reklama

Štěpánka už zase pláče

Nekonečný had kondolentů se sune smuteční síní k pozůstalým. Jsem mezi nimi. Přišel jsem se naposledy rozloučit s bývalým spolupracovníkem Vencou. Kondoluji manželce a dcerám, a ta starší – Štěpánka mně cosi povídá. Něco o tom, že pláče. Moc ji nevnímám a odcházím z tohoto ponurého prostředí.

Pár minut si povídáme ve skupince bývalých spolupracovníků a pak sedám do auta a odjíždím. Po pár kilometrech začnu přemýšlet. Co, že mně to říkala ta Štěpánka? Že už zase pláče!!! Teprve nyní mně to dochází! V myšlenkách se vracím někam do roku 1985. Jeli jsme s Vencou na nějakou montáž a já jsem se pro něj stavěl doma. Bylo to o prázdninách a Štěpánka měla asi tak mezi první a druhou třídou. Byla i se sestrou doma, a když Venca lezl ke mně do auta, obě holky začaly plakat. Slzy jako hráchy jim tekly po tvářích. „Nány pitomý, v pátek jsem doma," loučil se s nimi otec a mně poručil: „Prosím tě jeď, ať jsme pryč."

Uplynulo dalších více než deset let a Štěpánka nastoupila pracovat do jedné instituce, kam prostý občan občas musí zajít. Mezi tím náš podnik zanikl a nás, bývalé spolupracovníky porevoluční vítr roznesl na všechny strany. Se Štěpánkou jsme se občas vídali v jejím zaměstnání a já jsem vždy neopomněl zeptat, co dělá táta a jestli Štěpánka ještě pláče, když někam odjíždí. Odpovědí mně většinou bylo, že nepláče, a kdyby odjel někam na celý měsíc aspoň by byl doma klid. Tuhle hru jsme hráli, když Štěpánka změnila příjmení a když se vrátila z mateřské dovolené.

Tak takhle je to tedy. Štěpánka už zase pláče. Vašek odešel. Ne na montáž, ne na celý měsíc, ale navždy.

25.09.2013 vložil/a: úslavák
karma článku: 4.8
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Jak jsem potkal prase (divoké)!

Cestování
Ota Pavel potkal ryby a napsal o tom překrásnou knihu. Já jsem potkal pouze divoké prase (latinsky sus strofa), a tak o tom napíši…
30.10.2013
úslavák
(6.5)

Jak Darinka málem o kalhotky přišla

Ze života
Předem podotýkám, že tenhle blog není o erotice a také to, že některé dialogy se odehrávají ve slovenském jazyce, kterým sice mluvím vcelku…
09.06.2013
úslavák
(1.89)

Jak jsem si jednou v neděli hezky zapíchal

Cestování
Zatímco soused Pepa v sobotu jezdil po Brdech, já jsem byl v práci. Když mě pak večer na terase u piva vyprávěl, kde všude byl, řekl jsem…
22.01.2013
úslavák
(3.95)
PR

Dovolená plná zážitků: Cyklistika, hazard a relax v jednom

 (shutterstock.com licencia NATALIS)
V letních měsících se otevírají dveře k dobrodružství a odpočinku, a co by mohlo být lepšího než spojit dovolenou plnou zážitků s aktivitami, které nabízejí vzrušení, relaxaci a šanci na výhru? Cyklistika, hazard a relaxace - tři prvky, které mohou vytvořit nezapomenutelný zážitek z dovolené. Přečtěte si, jak tyto různorodé aktivity mohou společně vytvořit dovolenou plnou vzrušení a odpočinku.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

295 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024