reklama

Novinky Catlike 2014

Španělský výrobce přileb letos trochu ubral plyn v představování dalších nových modelů a raději dal přednost inovacím těch stávajících.

Foto: M. Koukal / Catlike

V posledních několika letech se velmi výrazně obměnila celá nabídka přileb Catlike a tak není kam spěchat s dalšími novinkami. Španělé jdou cestou kvality a každému jednotlivému výrobku věnují náležitou pozornost  a tak se může přilba dočkat postupných inovací a udržet se v katalogu po dlouhá léta. Jako například model Kompacto, který dnes není již nejdražším modelem, ale stále je velmi oblíbený ve své poslední modifikaci. Inovuje se design, upínací systémy, materiály. Zdokonalovat dokonalé, to je krédo značky Catlike.

Mixino nové generace

Novinka letošní sezóny z oblasti silničních high tech přileb se dočkala dalších inovací. Tou nejpodstatnější je použití Graphenu, což je zcela nový materiál (objeven v roce 2004) využívající nanovlákna.

Logo Graphene Nanotech
Catlike Mixino

Firmě Catlike se tak podařilo letos představit vůbec první přilbu využívající Graphen. Jedná se o formu uhlíku, strukturou podobnou grafitu, která má velmi zajímavé fyzikální a chemické vlastnosti. Základní struktura Graphenu  je tvořena atomy uhlíku, uspořádanými v rovinné síťi jedné vrstvy atomů uhlíku v hexagonálním tvaru. Vytvořena je tak silně vrstvená lamelová struktura atomů ve tvaru „včelích pláství“, jejichž vzájemné kovalentní vazby spolu s Van der Waalsovými silami dávají výslednému materiálu až 200 krát vyšší pevnost, než ocel, při extrémně nízké hmotnosti.

Struktura atomů

Tento materiál vykazuje velkou mechanickou pevnost a jedinečné elektronické vlastnosti. Graphen je v současnosti velmi využívaný materiál v oblasti fyzikálního výzkumu materiálů. U přilby Catlike Mixino tak tyto nanovlákna poskytnou maximální ochranu s minimální hmotností.

Řez přilbou Catlike Mixino

Vnitřní aramidová kostra přilby, která zajišťuje její pevnost, je dále ošetřena polymerní matricí graphenových nanovláken, což se projeví zvýšenou pevností a potažmo u přilby lepší absorbcí energie při nárazu. Díky Graphenu se vnitřní kostra přilby pevnostně zlepšila především ve spojích.

Přilba Catlike Mixino
Barevné variace přileb

Tvarově se nové Mixino nepatrně odlišuje od předchůdce větracími otvory, u nichž bylo dosaženo větší účinnosti optimalizací tvaru a sklonu.

Upínací systém

Inovativní upínací systém MPS (Multi Position System) umožňuje optimalizovat komfort přilby díky možnosti individuálního nastavení ve čtyřech bodech. Navrženého tak, aby se přizpůsobil jakékoli velikosti hlavy.

Přídavná skořepina

Novinkou je přídavná skořepina proti dešti, kterou lze přikoupit u modelů Mixino a Whisper.

Kompacto a Taco s novým upínáním

Legendární přilba Kompacto má nyní pokročilý multipoziční upínací systém MPS eXe, který vychází z MPS eVo. Ramena systému jsou navržena s možností vkládání ergonomických vložek, které podle tvarů hlavy. MPS eXe umožňuje také nastavení celého upínacího systému na výšku ve dvou polohách, což zabraňuje nepříjemným pocitům v oblasti týlu.

Přilba Catlike Kompakto
Upínací systém

Stejně jako Kompacto se nového upínacího mechanismu dočkala i přilba Taco, která patří u Catlike ke vstupním modelům.

Stojan s přilbami
Přilba Catlike Tako

Mixino VD 2.0 – zajímavá alternativa pro časovku

Časovkářská přilba nemusí mít vždy kapkovitý tvar. Poněkud méně extravagantní provedení nyní nabízí Catlike u přilby Mixino VD 2.0. Jedná se o známé Mixino, ovšem na povrchu s aerodynamickou skořepinou a speciálním lakem, vše pro co nejmenší odpor vzduchu. K dispozici jsou čtyři barevná provedení.

Přilba Catlike Mixino VD 2.0
Přilba Catlike Mixino VD 2.0
Přilba Catlike Mixino VD 2.0

Kompletní sortiment značky Catlike najdete na webu výhradního českého dovozce, kterým je společnost Cy­kloŠvec.

Fotogalerie

Řez přilbou Catlike Mixino Přilby Catlike Mixino Přilba Catlike Mixino Přídavná skořepina proti dešti, kterou lze přikoupit u modelů Mixino a Whisper. Přilba Catlike Kompakto Přilba Catlike Tako Přilba Catlike Mixino VD2.0 – zajímavá alternativa pro časovku Přilba Catlike Mixino VD2.0 – zajímavá alternativa pro časovku Přilba Catlike Mixino VD2.0 – zajímavá alternativa pro časovku Časovkářská přilba nemusí mít vždy kapkovitý tvar.
Cyklošvec (PR), 29.01.2014
Blogy

Československo s dětmi - kapitola 2.

 ()
Slovensko s rouškouKapitola 2 - Východní Slovensko První opravdový cykloexpediční den byl ve znamení geografických zajímavostí. Takových těch, o kterých si roky říkáte, že možná jednou, až bude víc času...Tak třeba nejnižší bod Slovenska. Leží tam, kde řeka Bodrog opouští slovenské území, a…
Peggy | 29.11.2021

Československo s dětmi - kapitola 1.

 ()
Československo s dětmi - rok 2020 1. část Slovensko s rouškou Kapitola 1 - Cesta na východ Něco málo na úvod... Nebyla to tak úplně naše volba, ale jak každý ví, tak v březnu se zavřely hranice států a nikdo nevěděl, co bude. Sice jsme si tehdy říkali, že do léta daleko, ale postupem času bylo…
Peggy | 24.11.2021

Rok kovidový-druhý

 ()
Po loňském, předčasném jásotu, na nás na začátku letošního roku 2021 zaútočila ta čínská svině znovu. Opět se zavíraly hranice, nejprve okresů, později i katastrů. No jo, ale co my cyklisté, co s tím máme dělat? Naštěstí jsem před těmi lockdowny stačil alespoň jednou navštívit moje oblíbené…
Stanley58 | 24.11.2021

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

 ()
Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila, že až opravdu nebudu nikam jezdit, tak se popis dovolené bude hodit. V době Covidové jsem prošlapala pohorky, praskla podrážka, tak když bylo jasné, že zase jedeme do Vysokých Tater a budu…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

 ()
Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci. Jenže v kopcích, co rostou u moře, je to ve vedru na kole sado-maso, to mám rád, chci zase vidět moře z výšky. A chci ho vidět ze sedla, ne z auta. Cestou jsme se zastavili na Mont Ventoux,…
šíravník | 09.09.2021

O čem se mluví:

Bezpečnost na kole Doufám že to nebude pravda. před minutou
NEcyklo Co vás zaujalo 250 před 4 minutami
Cestování na kole Somrování na cestě před 6 minutami
Ostatní – cyklo Za kým je mi smutno, kdo mi bude chybět - 1. dnes v 13:39
NEcyklo Pobavilo, potěšilo 175. dnes v 13:20
Trénink a zdraví Cyklistika v zimě dnes v 13:12
Elektrokola Motor TSDZ2 jak rozeznat 500w či 750w dnes v 10:51
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (22 přihlášených)

Československo s dětmi - kapitola 2.

Slovensko s rouškouKapitola 2 - Východní Slovensko První opravdový cykloexpediční den byl ve znamení…
Peggy | 29.11.2021

Československo s dětmi - kapitola 1.

Československo s dětmi - rok 2020 1. část Slovensko s rouškou Kapitola 1 - Cesta na východ Něco málo na úvod…
Peggy | 24.11.2021

Rok kovidový-druhý

Po loňském, předčasném jásotu, na nás na začátku letošního roku 2021 zaútočila ta čínská svině znovu. Opět se…
Stanley58 | 24.11.2021