reklama

Horolezecké stěny u jezera Garda

Úbočí hor v severní části jezera Garda je magickým místem, kde se setkávají na jednom místě hory, údolí a krystalické vody tak, aby vtiskly tvář jedné z nejkrásnějších scenérií Itálie.

Severní část Gardy patří k Trentinu, kde se společně s městečky Nago-Torbole, Riva del Garda a Arco jezero mění v místo vhodné jak pro klidnou dovolenou, tak pro dovolenou plnou outdorového sportu.

Středomořské klima skloubené s působivým masivem Alp činí toto místo předurčené pro sportovní nadšence a aktivity jako je horolezectví. Strmé skalnaté stěny tyčící se nad jezerem a v údolí Valle del Sarca společně s mírnými teplotami tvoří výborné předpoklady pro lezení po skalách. Dají se zde trávit úžasné teplé sportovní dny na zdravém vzduchu.

Oblast jezera Lago di Garda je známá v celé Evropě jako opravdový ráj sportovního lezení. Je zde velké množství lezeckých cest všech obtížností a pro všechny úrovně přípravy. Zde mohou všichni nadšenci pro tento sport po výběru vhodné stěny prožít úžasné emoce. Cesty na stěnách jsou zde perfektně upravené a dovolují lezectví při zajištění plné bezpečnosti a nabízejí úžasné výhledy do okolní krajiny tvořené zelenými horami a jezerem. Zde je to pro nadšence lezectví skutečný zážitek, který nelze zažít nikde jinde na světě.

Některé stěny jsou pravidelně udržované a kontrolované díky tomu, že jsou součástí projektu Outdoor Park Garda Trentino. Tento projekt umožňuje spolupráci místních úřadů s úřadem pro podporu cestovního ruchu a dovoluje tak naplno si užívat tohoto adrenalinového sportu.

V projektu je obsažených 15 horolezeckých stěn Outdoorového parku o celkové obtížnosti od 3a po 8a+. Od rodinné stěny San Martino přes stěnu Abissi se stupněm obtížnosti 8a+. V poslední době se nabídka pro příznivce lezení rozšířila o další dvě nové rodinné stěny: první se nachází v Drena a jedná se o stěnu, kde je vybudováno 11 cest a jejich obtížnost se pohybuje od 3a do 4c.

Druhá stěna – Massi delle Traole se nachází v prostoru, který byl již předtím určen pro lezení, blízko stěny Segrom.

Právě na Gardě se díky obrovskému počtu horolezeckých stěn zrodilo světové setkání horolezců: Il Rock Master Festival. Tento rok se koná již po třicáté.

Je to prodloužený víkend lákající veškerou světovou komunitu příznivců lezectví, jenž se setkává v Arco na Gardě. Je to událost, na které nadšenci pro tento sport nesmějí chybět.

Čestným ambasadorem tohoto sportu na Gardě je slavný šampion lezectví Čech Adam Ondra. Ondra je opravdovým mistrem tohoto sportu a je považován za jednoho z nejlepších světových horolezců všech dob.

Adam Ondra

Pro Adama Garda představuje opravdový a skutečný ráj lezení. Zde si užíval lezení po stávajících cestách a na tyto cesty navázal novými, jako je první cesta obtížnosti 9b na Gardě: Queen Line.

Je to hrdý představitel této oblasti, Adam tuto oblast ještě více prostavil díky své každodenní činnosti a vášni, kterou vložil do všech horolezeckých stěn.

Jezero Garda je přirozeně předurčené pro tuto outdoorovou disciplínu a v tomto duchu se nesou také další obchodní aktivity spojené s tímto sportem, jako jsou školy lezectví a specializovaní průvodci.

Městečko Arco svým způsobem zažilo zrození mnohých obchodů specializovaných na horolezectví, které navštěvují nadšenci tohoto sportu a snaží se využít různých nabídek a slev na specifické vybavení pro tento sport. Také ubytování je zde přizpůsobené nadšencům tohoto sportu svou polohou v těsné blízkosti lezeckých stěn. Tyto lezecké areály jsou vybavené také půjčovnami lezeckého vybavení s malou dílnou, možností umýt a očistit lezecké vybavení a internetovým připojením. Lezectví na jezeru Garda: silné emoce spojené s pohledem na úžasnou krajinu v království horolezců. 

Fotogalerie

- inzerce -, 25.09.2017
Vyzkoušejte
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 440 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 440 Kč
 (CK Victoria)
cyklistický
Autobusem
5 990 Kč
Do vaší knihovny

Tam, kde cesty končí

Michal Pavlata
Nejkrásnější alpské výjezdy a sjezdyRakousko / Německo / Švýcarsko / Itálie / Lichtenštejnsko Motto: Každý kopec má vlastní příběh,…
299 Kč

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč
Blogy

Valíme na Moravu – podruhé

 ()
Jak už jsem kdysi vyprávěl, v Třebíči na Moravě máme jednu příbuzenskou větev, a tak se tam od nás z Klatovska jednou, dvakrát ročně vydáváme. Cesta autem dlouhá asi 250 kilometrů mi dlouho šrotovala v mozkových převodech, až jsem se jednou odhodlal a byla z toho parádní dvoudenní cesta s brašnami.…
JohnyB | 16.08.2019

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

 ()
Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede-li člověk po dálnici, nemá šanci si toho všimnout, ale na kole je to docela jiné. Krasoduchové by si na mě smlsli, neboť jsem opravdu zažíval pocity nefalšovaného a zarputilého xenofoba.…
Jindra8526 | 10.08.2019

Krkonošemi na kole (2019.07.21. - 07.24.)

 ()
Dlouho jsme s kamarádem Jardou sbírali morální síly na podobný podnik. Nakonec jsme se rozhodli využít volný čas, který se nabízel v tomto termínu mezi prací, hlídáním vnoučat, koček, domácími pracemi a pod... Jistě bychom vymysleli cestu Krkonošemi i na víc dní, jen bychom ji museli zase odkládat…
vlli2 | 29.07.2019

Být králem na cestě... 3. Do Bruselu

 ()
Ven z města světel zase podél kanálu, časně zrána. Na sever, nevábným předměstím Saint-Denis, kde by člověk nechtěl zůstat sám po setmění, tahle část Paříze opravdu za vidění moc nestojí. Naštěstí je neděle, všichni spí, jen u a tam se potácí nějaká postavička či skupinka, která má ještě noc a…
Jindra8526 | 28.07.2019

Být králem na cestě... 2. Do Paříže

 ()
Na snídani ve Strasbourgu je moc brzo, celé město ještě spí. Tady to umím, rovně, pak u mekáče doprava přes park a jsem u kanálu Marna-Rýn, který bude mojí navigací dalších 70 kilometrů. Trochu vystrašeně sleduji oblohu a čekám, kdy se nad obzorem vyloupne ten neúprosný, zářící tyran, ale „zatím…
Jindra8526 | 27.07.2019

O čem se mluví:

Technické rady Převod přesmykače dnes v 11:52
Délka ramínka dnes v 10:54
Lehokola Homebuilders lehokol 12 dnes v 09:59
Elektrokola Střešní nosič na ekolo dnes v 09:16
NEcyklo Co vás zaujalo 214. dnes v 08:12
Ostatní – cyklo Jaké to bylo dneska 83. dnes v 07:15
Lehokola Tak jsem viděl(a) lehokolo VI. včera v 20:59
NEcyklo OT - Jak ušít teepee včera v 17:51
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

250 cyklistů (7 přihlášených)

Valíme na Moravu – podruhé

Jak už jsem kdysi vyprávěl, v Třebíči na Moravě máme jednu příbuzenskou větev, a tak se tam od nás z…
JohnyB | 16.08.2019

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede…
Jindra8526 | 10.08.2019

Krkonošemi na kole (2019.07.21. - 07.24.)

Dlouho jsme s kamarádem Jardou sbírali morální síly na podobný podnik. Nakonec jsme se rozhodli využít volný…
vlli2 | 29.07.2019