reklama

GARDA TREK

Severní část Gardy se svým územím tvořeným vysokými horami a krystalickými vodami představuje vhodný cíl pro milovníky outdoorových sportů.

Okouzlující Garda v Trentinu a její pohádková krajina nadchnou tisíce turistů, kteří si každý rok vybírají tuto lokalitu jako místo pro svou dovolenou, kde mohou provozovat všechny sporty pod širým nebem v nádherné krajině, přírodě a obklopeni historií.

Mezi aktivity nejvíce vhodné pro tuto oblast ponořenou mnoho měsíců do slunečního svitu patří trekking.

Jezero Garda je opravdovým rájem pro nadšence do této sportovní outdoorové aktivity nejen pro to, že se zde nabízí pohádková krajina a středomořské klima umožňující provozovat zde tento sport v každém ročním období, ale také pro nekonečné množství stezek pro pěší tůry, ferraty na zdolávání v příjemném teplém větříku, který zmírňuje zdejší zimy a osvěžuje horký vzduch v létě.

Pro to, abyste zažili naplno trek na Gardě, se zde zrodil sprojekt Garda trek zahrnující tři trekové trasy mezi jezerem a nebem, kde odhalíte a prožijete krásy této světově jedinečné přírodní oblasti.

Garda Trek je přezdívka zahrnující svět tvořený přírodními krásami a neporušenou přírodou připravenou uvítat milovníky trekkingu: tři články shůdné na etapy,podél úbočí a podél hřebenů hor tyčících se do výšky a tvořících opravdovou korunu, která probíhá okolo nejrozlehlejšího jezera Itálie.

Tři itineráře cest jsou rozděleny do různých úrovní podle vzrůstající fyzické a psychické kondice: nízká, střední a vysoká koruna.

GardaTrek Low Loop (nízká koruna) je výlet snadné obtížnosti rozdělený do dvou etap tak, aby byl dostupný pro všechny , kdo chtějí objevit hlavní pilíře oblasti Garda Trentino: Riva, Arco a Nago-Torbole. Je to procházka pro všechny, kdo si chce užívat krásy historických center měst s jejich umělecky tvořenou infrastrukturou a krásnými výhledy a chce si odsud odnést kromě úžasných zážitků z okolní krajiny také nějaký ten suvenýr.

Garda Trek Medium Loop (střední koruna) je rozdělená do čtyř etap schůdných po celý rok. Trasa vede od břehů jezera do nadmořské výšky více než 1000 m nad mořem. V průběhu neskutečně okouzlující stezky se nelze než kochat středomořskou krajinou se všemi jejími barvami,lesní vegetací a její vůní. Trasa začíná a zároveň pak končí v Riva del Garda, je to středně náročný pochod pro ty, co mají rádi dlouhé procházky v horách.

Poslední okruh je Garda Trek Top Loop (vysoká koruna), bezpochyby nejnáročnější okruh ze všech tří. 90 km, 7780m výstupů, 5790 m klesání, toto je skutečný klenot pro nadšence (fyzicky perfektně připravené) tohoto outdoorového sportu.

7 etap od horské chaty k horské chatě, zahrnujíc všechny vrcholky hor, které obklopují severní část jezera Garda. Je to okuh umožňující užít si jedinečných výhledů z nemyslitelných výšek z více jak 2000 m nadmořské výšky.

Je to namáhavá trekingová trasa, za vaše úsilí vás ale bohatě odmění tím, že dosáhnete vrcholků hor, z nichž se můžete kochat neskutečnými výhledy. Top Loop je shůdná od června do října, vždy s přihlédnutím na výskyt sněhu, ledu a aktuálních podmínek počasí. Trasa je rozdělená na 7 etap, které si můžete také naplánovat s použitím veřejné dopravy pro návrat, kdy můžete použít také loď a pokračovat tak v úžasných zážitcích z této trasy.

Prostřednictvím projektu Garda Trek nabízí oblast Gardy v Trentinu všem milovníkům tohoto outdoorového sportu příležitost vychutnat si obrovskou sílu krásného přírodního prostředí, které je světově ojedinělé. Můžete zde vychutnávat krásné výhledy a středomořské klima, nasávat vůně pryskyřice, lesa a všech možných divokých květin tak, abyste očistili svou mysl a tělo při objevování krás okolo jezera Lago di Garda.

Fotogalerie

- inzerce -, 25.09.2017
Vyzkoušejte
 (CK Kudrna)

Lago di Garda MTB

Itálie
04.05.2018 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
7 300 Kč
 (CK Kudrna)

Lago di Garda na silničním kole

Itálie
04.05.2018 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
7 300 Kč
 (CK Extrem Tour)

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

Itálie
11.05.2018 - 10 dní
cyklistický
Autobusem
12 390 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
10 480 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
10 480 Kč
Do vaší knihovny

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč

Vandry s bejkem

Jan Vlasák
Druhé vydání – aktualizované a doplněné
Tato kniha vyšla poprvé před deseti roky, v roce 1995. V té době to byla obyčejná brožura, tištěná na dřevitém papíře, s několika nepříliš…
222 Kč
Blogy

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

 ()
Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním směrem, takže tak akorát pro ranní rozcvičku a naopak protažení po práci (kdo sedí v práci za počítačem, určitě chápe). Musím říct, že jsem zjistil, že mi právě jízda na kole dává dobrý pocit…
StanaPavlicek | 23.03.2018

Radoušovo bloudění

 ()
Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v nedohlednu a přitom já měl už takovou chuť vyrazit na nějaký závod. Sedl jsem tedy k počítači a ponořil se do hlubin internetu. A tu jsem ho objevil! Rudoušovo bloudění - zimní orientační závod.…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

 ()
Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já? A máte už své kolo připraveno? Jsem ten typ cyklisty, který jezdí na kole až do začátku zimy, ale na konci sezóny si už kolo nepřipravím na jaro. Prostě ho umyju, doma zaparkuju a seřízení…
StanaPavlicek | 13.03.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (5.)

 ()
Ukrajina „Z Ruska jedete?" zeptali se nás domorodci na Ukrajině. „Da. To bývali vaši druzja, že?" nadhodili jsme téma. Ve zvědavosti, co na to řeknou. „To bývalo. Teď už prý spolu zase nekamarádíme," odpověděli s úsměvem. Vypadali, že je jim to jedno. Starosti měli úplně jiné. Tak trochu jsme…
Peggy | 01.03.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (4.)

 ()
Do Ruska Dvacátý pátý den cesty jsme navečer přijeli na ruské hranice. Měli jsme za sebou přesně 2000 ujetých kilometrů, z toho přes Bělorusko jich bylo 900.Věděli jsme, že mezi Ruskem a Běloruskem by měly hranice být otevřené, což umožnila vzájemná dohoda, resp. konfederační rusko-běloruské…
Peggy | 15.02.2018

O čem se mluví:

Elektrokola dotaz před 8 minutami
NEcyklo Zaujalo 190 dnes v 12:17
MTB a krosová kola Lehokolista uvažuje o MTB :-) dnes v 12:14
NEcyklo Nevzdáváme, hubneme 2 :-) dnes v 11:32
Co vás vytočilo 119. dnes v 11:19
Cestování na kole Brašny Decathlon dnes v 10:46
Vyjížďky, srazy, akce Jarní Chřyby :) 2018 dnes v 10:17
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (20 přihlášených)

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním…
StanaPavlicek | 23.03.2018

Radoušovo bloudění

Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já…
StanaPavlicek | 13.03.2018