reklama

Lokálko má vrat se mi (1.) - cesta po nové cyklostezce,po náspu bývalé železnice

výhled na Štramberskou Trůbu
výhled na Štramberskou Trůbu
Foto: Autor

Dnes ráno jsem začal sezonu Cykloline a ačkoliv se mi po raních mrazících moc nechtělo tak jsem se vydal do Hostašovic na Novojičínsku.

Vstával jsem kolem sedmé hodiny ranní a sednul na kolo jentak bez vody,svačiny pouze s fotákem na krku. Vyjel jsem kopec nad naší vesnici a kolem turistického odpočívadla s výhledem na město Kopřivnice jsem se vydal dále do Mnišího.

Zde jsem se vydal dále a za místním ,,náměstím" jsem za mostem přes řeku Lubinu zatočil na cyklostezsku.Po břehu řeky Lubiny jsem se vydal dále do další vsi spadajicí pod Kopřivnici do vsi Vlčovice.A zanedlouho opět odbočoval na cyklotrasu podél potoka či říčky (jak je libo) sem se vydal vsí Tichá do Lichnova.

Projel jsem podél říčky Lichnůvky do středu obce kde jsem si alspon zakoupil vodu a pod kopcem Červený kámen pokračoval dále pod kopec další a to pod nejvyšší vrch Veřovických vrchů pod Velký Javorník.

Ze vsi Veřovice jsem pokračoval ještě o vsi dále do Mořkova a v místní části Nové domky jsem již zatočil na již zmíněné Hostašovické nádraží kde jsem chvíli odpočnul.

Odsut mě však nezbývalo nic jiného než se vrátit zpět bud objíždkou po silnici a nebo po cyklostezce.Samozřejmě že jsem si vybral cyklostezsku nebot po silnicích jezdím opravdu zřídka.

Kolem Mořkovského bývalého nadráží jsem projel a pokračoval po cyklostezce ,,polité" sněhem kolem pěkných turistických odpočívadel a několik pozůstatků z místní bývalé železniční trati až do NJ.

Zde jsem se vydal do centra města,kde jsem opět odpočinul a frčel jsem z města pryč.Po cyklostezce kde bylo trocha sněhu jsem se vydal na silnici do Štramberka,kde jsem měl pěkný výhled na Štramberskou Trůbu.

Zde jsem boužel špatně zabočil a vrhl se z kopce objíždkou přes obec Závišice.No nevadí couž řekl jsem si a o půl hodinky později mě již vítalo moje známé město-město Automobilů-Město Kopřivnice…

délka trasy: cca 55 km

počasí: ráno při výjezdu mrazík (-3 stupně Celsia) poté svítilo slunko a teplota se dostala k 10 stupnům celsia - okolo silnic sníh, Cyklostezska Mniší-Tichá rozc. suchá, Cyklostezska Hostašovice-NJ téměř celá pokrytá souvislou vrstvou sněhu, cyklostezska NJ-Štramberk rozc. - pokrytá nesouvislou vrstvou sněhu

čistý čas: 4,5 h 

Fotogalerie

15.02.2015 vložil/a: kismulu
karma článku: 4.23
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Den Karviné 2015

Cestování
Jak probíhali dny Karviné? nevím mne zajímal pěkný výlet na kole i vlakem. Na kole jsem jel v době chladnějišího počasí a i to se držely…
14.06.2015
kismulu
(1.9)

1. máj na Akci Bílý Kámen

Cestování
(zkratka VU znamená vojenský újezd)Tak jako v loni i letos jsem se vydal na akci Bílý kámen. Však nyní již máme na auto nosič na kolo ,…
01.05.2015
kismulu
(1.89)

vkv- Červená civilizaci

Cestování
Dobrý den, a dnes 18.4. jsem absovoval další párek vrcholků Valašska. Celou dobu tedy v délce cca: 70 km jsem neopustil červenou…
18.04.2015
kismulu
(2.62)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)
cyklistický
Autobusem
5 620 Kč
 (CK Cyklotur)

Vinařské stezky – Poysdorf

Česko, Rakousko
22.09.2023 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 460 Kč

Nejčtenější blogy:

PR

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.

Jak se obléknout v zimě na kolo?

 (unsplash.com)
Jestli se nechcete vzdát zimních vyjížděk na kole, tak si pořádně rozmyslete, co obléknout, abyste zůstali v teple. V první řadě berte v potaz aktuální počasí a stav vozovky. Zaměřte se na teplotu vzduchu, která napoví, jak se správně obléknout pro jízdu v chladných a nepříznivých podmínkách. Co si vzít na sebe pro zimní vyjížďku?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

124 cyklistů (1 přihlášený)

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022