reklama

Přemýšlíte nad netradiční jarní návštěvou Prahy?

Neopakovatelný pohled na romantické střechy starého města v prvních jarních paprscích, čerstvý závan jarního větru a atmosférou dýchající pamětihodnosti jsou lákadla, kvůli kterým stojí se v prvních jarních dnech vydat do Prahy. Že jste památky v Praze viděli? Nevadí. Poradíme vám, jak si stověžatou českou metropoli užít na začátku jara tak trochu netradičním způsobem.

Pražské náplavky

A teď už hurá do města. Nejkrásnější pohled na prahu je prý z Vltavy. Ať už se rozhodnete pro výlet lodí nebo procházku pro nábřeží. Zastavte se na některé akci pořádané na Pražských náplavkách. Už na počátku jara tady narazíte na nejrůznější akce jako koncerty, food festivaly nebo farmářské trhy. Společně  tak můžete vyrazit na nákupy, na dobré jídlo nebo za kulturním životem. Navíc se podél chodeckých a cyklistických stezek dostanete k hlavním památkovým částem prahy -  Výtoň, Vyšehrad, Karlův most, Staroměstské náměstí až třeba do holešovic.
Seznam aktuálních akcí pražských náplavek.

Matějská pouť

Jestli cestujete s dětmi, tak rozhodně nesmíte minout tradiční Matějskou pouť. V letošním roce  pražská „Matějská" oslaví 424 let. Samozřejmě zde najdete desítky tuzemských i zahraničních atrakcí, kterých tady bývá každý rok více než stovka. Otevřeno je od pondělí do neděle a vstupné je 30kč. Více na webu Matějské pouti.

Beer Bike tour po Praze

Jste-li skupina přátel a chcete zažít netradiční a přesto jednu z aktuálně nejoblíbenějších venkovních atrakcí v Praze, vyzkoušejte projíždku na Beer Bike Prague, držící první místo i v žebříčku TripAdvisoru. Jak tato populární vyjížďka, během které za hodinu a půl uvidíte všechny turisticky význačné lokality, probíhá?

beer bike

Zastřešené kolo pojme až 15 hostů, kteří ho pohánějí svým šlapáním do pedálů. Díky tomu se rychlým a zdravým způsobem přepraví k jednotlivým památkám a navíc se zahřejí v sychravém zimním počasí. Občerstvení, pivo slavné značky Plzeň, čepuje přímo za jízdy sympatická servírka, samozřejmostí je průvodce a profesionální řidič má na starosti řízení.

Zážitková střelba Praha

Pokud na vašem výletě zatoužíte po něčem opravdu jiném než po památkách a vánoční atmosféře. Jedinečnou příležitost nabízí třeba venkovní střelnice RANGER Prague shooting. Jedná se o skvělé místo k odreagování, zdokonalení ve střelbě a vyzkoušení rozličných zbraní. Profesionální instruktoři z řad armády a policie vám nabídnou policejní brokovnice, vyhlášenou vojenskou pušku AK 47 nebo legendární revolver Smith & Wesson.

střelba

Střelnice v Praze nabízí areál o ploše přibližně sedmi hektarů se čtveřicí střelišť, na nichž lze pálit ve vzdálenostech 25 až 500 metrů. Na své si tady přijde kdokoliv včetně zkušených střelců i absolutních nováčků bez střeleckého průkazu.

Některý z programů výše určitě zpestří váš výlet do Prahy a vedle památek budete mít s rodinou a přáteli dlouho na co vzpomínat. 

, 11.03.2019
Blogy

Známé i neznámé vrcholy klatovska 3 - Velký Bítov, Sv. Markéta

 ()
Psal se konec léta roku dvoutisícího osmnáctého. Konkrétně před-předposlední prázdninový den. Ne že by mě prázdniny nějak zajímaly - už před léty pro mně tohle slovo ztratilo význam, ale přeci jen, konec léta také nepůsobí nijak optimisticky, už jen proto, že jsem si ho skoro neužil. Ještě loni…
JohnyB | 16.03.2019

Pocta Christianu Battagliovi

 ()
Šumava Na prodloužený šumavský víkend s manželkou a s našimi kamarády Jitkou a Láďou jsem se těšil. Ale už dopředu jsem věděl, že toho moc nenajezdíme. Holky si budou po cestě povídat a Láďa má špatný kyčelní kloub. A protože na mě bylo, jako vždy, vymyslet trasy, začal jsem přemýšlet, co s tím,…
Stanley58 | 15.01.2019

Letní výhní krajinou červeného draka (2018)

 ()
Že prý v Británii pořád prší?!? Zataženo, mlha, vichr, zima, permanentní lijavec? Teplo a slunko možná tak 3 dny v roce? Láry fáry, kam na to ty lidi chodí. Pestré, zdravé, celoročně příjemné klima tu je, ne jako na kontinentu, kde letos ta pouštní výheň začala už v dubnu a pod kotly se topilo fest…
cyklo-poustevnik | 08.01.2019

Úhlava hlava nehlava

 ()
Horké suché léto přímo vybízí, aby člověk trávil veškerý volný čas u vody. Jako ideální outdoorová aktivita se pak jeví například sjet si nějakou řeku - pokud tedy ve vyprahlých korytech ještě vůbec nějaká voda teče. Když ano, normální lidé je pak sjíždí na lodích. Potíž je ale v tom, že já nejsem…
JohnyB | 28.12.2018

Cyklovýlet na kanárský ostrov Lanzarote 7.-14. prosince 2018

 ()
Začíná se stávat tradicí, že s partou bikerů B-teamu Řevnice vyrážím před vánocemi na Kanárské ostrovy si prodloužit cyklosezónu. Letošní cíl byl shodný jako v loni - ostrov Lanzarote. Rozdíl byl v tom, že letošní ostrov byl jako mávnutím proutku zelený na rozdíl od loňského vyprahlého…
Ladama | 27.12.2018

O čem se mluví:

NEcyklo Pobavilo, potěšilo 148. dnes v 00:28
Co Vás zaujalo - 208 včera v 23:55
Ostatní – cyklo Jaké to bylo 80 včera v 21:01
Elektrokola Řídící jednotka 50A Magic včera v 19:32
NEcyklo Jaký skútr? :-) včera v 17:37
Elektrokola prosím o radu s výběrem elektrokola včera v 16:41
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

152 cyklistů (4 přihlášení)

Známé i neznámé vrcholy klatovska 3 - Velký Bítov, Sv. Markéta

Psal se konec léta roku dvoutisícího osmnáctého. Konkrétně před-předposlední prázdninový den. Ne že by mě…
JohnyB | 16.03.2019

Pocta Christianu Battagliovi

Šumava Na prodloužený šumavský víkend s manželkou a s našimi kamarády Jitkou a Láďou jsem se těšil. Ale už…
Stanley58 | 15.01.2019

Letní výhní krajinou červeného draka (2018)

Že prý v Británii pořád prší?!? Zataženo, mlha, vichr, zima, permanentní lijavec? Teplo a slunko možná tak 3…
cyklo-poustevnik | 08.01.2019