reklama

vkv- Červená civilizaci

Foto: Autor

Dobrý den, a dnes 18.4. jsem absovoval další párek vrcholků Valašska. Celou dobu tedy v délce cca: 70 km jsem neopustil červenou turistickou značku. A mohl se tak kochat nádhernou jrajinou hostýnsko-vsetínských vrchů. Červená turistická trasa mne zajistila nádhernou lesní krajinu,horské chaty,hluboké lesy a výhledy do krajiny, cesta navíc vedla zcela bez civilizace až na dvě jlavní silnice a pár horských lyžařských středisek.

70 km po červené nádherné okolí cesty mi zkazila akorát zima,chumelenice , zbytky sněhu a neustálé stoupání po vrstevnici. Cesta se mi však nadmíru vydařila. 

Počal jsem ráno kdy jsem díky dědovi vyjel autem na Pustevny odkud mne čekalo stoupání kolem cirylky na Radegast. Byla zima jeden stupen nebo dva, však nevadí já se vydávám dále, a ještě dále až se v půl  6 objevuji u sochy Radegast. Zanedlouho již sjíždím a napojuji se na červenou značku směr Martinák. 

Brzy tedy sjíždím lesem po červené a po zmrzlém sněhu, který je jen místy, ale je. Nicméně ani ta situace že začíná sněžit mne nedá a já klesám, však ne dlouho brzy začínám stoupat kolem jezírka Mořské oko nedaleko Pusteven. Cesta vede dále a brzy se na rozc. Manáky napojí i cyklotrasa atak souběžně s cyklotrasou pokračuji stoupáním na bukovinu a sjezdem na Martinák. Zde nepotkávám ani ,, živáčka" a sněží. Pokračování opět po červené dále. Po malé svačince tedy vyjíždím.

Pokračuji mírným stoupáním po červené cyklotrase. Brzy však naštěstí klesám a dostávám se pod kopec Třeštík na hlavní silnici směr státní hranice /Bumbálka/ . Po této silnici pokračuji chvilku dále A je to jediné místo kde dnes červenou opustím. Vydávám se tedy dále stoupáním na Třeštík. 

Pravda asi dnes místo kde se doktnu civilizace jediné,atak opět stoupám dále a to lesem za pěkného výhledu až na nrjvyšší horu vsetínských nebo chcete- li Hostýnsko Vsetínských vrchů. No a dále pokračuji, no jak jinak nežý sjezdem. Čeká mne dlouhá cesta na Solán a dále na Vsackou Tanečnici Zde přes Benešky,Kotlov a další orientační místa se dostávám asi po dvou hodinkách. 

Však stále s nádherným výhledem a krásným okolým na Solán se pro představu dostávám krátce před dvanáctou polední. Dále mne čeká cesta přes  Čarták a stále se kochám výhledem a zjištuju jak jsou i blízké Beskydy nádherné. Cesta, zdá se býti nekonečná však ještě před 1 odpolední se objevuji na Tanečnici.

Ani zde červenou neopouštím. Dělá se trochu teplo atak jsem rád a jedu dál. cesta je vážně zdlouhavá místy stoupá,místy klesá pokračuji na Vsacký Cáb. Dále do Vsetína již sjíždím a stíhám vlak EC Radhošt. Zde je však povinná rezervace místa pro jízdní kolo tu si koupit nestihnu. Nevadí nakládám kolo do vlaku a jedu jednu zastávku. Nevím coby mojí bezrervační přepravě řekl průvodčí, ale ten naštěstí nepřišel a já přestupuji do osobáčku do Veřovic odkud na kole domů do Kopřivnice-Lubiny. Dnešek jsem si užil tak zas někdy příště. 

Fotogalerie

18.04.2015 vložil/a: kismulu
karma článku: 2.62
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Den Karviné 2015

Cestování
Jak probíhali dny Karviné? nevím mne zajímal pěkný výlet na kole i vlakem. Na kole jsem jel v době chladnějišího počasí a i to se držely…
14.06.2015
kismulu
(1.9)

1. máj na Akci Bílý Kámen

Cestování
(zkratka VU znamená vojenský újezd)Tak jako v loni i letos jsem se vydal na akci Bílý kámen. Však nyní již máme na auto nosič na kolo ,…
01.05.2015
kismulu
(1.89)

vkv - 7 vrcholů raspektivem 9 za den. a hluboké lesy Valašska plné zvířat.

Cestování
Dobrý den, dneska jsem měl ze školy ředitelské volno. A tak jsem se zapojil do podle mne nesmyslné soutěže Vrchlařská koruna Valašska. A že…
16.04.2015
kismulu
(2.26)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)
cyklistický
Autobusem
5 620 Kč
 (CK Cyklotur)

Vinařské stezky – Poysdorf

Česko, Rakousko
22.09.2023 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 460 Kč
PR

Zažijte nekonečnou svobodu na stezkách s horskými elektrokoly Crussis

 (Ground Picture / Shutterstock.com)
Pokud milujete dobrodružství na dvou kolech a zároveň toužíte po pocitu svobody, je tu pro vás jedinečná možnost. S horským elektrokolem Crussis si můžete užít neuvěřitelné zážitky na horských stezkách a díky tomuto elektrokolu se vám tak otevřou dveře do nového světa neomezených možností. Bez ohledu na vaši fyzickou kondici nebo technické dovednosti vám horské elektrokolo, umožní překonat terénní překážky a objevovat krásy přírody s minimálním úsilím.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

221 cyklistů (10 přihlášených)

Stezka středozemím

Inspirací pro letošní trasu byly knížky Jana Hocka o dálkových trasách v ČR (na internetu www.viaczechia.cz).…
Aar | 19.05.2023

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023