reklama
Země: Indie Indie

Brašne

Zdravím všetkých nadšencov cykloputovania.
Chystám sa na väčšiu cyklovýpravu do Ázie a zvažujem kúpu nových brašní (Šumavské dažde mi pred rokom "dali za vyučenou"). Zvažujem kúpu brašní od zn. Ortlieb, ale cenovo lákavejšia ponuka je od zn. Sportarsenal, tak sa chcem spýtať, či má niekto z vás skúseností s týmito brašňami v náročnejších podmienkach. Rád si nechám poradiť aj v iných veciach..
Vopred ďakujem za reakcie!

[ Zpět ]
Datum: 14.05.2009
Autor: Duchoslav
  • Re: Brašne

         

    Zkus si pročíst tohle: http://www.nakole.cz/diskuze/8405-tema...
    Vypadá to že Sport arsenal už asi není Sport arsenal.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brašne

         

    Zadní brašny od Ortliebu používám přes čtyři roky, každý víkend a každou dovolenou.
    Tři tácy jsou sice peníze, ale za tyto brašny to není moc, zvlášť, když se chystáš na delší cestu.
    http://www.globetrotter.de/de/shop/detail.php...
    http://www.azub.cz/CZ/vodeodolne-cyklisticke...
    Brašny od SportArsenalu nemohu posoudit, nikdy jsem je neměla.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2009
    Autor: Ildi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašne

           

      Muzu se zeptat, jaky mas nosic? Jdou ty brasny uchytit na jakykoli nosic? Treba SA?
      Dik.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brašne

             

        Mám toto:
        http://shop.cyklomax.cz/Nosice-a-autonosice...
        Jak vidis, zcela obycejny. Uz jsem ho mela, kdyz jsem si porizovala brasny a nic jsem neresila. Horni uchyty jsou nastavitelne do stran v rozmezi cca 4 cm, dolni uchyt v rozmezi cca 6 cm. Ja mam ale stary model, u nových je dolni uchyt nastavitelny po obvodu ovalu o rozmeru cca 9x13 cm. No, musi tam byt misto na ty uchyty.
        Myslim, ze na SA pujdou.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2009
        Autor: Ildi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brašne

         

    S Ortliebem zkušenosti nemám, ale ostatní píšou, že jsou jedny z nejlepších. Taky tolik stojí :-) Já mám už asi 5 let SA, tu nepromokavou verzi jako lodní pytel. Jsem s nimi spokojen. Nepromokavé opravdu jsou, systém klickfixů je výborný na nasazování a sundávání, objem mi vyhovuje. Cestuju s mimi natěžko u nás i na měsíčních výpravách v zahraničí. Stářím, sluncem a deštěm vybledly, což mi nevadí, protože vypadám jako ostřílený cestovatel :-) Jen loni se mi na jedné urvala ta spodní guma s háčkem pro uchycení a tak to budu muset opravit. Zatím jezdím bez ní a nevadí to.
    Proto mě docela překvapily zkušenosti ostatních s kvalitou současných výrobků SA. Jestli je to opravdu tak, volil bych spíš ty Ortlieby.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2009
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brašne

         

    Vďaka, budem na vás niekde v pakistanskych priesmykoch spominat. Priklanam sa k Ortliebom, takže spomienky to snad budu prijemne! A este jedna otazocka k nosičom.
    Vedel by niekto odporučiť skutočne kvalitný odolný nosič, predný aj zadný? Zatiaľ som sa stretol len s hliníkovými variantami, tak sa obzerám po niečom bitelnejšom.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2009
    Autor: Duchoslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašne

           

      Já mám už asi 8 let nosič ocelový.Kupoval jsem ho tenkrát asi za 170 kč.Ulomilo se sice po krátké době spodní uchycení,který bylo strašně fórový,ale po nanýtování dvou plocháčků vše slouží k naprosté spokojenosti.
      Pokud budeš něco kupovat kladl bych důraz na to aby jedna vzpěra která vede od spodu nahoru byla kolmá (já mám jednu šikmo a jednu kolmo),a spodní uchycení bych asi vyztužil hned (u ocelového nosiče ) s hliníkovým zkušenost nemám.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2009
      Autor: rambousek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašne

           

      používám přes deset let oba nosiče SA-jezdím často natěžko(20-25kg vzadu a 10 vpředu)a slouží doposud bez jakékoliv újmy.je pravda,že prý se teď dělají kvli zisku v číně-s těma zkušenost nemám.jo,a jsou z ocel.trubek 10mm,teda při případném ulomení se dají svařit nebo sletovat plamenem.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

721 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024