reklama

Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway Lite

Další dvacetipalcovou skládačkou, který redakce NaKole.cz dostala k otestování, je Halway Lite od značky Giant. Kolo zaujme už na první pohled svým konstrukčním řešením – přední i zadní kolo je totiž zavěšené na rámu jen z jedné strany...

Datum: 13.05.2009
Autor: Redakce
  • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway Lite

         

    Nemohu si pomoct, ale pro mě jak technicky tak hlavně designově úlně pasé. Toto kolo je pro mě z recenzovaných kol jasně na konci. Nedovedu si pro něj představit žádnou užitnou hodnotu.

    Zatím jasně vede Dahon Vitesse (Speed D7, Simplex) a to nejen po funkční stránce a transportní velikosti, ale též designově.

    Hodně se těším na odpružené verze Dahonu, protože takové kolo by se mi líbilo :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mech1)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway Lite

         

    Způsob uchycení kol se technicky nazývá "letmo". Mají to i těžké motorky BMW na zadním kole. Kolo se lépe sundává, je přístupnější. Je to výhodné při měnění pláště a duše, to možná půjde na tomto kole i bez sundání kola z rámu, (nevím jak by šla vyháknout brzda z lanka). Ale pocitově, znovu říkám pocitově, mi více ladí klasická vidlice, hlavně vpředu.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2009
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway

           

      On vůbec odborný jazyk zde na tomto webu - a hlavně u recenzí skládaček - docela dost pokulhává. Třeba ty šlapky! Pořád a neustále melete tenhle amatérismus dokola - patrně si myslíte, že jste těžce zásadoví, ale to je omyl. Je to trapné a neprofesionální. Já vím, internet jazyk zkurvil jak to jen šlo, tak proč v tom nepokračovat, že ano?

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (johny5)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway

             

        Za recenze jsem jako čtenář vděčnej a chápu, že nejsou všichni strojní inženýři (ani já ne). Cením, že recenzenti na kolech jezdili a nezplodili to u kávy nad prospektem výrobce. Kdyby články měly vyjít knižně nebo časopisecky, tak by asi korekturu zasluhovaly, ale každopádně díky za ně. :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2009
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway

               

          taky spíš používám výraz pedály nebo převodník apod., ale v recenzích skládaček mi lidové výrazy vůbec nevadí, hlavně, že vím "co chtěl básník říci", každopádně bych Gianta postavil na žebříčku testovaných strojů až na poslední místo nejen kvůli vlnícímu se rámu, ale taky pro problematickou servisovatelnost nábojů

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2009
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway

                 

            Njn, Halfway, asi je teprve na půli cesty k dokonalosti :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 20.05.2009
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway

             

        Trapné a neprofesionální hlavně je, když někdo bazíruje na pitomostech, protože na věcnou reakci se nezmůže... Za recenze díky!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2009
        Autor: k.vl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway

             

        Velice ráda přijmu tvoji nabídku bdít nad jazykovou čistotou článků NaKole.cz, pokud ovšem sebereš odvahu a uvést na sebe aspoň mail.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2009
        Autor: Jitka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway

         

    Jen takovy maly dotaz.
    Planuje se test i nejakeho "drazsiho" skladaciho kola?

    Docela by me zajimal rozdil treba mezi Vitesse a Curve SL. Vim, ze je rozdil v komponentech a materialech, ale docela by me zajimalo, zda je ten rozdil i v praxi.

    Ale jinak dik za serial. Mam zatim vybrano a uz se tesim, az vlezu do nejakeho mesta a poridim si to:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway

           

      Dobrá připomínka, díky. Nějaké skládačky v zásobě máme, ale protože to není ještě definitivní, nemůžu to slíbit. Ale obecně ano, modely vyšší třídy se tu také objeví.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2009
      Autor: Jitka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway

           

      Řada Curve je především kolo v kategorii "urban". Tedy je to konkurence pro Brmtona, protože má 16" kola a v základu 3 rychlosti v náboji, nicméně SLko už je trosku vylepšený a má Včkový brzdy, i když po sbalení je vetší než Bromík.

      V základu už jsou tam pláště Big Apple, ale díky malým kolečkům je to na nazpevněném povrchu horší poježdění.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mech1 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway

             

        Díky, za recenze. Civilnější jazyk testů je pro mne rozhodně výhodou, alespoň nemusím hledat ve slovníku, abych věděla zda to jede do kopce. A spor jestli pedály nebo šlapky mi přijde asi tak smysluplný jako otázka, zda byla dřív helma nebo přílba :-) Mimochodem ta jízda do kopce mne zaskočila, chtěla jsem skládačku do Prahy na ježděnní do práce, ale přece jenom se na cestě dom pár stoupáním nevyhnu, tak nevím :(

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ofce ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway Lite

         

    Díky za recenze. Je s podivem, že jsem vaše stránky objevil až teď. Doporučuji představit italskou skládačku Bottecchia, jezdím na ní já i dcera a jsme maximálně spokojeni...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2010
    Autor: polarnik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký test skládacích kol (5.) – Giant Halfway Lite

           

      Zdravím Vás polarniku. Chci se Vás zeptat jak jste vysoký, mám Bottechiu v hledáčku, ale na stránkách výrobce jsem nenašel pro jakou max. výšku kolo je. Měřím 185cm - s botama tedy tak 187 :-). Díky
      A.P.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

295 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024