reklama

Lyon nabízí lidem k využití 2000 kol, aby odlehčil dopravě

Ve snaze odlehčit městské dopravě i životnímu prostředí se radnice francouzského města Lyonu rozhodla dát místním lidem k dispozici 2000 kol, jejichž použití by mělo většinou vyjít zdarma. Lyonští radní se podle listu Le Monde inspirovali příkladem Vídně, kde byl před několika lety podobný systém zaveden. Vídeň od něho ovšem předloni po špatných zkušenostech ustoupila.

Datum: 24.04.2005
Autor: Redakce
  • Re: Lyon nabízí lidem k využití 2000 kol, aby odlehčil dopravě

         

    Další město, které se ubírá správným směrem. Jsem zvědav, kdy to konečně dojde i pražským radním.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lyon nabízí lidem k využití 2000 kol, aby odle

         

    Tak takovouhle formu úlitby za městskou zakázku, jakou dali Lyonu JC Decaux, beru. Furt lepší, než když si radní postaví vilku nebo pořídí nový auto.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vilda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lyon nabízí lidem k využití 2000 kol, aby odle

         

    V Kodani v Dánsku maji taky městský kola, funguje to jako košíky u supermarketů, do kola šupneš minci (funguje tam i česká dvacetikoruna :) ) a můžeš si kolo odpoutat od stojanu a jet po městě a pak ho zas vrátíš do nějakýho městskýho stojanu který jsou po městě na každym kroku. Já se teda taky projel, jsou to sice šunky, ale na dopravu po městě to stačí, aspoň se to nekrade...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

558 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024