reklama

Po stopách železné opony

Za pár týdnů tomu bude už dvacet let, kdy se začaly stříhat dráty „Železné opony“ na českých hranicích. Symbol nesvobody, svého času střežený pohraničníky s kulomety, nášlapnými minami a elektrickými dráty pod proudem. Dnes je ale tato oblast také zeleným pásem, kde se díky vysídlení zachovaly nádherné kousky přírody. Celkem 2 530 km z německého Lübecku do italského Terstu projeli letos cyklocestovatelé František Šesták a František Hejtmánek.

Datum: 18.10.2009
Autor: Redakce

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: Po stopách železné opony

         

    Klobouk dolů!!!! Až budu ve věku pana Šestáka, budu se odstrkovat na kolečkovém křesle a zpívat: To musím zvládnout sám,....!" :-)))))))))Gratuluji a rovnou se i zeptám, proč jste se nezúčastnil letošního ani loňského loučení s cyklistickým létem ve vašem domovském městečku, když jste - pokud jsem informován - trasy i sám vytyčoval/plánoval????

    [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2009
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Po stopách železné opony

           

      Díky za uznání. S tím křeslem jsem si kdysi o sobě myslel něco podobného, ale jak vidíš, je lépe být více pozitivní a snažit se udržet v kondici. V Sedlici jsem trasu naplánoval už minulý rok, má i několik variant. Mám dost nabitý program a nejvíc mne mrzí, když nejsem v Sedlici. Nevím, proč jsem nejel minulý rok, ale letos mne pán Bůh potrestal. Jel jsem časovku MTB z náměstí v Sušici na Svatobor.Chtěl jsem vyhrát potřetí a nakonec na mne zbylo jen 3. místo. Někdy nashle!! František

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Šesták)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Po stopách železné opony

         

    splendidní ... teď jen na sobě ještě 20 let tvrdě makat a udržet se v běhu tak jako pan Šesták

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2009
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Po stopách železné opony

           

      Výborně, tak si to představuji. Nejen makat. Radovat se z pohybu, poznávat přírodu a nové kamarády. Nejezdit se svěšenou hlavou! Ahoj František

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Šesták)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Po stopách železné opony

             

        snažím se, snažím se....
        Je fakt, že z posledního výletu Rakouskem mi nejvíc utkvěla v paměti kamarádova kazeta a jeho zadek....
        Ale uvisel jsem to...:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2009
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Po stopách železné opony

               

          Výborně! Jen tak dál, příště to už bude zase lepší a lepší. Je dobře, že jste dva - ve dvou se to lépe táhne. Ahoj František

          [ Zpět ]
          Datum: 27.10.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Šesták)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Po stopách železné opony

         

    Gratuluji a tise zavidim. To by se mi taky libilo.
    Neni nekde k sehnani nejaka podrobnejsi mapa, kudy presne zelezna opona prochazela? Mozna bych si nekdy strihl aspon kousek.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2009
    Autor: Meduza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Po stopách železné opony

           

      tak nějak si troufám říci, že jste se pokusil o vtip...
      Jak kudy procházela ?

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2009
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Po stopách železné opony

             

        Ehm, troufam si tvrdit, ze kudy prochazela treba na Sumave, asi najdu, ale kde byla hranice mezi vychodnim a zapadnim Nemeckem, uz to asi bude slozitejsi... :)

        [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2009
        Autor: Meduza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Po stopách železné opony

               

          nojono mě zas dělá potíže nový zeměpis, příliš mnoho nových států a hranic..

          [ Zpět ]
          Datum: 21.10.2009
          Autor: újezďák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Po stopách železné opony

                 

            ...a furt se to mění! :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.10.2009
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Po stopách železné opony

               

          Trasa začíná v Travemünde u Baltu a železná opona vedla v podtsatě po hranicích spolkových zemí Německa - při troše fantazie a trpělivosti - až k Trojmezí u Chebu.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.10.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Šesták)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Po stopách železné opony

               

          Ten průbě ŽTZ na našem území se dá docela slušně odvodit podle map tady:
          http://www.zeleznaopona.com/mapy.htm. Neni tam úplně všechno, ale s pomocí starší ortofoto se daj ty chybějící úseky doplnit. Pozor - ne vždycky je ten zákres přesnej

          [ Zpět ]
          Datum: 28.10.2009
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Po stopách železné opony

               

          Ahoj, myslím že to vůbec není problém. Bývalá hranice je zatím velice dobře patrná. Někde až moc.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.11.2009
          Autor: vvaclav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Po stopách železné opony

           

      ... doporučuji WWW.ICT.CZ, nebo zadat název zelezna opona. Doporučil bych na zkoušku Novohradské hory, NP Podyjí. Na Šumavě a v Českém lese jsou těžké úseky a špatný povrch - rozbitý asfalt od těžké lesní techniky

      [ Zpět ]
      Datum: 27.10.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Šesták)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Po stopách železné opony

         

    Pan Šesták je borec. I pan Hejtmánek. Klobouk dolů. Četl jsem tu knížku o jízdě po stopách poselstva Jiříka z Poděbrad. Škoda že není nějaká další knížka :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2009
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Po stopách železné opony

           

      Milý jihočeský básníku - krajane! Velice mne těší uznání a rád to vyřídím i Františkovi. Kniha "Z Čech až na konec světa" je v současné době vyprodaná. Uvažuji o jejím 2. upraveném a vylepšeném vydání. Mohl bych vydat knihu i o cestě po ROUTE 66. Určitě připravím rukopis o cestě od Baltu k Jadranu, jako připomínku lidem, že letos uplyne 20 let od pádu železné opony. Hodně se zapomíná a to, co máme teď, se bere jako samozřejmost. Problém je jediný - finance nebo dobrý nakladatel. Ani jedno zatím nemám. Do konce roku vyjde kniha o mojí cestě s europoslanem Kožušníkem z Prahy do Štrasburku. Tuhle cestu jsem letos absolvoval mimořádně, neplánovaně, ale stála za to. Na vydání knihy se podílím jen rukopisem a nějakými fotografiemi. Pokud by někoho jiného než básníka zajímala moje letošní trasa po té železné oponě, kterou jsem jel opět s osvědčeným Hejtmánkem, v nejbližším /tedy listopadovém čísle/ budu mít opištěný článek také s nějakou fotografií. Vlastně v článku bude i mapa, takže tímto odpovídám i ostatním, kteří se na trasu ptali. František

      [ Zpět ]
      Datum: 27.10.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Šesták)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Po stopách železné opony

             

        Pán Šesták, zaujíma. Vašu knižku nemám, no v Cykloturistike si vždy rada prečítam o Vašich cestách.
        V našom cyklospolku je niekoľko ľudí ako Vy, ktorí by mi mohli byť rodičmi a na kole mi dajú na frak. "Smekám" a želám si, aby som to aj ja za 30 rokov dokázala.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.10.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (IvaM*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Po stopách železné opony

             

        zdar Franto, budeš na cyklofestu 28.11 ?
        http://www.luciemichal.cz/cyklofest/
        můžem tam probrat možnost uživit se vydáváním knížek a přednáškami.
        Jináč - vydal jsem jen jednu knížku vlastním nákladem v r.98 TENKRÁT NA VÝCHODĚ. Teď je v prodeji druhé vydání. Radši nebudu psát kolik stovek procent jsem vydělal prodejem, abych neštval poctivě pracující. A teď to vůbec není horší. Fakt nechápu ty nářky. Zdaleka nejseš sám, kdo si stěžuje na těžkej život spisovatelů a nakladatelů. Dobrej nakladatel cyklistické literatůry je všeobecně znám...nemám co bych dodal, aby to neznělo konfrontačně

        [ Zpět ]
        Datum: 22.11.2009
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Po stopách železné opony

               

          dlužno dodat, že TENKRÁT.... se tenkrát prodávala za 80 kč.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.11.2009
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Po stopách železné opony

               

          Chlape, jak to myslíš: "...nenaštval poctivě pracující"??? Doufám, že jsi tím myslel poctivé jako běžné jako normální, pak bych to pochopil, protože většina lidí se neživí knihami. Jinak mi z toho vyplývá, že by jako to naše spisovatelské řemeslo mělo být jakési nepoctivé... znám řadu jiných "povolání", o kterých by se to dalo říci spíš a na 100%. No proberem to na Cyklofestu. M.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.11.2009
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Po stopách železné opony

                 

            bingo.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.11.2009
            Autor: vvaclav
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Po stopách železné opony

                 

            soráč zapomněl jsem na termín "taky"...správně mé vyjádření teda zní -- "taky poctivě pracující"

            [ Zpět ]
            Datum: 22.11.2009
            Autor: Howgh
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

214 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024