reklama

Jak jsem potkal prase (divoké)!

Ota Pavel potkal ryby a napsal o tom překrásnou knihu. Já jsem potkal pouze divoké prase (latinsky sus strofa), a tak o tom napíši alespoň poučný blog s radou na konci. Jelikož divočáci jsou přemnoženi, možná se někomu bude moje rada hodit.

Jedu si to takhle onehdá od Louňavé polní cestou, mírným stoupáním směrem k lesu, když tu v náhle v dálce vidím cosi. Vypadá to jako pes, ale čím víc se blížím, tím méně je to pes. A pokud je to pes, tak nějaký postižený, trochu hrbatý. Když přijedu asi na třicet metrů už to není pes. Je to divočák. Stojí přímo na cestě a kouká na mě. „Uhni blbče!" křičím na něho. Na srnky to zabírá, ale v tomto případě nic. Zastavuji. Koukáme na sebe. „No tak neslyšíš, uhni jedu!" Zase nic. Stojí a čumí. Stojím také a z jeho pohledu asi také čumím. Tak tam stojíme na polní cestě nad Louňavou a čumíme na sebe pár desítek vteřin.
Rozběhne se na mě nebo uteče? Nic se neděje.

Pak mě napadne, že když se nebojí lidské řeči, což na něho zkusit promluvit jinak. Nadechnu se a zaštěkám. Můj štěkot je zhruba střední knírač. Kňour se podívá, pomalu se otočí a důstojně odejde k lesu. Za chvilku opatrně pokračuji v cestě. Divočák stojí asi padesát metrů v louce a pozoruje mě. Asi hledá, kde mám toho psa. Šlápnu do pedálů a mizím v lese.

Moje rada na závěr zní: Když potkáte divočáka, štěkejte. A učte se cizí řeči, nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit.

30.10.2013 vložil/a: úslavák
karma článku: 6.5
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Štěpánka už zase pláče

Ze života
Nekonečný had kondolentů se sune smuteční síní k pozůstalým. Jsem mezi nimi. Přišel jsem se naposledy rozloučit s bývalým spolupracovníkem…
25.09.2013
úslavák
(4.8)

Jak Darinka málem o kalhotky přišla

Ze života
Předem podotýkám, že tenhle blog není o erotice a také to, že některé dialogy se odehrávají ve slovenském jazyce, kterým sice mluvím vcelku…
09.06.2013
úslavák
(1.89)

Jak jsem si jednou v neděli hezky zapíchal

Cestování
Zatímco soused Pepa v sobotu jezdil po Brdech, já jsem byl v práci. Když mě pak večer na terase u piva vyprávěl, kde všude byl, řekl jsem…
22.01.2013
úslavák
(3.95)
PR

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

358 cyklistů (3 přihlášení)

7.část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023

Premiéra na Bohemia Divide

Bohemia Divide je název jednoho z dnes už asi kultovních cyklistických ultra-závodů bez podpory. 750-800…
JohnyB | 28.10.2023

6.část - Bulharsko – k moři!

Naše děti už dávno vědí, že když k moři, tak si k němu musí dojet na kole. Těšily se, ale to horko tyhle…
Peggy | 18.10.2023