reklama

GARDA TREK

Severní část Gardy se svým územím tvořeným vysokými horami a krystalickými vodami představuje vhodný cíl pro milovníky outdoorových sportů.

Okouzlující Garda v Trentinu a její pohádková krajina nadchnou tisíce turistů, kteří si každý rok vybírají tuto lokalitu jako místo pro svou dovolenou, kde mohou provozovat všechny sporty pod širým nebem v nádherné krajině, přírodě a obklopeni historií.

Mezi aktivity nejvíce vhodné pro tuto oblast ponořenou mnoho měsíců do slunečního svitu patří trekking.

Jezero Garda je opravdovým rájem pro nadšence do této sportovní outdoorové aktivity nejen pro to, že se zde nabízí pohádková krajina a středomořské klima umožňující provozovat zde tento sport v každém ročním období, ale také pro nekonečné množství stezek pro pěší tůry, ferraty na zdolávání v příjemném teplém větříku, který zmírňuje zdejší zimy a osvěžuje horký vzduch v létě.

Pro to, abyste zažili naplno trek na Gardě, se zde zrodil sprojekt Garda trek zahrnující tři trekové trasy mezi jezerem a nebem, kde odhalíte a prožijete krásy této světově jedinečné přírodní oblasti.

Garda Trek je přezdívka zahrnující svět tvořený přírodními krásami a neporušenou přírodou připravenou uvítat milovníky trekkingu: tři články shůdné na etapy,podél úbočí a podél hřebenů hor tyčících se do výšky a tvořících opravdovou korunu, která probíhá okolo nejrozlehlejšího jezera Itálie.

Tři itineráře cest jsou rozděleny do různých úrovní podle vzrůstající fyzické a psychické kondice: nízká, střední a vysoká koruna.

GardaTrek Low Loop (nízká koruna) je výlet snadné obtížnosti rozdělený do dvou etap tak, aby byl dostupný pro všechny , kdo chtějí objevit hlavní pilíře oblasti Garda Trentino: Riva, Arco a Nago-Torbole. Je to procházka pro všechny, kdo si chce užívat krásy historických center měst s jejich umělecky tvořenou infrastrukturou a krásnými výhledy a chce si odsud odnést kromě úžasných zážitků z okolní krajiny také nějaký ten suvenýr.

Garda Trek Medium Loop (střední koruna) je rozdělená do čtyř etap schůdných po celý rok. Trasa vede od břehů jezera do nadmořské výšky více než 1000 m nad mořem. V průběhu neskutečně okouzlující stezky se nelze než kochat středomořskou krajinou se všemi jejími barvami,lesní vegetací a její vůní. Trasa začíná a zároveň pak končí v Riva del Garda, je to středně náročný pochod pro ty, co mají rádi dlouhé procházky v horách.

Poslední okruh je Garda Trek Top Loop (vysoká koruna), bezpochyby nejnáročnější okruh ze všech tří. 90 km, 7780m výstupů, 5790 m klesání, toto je skutečný klenot pro nadšence (fyzicky perfektně připravené) tohoto outdoorového sportu.

7 etap od horské chaty k horské chatě, zahrnujíc všechny vrcholky hor, které obklopují severní část jezera Garda. Je to okuh umožňující užít si jedinečných výhledů z nemyslitelných výšek z více jak 2000 m nadmořské výšky.

Je to namáhavá trekingová trasa, za vaše úsilí vás ale bohatě odmění tím, že dosáhnete vrcholků hor, z nichž se můžete kochat neskutečnými výhledy. Top Loop je shůdná od června do října, vždy s přihlédnutím na výskyt sněhu, ledu a aktuálních podmínek počasí. Trasa je rozdělená na 7 etap, které si můžete také naplánovat s použitím veřejné dopravy pro návrat, kdy můžete použít také loď a pokračovat tak v úžasných zážitcích z této trasy.

Prostřednictvím projektu Garda Trek nabízí oblast Gardy v Trentinu všem milovníkům tohoto outdoorového sportu příležitost vychutnat si obrovskou sílu krásného přírodního prostředí, které je světově ojedinělé. Můžete zde vychutnávat krásné výhledy a středomořské klima, nasávat vůně pryskyřice, lesa a všech možných divokých květin tak, abyste očistili svou mysl a tělo při objevování krás okolo jezera Lago di Garda.

Fotogalerie

- inzerce -, 25.09.2017
Vyzkoušejte
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 440 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 440 Kč
 (CK Victoria)
cyklistický
Autobusem
5 990 Kč
Do vaší knihovny

Alpský cyklistický pas

Michal Pavlata
ALPEN RADFAHREN REISEPASS / ALPINE CYCLING PASSPORT / LE PASSEPORT CYCLISTE DES ALPES / PASSAPORTO CICLISTICO ALPINO Dáváte si na svých…
100 Kč

Poutnický deník

Jiří Bouda
Tři velké cesty po Evropě na kole
OD SVATÉHO MATĚJE V PRAZE KE SVATÉMU JAKUBU V SANTIAGU DE COMPOSTELA (2003) CESTA ZPÁTKY - Z LISABONU DO PRAHY (2006) JAK JSEM…
398 Kč
Blogy

Valíme na Moravu – podruhé

 ()
Jak už jsem kdysi vyprávěl, v Třebíči na Moravě máme jednu příbuzenskou větev, a tak se tam od nás z Klatovska jednou, dvakrát ročně vydáváme. Cesta autem dlouhá asi 250 kilometrů mi dlouho šrotovala v mozkových převodech, až jsem se jednou odhodlal a byla z toho parádní dvoudenní cesta s brašnami.…
JohnyB | 16.08.2019

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

 ()
Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede-li člověk po dálnici, nemá šanci si toho všimnout, ale na kole je to docela jiné. Krasoduchové by si na mě smlsli, neboť jsem opravdu zažíval pocity nefalšovaného a zarputilého xenofoba.…
Jindra8526 | 10.08.2019

Krkonošemi na kole (2019.07.21. - 07.24.)

 ()
Dlouho jsme s kamarádem Jardou sbírali morální síly na podobný podnik. Nakonec jsme se rozhodli využít volný čas, který se nabízel v tomto termínu mezi prací, hlídáním vnoučat, koček, domácími pracemi a pod... Jistě bychom vymysleli cestu Krkonošemi i na víc dní, jen bychom ji museli zase odkládat…
vlli2 | 29.07.2019

Být králem na cestě... 3. Do Bruselu

 ()
Ven z města světel zase podél kanálu, časně zrána. Na sever, nevábným předměstím Saint-Denis, kde by člověk nechtěl zůstat sám po setmění, tahle část Paříze opravdu za vidění moc nestojí. Naštěstí je neděle, všichni spí, jen u a tam se potácí nějaká postavička či skupinka, která má ještě noc a…
Jindra8526 | 28.07.2019

Být králem na cestě... 2. Do Paříže

 ()
Na snídani ve Strasbourgu je moc brzo, celé město ještě spí. Tady to umím, rovně, pak u mekáče doprava přes park a jsem u kanálu Marna-Rýn, který bude mojí navigací dalších 70 kilometrů. Trochu vystrašeně sleduji oblohu a čekám, kdy se nad obzorem vyloupne ten neúprosný, zářící tyran, ale „zatím…
Jindra8526 | 27.07.2019

O čem se mluví:

Lehokola Homebuilders lehokol 12 dnes v 23:06
NEcyklo Co vás zaujalo 214. dnes v 22:28
Technické rady Převod přesmykače dnes v 21:53
Elektrokola Střešní nosič na ekolo dnes v 21:03
Lehokola Tak jsem viděl(a) lehokolo VI. dnes v 20:59
Technické rady Délka ramínka dnes v 18:39
NEcyklo OT - Jak ušít teepee dnes v 17:51
Komentáře k blogu Být králem na cestě... 1. Německo dnes v 13:51
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

271 cyklistů (7 přihlášených)

Valíme na Moravu – podruhé

Jak už jsem kdysi vyprávěl, v Třebíči na Moravě máme jednu příbuzenskou větev, a tak se tam od nás z…
JohnyB | 16.08.2019

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede…
Jindra8526 | 10.08.2019

Krkonošemi na kole (2019.07.21. - 07.24.)

Dlouho jsme s kamarádem Jardou sbírali morální síly na podobný podnik. Nakonec jsme se rozhodli využít volný…
vlli2 | 29.07.2019