reklama

Horolezecké stěny u jezera Garda

Úbočí hor v severní části jezera Garda je magickým místem, kde se setkávají na jednom místě hory, údolí a krystalické vody tak, aby vtiskly tvář jedné z nejkrásnějších scenérií Itálie.

Severní část Gardy patří k Trentinu, kde se společně s městečky Nago-Torbole, Riva del Garda a Arco jezero mění v místo vhodné jak pro klidnou dovolenou, tak pro dovolenou plnou outdorového sportu.

Středomořské klima skloubené s působivým masivem Alp činí toto místo předurčené pro sportovní nadšence a aktivity jako je horolezectví. Strmé skalnaté stěny tyčící se nad jezerem a v údolí Valle del Sarca společně s mírnými teplotami tvoří výborné předpoklady pro lezení po skalách. Dají se zde trávit úžasné teplé sportovní dny na zdravém vzduchu.

Oblast jezera Lago di Garda je známá v celé Evropě jako opravdový ráj sportovního lezení. Je zde velké množství lezeckých cest všech obtížností a pro všechny úrovně přípravy. Zde mohou všichni nadšenci pro tento sport po výběru vhodné stěny prožít úžasné emoce. Cesty na stěnách jsou zde perfektně upravené a dovolují lezectví při zajištění plné bezpečnosti a nabízejí úžasné výhledy do okolní krajiny tvořené zelenými horami a jezerem. Zde je to pro nadšence lezectví skutečný zážitek, který nelze zažít nikde jinde na světě.

Některé stěny jsou pravidelně udržované a kontrolované díky tomu, že jsou součástí projektu Outdoor Park Garda Trentino. Tento projekt umožňuje spolupráci místních úřadů s úřadem pro podporu cestovního ruchu a dovoluje tak naplno si užívat tohoto adrenalinového sportu.

V projektu je obsažených 15 horolezeckých stěn Outdoorového parku o celkové obtížnosti od 3a po 8a+. Od rodinné stěny San Martino přes stěnu Abissi se stupněm obtížnosti 8a+. V poslední době se nabídka pro příznivce lezení rozšířila o další dvě nové rodinné stěny: první se nachází v Drena a jedná se o stěnu, kde je vybudováno 11 cest a jejich obtížnost se pohybuje od 3a do 4c.

Druhá stěna – Massi delle Traole se nachází v prostoru, který byl již předtím určen pro lezení, blízko stěny Segrom.

Právě na Gardě se díky obrovskému počtu horolezeckých stěn zrodilo světové setkání horolezců: Il Rock Master Festival. Tento rok se koná již po třicáté.

Je to prodloužený víkend lákající veškerou světovou komunitu příznivců lezectví, jenž se setkává v Arco na Gardě. Je to událost, na které nadšenci pro tento sport nesmějí chybět.

Čestným ambasadorem tohoto sportu na Gardě je slavný šampion lezectví Čech Adam Ondra. Ondra je opravdovým mistrem tohoto sportu a je považován za jednoho z nejlepších světových horolezců všech dob.

Adam Ondra

Pro Adama Garda představuje opravdový a skutečný ráj lezení. Zde si užíval lezení po stávajících cestách a na tyto cesty navázal novými, jako je první cesta obtížnosti 9b na Gardě: Queen Line.

Je to hrdý představitel této oblasti, Adam tuto oblast ještě více prostavil díky své každodenní činnosti a vášni, kterou vložil do všech horolezeckých stěn.

Jezero Garda je přirozeně předurčené pro tuto outdoorovou disciplínu a v tomto duchu se nesou také další obchodní aktivity spojené s tímto sportem, jako jsou školy lezectví a specializovaní průvodci.

Městečko Arco svým způsobem zažilo zrození mnohých obchodů specializovaných na horolezectví, které navštěvují nadšenci tohoto sportu a snaží se využít různých nabídek a slev na specifické vybavení pro tento sport. Také ubytování je zde přizpůsobené nadšencům tohoto sportu svou polohou v těsné blízkosti lezeckých stěn. Tyto lezecké areály jsou vybavené také půjčovnami lezeckého vybavení s malou dílnou, možností umýt a očistit lezecké vybavení a internetovým připojením. Lezectví na jezeru Garda: silné emoce spojené s pohledem na úžasnou krajinu v království horolezců. 

Fotogalerie

- inzerce -, 25.09.2017
Vyzkoušejte
 (CK Bondo)

Lago di Garda: Ráj na horském kole MTB

Itálie
30.05.2020 - 9 dní
cyklistický
Autobusem
11 740 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 740 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 740 Kč
 (CK Mamut tour)

Lago di Garda na kole

Itálie
24.06.2020 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
8 490 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
12 840 Kč
Do vaší knihovny

Alpský cyklistický pas

Michal Pavlata
ALPEN RADFAHREN REISEPASS / ALPINE CYCLING PASSPORT / LE PASSEPORT CYCLISTE DES ALPES / PASSAPORTO CICLISTICO ALPINO Dáváte si na svých…
100 Kč

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč
Blogy

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po souběžně vedené železnici přehnala krásná nová souprava osobního vlaku. A hned jsem si odpověděl. Protože ještě vloni tady jezdili klasické vagony a nastupovat do vlaku s kolem po schůdkách…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

 ()
Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy, sepsat to po pár měsících, prostě staré zážitky vytlačí nové, z paměti se vytrácí detaily a zůstane jen něco jako „pocit".A tím pocitem z posledních etap je zklamání, únava, bolest a…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

 ()
Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i zajíc, který vyskočil z pole před autem. Teplota neklesá pod třicítku ani po čtvrté hodině - ideální jet se tak akorát smočit někam k rybníku, ale to víte, kolo je kolo. Už cestou z práce…
JohnyB | 18.09.2019

Znova ve Vysokých Tatrách na kole i pěšky 2019

 ()
Stejné výchozí místo jako vloni, ne že bychom neradi objevovali nové lokality, ale když se nám někde líbí, rádi se tam vracíme. Náš loňský pokoj s terasou a výhledem na kostel v Nové Lesné je volný přesně začátkem srpna, kdy potřebujeme odjet z města a konečně přestat bušit celé dny do klávesnice,…
HMS | 02.09.2019

Miladatlon 2019 - skoro na bedně

 ()
Oproti loňsku jsem letos moc závodů nestihl, triatlonů bylo jen pár a zatím žádný kvadriatlon. Zkoušet závodit na inlinech se mi po nedávném přistání na asfaltu moc nechtělo a tak zbývala možnost vyrazit do Ústí nad Labem na závod Miladatlon. Trasa 500 m plavání, 2 km pádlování, 20 km kolo a 5 km…
Jrr | 01.09.2019

O čem se mluví:

NEcyklo Co vás zaujalo 219. před okamžikem
Technické rady Přehřívání kotoučových brzd dnes v 08:51
Vyjížďky, srazy, akce Nepetche XVI. dnes v 08:18
Ostatní – cyklo Co vy na to? dnes v 06:27
NEcyklo Radování ze sněhu 2019 - 2020 včera v 20:49
Technické rady nové pláště včera v 18:38
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

143 cyklistů (12 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019