reklama

Procestujte na kole celou střední Evropu

Rádi občas vyrazíte s partnerem nebo celou rodinou na cyklovýlet? S jarním počasím se blíží ideální doba na poznávání krás přírody ze sedla. Naše zem nabízí spoustu pěkných tras, pro opravdové nadšence ale máme tipy na neokoukaná místa v zahraničí.

Máte naši republiku projetou křížem krážem a přemýšlíte, kam vyrazit dál? Ať už vás lákají spíše rovné cesty, nebo jste dobrodruzi, co se rádi projedou po lese, vyzkoušejte cyklostezky také v okolních státech. Objevte krásy Německa, Polska či Slovenska a poznejte naše sousedy tak, jak jste o nich nikdy dříve nesmýšleli.

Plánujte předem, vyhněte se problémům

Pokud se chystáte na nějaký ten delší cyklovýlet za hranice České republiky, je třeba mít vše dobře promyšleno. Nestačí si zkrátka sbalit mapu a vyrazit. Máte správně seřízené kolo? A co sportovní vybavení, mysleli jste na všechno? Plánovat se vyplatí s předstihem, abyste nemuseli řešit problémy na poslední chvíli.

Nejednu starost související s dovolenou v zahraničí vám pomůže vyřešit cashback portál Tipli.cz. Nejen, že díky němu seženete sportovní oblečení o pár korun levněji, ale ušetříte také na případném ubytování. Jak? Dostanete zpět peníze za nákup!

Stačí se zcela zdarma zaregistrovat na stránkách cashback portálu a nechat se odměnit za každý nákup. A to celkem ve více než 750 obchodech, kde ušetříte až 33 %. Například při nákupu sportovní výbavy v inSPORTline získáte zpět 2 %. Myslete na své zdraví a pořiďte si kvalitní funkční oblečení a pevnou helmu, která vás ochrání v případě nehody.

Máte už vymyšleno, kde budete spát? Výlet do zahraničí není na jeden den. Mrkněte na hotely nebo penziony na trase a vyberte si podle ceny i vybavení. A to nejlépe na cestovateli oblíbeném Booking.com, kde s Tipli získáte zpět z částky ubytování až 4 %. Vybírejte ubytování v zahraničí chytře a s předstihem, než vám ty nejlepší nabídky někdo vyfoukne.

Žhavý tip na zahraniční cyklovýlet: Labská stezka pro milovníky dlouhých výšlapů

Užijte si několikadenní výlet z Prahy do Drážďan či opačně. Zhruba 200 km dlouhá Labská stezka vede z oblíbených německých Drážďan přes Pirnu, lázeňské městečko Bad Schandau, úchvatný národní park Saské Švýcarsko až do Labského kaňonu.

Zde si užijete náročnější trasu mezi skalisky, pořádně potrénujete nohy a nadýcháte se čistého vzduchu. Následně se dostanete do našeho národního parku České Švýcarsko a dále pak přes Děčín, Litoměřice a Mělník dorazíte do Prahy.

Pokud by pro vás obousměrná trasa byla příliš náročná, využijte možností cestování vlakem či speciálními autobusy. Jednu z cest se tak nechte svézt a druhou si užijte na svém milovaném kole. Trasa však není pro žádné začátečníky a kvůli skalnatým částem cesty, kde mohou nezkušení cyklisté přijít k úrazu, doporučujeme sjednat cestovní pojištění.

Při cestování na kole je obecně vhodné na cestovní pojištění myslet a volit i vhodná připojištění. Základní varianta často nepokrývá všechna rizika, která nám v případě úrazu mohou pěkně provětrat peněženku. Při každé cestě za hranice tak zvažte náročnost trasy – cestovní pojištění dnes pořídíte už za několik korun na den, což je pro vaše zdraví i klid na duši dobrá investice.

Dáváte-li před přírodou a těžším trasám raději přednost městským cyklostezkám, pak by pro vás mohla být to pravé vídeňská Okružní cyklostezka po Ringu. I do Vídně se snadno dostanete vlakem nebo autobusem, samotná stezka pak vede okolo hlavních UNESCO památek a končí u Dunaje. Celý okruh je rovinka dlouhá 5,5 km, hravě ji tak zdolají i malí závodníci.

Ať už nakonec zvolíte trasu jakoukoliv, vždy se zařiďte tak, abyste si ji mohli užít v bezpečí a pohodlí bez starostí o cokoli. Cyklostezek je v našich sousedních zemích spousta a krásy tamější přírody opravdu stojí za to. Vyrazte tedy na pár dní sami, nebo vezměte celou rodinu a udělejte něco pro své zdraví i požitek.

- inzerce -, 18.03.2019
Blogy

Malta 6/2019

 ()
Žádné velké okecávání nebude, od toho jsou tu jiní :-) Snad jen pár "poznatků", pokud se chcete vydat na tudle cestu taky Bombu na vaření jsme koupili v obchodě, na nějž nám dal odkaz AV. Mnohokrát díky. ;-) s majitelem parádní domluva, byl moc ochotný. http://www.campingmalta.com/cooking.php…
Bruca | 13.07.2019

A opět ta lužická jezera

 ()
Udělalo se mi neplánované volno. Najednou jsem měl před sebou volný čtvrtek, pátek a samozřejmě víkend. A dokonce se konečně udělalo teplo, zbývalo jen vyřešit otázku kam. Po zavrhnutí zběsilých úvah typu vlakem k Baltu jsem nakonec zůstal pěkně při zemi a vyrazil k Lužickým jezerům. Sice jsem tam…
petrp | 02.07.2019

RUNDREISE 2019: Durch die Schweiz

 ()
Těžké bylo určit den začátku expedice za hranice všedních dnů a se všelijakými obavami na chvíli opustit domov. Těžší byl návrat, když už byl cíl na dohled, když se přivyklo cestovatelskému režimu, když "bonjour" opět vystřídalo "grüezi" a pak "grüss dich". Najednou se nechtělo domů. Kdy zas bude…
Quatsch | 01.07.2019

Za ruskou a borůvkami – trek národním parkem Urho Kekkonen

 ()
Národní park Urha Kekkonena /Národní park Urho Kekkonen/ Národní park Urha Kekkonena /finsky Urho Kekkosen kansallispuisto/ je chráněná oblast kategorie IV dle klasifikace Mezinárodního svazu ochrany přírody. Nachází se v severofinské provincii Laponsko, na katastru sídel Savukoski, Sodankylä a…
šíp | 11.06.2019

Brecon Beacons – Velikonoce na horách (2019)

 ()
No na horách – nejvyšší kopec má jen necelých 900 m, takže spíš taková Českomoravská krabatina než Krkonoše. Ale to vůbec nevadí, navíc díky průchodnějšímu terénu se tu dá s kolem dobře drandit i po travnatých svazích a hřebenech. Tentokrát však Čerta výjimečně na kamzičí stezky hrkat nehodlám – …
cyklo-poustevnik | 24.05.2019

O čem se mluví:

Ostatní – cyklo Jaké to bylo dneska 82. dnes v 07:38
Rada při výběru kola Sava včera v 23:11
NEcyklo Pobavilo, potěšilo 151 včera v 22:59
Ve městě na kole Po chodníku? včera v 22:42
NEcyklo Co vás zaujalo 213. včera v 22:21
Elektrokola články Čína vs. Samsung včera v 21:18
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

206 cyklistů (22 přihlášených)

Malta 6/2019

Žádné velké okecávání nebude, od toho jsou tu jiní :-) Snad jen pár "poznatků", pokud se chcete vydat na…
Bruca | 13.07.2019

A opět ta lužická jezera

Udělalo se mi neplánované volno. Najednou jsem měl před sebou volný čtvrtek, pátek a samozřejmě víkend. A…
petrp | 02.07.2019

RUNDREISE 2019: Durch die Schweiz

Těžké bylo určit den začátku expedice za hranice všedních dnů a se všelijakými obavami na chvíli opustit…
Quatsch | 01.07.2019