reklama

Z Mikulova podél vinic pod Pálavou

Součástí cyklistického okruhu, jehož trasa začíná v Mikulově a vede přes Bavory, Dolní Dunajovice a Brod nad Dyjí do vinic na Staré Hoře v Novosedlech a odtud pokračuje do vinařství Marcinčák a dále do Nového Přerova, Dobrého Pole, Březí a zpět do Mikulova, je také naučná stezka Stará hora. Na trase o celkové délce 37 km, si prohlédnete vinice pod Pálavou a blíže se seznámíte s malebnou vinařskou krajinou Mikulovska.

Datum: 05.03.2007
Autor: Redakce
  • Re: Z Mikulova podél vinic pod Pálavou

Jen je třeba pamatovat na to, že \"občerstveni\" již nesmíme na kole jet...

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin B. (burphy@volny.xx))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Mikulova podél vinic pod Pálavou

Já na to nepamatuju, jsem zapomnětlivý. A jestli budou u nás dál vyšilovat s podobnými vyhláškami, budu jezdit kombinovat kolo, turistiku a dobré jídlo a pití třeba do Rakouska. Omlouvám tuzemským vinařům za nevěru. Oni za to nemůžou...

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Marcinčák

Marcinčák dělá výborná vína, přívlastková a hlavně speciální (slámová, ledová). Dřív je dělal dosti do "sucha", díky vysokému zbytkovému cukru byla poměrně hodně "alkoholická". Teď už se prý "polepšil":-). Rozhodně ale můžu košt jenom doporučit. Víno není alkohol, ale uskladněné sluníčko, takže lze užívat i na cyklo...

[ Zpět ]
    Datum: 06.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hekynen)
    • Re: Marcinčák

Jen malá poznámka: Pokud je mi známo, tak suchá vína nemají téměř žádný zbytkový cukr.... Jinak s tím "uskladněmým sluníčkem" souhlasím:-)...

[ Zpět ]
      Datum: 06.03.2007
      Autor: dušan

Přesně tak

[ Zpět ]
        Datum: 08.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (marten)

Jo, jenze takovy ty pristrojky co maji polismeni neumi rozlisit uskladnene slunicko od obycejneho alkoholu.
        A jak vas lapnou na cyklostezce, ktera je zaroven mistni komunikaci, je to problem...

[ Zpět ]
        Datum: 09.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)

on to pisatel špatně napsal - nejde o vysoký zbytkový cukr, ale vysokou cukernatost sklízených hroznů. když pak šťávu necháte vykvasit do sucha, má víno celkem vysoký alkohol. když ne, zůstane trochu zbytkového cukru

[ Zpět ]
        Datum: 13.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Láslo)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Heldám partačku na kolo nebo lyže a možná i víc...

05.12.2019
Hledám parťačku na kolo nebo lyže a možná časem i víc....ideální věk 30 - 40. Praha a okolí směrem na jih :-) je…

Hledám: Na kole s dětmi

02.12.2019
Ahoj, máme dva skvělé kluky /8 a 10let/ a rádi jezdíme na kole. Kluci by uvítaly nějaké parťáky či parťačky na…

Hledám: Nezadaného muže na kolo

28.11.2019
Tuhle neděli 1.12. na kolo. Ideálně s nezadaným mužem od 173cm výš, přiměřeného věku. Praha a okolí. Radka 42 let,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

270 cyklistů (14 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019