reklama

Přemýšlíte nad netradiční jarní návštěvou Prahy?

Neopakovatelný pohled na romantické střechy starého města v prvních jarních paprscích, čerstvý závan jarního větru a atmosférou dýchající pamětihodnosti jsou lákadla, kvůli kterým stojí se v prvních jarních dnech vydat do Prahy. Že jste památky v Praze viděli? Nevadí. Poradíme vám, jak si stověžatou českou metropoli užít na začátku jara tak trochu netradičním způsobem.

Pražské náplavky

A teď už hurá do města. Nejkrásnější pohled na prahu je prý z Vltavy. Ať už se rozhodnete pro výlet lodí nebo procházku pro nábřeží. Zastavte se na některé akci pořádané na Pražských náplavkách. Už na počátku jara tady narazíte na nejrůznější akce jako koncerty, food festivaly nebo farmářské trhy. Společně  tak můžete vyrazit na nákupy, na dobré jídlo nebo za kulturním životem. Navíc se podél chodeckých a cyklistických stezek dostanete k hlavním památkovým částem prahy -  Výtoň, Vyšehrad, Karlův most, Staroměstské náměstí až třeba do holešovic.
Seznam aktuálních akcí pražských náplavek.

Matějská pouť

Jestli cestujete s dětmi, tak rozhodně nesmíte minout tradiční Matějskou pouť. V letošním roce  pražská „Matějská" oslaví 424 let. Samozřejmě zde najdete desítky tuzemských i zahraničních atrakcí, kterých tady bývá každý rok více než stovka. Otevřeno je od pondělí do neděle a vstupné je 30kč. Více na webu Matějské pouti.

Beer Bike tour po Praze

Jste-li skupina přátel a chcete zažít netradiční a přesto jednu z aktuálně nejoblíbenějších venkovních atrakcí v Praze, vyzkoušejte projíždku na Beer Bike Prague, držící první místo i v žebříčku TripAdvisoru. Jak tato populární vyjížďka, během které za hodinu a půl uvidíte všechny turisticky význačné lokality, probíhá?

beer bike

Zastřešené kolo pojme až 15 hostů, kteří ho pohánějí svým šlapáním do pedálů. Díky tomu se rychlým a zdravým způsobem přepraví k jednotlivým památkám a navíc se zahřejí v sychravém zimním počasí. Občerstvení, pivo slavné značky Plzeň, čepuje přímo za jízdy sympatická servírka, samozřejmostí je průvodce a profesionální řidič má na starosti řízení.

Zážitková střelba Praha

Pokud na vašem výletě zatoužíte po něčem opravdu jiném než po památkách a vánoční atmosféře. Jedinečnou příležitost nabízí třeba venkovní střelnice RANGER Prague shooting. Jedná se o skvělé místo k odreagování, zdokonalení ve střelbě a vyzkoušení rozličných zbraní. Profesionální instruktoři z řad armády a policie vám nabídnou policejní brokovnice, vyhlášenou vojenskou pušku AK 47 nebo legendární revolver Smith & Wesson.

střelba

Střelnice v Praze nabízí areál o ploše přibližně sedmi hektarů se čtveřicí střelišť, na nichž lze pálit ve vzdálenostech 25 až 500 metrů. Na své si tady přijde kdokoliv včetně zkušených střelců i absolutních nováčků bez střeleckého průkazu.

Některý z programů výše určitě zpestří váš výlet do Prahy a vedle památek budete mít s rodinou a přáteli dlouho na co vzpomínat. 

, 11.03.2019
Blogy

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

 ()
Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a Náhorního Karabachu. Po této oblasti jsme pokukovali dlouho. Nejprve se nám ale děti zdály moc malé, pak tam v pohraničí v roce 2016 vypukl krátký ale ozbrojený konflikt, v dalších letech…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

 ()
Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště daleko. Z Hamburku se to sice podél Labe zdálo na pláž kousek, ale na koupání to tam nebylo. Tak jsme to museli vzít na jih, přes státy Beneluxu, městečkem Schengen do Francie, pak podél Rýnu…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

 ()
To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje se to Route des Grandes Alpes, a jde o slavnou silnici vedoucí napříč francouzskými Alpami. Oficiálně začíná u Ženevského jezera, vine se skrz hory poblíž italské hranice, kde překonává šest…
Peggy | 26.02.2020

Dámská zdraví z PoSázaví aneb jaké jsou cesty podél Sázavy

 ()
Dámská 2019 se nesla pod heslem "Pramen zdraví z PoSázaví" a Posázaví jsme si užily opravdu dost. Jely jsme Sázavu od pramene k soutoku. HMS chtěla původně jet obráceně, ale akceptovala můj návrh, že je lepší vyjet z domova vlakem a po svých se pak vrátit, než někde poslední den stíhat vlak. A…
radka | 14.02.2020

Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

 ()
Oberalppass (2046 m n. m.) tak tam končí naše cesta podél Rýna. Nebude to žádné dlouhé psaní, asi tak jako nám trval výjezd do sedla. Ráno jsme stáli on the road ještě dřív, než se objevili první motorkáři, a za dvě hodinky jsme byli nahoře. Překvapilo nás ta snadnost, taková rozehřívačka po ránu,…
Peggy | 14.02.2020

O čem se mluví:

Lehokola Tak jsem viděl lehokolo VII. před 3 minutami
Elektrokola Stavba akumulátoru před 18 minutami
Racceway E-Babeta dnes v 13:36
Nabíječka 14s dnes v 13:33
Technické rady Staré pastorky. dnes v 09:32
NEcyklo Francouzský tisk 6 dnes v 09:14
Rada při výběru kola Gravel kolo dnes v 08:22
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

225 cyklistů (21 přihlášených)

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje…
Peggy | 26.02.2020