reklama

Rundreise 2015

Speicher Durlassboden
Speicher Durlassboden
Foto: Autor

To jsme byli zase my, ta 120 s koly a vozíkem pro psa. Tentokrát nás ale řidiči zdravili troubením, když už jsme byli daleko od auta, když jsme stoupali serpentinami z Zell am Ziller. Podařilo se osm dní společných a rodina se mnou uskutečnila okružní cestu z Anthering.

Začínám psát blog na rozhledně na Gerlosplatte. Už je po desáté a stále prší. Místo abych uháněla po Tauernradweg do Salzburgu, suším na zábradlí spacák (v noci na mě napršelo), kochám se Grossglockner Hochalpenstrasse na infotabuli přede mnou, koukám na začátek klesání do Krimmlu a doufám stále, že si tu zážitkovou cestu s Ausstellungen beiderseits der Strasse užiju bez deště a s výhledy.

Právě mě zklamala odpověď pána, který si, nevím proč, vyběhl z auta s foťákem na rozhlednu, že prý má být schlecht celý den. Ach jo. A nemáme tu skoro nic k jídlu, já jen jednu oříškovou tyčinku. Jedině pes má svou denní dávku granulí. Zatím jsme měli na cestě krásně, až se nám nelíbila teplota přes třicet. V Innu a Gerlosbachu to bylo příjemné.

Z Anthering jsme po projetí oborou s divokými prasaty byli hned na břehu Salzachu. V příjemném městečku Oberndorf jsem si u kapličky zazpívala Stille Nacht a po Salzachbrücke jsme přejeli do německého Laufen a. d. Salzach a severně objeli tři velká jezera: Waginger See, Chiemsee a Simssee. Se 104 km jsme byli u mostu přes Inn u Rosenheim, zůstali na pravém břehu a užívali si Innradweg. U soutoku Innu a Zilleru jsme měli 181,36 km a na nocleh jsme po Zillertalweg dojeli po levém břehu Zilleru skoro až do Zell am Ziller. Další den nám začátek stoupání z města vyšel na půl desátou, v horku to bylo náročné, ale hezké. No a nyní čekáme na sjezd.

Lidi chodí na rozhlednu, i když je nichts zu sehen. Jen mýtnice a na druhé straně první zatáčka dolů. Prý zítra má být lépe, my máme však čas jen osm dnů.

Wasserwunderwelt trval asi do půl druhé. Na Gerlosplatte, na místě poblíž průsmyku Gerlospass, hranic Tyrolska a Salcburska, kde se ve výšce 1531 m n. m. stýkají Alpy Zillertalské a Kitzbühelské, jsme si tedy pobyli dost dlouho.
Sjezd po Gerlosalpenstrasse jsem si představovala jinak, ale šlo to bez pláštěnky. Schlecht celý den nebylo. Navečerní túra nahoru a dolů podél Krimmelských vodopádů pro každého za tři eura byla už bez chyby. Pěkné vodopády. Nikdy jsem větší neviděla.

Ještě jsme ten den stihli začátek Tauernradweg, cesty mezi Kitzbühelskými Alpami a Vysokými Taurami. Řeka Salzach (největší přítok Innu), která pramení v prvních z nich a má i díky svému nejznámějšímu přítoku Krimmler Ache, na němž jsou právě ty nejvyšší rakouské (někde uváděno i evropské) vodopády, charakter ledovcové řeky, nás vedla po tři dny přes Kaprun, St. Johann im Pongau, Werfen, Hallein a Salzburg skoro až k autu. Tauernská cyklotrasa není rovina. Skoro snad každé odbočení a stoupání do Gemeinden ke kostelům a jiným zajímavostem bylo v plus 35 a možná i více na obtíž. Nádherný Pass Lueg mi nevadil. Zároveň s Tauernradweg vede částečně podél Salzachu i Ciclovia Alpe Adria, takže mám projetý její další úsek. Z Halleinu už pak vedla cesta pouze po břehu.

Rozpálené ulice navečerního Salzburgu jsme s chutí opouštěli k dalšímu cíli - soutoku řek Salzach a Saalach na severním okraji Salzburgu. Am Spitz jsme povečeřeli, osvěžili se ve vodě, našli kešku a měsíc v úplňku nás doprovodil zpět na Tauernradweg k poslednímu místu nocování. Ráno zbýval kousek k dokončení okružní cesty a zpáteční 2 km cesta oborou mezi divokými prasaty.

984 km autem, 448 km na kole v osmi dnech
denní etapy: 27,64 - 92,45 - 78,46 - 40,51 - 28,58 - 92,30 - 83,20 - 4,39
Všem se nám cesta líbila a opět jsme došli k závěru, že v Německu a v Rakousku se jezdí autem i na kole lépe než u nás.

1. Anthering - Rosenheim:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015/#DSCN5540.jpg

2. Innradweg:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015/#umostudoRosenheim10439kmodauta.jpg

3. Zillertal:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015/#vjezddodolZillertal.jpg

4. Gerlospass:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015/#ZellamZiller_2.jpg

5. Krimmler Wasserfälle:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015/#navsteva_vodopadu.jpg

6. Tauernradweg/Salzach:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015/#inKrimml.jpg

7. Heimreise + Übriges:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015#kaplikauOMVTankstelleamMondsee.jpg

Fotogalerie

03.09.2015 vložil/a: Quatsch
karma článku: 4.8
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

RUNDREISE 2022: Brenner - Reschen - Maloja

Cestování
Můj blog za rok 2022:Pro letošní expedici mě napadl Engadin a Maloja. Už nevím proč a který z těch dvou pojmů dříve. Vždy pomýšlím na hory…
16.06.2022
Quatsch
(4.24)

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Cestování
Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost…
26.05.2021
Quatsch
(5.58)

RUNDREISE 2020: Durch die Schweiz

Cestování
Je neděle, bydlíme na nádraží v Realpu, od včerejších 14:00 prší. Každou hodinu, 10 minut před celou a 5 minut po celé, tu projíždějí vlaky…
19.09.2020
Quatsch
(4.81)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Hoška Tour)

Bodamské jezero na kole

Německo, Rakousko, Švýcarsko
07.06.2023 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
9 950 Kč
 (CK Mamut tour)

Lago di Garda na kole

Itálie, Německo, Rakousko
15.06.2023 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
12 990 Kč
 (CK Cyklotur)

Údolí řeky Gail na kole

Itálie, Rakousko
21.06.2023 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
13 680 Kč
PR

Zažijte nekonečnou svobodu na stezkách s horskými elektrokoly Crussis

 (Ground Picture / Shutterstock.com)
Pokud milujete dobrodružství na dvou kolech a zároveň toužíte po pocitu svobody, je tu pro vás jedinečná možnost. S horským elektrokolem Crussis si můžete užít neuvěřitelné zážitky na horských stezkách a díky tomuto elektrokolu se vám tak otevřou dveře do nového světa neomezených možností. Bez ohledu na vaši fyzickou kondici nebo technické dovednosti vám horské elektrokolo, umožní překonat terénní překážky a objevovat krásy přírody s minimálním úsilím.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

202 cyklistů (12 přihlášených)

Bikepacking španělsky 6.část: Z Andalusie přes Extremaduru do Castilla y León

Ronda s ikonickým mostem přes hluboký kaňon, poutnické El Rocío, kde sa naše kola topí v písku, nádherná…
Kristina | 29.05.2023

Stezka středozemím

Inspirací pro letošní trasu byly knížky Jana Hocka o dálkových trasách v ČR (na internetu www.viaczechia.cz).…
Aar | 19.05.2023

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023