reklama

GARDA TREK

Severní část Gardy se svým územím tvořeným vysokými horami a krystalickými vodami představuje vhodný cíl pro milovníky outdoorových sportů.

Okouzlující Garda v Trentinu a její pohádková krajina nadchnou tisíce turistů, kteří si každý rok vybírají tuto lokalitu jako místo pro svou dovolenou, kde mohou provozovat všechny sporty pod širým nebem v nádherné krajině, přírodě a obklopeni historií.

Mezi aktivity nejvíce vhodné pro tuto oblast ponořenou mnoho měsíců do slunečního svitu patří trekking.

Jezero Garda je opravdovým rájem pro nadšence do této sportovní outdoorové aktivity nejen pro to, že se zde nabízí pohádková krajina a středomořské klima umožňující provozovat zde tento sport v každém ročním období, ale také pro nekonečné množství stezek pro pěší tůry, ferraty na zdolávání v příjemném teplém větříku, který zmírňuje zdejší zimy a osvěžuje horký vzduch v létě.

Pro to, abyste zažili naplno trek na Gardě, se zde zrodil sprojekt Garda trek zahrnující tři trekové trasy mezi jezerem a nebem, kde odhalíte a prožijete krásy této světově jedinečné přírodní oblasti.

Garda Trek je přezdívka zahrnující svět tvořený přírodními krásami a neporušenou přírodou připravenou uvítat milovníky trekkingu: tři články shůdné na etapy,podél úbočí a podél hřebenů hor tyčících se do výšky a tvořících opravdovou korunu, která probíhá okolo nejrozlehlejšího jezera Itálie.

Tři itineráře cest jsou rozděleny do různých úrovní podle vzrůstající fyzické a psychické kondice: nízká, střední a vysoká koruna.

GardaTrek Low Loop (nízká koruna) je výlet snadné obtížnosti rozdělený do dvou etap tak, aby byl dostupný pro všechny , kdo chtějí objevit hlavní pilíře oblasti Garda Trentino: Riva, Arco a Nago-Torbole. Je to procházka pro všechny, kdo si chce užívat krásy historických center měst s jejich umělecky tvořenou infrastrukturou a krásnými výhledy a chce si odsud odnést kromě úžasných zážitků z okolní krajiny také nějaký ten suvenýr.

Garda Trek Medium Loop (střední koruna) je rozdělená do čtyř etap schůdných po celý rok. Trasa vede od břehů jezera do nadmořské výšky více než 1000 m nad mořem. V průběhu neskutečně okouzlující stezky se nelze než kochat středomořskou krajinou se všemi jejími barvami,lesní vegetací a její vůní. Trasa začíná a zároveň pak končí v Riva del Garda, je to středně náročný pochod pro ty, co mají rádi dlouhé procházky v horách.

Poslední okruh je Garda Trek Top Loop (vysoká koruna), bezpochyby nejnáročnější okruh ze všech tří. 90 km, 7780m výstupů, 5790 m klesání, toto je skutečný klenot pro nadšence (fyzicky perfektně připravené) tohoto outdoorového sportu.

7 etap od horské chaty k horské chatě, zahrnujíc všechny vrcholky hor, které obklopují severní část jezera Garda. Je to okuh umožňující užít si jedinečných výhledů z nemyslitelných výšek z více jak 2000 m nadmořské výšky.

Je to namáhavá trekingová trasa, za vaše úsilí vás ale bohatě odmění tím, že dosáhnete vrcholků hor, z nichž se můžete kochat neskutečnými výhledy. Top Loop je shůdná od června do října, vždy s přihlédnutím na výskyt sněhu, ledu a aktuálních podmínek počasí. Trasa je rozdělená na 7 etap, které si můžete také naplánovat s použitím veřejné dopravy pro návrat, kdy můžete použít také loď a pokračovat tak v úžasných zážitcích z této trasy.

Prostřednictvím projektu Garda Trek nabízí oblast Gardy v Trentinu všem milovníkům tohoto outdoorového sportu příležitost vychutnat si obrovskou sílu krásného přírodního prostředí, které je světově ojedinělé. Můžete zde vychutnávat krásné výhledy a středomořské klima, nasávat vůně pryskyřice, lesa a všech možných divokých květin tak, abyste očistili svou mysl a tělo při objevování krás okolo jezera Lago di Garda.

Fotogalerie

- inzerce -, 25.09.2017
Vyzkoušejte
 (CK Kudrna)

Lago di Garda MTB

Itálie
05.05.2020 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
8 000 Kč
 (CK Kudrna)

Lago di Garda na silničním kole

Itálie
05.05.2020 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
8 000 Kč
 (CK Bondo)

Lago di Garda: Ráj na horském kole MTB

Itálie
30.05.2020 - 9 dní
cyklistický
Autobusem
11 740 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 740 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 740 Kč
Do vaší knihovny

Alpský cyklistický pas

Michal Pavlata
ALPEN RADFAHREN REISEPASS / ALPINE CYCLING PASSPORT / LE PASSEPORT CYCLISTE DES ALPES / PASSAPORTO CICLISTICO ALPINO Dáváte si na svých…
100 Kč

Poutnický deník

Jiří Bouda
Tři velké cesty po Evropě na kole
OD SVATÉHO MATĚJE V PRAZE KE SVATÉMU JAKUBU V SANTIAGU DE COMPOSTELA (2003) CESTA ZPÁTKY - Z LISABONU DO PRAHY (2006) JAK JSEM…
398 Kč
Blogy

Západní Evropou s dětmi aneb od Severního moře ke Středozemnímu - část 1.

 ()
část první, Německo a Holandsko "A kolik tam bude McDonaldů?" zeptaly se děti, když jsme je seznámili s plánem letní dovolené. Víťa (11 let) a Šárka (9 let). Začíná být čím dál těžší je pro něco nadchnout. Jenomže už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Tentokrát…
Peggy | 16.01.2020

Cesta okolo Krkonoš za Krakonošem 2019

 ()
Loni jsme jeli ve dvojku Orlické hory, tak jsem si říkal, že bychom se mohli posunout kousek na západ. Krkonoše. Slovo vzbuzující respekt. Podhůří Krkonoš zní lépe. Ještě naplánovat trasu, která by byla schůdná pro Petru a logisticky zvládnutelná. Vlak taky nejede všude. Start je jasný. Zlínský…
ondrapisklak | 18.12.2019

Putování na posvátnou horu

 ()
Den 1. Čtvrtek, 18. července 2019 ráno nakládám na kolo brašny narvané k prasknutí a k tomu i malý stan. Počasí se tváří celkem příznivě, teplota dvanáct stupňů, nebe skoro jasné. V půl osmé opouštím rodné městečko sám a mám podivně dobrou náladu, jak už dlouho ne. Hlava čistá, prázdná, jako bych…
JohnyB | 14.12.2019

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po souběžně vedené železnici přehnala krásná nová souprava osobního vlaku. A hned jsem si odpověděl. Protože ještě vloni tady jezdili klasické vagony a nastupovat do vlaku s kolem po schůdkách…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

 ()
Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy, sepsat to po pár měsících, prostě staré zážitky vytlačí nové, z paměti se vytrácí detaily a zůstane jen něco jako „pocit".A tím pocitem z posledních etap je zklamání, únava, bolest a…
Jindra8526 | 04.10.2019

O čem se mluví:

Technické rady Nylonová plachtovina - kde ji sehnat? dnes v 05:28
Vyjížďky, srazy, akce Sraz lehokol Polsko dnes v 01:46
NEcyklo Radování ze sněhu 2019 - 2020 včera v 22:13
Elektrokola Elektrokola MTF zkušenosti a servis. včera v 21:53
Cestování na kole Hamburg - Gdansk (Eurovelo 13) včera v 21:32
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

113 cyklistů (11 přihlášených)

Západní Evropou s dětmi aneb od Severního moře ke Středozemnímu - část 1.

část první, Německo a Holandsko "A kolik tam bude McDonaldů?" zeptaly se děti, když jsme je seznámili s…
Peggy | 16.01.2020

Cesta okolo Krkonoš za Krakonošem 2019

Loni jsme jeli ve dvojku Orlické hory, tak jsem si říkal, že bychom se mohli posunout kousek na západ.…
ondrapisklak | 18.12.2019

Putování na posvátnou horu

Den 1. Čtvrtek, 18. července 2019 ráno nakládám na kolo brašny narvané k prasknutí a k tomu i malý stan.…
JohnyB | 14.12.2019