkrátit na půl hodiny. Večer zbytečně nekrámuji, některé věci, jako třeba náhradní duše, zůstávají na dně brašen po celou cestu, jiné zase našly přesně stanovené místo, zvyknul jsem si na ten režim.Jedu, jím,…
Jindra8526 | 24.08.2019

O čem se mluví:

Vyjížďky, srazy, akce Podzimní sraz 2019 před minutou
Cestování na kole Malé houbové Švédsko (9/19) dnes v 15:04
NEcyklo Pobavilo, potěšilo 153. dnes v 14:22
OT - Jak ušít teepee dnes v 14:15
NEcyklo Co vás zaujalo 215. dnes v 12:41
Co vás vytočilo 126 dnes v 09:55
Ostatní – cyklo Jaké to bylo dneska 83. dnes v 07:34
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

238 cyklistů (19 přihlášených)

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | včera

Znova ve Vysokých Tatrách na kole i pěšky 2019

Stejné výchozí místo jako vloni, ne že bychom neradi objevovali nové lokality, ale když se nám někde líbí,…
HMS | 02.09.2019

Miladatlon 2019 - skoro na bedně

Oproti loňsku jsem letos moc závodů nestihl, triatlonů bylo jen pár a zatím žádný kvadriatlon. Zkoušet…
Jrr | 01.09.2019