reklama

Přemýšlíte nad netradiční jarní návštěvou Prahy?

Neopakovatelný pohled na romantické střechy starého města v prvních jarních paprscích, čerstvý závan jarního větru a atmosférou dýchající pamětihodnosti jsou lákadla, kvůli kterým stojí se v prvních jarních dnech vydat do Prahy. Že jste památky v Praze viděli? Nevadí. Poradíme vám, jak si stověžatou českou metropoli užít na začátku jara tak trochu netradičním způsobem.

Pražské náplavky

A teď už hurá do města. Nejkrásnější pohled na prahu je prý z Vltavy. Ať už se rozhodnete pro výlet lodí nebo procházku pro nábřeží. Zastavte se na některé akci pořádané na Pražských náplavkách. Už na počátku jara tady narazíte na nejrůznější akce jako koncerty, food festivaly nebo farmářské trhy. Společně  tak můžete vyrazit na nákupy, na dobré jídlo nebo za kulturním životem. Navíc se podél chodeckých a cyklistických stezek dostanete k hlavním památkovým částem prahy -  Výtoň, Vyšehrad, Karlův most, Staroměstské náměstí až třeba do holešovic.
Seznam aktuálních akcí pražských náplavek.

Matějská pouť

Jestli cestujete s dětmi, tak rozhodně nesmíte minout tradiční Matějskou pouť. V letošním roce  pražská „Matějská" oslaví 424 let. Samozřejmě zde najdete desítky tuzemských i zahraničních atrakcí, kterých tady bývá každý rok více než stovka. Otevřeno je od pondělí do neděle a vstupné je 30kč. Více na webu Matějské pouti.

Beer Bike tour po Praze

Jste-li skupina přátel a chcete zažít netradiční a přesto jednu z aktuálně nejoblíbenějších venkovních atrakcí v Praze, vyzkoušejte projíždku na Beer Bike Prague, držící první místo i v žebříčku TripAdvisoru. Jak tato populární vyjížďka, během které za hodinu a půl uvidíte všechny turisticky význačné lokality, probíhá?

beer bike

Zastřešené kolo pojme až 15 hostů, kteří ho pohánějí svým šlapáním do pedálů. Díky tomu se rychlým a zdravým způsobem přepraví k jednotlivým památkám a navíc se zahřejí v sychravém zimním počasí. Občerstvení, pivo slavné značky Plzeň, čepuje přímo za jízdy sympatická servírka, samozřejmostí je průvodce a profesionální řidič má na starosti řízení.

Zážitková střelba Praha

Pokud na vašem výletě zatoužíte po něčem opravdu jiném než po památkách a vánoční atmosféře. Jedinečnou příležitost nabízí třeba venkovní střelnice RANGER Prague shooting. Jedná se o skvělé místo k odreagování, zdokonalení ve střelbě a vyzkoušení rozličných zbraní. Profesionální instruktoři z řad armády a policie vám nabídnou policejní brokovnice, vyhlášenou vojenskou pušku AK 47 nebo legendární revolver Smith & Wesson.

střelba

Střelnice v Praze nabízí areál o ploše přibližně sedmi hektarů se čtveřicí střelišť, na nichž lze pálit ve vzdálenostech 25 až 500 metrů. Na své si tady přijde kdokoliv včetně zkušených střelců i absolutních nováčků bez střeleckého průkazu.

Některý z programů výše určitě zpestří váš výlet do Prahy a vedle památek budete mít s rodinou a přáteli dlouho na co vzpomínat. 

, 11.03.2019
Blogy

Malta 6/2019

 ()
Žádné velké okecávání nebude, od toho jsou tu jiní :-) Snad jen pár "poznatků", pokud se chcete vydat na tudle cestu taky Bombu na vaření jsme koupili v obchodě, na nějž nám dal odkaz AV. Mnohokrát díky. ;-) s majitelem parádní domluva, byl moc ochotný. http://www.campingmalta.com/cooking.php…
Bruca | 13.07.2019

A opět ta lužická jezera

 ()
Udělalo se mi neplánované volno. Najednou jsem měl před sebou volný čtvrtek, pátek a samozřejmě víkend. A dokonce se konečně udělalo teplo, zbývalo jen vyřešit otázku kam. Po zavrhnutí zběsilých úvah typu vlakem k Baltu jsem nakonec zůstal pěkně při zemi a vyrazil k Lužickým jezerům. Sice jsem tam…
petrp | 02.07.2019

RUNDREISE 2019: Durch die Schweiz

 ()
Těžké bylo určit den začátku expedice za hranice všedních dnů a se všelijakými obavami na chvíli opustit domov. Těžší byl návrat, když už byl cíl na dohled, když se přivyklo cestovatelskému režimu, když "bonjour" opět vystřídalo "grüezi" a pak "grüss dich". Najednou se nechtělo domů. Kdy zas bude…
Quatsch | 01.07.2019

Za ruskou a borůvkami – trek národním parkem Urho Kekkonen

 ()
Národní park Urha Kekkonena /Národní park Urho Kekkonen/ Národní park Urha Kekkonena /finsky Urho Kekkosen kansallispuisto/ je chráněná oblast kategorie IV dle klasifikace Mezinárodního svazu ochrany přírody. Nachází se v severofinské provincii Laponsko, na katastru sídel Savukoski, Sodankylä a…
šíp | 11.06.2019

Brecon Beacons – Velikonoce na horách (2019)

 ()
No na horách – nejvyšší kopec má jen necelých 900 m, takže spíš taková Českomoravská krabatina než Krkonoše. Ale to vůbec nevadí, navíc díky průchodnějšímu terénu se tu dá s kolem dobře drandit i po travnatých svazích a hřebenech. Tentokrát však Čerta výjimečně na kamzičí stezky hrkat nehodlám – …
cyklo-poustevnik | 24.05.2019

O čem se mluví:

Vyjížďky, srazy, akce Podzimní sraz 2019 včera v 22:48
Cestování na kole Za týden na kole do Chorvatska. včera v 22:20
Ve městě na kole Po chodníku? včera v 22:05
Elektrokola články Čína vs. Samsung včera v 21:43
NEcyklo Stav našich vodníků I včera v 19:29
Cestování na kole Dvakrát do téže řeky včera v 19:21
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

204 cyklistů (4 přihlášení)

Malta 6/2019

Žádné velké okecávání nebude, od toho jsou tu jiní :-) Snad jen pár "poznatků", pokud se chcete vydat na…
Bruca | 13.07.2019

A opět ta lužická jezera

Udělalo se mi neplánované volno. Najednou jsem měl před sebou volný čtvrtek, pátek a samozřejmě víkend. A…
petrp | 02.07.2019

RUNDREISE 2019: Durch die Schweiz

Těžké bylo určit den začátku expedice za hranice všedních dnů a se všelijakými obavami na chvíli opustit…
Quatsch | 01.07.2019