reklama

Přemýšlíte nad netradiční jarní návštěvou Prahy?

Neopakovatelný pohled na romantické střechy starého města v prvních jarních paprscích, čerstvý závan jarního větru a atmosférou dýchající pamětihodnosti jsou lákadla, kvůli kterým stojí se v prvních jarních dnech vydat do Prahy. Že jste památky v Praze viděli? Nevadí. Poradíme vám, jak si stověžatou českou metropoli užít na začátku jara tak trochu netradičním způsobem.

Pražské náplavky

A teď už hurá do města. Nejkrásnější pohled na prahu je prý z Vltavy. Ať už se rozhodnete pro výlet lodí nebo procházku pro nábřeží. Zastavte se na některé akci pořádané na Pražských náplavkách. Už na počátku jara tady narazíte na nejrůznější akce jako koncerty, food festivaly nebo farmářské trhy. Společně  tak můžete vyrazit na nákupy, na dobré jídlo nebo za kulturním životem. Navíc se podél chodeckých a cyklistických stezek dostanete k hlavním památkovým částem prahy -  Výtoň, Vyšehrad, Karlův most, Staroměstské náměstí až třeba do holešovic.
Seznam aktuálních akcí pražských náplavek.

Matějská pouť

Jestli cestujete s dětmi, tak rozhodně nesmíte minout tradiční Matějskou pouť. V letošním roce  pražská „Matějská" oslaví 424 let. Samozřejmě zde najdete desítky tuzemských i zahraničních atrakcí, kterých tady bývá každý rok více než stovka. Otevřeno je od pondělí do neděle a vstupné je 30kč. Více na webu Matějské pouti.

Beer Bike tour po Praze

Jste-li skupina přátel a chcete zažít netradiční a přesto jednu z aktuálně nejoblíbenějších venkovních atrakcí v Praze, vyzkoušejte projíždku na Beer Bike Prague, držící první místo i v žebříčku TripAdvisoru. Jak tato populární vyjížďka, během které za hodinu a půl uvidíte všechny turisticky význačné lokality, probíhá?

beer bike

Zastřešené kolo pojme až 15 hostů, kteří ho pohánějí svým šlapáním do pedálů. Díky tomu se rychlým a zdravým způsobem přepraví k jednotlivým památkám a navíc se zahřejí v sychravém zimním počasí. Občerstvení, pivo slavné značky Plzeň, čepuje přímo za jízdy sympatická servírka, samozřejmostí je průvodce a profesionální řidič má na starosti řízení.

Zážitková střelba Praha

Pokud na vašem výletě zatoužíte po něčem opravdu jiném než po památkách a vánoční atmosféře. Jedinečnou příležitost nabízí třeba venkovní střelnice RANGER Prague shooting. Jedná se o skvělé místo k odreagování, zdokonalení ve střelbě a vyzkoušení rozličných zbraní. Profesionální instruktoři z řad armády a policie vám nabídnou policejní brokovnice, vyhlášenou vojenskou pušku AK 47 nebo legendární revolver Smith & Wesson.

střelba

Střelnice v Praze nabízí areál o ploše přibližně sedmi hektarů se čtveřicí střelišť, na nichž lze pálit ve vzdálenostech 25 až 500 metrů. Na své si tady přijde kdokoliv včetně zkušených střelců i absolutních nováčků bez střeleckého průkazu.

Některý z programů výše určitě zpestří váš výlet do Prahy a vedle památek budete mít s rodinou a přáteli dlouho na co vzpomínat. 

, 11.03.2019
Blogy

První dobrodružství v sedle

 ()
Asi málokdo dokáže zapomenout na své první větší cyklistické dobrodružství. I já si to své velmi dobře pamatuji - možná i proto, že to není zase tak strašně dávno, ale přeci jen od té doby třináctkrát sníh zasypal hory, třináctkrát odkvetly lípy a třináctkrát vlaštovky přilétly z teplých krajin.…
JohnyB | 16.05.2019

Cesta z města (ba i z vesnice) aneb West Highland Way romantiky zbavená

 ()
Před několika lety jsem byla se svojí maminkou na poznávacím (a velmi drahém) zájezdu do Skotska. Za čtyři dny nás povozili po všech výrazných pamětihodnostech a zejména v místech, kde nám bylo dopřáno ze silničního odpočívadla se pár minut pokochat výhledy do přírody, ve mně uzrálo přesvědčení, že…
Ifča | 12.05.2019

Vietnam na kole 2019

Vybrat destinací na další dovolenou byl boj. Nejprve jsem chtěl do Arménie, pak mi psal známý, jestli bych nejel do Vietnamu, protože cestovka, co s ní normálně jezdím, to letos nedělá. Ale přišlo mi to málo zajímavé, tak pomohl strejda Google a našel c.k. Rajbas. Recenze byly dobré, známý chválil…
RendaStr | 06.05.2019

Karpatský oblouk na kole s dětmi - část 7. - závěr

 ()
Část 7 - Ukrajina, Slovensko, Polsko a hurá domů Minule jsem psala, že Karpaty nekončí v Rumunsku, ale pokračují na Ukrajinu. Zbylo nám ještě pár dní nad plán, tak jsme po směru karpatského oblouku vyrazili dál. Přejeli jsme Tisu a rázem jsme se ocitli v jiném světě. Ve světe mimo EU, který je…
Peggy | 06.05.2019

Rumunským a srbským Banátom 2018

 ()
Pôvodne plánovanú cestu po Balkáne (Srbsko, Kosovo, Macedonia, Albánsko, Č. Hora, B a H, Chorvatsko) "zrušilo" búrkové počasie v tejto oblasti, záplavy, zosuvy pôdy a krupobitie- následne vysoké horúčavy neskôr (koniec júna, júl) a záhrada týždeň bez "obsluhy". Po krátkom váhaní prišlo na rad opäť…
bi-cyklista | 03.05.2019

O čem se mluví:

Oblečení a outdoor Nepromokavé ponožky - neoprén, seals dnes v 04:36
NEcyklo Co vás zaujalo 211 dnes v 00:21
Elektrokola Budeme zvyšovat limit na 32km/h? dnes v 00:02
Silniční kola Svoboda včera v 23:44
NEcyklo Radování ze sněhu 2018 - 2019 / II včera v 23:03
Technické rady kde koupit díly na staré Shimano? včera v 22:11
Lehokola Jihomoravský sleh 2019 včera v 21:24
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

127 cyklistů (3 přihlášení)

První dobrodružství v sedle

Asi málokdo dokáže zapomenout na své první větší cyklistické dobrodružství. I já si to své velmi dobře…
JohnyB | 16.05.2019

Cesta z města (ba i z vesnice) aneb West Highland Way romantiky zbavená

Před několika lety jsem byla se svojí maminkou na poznávacím (a velmi drahém) zájezdu do Skotska. Za čtyři…
Ifča | 12.05.2019

Vietnam na kole 2019

Vybrat destinací na další dovolenou byl boj. Nejprve jsem chtěl do Arménie, pak mi psal známý, jestli bych…
RendaStr | 06.05.2019