reklama

České dráhy mají cyklisty rády (?!)

Novinky Českých drah pro rok 2007 nejsou vždy k radosti cyklistů. A některá pravidla jsou skutečně absurdní.

Datum: 27.01.2007
Autor: Redakce
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Nejvyšší pan železničář už neví jak by nám to příjemné vláčení kol vlakem opepřil.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Teda já mám pocit, že ještě spím... Kdyby to napsla Ondřej Neff nebo pan Páral, tak se tomu budu smát až se budu za břicho popadat, jaké je to pěkné lehké SCI-FI psané s nadsázkou a ironií...
    Cestování vlakem s kolem jsem si velmi a to velmi oblíbila, ale jak se zdá, i mě asi končí období tohoto radostného cestování... Víc slušných slov mě na adresu ČD, bohužel, nenapadá. A to je teprve ráno :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Bez výhrad podepisuji! Některé pasaže jsem četla 2x, nevěřila jsem vlastním očím a mozek to nechtěl pobrat. :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2007
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Taky už mě napadla možnost přepravit se někdy někam s kolem vlakmo, ale jak to čtu, tak nevím, nevím.... Vítejte v Absurdistánu!!
    Na to aby měl člověk vysokou dopravní.....
    Asi na to zase rychle zapomenu:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Absolvování vysoké školy není zárukou inteligence a vůbec už ne bystrého rozumu a jak můžeme pozorovat především u našich politikářů, taktéž slušnosti a mravnosti.

      V ostravském dopravním podniku řádila (přiléhavý název pro její způsob řízení) jistá absolventka VŠD v Žilině. K jejím nejlepším kouskům patřilo téměř dvouleté parkování více než 30 zcela nových trolejbusů na nádvoří. Dveře měly důkladně omotané řetězy původně určenými pro uvazování divokých býků, zajištěnými bytelnými zámky. Tato soudružka měla smlouvy se všemi ostatními DP v Československu a současně se šrotovišti, že jí dají vědět, když zjistí existenci trolejbusu určeného k sešrotování. Po informaci následovalo bleskové vyslání pracovní čety s úkolem dopravit šrot do Ostravy. Aby počasí nemělo na rozpadající se trosky neblahý vliv, byly tyto umístěny pod střechou ve vytápěných halách a čekaly na generálku za 230 000 Kčs (nový autobus byl tehdy za 240 000 Kčs). Následně to bylo to nejlepší, co se dalo vymyslet a opatřit na zdárné ničení zdraví řidičů.

      Všechny trolejbusy v provozovně až na dva byly upraveny tak, aby jejich pomalost nepřekročila 55 km/h. (tehdy byla povolená 60ka). Mnou milovaná soudružka vedoucí po pracovní době v 15.15 sedla do trolejbusu, nechala se dovézt na náměstí a poté se do večerních hodin procházela po městě a pozorovala cvrkot. Při podezření, že některý trolejbus se řítí příliš rychle, služebním telefonem bleskově zavolala příslušné pracovníky a nařídila jim udělat na zcela rovném úseku umělý lom troleje (jízda rychlejší než krokem měla za následek vypadnutí sběračů). Řidiči osobních aut si poté klepali na hlavu po spatření (podle nich bezdůvodného) brzdění trolejbusu až téměř do zastavení a poté znovu zrychlujícího.

      A co ty nové trolejbusy? Když se jí z města ptali, jak to, že nové trolejbusy za mnoho milionů nejsou nikde vidět, lhala, že řidiči s nimi odmítají jezdit. Po neustávajících stížnostech řidičů, že si odmítají dál nechat ničit zdraví ve starých vracích, nakonec vedení DP donutilo vedoucí pustit nové trolejbusy do ostravských ulic. Ani jeden neměl při této premiéře méně, než rok po záruce.

      Svými řídícími schopnostmi byla tato dáma nebezpečně blízko erudici jednoho mistra v Mitasu Zlín, takto zdárnému absolventu osmého ročníku tamní zvláštní školy, jakož i ynteligenci (pozor, to není pravopisná chyba!) všech, kdož se podíleli na jeho ustanovení do funkce.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2007
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Pekny. Neni nad priklady ze zivota. Kdyby meli ti, co praci rozumi, sefovat, tak uz by ale nezbyl nikdo, kdo by doopravdy makal.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Já jsem tedy docela vlakofil, ale tohle je tedy síla, za kterou by bylo potřeba kopat někoho do zadku po celé délce trati 220. Tak nějak to koresponduje s mojí aktuální zkušeností zajistit přepravu 200 lidí vlakmo. Téměr sisyfofská záležitost.
    Nejhorší na tom je, že možnost přepravy kola vlakem by mohla být jednou ze silných stránek osobní přepravy ČD.
    A to jste ještě nezkoušeli oficiálně vozit tandem. :(

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    ...prostě státní mašinérie

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Přestaňme si stěžovat jen mezi sebou a sepišme petici na generální ředitelství ČD.

    Nebo oslovme někoho z Poslanecké sněmovny, nejlépe někoho z (modro)zelených, aby třeba taky udělali něco pro životní prostředí. Já myslím, že tahle šikana cyklistů Českými drahami povede k zintenzivnění převozu kol motorovými vozidly - a to je určitě téma, které by je mělo zajímat.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Sepiš to, podepíšu. Problém je vždycky sehnat někoho, kdo to zorganizuje. Já to neudělám. Z lenosi, z pohodlnosti, z nedostaku času i zkušeností atd. atd. Ale podepíšu to a v případě nutrnosti půjdu klidně i někam demonstrovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Napsal jsem autorovi článku e-mail s dotazem, zdali by byl ochoten se podílet na formulování té petice. Zdejším diskutujícím předkládám k úvaze, zdali by se v případě petice na GŘ ČD mělo jednat o petici elektronickou nebo klasickou "papírovou", spojenou s osobní návštěvou úřadu nebo případně "jen" zaslanou doporučenou poštou.

        V případě, že bychom se rozhodli kontaktovat Poslaneckou sněmovnu, navrhuji pana Bursíka. Ať ukáže, jak to s tou ekologií myslí.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          1. Nevím, co říká o peticích zákon, zda-li by mohla být elektronická a pokud ano,tak za jakých podmínek.
          2. Papírová bude obtížnější, protože to by se někdo musel ujmout větší agendy okolo toho. Představa, stáhnu si petici z webu, nechám ji podepsat svými známými a odešlu ji "petičnímu výboru"
          3. Vzato do důsledku, ČD dráhy jsou soukromá firma se státní účastí, může poslanecká sněmovna ovlivnit chování takové firmy? Odpovídám si, že asi ano, když je třeba zákon na státní garanci pro ČD na nákup lokomotiv.
          ------
          Rozhodně podpořím každý krok, který by vedl ke zlepšení přepravy kola veřejnou dopravou, neboť je to v mém egoistickém zájmu.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2007
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            Pokud se nemýlím, tak České dráhy jsou akciovou společností se stoprocentní státní účastí. Aspoň zatím.

            http://www.cd.cz/files/P2_OS_D_01052006...

            Pokud by Poslanecká sněmovna byla příliš velký kanón na tak malý problém, lze jistě oslovit i Ministerstvo dopravy - Aleš Řebíček (ODS).

            [ Zpět ]
            Datum: 27.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            ad 3.
            Vzhledem k tomu, že stát do ČD každoročně cpe miliardy z našich daní, tak by mohl mít nějaké slovo... Teoreticky...

            [ Zpět ]
            Datum: 27.01.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Stejně ta petice bude mít zanedbatelný počet podpisů. Daleko lepší bude, když napíšeme každý zvlášť. Stačí pár řádek, kde to odsoudíte jako hovadinu a budete se ptát, co se s tím bude dělat. Přátelský tón a žádejte odpověď.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek Hanke)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Máš pravdu, jde to jen nátlakem, jinak spousta lidí u ČD nepochopí, že je "kaštani" v osobní přepravě živí.
      Nejhorší na tom je, že se dozvíš takové perly jako, že udělat třeba lepší přepravu kol naráží na to, že to je pro ČD byznys, který dělají na kraji či státem placených spojích, a to že by se nemělo, protože to narušuje hospodářskou soutěž. (Z tohoto důvodu třeba skončila na nátlak kurýrních firem u ČD přeprava spěšnin)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2007
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Vlaková pošta skončila proto, že v rámci racionalizace došlo propuštěním pracovníků vlakové pošty k úspoře pracovníků a prostředků na mzdy a ČD za vagony a přepravu po kolejích. Protože ale poštovní zásilky je nutno nějak dopravovat, bylo rozhodnuto přepravovat po silnici a do moravské kolonie letecky.
        Že je to nehospodárné a drahé? Však oni už ti zákazníci naše úspory nákladů zaplatí.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2007
        Autor: Bin-Laďin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          Já jsem nemyslel vlakovou poštu (modré vagony), ale běžnou přepravu balíků (osobně jsem takhle třeba mnoho let posílal magnetickou pásku s příkazy k úhradě do banky) Pak se nesměly tyto zásilky vozit ve vlacích osobní přepravy, takže to šlo rychle k Brdičkům, když třeba do Rumburka přijela lokomotiva s jedním spěšninovým vozem a v něm dvě krabice se živými kuřátky.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2007
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Dalsi duvod proc nejezdit vlakem. O kolo se ve vlaku bojim a i kdyz jedu bez nej, tak vlak radsi vynecham.

    Docela me pobavili ucastnici vyletu s machnou. Kazdy z nich jizdenku a 26kc za kolo. My to tech 20km do Rican jeli v naprostem klidu a zadarmo :)
    Stejne tak treba benesov. Je to jen 36km tzn. pohodova hodina a pul jizdy. Do kratsich vzdalenosti se kolo ve vlaku proste nevyplati.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Na kratší vzdálenosti se to určitě nevyplatí, ale když nechci jezdit pořád po tom samém okolí, tak je fajn se kus svýzt. Nebo když se rozhodnu podívat někam za Benešov a nemám celej den, tak tam dojedu, zpátky se svezu vlakem do Světic a dojedu domů. Navíc pro mne má vlak romantickou příchuť a jezdím s ním rád a na vandry jedině vlakem. I když je tam autobus občas dřív a levněji. Jenže vlak je pohodlnější a příjemnější. Navíc lidi sedí v kupé proti sobě, takže se dobře navazují kontaky a můžu si celou cestu s někým příjemně povídat. Prostě mám vlak rád a proto mě podbný rozhodnutí jako to v článku s..ou! :o(

      [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Tak rozhodnuti je v zasade dobre. Maji zrejme problemy s prepravou a tak vydali omezujici a zaroven (z jejich pohledu) zprehlednujici predpis.
        Druha stranka veci je, ze to nemaji technicky zvladnute a tudiz je to nepouzitelne.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2007
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Zavidim autorovi clanku, taky bych rad byl v duchodu a mel neomezene casu. :] Jezdil bych vsude jen na kole - cas je totiz jedine, co me nuti pouzivat jine dopravni prostredky. // Kdyz jsme u toho - ja jezdim malokdy rychlikem, ale ani v osobnich vlacich nejste absurdit (nebo snahy vydelat nejakou tu korunu navic?) usetreni. Moje oblibena trat na vylety do LVA - nastesti vetsina vlaku jezdi primo, platim tedy jizdenku a ted uz 1x 26,-Kc za zjednodusenou prepravu, tedy za to, ze si kolo nalozim, vlak mi ho odveze a ja si ho zase vylozim. Obcas ale musim jet s prestupem, pak za stejnou sluzbu (vlak mi odveze kolo na vzdalenost x km) platim 2x26,- , neb listek pro kolo plati jen v jednom vlaku. Praci s nakladanim a vykladanim mam ja, ne CD. Paradoxne tedy jsem nucen si priplatit za pro me mene kvalitni - pohodlnou - sluzbu, za to, ze nejedu jednim vlakem, ale musim prestoupit a manipulovat s kolem 2x navic. Naklady prepravce jsou pritom stejne (co se kola tyce - vypraveni dvou souprav asi nastejno nevyjde, ale to je problem prepravce a zcela spravne to nezohlednuje v cene zakladniho jizdneho - pro cloveka). Vim, ze existuje jakasi 'permanentka' pro prepravu kola, ale ta se vyplati od 3 prestupu vyse - co pocit, kdyz potrebuju vyuzit jen 2 vlaky? / Nechapu to, pripadam si sizen a diskriminovan, na dotaz u CD jsem pro jistotu nedostal zadnou odpoved. :]

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Kdysi platilo jízdné za kolo včetně přestupu teoreticky všude, takže se mi podařilo provézt kolo napříč celou republikou za 20 Kč, jen mezi Berounem a Zdicemi jsem musel po ose, protože tam to nešlo. A nevěřil bys, že i označení "jé vy jste vych.anej" se mi od průvodčí dostalo. Já se bez přestupu dostanu nejdál 20 km, takže to je pěkná otrava a přitom mi ta cesta vlakem docela pomůže vzhledem k tomu, že jen vyjet od baráku znamená začít několikakilometrovým kopcem.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2007
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Jj, hlasovala bych za přestupní jízdenku pro kolo nebo já bych využila i určitou permici na půl roku či rok, kdyby byla. Je mi jasné, že by sice stála 400 nebo 500, ale ten klid a nestarat se o drobné a o přestupy apod.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Obávám se, že by za to chtěly ČD více. "Přestupní" jízdenka na kolo dnes stojí: 2 dny - 60, 3 dny - 80, 5 dní - 120 a konečně 7 dní 150 Kč.
        Ale když jsme u těch služeb. Němci ve svém elektronickém jízdním řádu nejen že umějí dát informaci, na které nástupiště vlak přijede, ale dá se tam hledat spojení a zaškrtnout "beru kolo s sebou" a ono to hledá jen spoje, kde lze kolo vozit.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2007
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          Hmmm, tak se v létě chystám do Francie a plánuji jet vlakem s kolem a koukám, že mě dobrodružství bude čekat už od Hlavního nádraží :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            A možná větší než za celou dobu pobytu ve Francii:-))

            [ Zpět ]
            Datum: 27.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            Tak to ti nezávidím. Tedy ne tu Francii, tam bych jel hned (už jsem tam nebyl skoro půl roku), ale ty ČD a cestu s nimi.
            Já na dovolené zásadně létám nebo si odvezu zadnici autem.
            Jinak letos plánuji změnu. Místo cachtání u moře jsem přemýšlel o letním pobytu v Alpách, někde ve slušném penzionu, ideálně u některého z těch krásných jezer a vzal bych s sebou kola .... a projezdit to tam křížem krážem. Ženě se ten nápad moc líbí, sice tolik nejezdí, ale zase by chodila na tůry se psem a tak.
            Takže až to bude nějak aktuální, tak se ozvu, třeba se někdo z Nákoláků připojí .... v partě se to vždycky jezdí lépe...

            [ Zpět ]
            Datum: 27.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            Já myslím, že to až takový problém nebude. Myslím, že ty dálkové tratě jsou často jednodušší než se dostat s kolem řekněme z Harachova do Poličky. Třeba Praha-Hamburk je triviální záležitost. Horší bude, že do ciziny vlakem, pokud není nějaká sleva, je to drahý. Praha-Paříž 142 Eur.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.01.2007
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                   

              Já to ještě nestudovala podrobně - jen jsem si tak cvičně zadala do jízdních řádů Praha - Paříž a to co na mě vypadlo byl docela děs běs :o))) Nabídlo mi to vždycky asi milión přestupů :o)))
              A jak to tak vypadá, největší problém bude dopravit kolo do Berlína - pak už jsou většinou samé vlaky beroucí kola bez problémů...
              Ale ono to nějak dopadne :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 27.01.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                     

                Do Berlína z Prahy? Tři z EC do Berlina mají kolo s povinnou rezervací, to je to prokleté kolo ve čtverečku, které dalo podnět k této diskusi, ale myslím, že je to zvládnutelné. V nejhorším případě do Děčína vlakmo, odtud kolmo do Schony a tam už by to mohlo být bez problémů. Navíc, jak jsem zmiňoval u DB lze hledat vlaky s podmínkou přepravy jízdního kola.

                [ Zpět ]
                Datum: 27.01.2007
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                       

                  Díky, díky, díky :o)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.01.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                     

                Kolo do Berlína? Jednoduché! O víkendu, "Schönes Wochenende Ticket", 33,--€ (5 osob)+ tuším 3,50 za kolo. Asi nejlepší je odjet na kole do Bad Schandau (a nenastupovat v Děčíně) a tam se nalodit, odpadne Ti nakládání kol do nevhodných ČD vagónů. Přestup v Drážďanech. Do Paříže to je blbý... kolik Vás je?

                [ Zpět ]
                Datum: 28.01.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                       

                  2
                  A zatím hledám varianty - nejhorší se opravdu jeví cesta z Prahy do Německa, nejjednodušší pak TVG v rámci Francie.
                  Zatím hledám cestu Praha - Calais nebo Dunkerwue a zpět pak asi Štrasburg - Praha.
                  Vypadá to, že Berlín (nebo jiné město v rámci Německa) asi bude styčným místem pro obě cesty, takže tam bych to viděla na zpáteční jízdenku.
                  Plánuji to cca na 14 - 16 dní a protože chci projet celý severovýchod (tzn. Norda a Pikardii, Champagne a Alsasko s Lotrinskem), tak se budu snažit zkrátit dny na přepravu na minimum. Dojezd po svých do Německa mi bere 1 - 2 dny (podle toho, jak bych kombinovala s vnitrostáním vlakem)...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.01.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                         

                    Levnější než zpáteční jízdenka je ten Wochenendticket, za 33 jede PĚT lidí, lepší je jezdit v sobotu TAM i ZPĚT, je míň lidí ve vlacích. Bacha, někdy jsou vagóny s koly dost plné. Berlín není dobrý, lepší je (pokud Francie) Kolín. Odtud jezdí TGV ale do toho myslím kola neberou, stejně jako do ICE (ale v těch stejně neplatí ten Wochenend Ticket). Do Calais bych jel autobusem do Londýna, pokud je jim povoleno, aby mohli vystupovat lidi na trase. Pokud jedeš nějak v létě, pak bych se svezl s cestovkou, co zaváží Costa Bravu a vystoupil někde na německé straně (Freiberg?) na dálnici, do Mylhúz to není daleko( nebo v Besanconu). Také existuje bike+bus, kdy si vytěžují německé cyklo cestovky individuálními turisty volná sedadla, dělají to natours.de, ale pro více lidí to je drahý a není to flexibilní.To už je lepší letět do Londýna a začít zeshora.Doslova :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 29.01.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            Zkušení běžci se před závodem rozbíhají, takže na startu už jsou zahřátí a start „nepřepálí”. Podle totoho příkladu napakuj kolo, rozjeď to směr Bavory (Sasko), Německo projedeš v poklidu vlakem a u Frantíků už budeš řádně předehřátá a nabuzená.

            Já jsem na cesty do světa měl na hranice vždycky kolem 100 km, ale byť to byla nuda pořád stejná štreka, nikdy mě nenapadlo, že bych si to neměl poctivě odšlapat. Jen jedenkrát bylo moje kolo poháněno jinou než mou vlastní silou: v Polsku přívozem přes Odru. Nebýt účasti na společné vyjížďce, moje kolo by vlak neviděl.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.01.2007
            Autor: Bin-Laďin
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            Zkušení běžci se před závodem rozbíhají, takže na startu už jsou zahřátí a start „nepřepálí”. Podle totoho příkladu napakuj kolo, rozjeď to směr Bavory (Sasko), Německo projedeš v poklidu vlakem a u Frantíků už budeš řádně předehřátá a nabuzená.

            Já jsem na cesty do světa měl na hranice vždycky kolem 100 km, ale byť to byla nuda pořád stejná štreka, nikdy mě nenapadlo, že bych si to neměl poctivě odšlapat. Jen jedenkrát bylo moje kolo poháněno jinou než mou vlastní silou: v Polsku přívozem přes Odru. Nebýt účasti na společné vyjížďce, moje kolo by vlak neviděl.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.01.2007
            Autor: Bin-Laďin
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                   

              No mě zase to, že člověk jedoucí po vlastní ose pořád musí absolvovat stejný kus cesty z domova někam dost dlouho odrazovalo od ježdění na kole vůbec. Takže bych fungující možnost přepravy kola velmi uvítal.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.01.2007
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    svine klouzavy!
    No, ja to resim tak, ze skladam pecu na ne, kolo si nosim sebou klidne i do jednicky a sazim ho do sitky. Nejhur kdyz je mokro, tak v tasce, jinak holy.
    Asi to neni uplne kolo dle tveho gusta - ja mam brompton L3 (http://brompton.cz/).
    Da se ale rozumne skladat i beznej horak ci silnice na 26tkách viz Dahon Cadenza a nebo Dahon Matrix. V Cechach http://www.azub.cz/cz/skladacky/modely.asp
    Pohled na pruvodciho nasazujiciho na prednasku o nemoznosti prepravy kol v jednicce a civejiciho na slozeni Bromptonu je pro bohy.
    Lada

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Jo a umoznuje mi to neco zatim jeste uplne nezvykleho. Jedit s kolem i libovolnym autobusem.
      Vlakem jezdivam lehatkem do ostravy.
      Busem jezdivam se student agency do brna.
      Nic nikde nehlasim a nerezervuju a proste nastoupim.
      S velkym Dahonem matrix jsem takhle jel busem z Jindrichova Hradce do Prahy. Zaplatil jsem 20 kc za tasku vetsi nez malou a ridic ani nevedel ze to bylo kolo.
      Na matrixu jsem absolvoval dvoudenni cestu Praha -- Alber, prvni den 130km cely silnice, druhy den 90km mix lehky i tezky teren a silnice a celkovej dojem byl dobry. Ram to melo dostatecne tuhy, jedine mi nesedly gripy, radsi bych razeni packama.
      Melo to nejakou stavitelnou vidlici v predu, kterou jsem hned utah na max a odpruzenou sedlovku vzadu.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Tak tohle je případná krizová varianta, co se týká mého putování do Francie...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          Existuje ještě jedna možnost, kdyby ČD stávkovaly: domluvit se s nějakou cestovkou, že by Tě přibrali do zájezdu jenom na přepravu tam, případně i zpátky.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2007
          Autor: Bin-Laďin
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          Mila Radka, ako typ na prepravu kola do Francie doporucujem www.spolujizda.cz. Cez letnu sezonu ma Adventura vela volnych miest v zajazdovych autobusoch (smerujucich do ESP, Normandia atd), kt. maju privesy na kola a poskytuje to prave cez spolujizdu. A ak sa s nimi chces vratit spat do CR, mozes mat aj velmi vyhodnu cenovu ponuku, a kolo prepravuju zdarma! D.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pingusun ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            Ano, i tahle varianta je v přetřesu, ale je až na posledním místě za variantou do Paříže letadlem a dál TVG.
            Nicméně díky :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Zase jednou jsem se přesvědčil o tom, že na přepravu kola vlakem aby člověk měl nějakou speciální vysokou školu. Měla by se založit nějaká Fakulta českodrážních umění, nebo tak něco. Přijít na to, jestli do vlaku můžu dát kolo, kam ho tam mám dát, jak ho tam dostanu a kolik mě to bude stát, to je tak šílený, že radši naprosto neekologicky splaším nějakého známého nebo příbuzného s autem. A když to bude do 150km, tak radši vstanu ve tři ráno a pojedu po ose než bych to zkoušel vlakem.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Být generálním ředitelem ČD, už dávno bych zrušil téměř všechna služební auta a zejména náměstek na přepravu osob by musel minimálně 2x měsíčně vlakem objet republiku a to jednou s kolem, podruhé s lyžemi, potřetí s kočárkem!
    To vše proto, aby si na vlastní kůži užil oněch stále se vylepšujících výhod o nichž ČD v tisku i jinde tak rády hovoří!
    Pokud bude mít vedení ČD skutečný zájem se podrobně dovědět, co si o nich cykloturisté myslí, jsem připraven jim zprostředkovat rozhovor s cca 100 účastníky každoroční akce Putování "Za poznáním vlasti", letos Chrudim a Kolín od 20.7. do 29.7.2007. Ale již dopředu tuším, že nebudou mít čas si pro názory přijet.
    Jan Břuska

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dr.Ing.Jan Břuska ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Problém je v tom, že ti, kteří o všem na ČD rozhodují a mají hlavní (a mimochodem nekritizovatelené podřízenými pod hrozbou ztráty zaměstnání) slovo se potkávají s kolejemi jedině tehdy, když jejich služební Octavie nebo Superb (samozřejmě využívané k soukromým cestám) hrkne na přejezdu a oni zjistí, že i tuto trať by chtělo zrušit nebo aspoň na ní omezit provoz odlákáním cestujících a dopravců nákladů, aby to příště už nehrklo!

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelusps ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    <sranda> Já ty ajznboňáky chápu. Substrát ... ehm... tedy cestující si vymýšlejí poslední dobou takové blbosti jako je tahat s sebou kolo. Jenom to komplikuje práci, tak je nutné je od toho odradit! <konec srandy>

    A to jsem plánoval letos sérii cyklovýletů stylem vlakem tam - na kole zpátky ... nejdál se bez přestupu dostanu na takových 30-40km. A to nemluvím o tom co se mi před nedávnem stalo, totiž že rychlík nečekal na opožděný přípoj a na nádraží nám bylo bez omluvy řečeno že za hodinu jede osobák (přecpaný motoráček).

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    S autorem článku plně souhlasím a opravdu je vše tak jak uvedl. Já sama narazila asi ve stejnou dobu - půlce ledna. Dosti často se pohybuji na trase Ostrava - Pardubice a zpátky o víkendech. A jelikož v lednu to lákalo spíš na kolo než na lyže, vyrazila jsem na rychlík s označením kufru, ale vůbec mně nenapadlo si ten kufr prostudovat. Přijel R, já dvacku v ruce a kolo cpu do přepravního vagónu a průvodčí na mně s větou jestli mám rezervaci. Já na to, že jsem nepředpokládala, že by v tuhle dobu bylo plno cyklistů na cestách, tak jsem si nic nedávala. Jenže ten mně vyved z mého bludu a prý to bude mnohem dražší. Nasadila jsem veškeré své ženské zbraně a uspěla. Pán průvodčí byl zdravého rozumu, protentokrát mi odpustil, že to kolo vůbec vezeme a radši mi vše vysvětlil. Kroutila jsem přitom nevěřícně hlavou, kdo takovou blbost mohl vymyslet. Opravdu mi ten smysl také uniká, nemluvě o tom kolik starostí ted s takovou přepravou kola navíc bude. Jediné co mně napadlo, bylo to, že si asi pořídím ještě jedno kolo a to si nechám u přítele a na milé dráhy se vyprdnu, stejně mi zrušili dobré spojení s kolem směrem do Ostravy a být doma o půlnoci se mi taky nechce. Takže milé dráhy, myslím si, že jste to zas jednou trochu pokakaly a těch záporných ohlasů ještě s blížícím se jarem budete mít dosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vera)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • České dráhy a zdravý rozum???

         

    To bych nečekal ani v pohádce. Navíc vlak a kolo to nejde dohromady(aspoň ne v naší milé české republice). Lidi apeluji tímto na vás aby jste v teplých obdobích roku na cesty kratší než 20 kilometrů jedním směrem nevyužívaly služeb ČD a jezdily po svých na vlastním kole(uděláte něco pro zdraví a ony jim ty vaše korunky budou chybět a třeba to konečně už zabalí).

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (šmudla)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Nikdy jsem vlakem s kolem necestoval rád, tak mám aspoň další (asi už konečně poslední) důvod s tím přestat úplně... Kdo chce kam...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Jenže tenhle přístup povede k poklesu počtu cestujících na železnici, tím vznikne ještě větší tlak na zvyšování ceny jízdného, případně na výši dotací ze státního rozpočtu. Ani stát ani lidi na to nebudou mít, takže se u nás železnice úplně odepíše, a kdo bude chtít s kolem někam dál, pojede autem. Opravdu je tohle ta správná cesta?

      Podle mě nelze spoléhat na tržní tlaky, ale tlačit všemi prostředky odpovědná místa ke kvalitnějším službám. Bojkot železnice je kontraproduktivní. Místo abychom na železnici docílili kvalitních služeb, tak ji úplně zlikvidujeme. To je ale, jako kdybychom lěčili bolest hlavy amputací.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Ano, takto se také dá vysvětlit.
        Já si ale nechci příště kazit výlet (který vlastně ještě ani nezačal) hned po ránu na nádraží. Nervy mám jen jedny a dohadovat se s mnohdy natvrdlými (někdy nejsou ani správně informovaní) průvodčími mezi má hobby opravdu nepatří... Pokud si budu moci srozumitelné (a úplné) informace zjistit jinde předem a ne až na místě, tak o tom občas mohu uvažovat. Ale ne, že mi to průvodčí "vysvětlí" až při výměně názorů během pokusu nastoupit s kolem do vlaku...
        Nehledě k ceně... Podle mne je v tom jen úmysl se cyklistů zbavit úplně...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.01.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          Je to tak. Ale musíme uvažovat méně sobecky. Postoj "nenechám si zkazit výlet" funguje krátkodobě, ale z dlouhodobého pohledu je trochu krátkozraký. Taky hned nezahodíš kolo, když se ti na něm něco podělá a v daném okamžiku nefunguje podle tvých představ, ale trpělivě ho spravíš. Se železnicí je to totéž, jen je ta oprava podstatně složitější - úměrně velikosti ve srovnání s tím kolem. V tuhle chvíli potřebuje železnice sehnat šikovného montéra a trochu peněz na tu opravu. :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 28.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            No jo, ale kolo nezahodím z jediného důvodu - šetřil jsem si na něj ze svých peněz a docela dlouho. Z peněz, které mi zbyly po zaplacení svých nutných výdajů a všelijakém tom předchozím zdanění. I ode mne určitě šla nějaká ta koruna na ČD... Tak to přeci hned nevyhodím ;-)

            Ale kdo by byl schopen dát naše slavné dráhy do pořádku ? Jak je vidět, tak ti "nahoře" se tam drží zuby nehty, nějaké volby v dnešní době vůbec nic neznamenají. A především mají úplně jiné starosti než lidem aspoň malinko ulehčit život nebo jak to nazvat...
            Podle mne by tu měly nastat pravidla jako např. v Británii. Kdo vyhraje volby, ten další období vládne. Vítěz bere vše se tomu říká. Aspoň by se jedna strana nemohla vymlouvat na druhou, že "jim opět něco zablokovali při hlasování"... Jen nevím kam by toto v důsledku vedlo tady u nás ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 28.01.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                   

              Tohle je určitě na delší diskusi, ale jedno je zřejmé: Současný politický systém není schopen vygenerovat schopné politiky. Pouze "všecho schopné". Určitě by si zasloužil reformu ústavy nebo aspoň její přísnější dodržování.

              [ Zpět ]
              Datum: 28.01.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                     

                Přesně tak... To je do úplně jiné diskuse, radši toho už necháme ;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 28.01.2007
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                       

                  V mnohém souhlasím, i když se mne to vlastně skoro vůbec netýká. Já sám osobně považuji za ostudu, používat vlak pro dopravu kola. Buď jsem cyklista, anebo pasažér. Dokážu ujet za den kolem 250 km, tak proč bych se někam s... vlakem? Vlastně jsem tuto možnost využil - potupně - jen dvakrát. poprvé, když mi vloni v křivoklátských kopcích odešla středová osa a já nemohl pohnout pedály, podruhé, když jsem utrpěl těžký úraz na kole a snažil se ještě zbylých sto kiláků dojet domů, ale marně, po třiceti pěti jsem se musel vyškrábat do vlaku a doplazit se domů. Ale chápu, že někomu to může vyhovovat - asi spíše hobíkovi s MTB nebo pseudo-horákem nebo nějakým trekkingem... Kolegy na rychlých silničkách potkávám, věru, na nádražích zřídka... Co už ale vůbec nedovedu pochopit je, proč si někteří "cyklisté" musí vozit zadek v metru. To opravdu neujedou těch dvacet kil po Praze...?
                  Jinak ale si samozřejmě o ČD nedělám valné iluze, zvláště poté, co letos přišl&#255; s novým hloupým fíglem okolo zákaznických karet.... Tak jen do nich a houšť.
                  Zdravím cykloturistickou veřejnost...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.01.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Bervid ([email protected]))
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                         

                    Beres to mozna trochu extremisticky. Za prve, kazdy 250km denne nezvladne. A to snad neni nejake provineni, nebo nedokonalost... Za druhe, nekdo by je mozna zvladl fyzicky, ale ne casove (i pri hodne slusne prumerne rychlosti je to rekneme osm a vice hodin, zatimco casto je pekne jet nekam treba hodinku vlakem, a pak se dve tri hodiny vracet domu... atp. Tedy treba puldenni vylet (v lete realizovatelny i 'po praci') vs. celodenni.
                    Vozeni zadku v metru se me sice netyka, ale plne ho chapu - ne kazdy ma nervy nebo i schopnosti na to, proklickovat se tech mizernych dvacet kilometru mestskym provozem...
                    Prave dobra kombinace s vlakem by jezdeni na kole zpristupnila i 'normalnim lidem', nejen drsnakum schopnym klickovat mezi auty a hltat desitky kilometru. Nechces snad rict, ze 'normalni lidi' radsi ani jezdit nemaji..

                    Jeste mozna neco pro Medveda :] - dobre fungujici preprava kol vlakem muze umoznit treba dojizdeni do prace i na vzdalenost desitek kilometru, tedy ne jen v ramci jednoho mesta, a vytesnit z toho auto - mam treba zname v Rakousku, kteri u sveho domecku na venkove rano sednou na kolo, odjedou kolem 10km na vlak, vlakem neco pres 30km do sveho 'spadoveho' vetsiho mesta a tam z nadrazi na kole do prace. Diky dobre zorganizovane vlakove preprave je to pro ne prijemna varianta cesty, ktera dohromady zabere zhruba hodinu. Kdyby to meli jezdit cele na kole, bude to tam i zpet docela hodne, vic casove narocne, obtiznejsi v nepriznivem pocasi... co si budem povidat, bud by jezdili autem, nebo zmenit job, nebo se vzdat prijemneho bydleni na venkove... ve vsech pripadech by to asi byla skoda...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 29.01.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                           

                      Naprosto souhlasím. Sám sice přepravuju kolo vlakem opravdu jen výjimečně, ale varianta s vlakem je tisíckrát lepší než vozi kolo na střeše auta a pro někoho určitě i lepší než se nechat ohrožovat automobilovým provozem ve městě. Navíc v Rakousku je krajina pro kola podstatně hůř prostupná než u nás. Ono je dost dobře možné, že tím vlakem jedou z donucení, protože na kole by se prostě nedostali kvůli nejrůznějším zákazům.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 29.01.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                         

                    no možná to u každýho není o tom, mít oči zabodnutý 5m před sebou do asfaltu a najíždět kilometry. rád se z nymburka svezu vlakem do středohoří, lužickejch hor, jizerek, krkonoš, orlickejch hor, na kokořínsko, do brd, na sázavu nebo jinam, abych si tam vybral kudy chci jet a je mi dost putna kilok toho za ten den najedu. to ale asi silničkářovi nevysvětlim:o)
                    a vyčítat někomu, že jezdí přes prahu metrem, když ty seš ochotem čuchat ten smrad a riskovat kolizi, mi připadá neseriozní:-/

                    [ Zpět ]
                    Datum: 29.01.2007
                    Autor: vette
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                         

                    Není každý jako ty aby ujel 250km za den. Já když vyjedu tak jsem na výletě a ne na útěku a o moc víc jak 100km ode mne nechtěj. A je nás takových víc.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 29.01.2007
                    Autor: Aviatik
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                           

                      Tak za prvé: nemám oči zabodnutý 5m před sebou, nehltám kiláky, jedu v pohodičce. Vyjedu si ráno v 7-8h a domů se vracím večer mezi 5 - 9, podle toho, jaký je terén, kolikrát kdy stavím. Každou chvíli si někde slezu, projdu okolí, vy¨fotím, vylezu na zříceninu, projdu městem, dám si kafe nebo zmrzlinu, myslím, že mám možná bohatší program, než se zdá... Těch 250km je absolutní maximum, ale když jedu v pohoděnce 180-200, jedu nějakých 7 hodin, zbytek je na odpočinek, zábavu, zážitky a tak. Nejsem tedy idiot, za jakého mne někteří máte... Jsem turista, je mi skoro padesát a mám přes 100 kilo... Ještě něco, Vy mladí štíhlouni, kteří nejdete přes stovku...?

                      [ Zpět ]
                      Datum: 30.01.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bervid ([email protected]))
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                             

                        Člověče, jak to stíháš, 180-200km za den a ještě návštěva hradu a podobně... I když já ráno vyjedu, večer se vrátím a z toho jsem v sedle 5 hodin, zbytek courám po hradech, skalách, fotím... Nejvíc jsem ujel 120km a byl jsem hotový, nohy by ještě mohly ale zbytek člověka (hlavně zadek) měl dost.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 30.01.2007
                        Autor: Aviatik
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                             

                        A smím se zeptat co máš za kolo ?
                        Třeba já mám MTB a zatím nejvíce co jsem kdy ujel bylo nějakých 114km. Ne že bych neujel více, ale časově se to prostě zatím nedalo stihnout. Cestovní rychlost u takového kola je malinko nižší a když si k tomu připočtu, že zatím všechny trasy vedly minimálně 50% terénem, tak asi ani víc už neujedu. Kdyby to bylo jen po silnici, tak je to samozřejmě více...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 30.01.2007
                        Autor: Jarda
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Jarda

                             

                        ... Kolegy na rychlých silničkách potkávám, věru, na nádražích zřídka...
                        Takže žiletka.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 30.01.2007
                        Autor: Zakarr
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                         

                    Proč si vozím zadek v metru?!?
                    Protože když chci jet ven z druhého konce Prahy, tak to mám cca 20 perných kiláků městem, což mi v tom provozu trvá více jak hodinu.
                    Opravdu se radši nechám tu půlhodinu provézt krtkem.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 29.01.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                         

                    Nemusí si vozit zadek v metru, ale pokud trasa vede stejným směrem, tak je to v metru nejen bezpečnější, ale i rychlejší. I když mám už najeté přes Prahu cesty, které se vyhýbají nejfrekventovanějším ulicím, tak někde se jim vyhnout nedá a stát mezi auty na světlech, není nic moc.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 30.01.2007
                    Autor: drak
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • POZOR MEDVĚD !

                     

                Zase začínáš politikařit! Kvůli tomu, že dráhy mají složité podmínky pro přepraviu kol bys měnil politický systém a ústavu!
                Neskákejte mu na to, prosím Vás. Po té co psychicky odrovnal Žofku, který se tady po diskusi s ním už neukázal, byl hodnej a získával pozice, teď Vás chce znova vtáhnout do politiky.

                [ Zpět ]
                Datum: 29.01.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: POZOR MEDVĚD !

                       

                  Opět jsi mimo. Přečti si ještě jednou, na co jsem reagoval a jak jsem reagoval.

                  Politické téma jsem nezahájil já, ale Jarda (i když se mu vůbec nedivím). Naprosto správně zhodnotil situaci, že politici se dnes už nebojí ani voleb, a nastínil jedno z možných řešení (se kterým jsem se tak úplně neztotožnil).

                  A naopak jsem to byl já, který opatrně upozornil na to, že by to vyžadovalo delší diskusi, čímž jsem se k tomu vlastně ODMÍTL podrobněji vyjádřit. Dovolil jsem si jen obecné konstatování potřeby politických reforem. Jarda to pochopil a politické téma UTNUL.

                  Takže tím, kdo tu politikaří, nejsem já ani Jarda, ale ty, který jsi zase ROZVÍŘIL něco, co bylo již úspěšně a nekonfliktně uzavřeno.

                  Taky jsem si všiml, že se Žofka neozývá, ale na rozdíl od tebe neznám důvod ani jeho pohnutky. Rozhodně si nemyslím, že bych mu zavdal příčinu se odtud stáhnout. (Vypadalo to spíš naopak.) Taky si myslím, jak jsem ho zde poznal, že on by se vyštvat nenechal. Třeba má dovolenou a je na horách...

                  Na závěr: Do politiky nikoho vtahovat nemusím. Všichni v tom nedobrovolně žijeme a týká se to každého z nás. V podstatě každé téma, které je tu diskutováno, má politický rozměr. A je jen na zdejších diskutujících, nakolik se k tomuto aspektu chtějí vyjadřovat. Sám se v tomto ohledu teď držím dost zpátky, abych zbytečně nejitřil emoce takových, kteří jsou na toto téma alergičtí.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.01.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: POZOR MEDVĚD !

                       

                  Tady se Medvěda zastanu. S tou politikou jsem opravdu včera začal já... Také jsme to radši hned ukončili ;-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.01.2007
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: POZOR MEDVĚD !

                         

                    Dík! :o)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 29.01.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Docela rád bych jezdil jednu cestu do práce na kole a zpátky s kolem jel vlakem ale pokud za tu jednu cestu vlakem zpátky s kolem zaplatím jednou tolik korun než když pojedu obě cesty tam a zpátky vlakem bez kola tak vlastně za polovinu rohlíku platím dvakrát dráž než za rohlík celý a ještě si tu druhou půlku pohlíku musím upéct sám. Takže výsledek? obě cesty tam i zpátky na kole nezvládnu(cca 70km denně, tři hodiny čistýho času makačky). Politika ČD je jasná, kolo je konkurence a když už teda jako kolo vozit sebou tak pěkně očesat o prachy aby člověk pochopit že jinak to nejde.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (šmudla)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Ano, pro ČD je to volba: Buď budou s cyklisty spolupracovat a považovat je za partnery, nebo je budou považovat za konkurenci a udělají si z nich nepřátele. Pokud by tam nahoře na generálním ředitelství někdo aspoň trochu myslel, snadno by zjistil, že pro ČD by byla spolupráce přínosnější než konkurence. Ostatně toto pravidlo platí obecněji, řekl bych dokonce v celospolečenském měřítku. Tohle chování Českých drah je totiž jen projevem celkové atmosféry v politice, v ekonomice i ve společnosti - bezohledné soupeření místo inteligentní spolupráce.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        myslim si, pánové, že vedení drah přecenujete. řek bych, že nikdo nevidí kolo jako konkurenci vlaku. problém bude jinde...:-/
        povinná rezervace místa pro kolo je kravina, mělo se zůstat u "možnosti" rezervace, když už musej mermomocí inovovat. prostě tam sedí pár blbců, kterejm je jasný, že sou tam navíc a tak vymejšlej kraviny a netušej co to udělá v praxi. kdo jezdí vlakem víc, než 2x za rok tak musí zoufat např. nad jízdním řádem. každoročně si v prosinci říkám, že to zase pomrvili, že už to nemůže bejt horší, ale za rok o5 přeqavěj. bohuže ne positivně:-I

        [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2007
        Autor: vette
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Pokud se zavede zvláštní kategorie tělesně postižených "cyklista", který je při pohybu odkázaný na osobního asistenta bicykl (tato pomůcka totiž místo 6km/hodinu chůze umožní postiženému se snadno pohybovat průměrnou rychlostí tři-čti násobně vyšší). Tak by pokud je ve vlaku místo a postižený si s naložením a vyložením své pomůcky poradí svými vlastními zbytky sil tak vo co těm ČD vlastně jde? To by mě zajímalo co se konkrétně z těch příplatků za kolo financuje. Že by aspoň u nádraží svařili pár trubek na stojany na kola aby bylo kde bezpečně ustájit kovové miláčky?

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (šmudla)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Myslim, ze by autor, mohl tento clanek zaslat jako podnet ci stiznost na CD
    http://www.cd.cz/ ->> kontkatni formular (vlevo dole)
    Sam jsem jim tam zrovna pred nedavnem jednu poslal.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirek2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Kniha přání a stížností u ČD??

           

      Házení hrachu na zeď. Tak pro příklad sem se ptal zdali je možné u našeho nádraží na nástupiště zřídit stojan na kola pro lidi kteří nemají čas čekat půl hodiny na městský autobus na 2,5km cestu na nádraží. Při zamykání kola mimo dohled totiž pravidelně dochází k likvidaci neli krádeži celého bicyklu, a při zamčení ke sloupu na nástupišti zase k perzekuci výpravčím co si jako dovoluju si tam nechávat kolo. Kvalifikovaná odpověď po měsíci zněla: že mám možnost používat úschovnu nebo chodit pěšky. Mimochodem tu úschovnu tam mají jen na okrasu jako myslivec péro na klobouku. Nechci jim přidělávat práci a sobě nervy jestli náhodou přijede vlak včas a výpravčí mi nestihne otevřít tu jejich pandořinu skříńku.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (šmudla)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      To je vynikající nápad. Až se pan Jokl za čtrnáct dní (12.2.2007) vrátí z Jemenu, určitě mu to navrhnu. Vypadá to, že je to aspoň v tuto chvíli schůdnější cesta než sepisování petice a shánění podpisů nebo osobní kontakty s poslanci. Přimlouval bych se za to, aby se ve stížnosti (podnětu) nekompromisně požadovala dostatečně vyčerpávající odpověď a pokud možno i urychlená náprava.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- skláda

         

    Ono mít skladnou skládačku to tašky a šupsnout ji nahoru z batohům tak se cestuje jedna báseň. Maskovaný cyklista pak nevyvolává u průvodčích protiakce s finančním postihem za přepravu nedovoleného předmětu "Kola". Nechci dělat nikomu reklamu ale Eska to není, líbily se mi kolečka Dahon na Azubáckých stránkách (celkem to ani tolik nestojí). Že by měli ČD akcie ve výrobě skládaček a celý to jejich snažení je jen promyšlená marketingová strategie(tak dlouho budu psa tlouct až si koupí moji skládačku?)?

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (šmudla)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- skláda

           

      No jo, jenže to je zase o tom, kolik chceš na tom kole ujet. Pokud se přepravuješ jen do a z práce, pak to jde, ale celodenní výlet se na tom absolvovat nedá...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- skláda

             

        No počkej a proč ne? Vždyť to vypadá podle mne skoro stejně jako všechny ty Vaše kola. Akorát se dají skládat. Vi třeba http://www.azub.cz/cz/skladacky/matrix.asp nebo http://www.azub.cz/cz/skladacky/cadenza.asp
        V čem je takovej rozdíl?

        [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- skláda

               

          Oproti typickemu MTB tam par rozdilu bude :)))
          http://www.canyon.com/mountainbikes/index.html...

          Skladacky fakt ne :)) To je na prepravu po meste, ale na nakolacke vylety bych s tim fakt nejela :)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2007
          Autor: wewerka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- sk

                 

            Wau !!! Nádhera...
            Už to máš objednané ? ;-)

            Já bych to do terénu se skládačkou také moc neviděl... Už takto se občas bojím o integritu svého šlapohybu, který je "vcelku"... A ještě mu snížit pevnost nějakým kloubem... No, fakt si to nedovedu představit.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- sk

                   

              Jasne, zrovna jsem dostala zvlastni premie 70 000 a tak si to muzu rovnou koupit :)))))
              </ironie> :)

              [ Zpět ]
              Datum: 29.01.2007
              Autor: wewerka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- skláda

                 

            No tak jo, věřím ti, že tam rozdíl je. Já se ve Vašich kolech moc neorientuju (pardon),přijdou mi všechna stejná, takže díky za info.
            Na druhou stranu to jsou nakolácké výlety opravdu v takových terénech? S trekovým kolem se to zvládnout nedá? Já když si vzpomenu,co všechno jsme jako děti odjezdili na favoritech, protože o horských kolech jsme nevěděli ani že existují (jestli už vůbec exiastovali),tak proč ne na tomhle. Dneska tatík jezdí na nějakým fakt horským kole, co si pořídil, a vykládá mi kudy jel a jakej tam byl terén a já to jako dítě jel na favoritu taky. Tak nevím. Tím to nechci nějak schazovat, kvalita jízdy bude naprosto neporovnatelná a rychlost samozřejmě taky, ale řekl bych že projet by se na tý skládačce měla dát většina lesních cest. A většina lidí mimo cesty nejezdí. Ale je to jen úvaha nejel jsem nikdy ani na pořádným horským kole ani na tý skládačce.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2007
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- skláda

                   

              Optej se Loba, jak na te sve skladacce "naskakuje" na chodniky. Optej se Arabice, jak se ji libilo Ricanske bahno na crossu. Optej se Radky, jak se jeji pateri libi jizda na HT. Optej se Kominika, jak mu na kamenech odskakuje cross, tam kde ja jedu rovne.
              Vsechno je to o preferencich. Samozrejme, ze bych mohla vsechno jezdit na crossu, ale vysledny pozitek z jizdy by se blizil k ukazateli "sado maso". Ja si chci jizdu uzit a to mi pri osmicce pri kazdem seskoceni z chodniku (prakticka zkusenost s crossem) "normalni" kolo neumoznuje.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.01.2007
              Autor: wewerka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- sk

                     

                Vzhledem k mé tělesné hmotnosti by asi full nebyl to pravé ořechové. Leda bych tam dal dva tlumiče vedle sebe nebo jeden z motorky.

                [ Zpět ]
                Datum: 29.01.2007
                Autor: Kominík
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- sk

                       

                  Bohuzel, nevazim zase o tolik min nez ty. Tenhle argument neuspeje. Ale trebonskou rovinku akceptuju :)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.01.2007
                  Autor: wewerka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- sk

                         

                    Važ slova má milá. Myslím, že vážíš o dost míň než já.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 30.01.2007
                    Autor: Kominík
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- sk

                           

                      tak sem hoďte ty cifry, ať v tom máme všichni jasno :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 30.01.2007
                      Autor: alvapinka
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- sk

                       

                  Když Tě uveze cross... Zase na něm tolik nevyvádíš jako bys řádil na MTB v terénu... Hmmm, na tohle asi nedám správnou odpověď ;-)
                  Sjezďák nebo freerideový kolo by to přežilo určitě ;-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.01.2007
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- skláda

                     

                No tak Arabice, byť si v lese i lehla, tak byl spokojená, ale hodlá dceři koupit MTB, které si na naše výlety bude půjčovat :o)))
                Nevíc, co je HT, ale moje páteř by už bez odpružení zadní části kola nevyjela - to by radši zůstala doma :o)))
                A nevím jak Kominík, ale vím, že Mamut když vidí šišku, tak dostane kopřivku a nás všechny pošle i s celým výletem kamsi a najde si asfaltku i v pustém lese, který o asfaltu nikdy neslyšel :o))) Jeho tělesná schránka i kolo si toho prostě žádají...
                Ale musím říct, že když jsem viděla LOBA s tou jeho skládačkou, tak jsem si říkala, jak si asi chlapec skočí z chodníčku na chodníček... A pokud vím, tak doposud si neskočil :o))) Ale do města super kolečko...

                [ Zpět ]
                Datum: 29.01.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- skláda

                       

                  HT = hard tail = tvrdej ocas = to na cem ted jezdis.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.01.2007
                  Autor: wewerka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- skláda

                         

                    Ale já už mám měkkej - já už mám paralerogram...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 29.01.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- skláda

                           

                      Ale porad je to HT, kazdopadne mam na mysli dobu pred porizenim odpruzene sedlovky.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 29.01.2007
                      Autor: wewerka
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- sk

                         

                    A co s tím že někdy mám HT a jindy ST, paralelogram značky Durex či Pepino má na opružení zanedbatelný vliv. No jo to je ale blbost co holky :)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 30.01.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (nečumZhubneš)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- sk

                           

                      No blbost to sice je, ale zaujalo mě, že i v tomhle byla rozdílná tvrdost :o)))
                      Jen jestli ty nás nezkušené moc nelakuješ :o)))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 30.01.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- skláda

                       

                  No tak trochu pribrzdi a naskoci tam po kouskach, nejdriv predni, pak zadni (pozor neupadni), to snad bez rozpadnuti zvladne i skladacka. Hupsat na chodnik obema naraz bez brzdeni je fajn, ale ve meste to stejne clovek zas tak neuzije, protoze se po tom chodniku nekdo mota (nebo tam nevidim tak dobre, abych to riskoval). Jak pozoruju, civilisti jsou na hupsajici cyklisty mnohem vic haklivi nez na ty ostatni, pusobi to nejak agresivne... :]

                  [ Zpět ]
                  Datum: 30.01.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- sk

                         

                    Na 16ti palcovem Bromptonu jsem skakal prvni mesic, jenze pak jsem musel preplict kolo (ne kvuli osme,rafek drzel a drzi furt, ale kvuli 5ti dratum) a se skakanim obrubniku jsem skoncil.
                    S Dahonem Matrix je to fuk, to je normalni horak a neskace o nic hur nez blaheho casu moje silnicni favoritka, na ktere jsem daval prejezdy na dva dopady tj. hop--hop. Obrubniky zrovna tak.
                    To neni o odpruzeni, ale o technice skakani. Pruzis v nohou.
                    Ovsem netvrdim, ze tu techniku mam i ted, kdy mam o dvacet kil vic a 90 procent kilometru najedu na bromptonu a tech 10 zbyvajicich na lehokole.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 10.02.2007
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kamufláž, aneb na ČD zbraň těžkého kalibru- sk

                 

            OK dej vedet az letos pojedete nakolacke Brdy.
            Ukazu ti zac je toho skladaci loket
            Lada

            [ Zpět ]
            Datum: 10.02.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Jste ňáký měkký, co vám vadí. Dyť je to sranda když jedete do Rychnova u Jablonce a kolo do Rychnova nad Kněžnou. Radši jako já oceňte práci ajznboňáků, tohle by normální člověk nevymyslel !
    Míla

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Neregistovaný)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Kdyby ta sranda nestála tolik, tak bych se možná i pobavila. Ale je to poněkud drahý špás a bohužel na úkor mé peněženky...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Dobrý den, naprosto souhlasím s pisatelem, ĆD evidentně cyklisty neradi, nehorázně ždímou kde se dá. Včera jsem cestoval s rodinou na trase Nejdek - Stará Role a navečer zpět KV dolní n. - Suchá u Nejdku. Udělali jsme si fajn odpoledne a zajeli si zabruslit na koupaliště Rolava. Vzali jsme kola, jako často před tím. Na to, že jsou ČD k cyklistům ne zrovna přátelská firma jsme si už, i když neradi, zvykli. Co nás ale tentokrát překvapilo, byla cena za kolo. Dle nového ceníku ČD, stojí přeprava kola 26 Kč!!! To mi přijde naprosto absurdní, když uvážím, že jízdné za dosp. osobu na zmiňované trati je Kč 20!!! Tedy dvě dospělá, jedno dětské kolo, to máme 78x2 ( cesta zpět) a vychází mi 156 Kč jenom za kola. Už v tuto chvíli se nám vyplácí použít auto ! A to ještě jízdné za nás dospělé bylo 2x40Kč. Celkem nás cesta vyšla na 236 Kč.Bohužel, nikoliv jen z ekonomického hlediska, příště zvolíme to auto. Kola si uchytím bezpečně na střechu, nebudou létat v přetopeném vlaku, nikdo nebude prudit při nakládání a vykládání a také mě nikdo nebude honit kvůli zpoždění, které jsem nezavinil.
    Cestování vlakem, tak jak to chápu já, má být relax. Jedu vlakem, abych nemusel řídit, mohl třeba pracovat nebo si číst. Prostě pohoda, za kterou si rád připlatím. Nic z toho se ale neděje a to je velká škoda. A to nemluvím o cestování s nákladem typu kočárek nebo kolo. Záměrně nediskutuji vzhled a vybavenost vlaků. To je o penězích, ale s lidmi by se něco dělat dalo, ne? Nemohl by se někdo kompetentní zamyslet a třeba s ceníkem trochu pohnout? I když mi v podstatě ani o ty peníze nejde, chci ale mít pocit, že když si zaplatím, tak dostanu službu na úrovni a ne že se snaží někdo vydělat jak to jde bez ohledu na to, co nabízí. Děkuji, Bílý

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (S. Bílý ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      S tímto příspěvkem naprosto a do puntíku souhlasím. Velmi přesně trefně ukazuje myšlenkový postup člověka bez výrazných nároků (z hlediska kterých jsem ČR kritizoval já) po jasné zkušenosti. Výsledek obou zkušeností je přitom stejný .... příště raději autem nebo po vlastní ose.
      A ad příspěvek Medvěda níže ohledně ne-bojkotu a potřeby změny ze strany vlády. Ano, to je pravda, ale právě proto tvrdím, že demokratickém státě s tržní ekonomikou nemají státní podniky co dělat. Vláda se sice může snažit o nápravu (což nedělá), ale zákazník, zvyklý z majority ostatních "obchodních" vztahů bude stejně jednat tržně. Tzn. neodpovídající služba/produkt své ceně = nebudu to přeci kupovat/používat. Proto se postupně všechny více-méně státní podniky řítí do krachu, protože vláda není schopna uhradit kvalitní firemní management pro své podniky, které by pak mohly být konkurence schopné, místo toho je raději tunelu a nechá krachovat.
      Tak jako tak, já nebudu ČD dotovat, protože dokud se nedostanou na pokraj absolutního krachu a vláda nebude muset řešit dopravně-obslužní situaci, tak se nic nezmění. A dotovat oddálení problému, který je třeba řešit okamžitě, to by dle mého byla hrubá chyba.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Jsou věci, nad kterými by si stát měl podržet kontrolu, a to i za cenu, že poměr služba/cena bude o něco méně příznivý než u soukromých podniků. Udržet (aspoň jakž takž) fungující železnici je ve veřejném zájmu, tedy v podstatě i v zájmu, těch, kteří ji zrovna přímo nepoužívají. Například proto, že kdyby se všichni stávající zákazníci ČD rozhodli cestovat autem, dopadlo by to silně i na ty, kteří železnicí nejezdí.

        Stát má nástroje na to, aby veřejné služby měly srovnatelnou kvalitu jako soukromé. Ve většině (západo)evropských zemí je železnice plně ve státních rukou a fungují ke spokojenosti zákazníků. Takže jde to i ve státních firmách. Jsem z principu proti privatizaci železnice.

        Uvažovat o vpuštění soukromého kapitálu do této sféry se dá jedině na smluvní bázi - stát by objednával službu za předem stanovených přísných podmínek a ne jako v případě severočeských autobusů, kde se kraj vzdal kontroly nad dopravní obslužností a nechal se soukromým kapitálem vydírat. Dopravní obslužnost je prostě odpovědností státu, tudíž ji musí mít plně pod kontrolou.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          Pokud by se stát vzdal kontroly nad železnicí, mohla by dopadnout jako jedna přerovská historická památka...
          http://www.novinky.cz/domaci/konec-prerovske...

          Tady stát taky udělal tu chybu, že se na okamžik vzdal kontroly nad veřejným zájmem (uchování historicky cenného objektu). Soukromý kapitál se s ničím nepáře. Neopájejme se iluzí, že je tady pro lidi. Ten bude vždycky jen hájit své sobecké zájmy.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            Tož nemohu nereagovat - stát se vzdal kontroly ne na okamžik,ale už po povodni v roce 1997 viz můj příspěvek na téma přerovské Komuny.Stát spí a probudí se vždy až je pozdě.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.02.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (strejdalibor)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                   

              Uznávám, že stát udělal chybu, ale v okamžiku, kdy svoje rozhodnutí zpochybnil, měl vlastník vyčkat definitivního rozhodnutí a ne dělat nevratné zásahy, aby postavil veřejnost před hotovou věc. Nikdo mi nenamluví, že nemohl s tou demolicí pár dní počkat. To, co provedli, je sviňárna.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.02.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                     

                A čekat na co, aby se nějakému Medvědovi uspokojilo ego. Oni sou majitelé a rozhodli se jak se rozhodli. Žádný zákon neporušili, tak proč by jim do toho měl kdejakej Medvěd co kecat a mimochodem to tu nemá co dělat.

                [ Zpět ]
                Datum: 17.02.2007
                Autor: Holfi
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                       

                  Ono neporušit zákon není totéž, co postupovat eticky. S mým egem to absolutně nesouvisí. V Přerově jsem byl jen jednou v životě (shodou okolností zrovna teď v létě), takže osobně zainteresován na tom rozhodně nejsem. Tady jde o princip. Oni s tím neměli čekat kvůli mně, ale proto, aby se věc vyjasnila. Schovávat se v takovém případě za to, že neporušili zákon, je stejné jako hledat v zákoně skuliny. Lumpárny se dají dělat i bez porušení zákona. Počkat měli prostě proto, že by to bylo fér.

                  Ve společnosti, kde by se mezilidské vztahy odvíjely jen podle toho, jestli někdo porušil nebo neporušil zákon, bych žít nechtěl. Bohužel k tomu mílovými kroky směřujeme. A já se s tím nechci tak snadno smiřovat. Chci žít ve společnosti, kde jak mezi lidmi, tak mezi ekonomickými subjekty (vzájemně i ve vztahu ke státu) bude panovat nejen zákon, ale také slušnost, pochopení, shovívavost, ohleduplnost, morálka a etika. Pro určitý typ lidí je to ovšem problém, protože se to nedá měřit penězi.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 17.02.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                         

                    Když ono slušnost, morálka, etika atd. jsou nejednoznačné pojmy. Co je pro jednoho slušné už pro druhého být nemusí a co je pro jednoho morální může být pro jiného amorální.
                    O tomhle případu vím jen ze zpráv a podle toho se majitelé zachovali prostě ve svém zájmu. Na obchodním centru prostě víc vydělají. Jako hlupák se zachoval stát a sám jim to umožnil. Když mi bude stát vnucovat peníze, asi si je taky nakonec vezmu. ALe jsestli se bude podobně chovat vždycky, tak nám žádný památky nezbydou :o((
                    ALe Holfi má pravdu, že to sem moc nepatří.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 17.02.2007
                    Autor: Jurimír
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                           

                      Souhlasím. Napsal jsi to úplně přesně. Mně se ale příčí jedna věc: Pokud je můj zájem v rozporu se zájmy společnosti jako celku, tedy v tomto případě se zájmem uchovat historickou nebo kulturní památku pro příští generace, tak jeho prosazování tímhle silovým způsobem je krajně sobecké. Velmi dobře jsi vystihl, že jediným měřítkem majitele objektu bylo, že na demolici vydělají. Neetické na tom je to, že oni pochybení státu de facto zneužili. A to dokonce v okamžiku, kdy bylo možné zjednat nápravu.

                      A že by to sem nepatřilo? Mám na to trochu jiný názor. Proč by cyklisté nemohli podiskutovat i o něčem jiném než o kole? Komu toto téma nevyhovuje, určitě si najde možnost, jak se mu vyhnout. Od toho tu jsou ta sluníčka. Já si právě naopak myslím, že kdyby to tu bylo jen o kole, bylo by to o hodně méně zajímavé a možná dokonce příliš jednostranné.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 17.02.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                           

                      Jo, já jsem si nevšiml, že jsme v diskusi o Českých drahách,takže to sem skutečně moc nepatří, ale jak je vidět, jedná se o poměrně aktuální téma - dokonce tu k němu někdo (DanSed?) založil extra diskusi. Takže by se to asi hodilo spíš tam.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 17.02.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          Mně to připadá, že pokud z toho státu něco nekápne, tak ho takové podružnosti jako "obecní blaho" apod. vůbec nezajímají... A budoucnost moc asi také ne...

          Viz např. u nás na Jižňáku. Už asi 5 let je u nás otevřeno celkem velké sportovní a relaxační centrum (Radka ví) a dodnes k němu nevede nějaká inteligentní přístupová cesta pro pěší. Jenom po úzkém "trávníku" vedoucím podél hlavní silnice, kde je celkem velký provoz. A ten trávník je už dnes tak vyšlapaný, že se tam skoro celoročně chodí v bahně nebo v zimě, když napadne sníh, pak trochu povolí a následně namrzne, je to tam celkem o ústa, protože je to zaprvé z kopce a za druhé kdybys uklouzl opravdu nešikovně, tak skončíš na silnici... Pozemek prý patří obci, takže by se o to měla postarat. Loni už to vypadalo, že s tím konečně něco udělají, dokonce už měli připravený projekt, jen od jara čekali na vhodné počasí. No a od loňského června je už zase ticho po pěšině, protože se řešily mnohem důležitější věci než bezpečnost a vlastně i čistota spoluobčanů - volby ;-((( Z toho by jeden brečel...
          Pikantností je, že je tam i poměrně slušná restaurace, hodně navštěvovaná, ale vzhledem k podmínkám se tam člověk vlastně bezpečně dostane jen autem, protože na pěší dosud nikdo nemyslel ;-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            Koho jste si tam zvolili, toho tam máte. Dokud budeme volit lidi, kterým tato situace nevadí, tak ji takovou budeme mít. Která strana tam u vás ovládá příslušnou místní radnici? Která konkrétní osoba je za to odpovědná?

            Odpovědnost občana je v tom, že nesmí zastupitele a radnici nechat v klidu. Byly už nějaké stížnosti občanů nebo petice? Dostali jste na ně v zákonné lhůtě uspokojivou odpověď? Demonstrovali jste proti tomu před radnicí? Uspořádali jste happening "Na blátě"? (Nejdřív zdokumentovat stav před happeningem, aby vám nepřišili, že to tam zdevastovali organizátoři happeningu). Natočil to někdo a poslal to do televize? Pokud ne, tak si radnice může myslet, že to nikomu nevadí, a podle toho se chová.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.02.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                   

              ... když on ten ZLOzvyk, že "stejně nic nezměním" a že se to udělá nějak samo je tak zažranej... stejně jako hudrování na všechno a všechny. A to kouzelné slovo ONI ! ...

              [ Zpět ]
              Datum: 16.02.2007
              Autor: stan-pilot
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                     

                Že by si to tam občané zařídili a upravili sami v "akci Z"? :o)

                [ Zpět ]
                Datum: 16.02.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                       

                  Ne, tento, komunisty zneužitý, postup mě věru nenapadl.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.02.2007
                  Autor: stan-pilot
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                         

                    Když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Tento princip občanské svépomoci byl v minulosti skutečně zneužit, ale kdyby něco takového (iniciativa zdola) vzniklo za současného režimu, nedokážu si představit větší ostudu pro politiky: Nechají se zvolit a pak si občané stejně musí dělat všechno sami. Ale oni mají silné žaludky. Přežili by asi i tohle. A možná by si z toho ještě udělali zásluhu.

                    Když už jsme u toho zneužívání - souhlasím, že komunisti zneužívali nadšení lidí a nechali je pracovat v podstatě zadarmo, ale ještě horší je pocit lidí, kteří na takových akcích (stavbách) v minulosti bezplatně odvedli stovky hodin, a teď se musí koukat na to, jak v tom vybudovaném objektu vydělává nějakej soukromník na přemrštěných cenách zboží jen proto, že do dalšího nejbližšího krámu je to dvacet kilometrů, anebo se dokonce musí dívat na to, že jimi vystavěný objekt je prázdný a chátrá jen proto, že někomu "patří", a oni s tím nemůžou nic dělat?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 16.02.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                           

                      Medvěde, druhý odstavec je nepokrytě demagogií a pokusem o ovlivnění hlavně těch, kteří rychle nebo nepozorně čtou, anebo už si to nepamatují.
                      I když v naší hanebné skoro celé poválečné historii minulého století razili heslo všechno je všech, a tak pokřivili snad vše normální, tedy včetně přirozeného vztahu k majetku (je to moje=chci z toho mít nejen užitek, ale také se o to starám), na katastru byl po vybudování objektu či později zcela jistě majitel zapsán => a tedy obj někomu "patřil". Jestli nějakému pohlavárovi, obci nebo přímo straně, kteří jej třeba později výhodně prodali x či nechali zchátrat je jen jedna z možných úvah. Je to jen do konce dotažené zneužití. Komunisty, kterým, a to i z osobních důvodů, nemůžu doposavad, a to se už těžko změní, přijít na jméno.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 16.02.2007
                      Autor: stan-pilot
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                             

                        Omlouvám se za za event. mimotéma.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 16.02.2007
                        Autor: stan-pilot
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                             

                        Opět - ostatně jako vždy - vycházím ze svých osobních zkušeností, repektive ze svého bezprostředního okolí. Objekty, které si lidi ve vesnici postavili jako nákupní středisko, byly MAJETKEM OBCE, a právě proto končily tím, že objekt byl posléze zprivatizován a většinou využíván k jiným účelům než ke kterým byl postaven, případně ho noví majitelé nechali zchátrat. Pokud se dokážeš vžít do pocitů těch lidí, tak pochopíš, že nejsilnější byla a je bezmoc a vztek. V poslední době se navíc přidružuje rezignace.

                        Nepopírám, že komunisti pokřivili vztah lidí k majetku i dalším hodnotám, i když kdo nechtěl, pokřivit si ho nechat nemusel. Jako všechny sociální experimenty byl největší problém v tom, že se nepracovalo s dokonalými lidmi, nýbrž s lidmi, kteří měli své chybičky a mnohdy velké chyby.

                        Souhlasím, že přirozený vztah k majetku je spojen s touhou po užitku, ze které pak vyplývá nutnost či povinnost se o majetek starat. Jenže tady je právě kámen úrazu. Pokud si daný objekt koupil někdo, kdo nebyl schopen si zajistit ziskový provoz, tak přestal mít motivaci se o objekt starat. To potom vedlo k postupné devastaci nebo k používání pro účely, které sice mohly být pro majitele ziskové, ale nepřinášely nic obci, tedy těm, kteří ho vlastníma rukama postavili.

                        Abych se vrátil k původnímu tématu této diskuse: Stejně jako železnice musí zůstat v rukou státu, protože určité trati nemohou být ziskové a přesto je potřeba zajistit dopravní obslužnost v zapadlejších regionech, tak je potřeba zajistit fungující (obchodní) infrastrukturu v odlehlejších obcích, a to navzdory tomu, že takové provozovny nemusí být vždy ziskové. Proto bych (býval) považoval za optimální řešení u takových staveb při jejich případné privatizaci (když už to muselo být) uvalení věcného břemene - tedy závazku nového majitele, že bude v daném objektu provozovat to, k čemu byl objekt vystavěn, tj. například prodejnu smíšeného zboží. Tomu, kdo by býval nebyl ochoten na tuto podmínku přistoupit, objekt neměl být svěřen.

                        Komunisty nemám rád stejně jako Ty. Jen bych upřesnil, že ti komunisté, kteří si zasloužili nejvíce opovržení, nám vládnou dál jako členové jiných stran. Nemyslím jen skutečné osoby, ale určitý typ lidí, kteří se za každého režimu dokážozu dostat k funkcím a ke korytu. Dříve nám vládli pomocí byrokratického aparátu, po "revoluci" nám vládli titíž lidé a jejich potomci "díky" majetku, který ve svém režimu nakradli a díky převratu zlegalizovali (teď mu říkají "kapitál"). Díky tomuto majetku se dostali k politické moci, kterou užívají opět jen ve svůj vlastní prospěch.

                        Ti, co jsou v KSČM dnes, jsou už jen ti, kteří kvůli svému věku nebo i "neschopnosti" výše popsanou možnost neměli nebo ji nestihli využít, a naivní snílci, kteří navzdory historické zkušenosti svému ideálu stále ještě věří. Ti skutečně nebezpeční jsou ale již dávno jinde - na vlivných ekonomických i politických postech.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 16.02.2007
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Sice to je lehce off topic, ale prave me to napadlo. Jen jednou na nekolik malo dni jsem byl v USA a rikal jsem si jak se tam budu pohybovat, kdyz oni vsude jezdi jen auty. Nastesti jsem byl nedaleko San Francisca a videl toto: MHD mela podle meho nazoru docela hustou sit. Kazdy linkovy autobus mel na predni masce drzaky na 2 kola. Tramvajova linka v San Jose mela v kazde souprave haky asi na 8 kol. A (add vlaky) do SF jsem jel CalTrainem
      http://world.nycsubway.org/perl/show?57915

      ktery ve dvou ze ctyr vagonu mel cele spodni patro vybavene drzaky s gumicuky pro celkem 32 kol.

      http://www.caltrain.com/caltrain_bikes2.html

      A vsimnete si te vety
      There is no charge to bring a bicycle on board.

      Treba to budeme mit nekdy pro primestskou dopravu v Cesku take.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirek2)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Bohužel, pořád máme co dohánět a hlavně v servisu. Ai se přestěhujeme! :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (S. Bílý ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        A přesně o tom mluvím !!!! Takhle to vypadá, když dopravní služby poskytuje soukromá firma. Ostatně na jejich stránkách (www.caltrain.com) lze najít všechny informace (finanční výsledky, seznam a popis služeb, ceník, kontakty atd. atd.).
        Takže opět nesouhlasím s Medvědem, že dopravní obslužnost by nechal státu. Je třeba si uvědomit, že náš stát (respektive jeho vedení, tzn. politici) absolutně NEUMÍ podnikat a když už podnikání svěří do rukou někomu jinému, tak vesměs za účelem solidního tunelu.
        Antimonopolní úřad na ně !!! Neříkám privatizovat ČD, to by asi byla chyba, jeden vlastník je vždy riziko. Ale rozjet soutěž, a pronajímat koleje, lokomotivy/vagóny, nádražní prostory atd, a to za velmi rozumné ceny. Pak by se sešlo hned několik firem, kterým už by stálo za to si zřídit vlastní pokladny, vlastní on-line systém, renovovat vlaky v pronájmu nebo pořídit nové, a především mít vlastní personál a systém služeb. A jakmile by byla konkurence (samozřejmě anti-kartelový dohled by byl nutností), tak by se dráhy mohly hodně rychle zvednout z dnešního bahna a začít fungovat tak jak mají. A nejlepší na tom je, že by nebyly tak prodělečné, jako jsou dnes.
        Vtip je v té věci, že vládě na tom nezáleží, zatímco soukromému investorovi ano. Když si může vláda pravidelně schvalovat rozpočet s takových schodkem, jako má dnes, tak proč by v tom těch pár miliard pro utopení ČD neschovali, ne ? A tím pádem to dopravní obslužnost (i když naprosto mizerně) řeší. A jim je jedno, jestli to zaplatí spokojený zákazník dobrovolně, nebo my všichni nedobrovolně ze svých daní. Já tím, že nejezdím ČD je vlastně platím ze svých daní.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          tak za jedno: je možný vstoupit jako konkurence na železnici, to asi nevíš a za druhý i na západě je osobní přeprava dotovaná státem, což zřejmě taky nevíš. tak zkus vymyslet něco jinýho.
          že je na dráze bordel, uznávám

          [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2007
          Autor: vette
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            Ale vím. Ostatně si přečti některé mé příspěvky výše v tomto tématu.
            Dotace státem by musela zůstat, jen by se měla lépe využít. Je lepší dotovat něco, co se používá, nebo něco, co se nepoužívá ale musí stejně být ?
            A vstoupit na železnici jako konkurence samozřejmě lze (ostatně také zmiňuji výše), ale zatím se to rozhodně nevyplatí v plošném měřítku. Ziskovost několika luxusních spojů, konkurujících drahým letadlům nebo neefektivním autům (při řízení se nevyspíš, ani nemůžeš pracovat) není řešením dopravní obslužnosti.
            Takže si za obsahem sdělení svého původního příspěvku stojím. Jen je potřeba vytvořit investiční pobídku, nebo jinou formu nastavení systému tak, aby se investorům vyplatilo se do toho vůbec pustit. Současný systém dopravní obslužnosti je státem dotovaný, ale pokud by do toho vstoupil jiný subjekt, tak na rozdíl od autobusových linek by u dráhy nedostal žádné zvýhodnění, o drsných cenách pronájmu nemluvě.
            Prostě při současné situaci, která to sice v učitém měřítku umožňuje, nelze dosáhnout zisku (i přes dotace) jen tím rozdílem, který může soukromý investor nabídnout (t.j. lepší úroveň služeb, nikoliv nové trasy apod.).

            [ Zpět ]
            Datum: 16.02.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                   

              další věc je, že si stát objedná u dopravce (čd) službu (osobní dopravu) protože je na něm zajistit dopravní obslužnost ale když má pak na konci roku za tuto službu zaplatit tak zjistí, že na to nemá prachy. a v médiích se dozvíš jak sou zase čd v mínusu. no jasně, že sou když ji nikdo nezaplatil:-/
              a pak se dozvíš, že si nějakej ujetej "ochrance" přírody postavil hlavu a že v orlickejch horách nepovolí novou trat protože by to narušilo krajinu. a tak tam vesele budeme všichni jezdit autama...:-I
              nejsem zastáncem násilí ale někdy bych rozdával facky až by mě bolela ruka:-P

              [ Zpět ]
              Datum: 16.02.2007
              Autor: vette
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                     

                Jasně, pokud bychom ČD a stát dělili na dva rozdílné celky, pak máš samozřejmě pravdu. Jenže ČD je státní podnik, takže už kolikrát to bylo tak, že ty peníze nezaplatil jeden státní úředník (ministr dopravy) druhému státnímu úředníkovi (gen. ředitel ČD) a navzájem se dohodli, že to není problém :=((((
                Být ČD soukromá firma, tak už je žaloba na ČR u mezinárodního soudu a dluh se vymáhá i s odškodným. V případě neuhrazení by ta firma dopravu zastavila a vláda ČR by šla na kobereček do Štrasburgu kvůli nedodržení norem dopravní obslužnosti.
                Zkrátka a dobře, to co by měl stát řešit (zákonnodárství, sociální politiku, školství, základní zdravotnickou péči atd. atd.) neřeší a naopak se s prominutím s**e do oblastí, pro které nemá kvalifikaci ani ty správné úmysly.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.02.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                   

              Znovu opakuji: Ano, železnici si platíš ze svých daní, přestože ji nepoužíváš. A je to tak správně. Nebo bys chtěl stát na dálnicích ve věčných zácpách jen proto, že jsi nechal železnici zkrachovat a její klienty jsi donutil přesouvat se individuálně motorovým vozidlem? Ta železnice slouží i Tobě, aniž o tom víš. Co bych pak měl říkat já, když se i z mých daní platí výstavba dálnic? Ty tu železnici používat můžeš, ale já ty dálnice ne.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.02.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          Prodělečné, no ona osobní přeprava asi bude vždy prodělečná, vydělat se musí na nákladní dopravě.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2007
          Autor: Navara
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            Zisky z nákladní dopravy se nemá financovat ztráta z dopravy osobní. Křížové financování už buď není, nebo se pracuje na jeho ukončení. Třeba Deutsche Bahn se dělí na DB Regio - provozuje místní vlaky, DB Cargo - provozuje nákladní dopravu, DB Netz - stará se o koleje, DB cosi - stará se o budovy atd. Možná by to nějaký ekonom mohl vysvětlit, já tomu nějak nerozumím. Blíže třeba: http://www.cd.cz/static/old/NEW/TCD2004/4...

            [ Zpět ]
            Datum: 18.02.2007
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                   

              Způsob financování není asi tak důležitý, jako kontrolovat toky státních a soukromých financí tak, aby nemohlo docházet ke zneužití státních dotací soukromými firmami. Obráceně to bývá zřídka. Ale jinak mi ten model připadá velmi dobrý.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.02.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          K tomuto tématu jsem se vyjadřoval už dostatečně. Jen tedy dvě teze na obhajobu mého postoje:

          1) Podle Tvého návrhu by se z železnice stala dojná kráva. Na jedné straně státní dotace, na druhé straně zisky soukromých firem, které by na dráze podnikaly. Takže by státní rozpočet vlastně dotoval zisky soukromých subjektů. Jako by nestačilo, že i dnes je spousta "soukromých" firem, které by se bez státních zakázek okamžitě položily. Pořád se v naší zemi mluví o zeštíhlování státu, ale o státní zakázky je rvačka. Kdo tedy bude státní zakázky zadávat, když tady budeme mít "štíhlý" stát? Nebo snad veřejně prospěšné stavby budou budovat soukromé firmy z čisté lásky k lidem?

          2) To už se ale budu trochu opakovat. Jsou služby, které je třeba zachovat, i když nejsou z úzce ekonomického hlediska rentabilní. Už jsem tu psal o tom, že je potřeba zachovat dopravní obslužnost i v regionech, kde se to nevyplatí, totéž platí pro obchodní síť. Výsledkem privatizace (nejen) těchto odvětví je vylidňování menších obcí, nárůst individuální dopravy, stěhování lidí do větších center, která na to nejsou stavěná (např. Praha a její uliční síť). Výsledkem bude pak zcela určitě zvětšování sociálních rozdílů uvnitř těchto velkých sídel (jiná už nebudou) a vznik slumových chudinských předměstí. Tohle je totiž vyloženě jihoamerický model.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          Hele pozor, už tady bylo dokonce pár výběrových řízení a některé tratě snad v Karlovarském kraji jsou obsluhovány soukromou firmou, která jezdí novými vlaky, ale tu cenu, co nabídly čd nedokázali ohrozit třeba na trati Mariánské lázně - Karlovy vary, úřady se logicky rozhodují podle ceny, jak jinak? České dráhy tu trať dotují, ale nikdo s tím nic nedokáže udělat....
          Jo a k tý americe, chtěl bych vidět, co by mi spolucestující řekli, kdybych nutil řidiče vylézt ven, aby mi přichytil kolo. Ale v Phoenixu tam ty busy byly taky, ale jen na těch úplně nejpomalejších linkách, ty vedly od nikud nikam, jejich trasy byly šílený a jezdili jimi jen ti úplně nejchudší (vyjma centra). A vlaky jsou zvláštní kapitolou, já jsem vlak vezoucí cestující neviděl, ty jsou jen v oblastech, kde je největší hustota obyvatelstva. Třeba v Californii, nebo na východním pobřeží. Jinak tam maj jen Greyhoundy...

          [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • cenzura na Nakole?????

         

    Cenzura ????????? Hele když někdo řekne poslat Český dráhy do prd*le protože je to můj osobní názor a pokud ČD na stížnosti nereaguje, odmítá uznat svoji vinu na tom že za sníženou kvalitu svojich služeb nenabídne žádné odškodnění(ano ČD má hlavně sloužit veřejnosti, dokud to je státní podnik) tak jakým právem tu někdo maže příspěvky s názorem který se ČD nemusí a nebude líbit?

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2007
    Autor: šmudla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cenzura na Nakole?????

           

      On ti tady někdo něco smazal? To se mi nechce věřit. Nemůžu uvěřit, že by něco mazali jen kvůli tvému názoru.

      Je fakt, že se tu lidi co se týče vulgárního slovníku dost drží zpátky, ale aby ti to smazali kvůli vulgaritě, to by fakt už musela bejt síla. Není to nějaký omyl?

      Jsem fanda železniční dopravy, ale opačný názor taky přežiju. Totéž předpokládám o tvůrcích tohoto serveru.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cenzura na Nakole?????

           

      Zmizel můj příspěvek původně o čtiři řádky výše :-) Znění bylo ve smyslu výzvy bojkotu železnice cestujícími aby ji nepoužívaly do vzdáleností do 20ti km a požadovali po ČD satisfakci za sníženou kvalitu služby(zpoždění)(tento názor přidávám). Když budou cestující (někdo by je mohl nazvat zákazníky) využívat jiných způsobů přepravy tak jim ty prašule budou chybět a snad se nad svým přístupem zamyslí. Zneužívají monopolu a to nemluvím o jejich nekalých obchodních praktikách (Z karta, a extra přirážce za jednosměrnou cestu kdy zaplatíš skoro stejně jako za obě cesty). Za tohle by zasloužili pěkně nakopat do zadnice.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2007
      Autor: šmudla
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cenzura na Nakole?????

             

        Jo, něco takového jsem tu četl. Souhlasím s tím, že praktiky českých drah vůči zákazníkovi jsou trestuhodné. Někdy mi to opravdu připadá jako sabotáž.

        S čím nesouhlasím, je, že by se měly železnice trestat bojkotem, protože to nic neřeší. Budou pak v ještě obtížnější finanční situaci a budou ještě více nuceni si ty peníze opatřovat na úkor zákazníka. Takhle se dá postupovat proti soukromým subjektům, ale ne proti (monopolní) státní železnici.

        Jediným účinným opatřením je naopak podpora železnice z vládních míst, jen by tam nesměli sedět zastánci silniční lobby, jako je Říman nebo jeho předchůdce Šimonovský. Skutečně účinnou podporu železnice mají v programu bohužel jen obě levicové strany a Bursíkovi modrozelení.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cenzura na Nakole?????

               

          Pokud stejná cesta (na kilometry), 35km- autobus stojí 36Kč (1Kč/km) zaručená doba přepravy 50minut, vlak 50Kč (hodina+3km na nádraží + 8-15minut sekera každý den čumět jak pako na nádraží než přijedou), pak není na dčím uvažovat. U pokladny ČD platí za stejnou cestu každej jinou cenu(oni mají fixní náklady ať už s nima někdo jezdí nebo jezdí vlaky prázdný, tak by se měli snažit aby bylo výhodnější jezdit vlakem než něčím jiným aby jim nejezdili vlaky prázdný). No a management ČD se asi rozhodl jít cestou z méně zákazníků vytřískat více peněz. Někdo ty Pendolina zaplatit musí.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.02.2007
          Autor: šmudla
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cenzura na Nakole?????

                 

            V podstatě souhlasím. Pokud se na věc dívám z úzkého pohledu vlastního prospěchu, určitě bývá výhodnější jet tím autobusem. Když se ale člověk zamyslí trochu hlouběji, vyplyne mu z toho jediné: Přispěju tím k dalšímu odlivu zákazníků ČD, což prohloubí jejich problém, který oni opět promítnou do cen jízdného nebo to bude stát peníze státní kasu. Protože je málokdo ochoten takto uvažovat, máme se na co těšit.

            Další věc je, jestli tyto rozdíly jsou výsledkem zlé vůle nebo neschopnosti železničářů, nebo jestli je k tomu nutí nerovné podmínky na doprvním trhu. Já osobně to vidím spíš jako kombinaci vynucení v důsledku nerovné soutěže v kombinaci s určitou mírou neschopnosti. Zlou vůli tam ale nevidím. Možná někdy jen sobeckou vypočítavost ve sféře vyššího "managementu".

            [ Zpět ]
            Datum: 18.02.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cenzura na Nakole?????

                   

              Asi máš dost peněz... Nevidím jediný důvod, proč bych měl ze své kapsy dávat více než v některých případech za jinou alternativu.
              Až budu chtít někomu pomoci, tak pošlu třeba dárcovskou SMS, ale ČD to určitě nebude... Už takto dostávají peníze z našich daní...

              [ Zpět ]
              Datum: 18.02.2007
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cenzura na Nakole?????

                     

                Chtěl jsem tím jen říci, že za příplatek (za nějž tu zvýšenou cenu považuji) očekávám jakýsi nadstandard či dokonce luxus. Což se o službách a potažmo chování zaměstnanců ČD v žádném případě říci nedá...

                [ Zpět ]
                Datum: 18.02.2007
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: cenzura na Nakole?????

                       

                  Asi jak kde, já tedy dostávám od ČD rozhodně víc než od místních autobusových dopravců. Abych neplácal do větru, pár důvodů proč upřednostňuji vlak:
                  1. Průvodčí ve vlaku je mi schopen podat informace o libovolném spojení v síti ČD a vytisknout mi je na příruční tiskárně.
                  2. V případě zpoždění je průvodčí schopen zjistit, zda v přestupní stanici bude čekat přípoj, případně mě ujistit, že na mě přípojný vlak počká.
                  3. Pokud cestuji s kočárkem, průvodčí mi pomůže ho "nalodit"
                  4. Pokud se potřebuji po cestě nasvačit, nehrozí, že mě za to někdo seřve.
                  5. Pokud je ve výchozí stanici připraven můj vlak, mohu do něj nastoupit i dřív než pár minut před odjezdem.
                  6. Autobusoví dopravci si až na vyjímky "nehrají na nějaké přestupy"
                  7. Strojvedoucí jsou mnohem přísněji testováni než řidiči autobusů, takže snadněji vkládám svůj život do cizích rukou.
                  Klidně bych ještě na něco vzpoměl. Asi málokoho přesvědčím, uvědomuji si, že ČD je hrozný moloch, a že mnoho je spíše proti zákazníkům. Ale jsem přesvědčen, že výsledný součet změn je spíše kladný. Navíc se mi stává, že na železnici nadávají lidé, kteří vlakem jeli naposledy před 20 lety z vojny a pak jsou děsně překvapení, když se třeba dozví, že záchod s tekoucí vodou, mýdlem a papírovými ručníky je samozřejmosti. (tedy třeba u nás, mám pocit, že třeba v pantografech v okolí Prahy je to pořád hnus)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.02.2007
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Jiná očekávání

                         

                    To je velmi pěkně napsané. Máš to v hlavě opravdu srovnané. Přestože jsem příznivcem železnice, tolik pozitiv by mě prostě nenapadlo. Možná proto, že Tebou vyjmenované přednosti všichni považujeme za samozřejmost a u autobusové dopravy je prostě nepředpokládáme, takže nám ani nechybí. Pravda je, že kolem Prahy je ta úroveň opravdu někdy ještě srovnatelná s tím návratem z vojny před 20 lety.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 18.02.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: cenzura na Nakole?????

                         

                    Naprostý souhlas. Taky celkově jezdím raději dráhou, i když ke kvalitě mám někdy výhrady.
                    Obzvlášť oceňuju, že se můžu taky během cesty vyčůrat :o))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 25.02.2007
                    Autor: Jitka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: cenzura na Nakole?????

                           

                      Tak tak. Člověk se může vyčůrat, protáhnout, projít. Zkrátka komfort cestování je pro mne neoddiskutovatelný. Autobus používám, jen když opravdu spěchám či jiná možnost není.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 25.02.2007
                      Autor: Jurimír
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cenzura na Nakole?????

                     

                Máš pravdu. Ale někdy mi není líto zaplatit vyšší cenu, protože se ve vlaku cítím přece jen pohodlněji. V autobuse občas není dost místa na nohy (nejsem žádný drobeček) a ve vlaku se člověk taky může občas protáhnout.. Fakt je, že při svém rozhodování beru v úvahu i ten moment podpory železnice. Vyloženě na vyhazování nemám, ale někdy mi to za ten pocit, že podpořím železnici, stojí.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.02.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cenzura na Nakole?????

                   

              Já tedy občas vidím i tu zlou vůli. Nedávno jsem se nachomýtl k objednávání vlaku pro přepravu 200 lidí a byla tam i zlá vůle nevyhovět, ale i snaha udělat "vše co je v našich silách". Nemyslím si však, že počet pitomců je na ČD výrazně větší než v jiných srovnatelných firmách.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.02.2007
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Železničáři

                     

                S tím souhlasím, ale jsou to vždy jen jednotlivci. Není to v systému. Velmi se mi líbí srovnání počtu pitomců. Řekl bych, že mezi železničáři je ale o poznání vyšší procento fandů svého povolání a nejrůznějších nadšenců. Určitě je mezi nimi nadprůměrné procento lidí vnitřně identifikovaných se svou profesí.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.02.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cenzura na Nakole?????

             

        Ještě doplním, že o nic lepší než Říman nebo Šimonovský nebude ani současný ministr Řebíček, protože Dopravní politika jeho strany je vyloženě "prosilniční".

        [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cenzura na Nakole?????

             

        Já třeba jezdím v okruhu 20 km docela hodně. Vlakem nebo autobusem. Cena vlak/autobus pro tyhle vzdálenosti je srovnatelná, alespoň u nás. Můžeme se na "nekalé obchodní praktiky" dívat i obráceně. Normální je státem regulované občanské jízdné. Vše ostatní jsou slevy, takže žádná přirážka za jednosměrnou jízdu, ale sleva za jízdu oběma směry. Takže je obdobné jako když mi na benzínce za každých 100 L přidají 1 L zdarma. Vůbec nejparadoxnější však je, že pořád mezi všemi dopravci jsou ČD nejlepší alespoň v tom, že se mi zpravidla nestává, abych někam dojel a návzný spoj byl v prachu, jak je to časté u autobusů. Naopak mnohokrát jsem se s průvodčím domlouval aby zavolal do přestupní stanice, aby na mě navazující vlak počkal. Tohle mě zatím jiný dopravce neumožnil, takže mě dráhy štvou, často si na ně stěžuju, ale těžko bych je mohl ignorovat.
        Mimochodem, předevčírem jsem si kupoval lístek na pražskou tramvaj, docela mě překvapilo, že stojí už 20 Kč, určitě s nějakou průkazkou by mě ta cena přes Prahu stála míň, ach jak nemravné :)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2007
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cenzura na Nakole?????

               

          Měsíční průkazka stojí 460Kč a můžeš s ní pak jezdit kolikrát chceš a kamkoli se Ti zachce ;-) Po jednotlivých jízdenkách by mne jen cesta do práce a zpět vyšla na 800...

          [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cenzura na Nakole?????

               

          Státem regulovaná cena za přepravu vůbec neodpovídá nákladům na osobokilometr, v cenách ČD je absolutní anarchie kdy někoho vozí za pakatel a jinýho pěkně osolí(protože není kamarád a má tu smůlu že používá vlak jen vyjímečně a nevyplatí se pořizovat průkazka na vyjímku z "občanského jízdného"). Nelíbí se mi stav kdy jeden cestující platí za kilometr korunu a druhý padesátník (kdo komu platí ty kilometry??). Normální dýško pro stálé odběratele formou "zákazníckých karet je 4-5procent slevy", pokud ČD "dotuje slevami ve výšce padesáti a víceprocentním slevněním 80procent zákazníků" pak asi ono "základní cestovné neodráží skutečné náklady na přepravu a je značně nadsazené". ČD je jedním slovem bordel bordel a ještě jednou bordel.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2007
          Autor: šmudla
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cenzura na Nakole?????

                 

            Ač jinak zastánce železnice, musím souhlasit. Všeobecně je pro mě nepochopitelná situace, kdy jedna a tatáž věc nebo služba (třeba pitomá esemeska nebo minuta volání z mobilu) stojí za určitých okolností mnohonásobně více než za okolností jiných a opačně. Byl bych rád, kdyby ceny zboží a služeb byly průhlednější a bylo z nich možné vyčíst skutečné náklady, případněi míru dotací z veřejných rozpočtů.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.03.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cenzura na Nakole?????

                   

              Takže u SMSek a minuty volání je takhle:
              Kvalifikovaná odpověď na dotaz proč jednomu je účtována SMSka za X Kč a druhýmu je ůčtována za Y Kč od našeho operátora zněla takhle:
              "Máme různé tarify a různé ceny, což vysvětluje situaci proč jeden za Korunu a druhý zadarmo".

              [ Zpět ]
              Datum: 26.03.2007
              Autor: šmudla
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cenzura na Nakole?????

                     

                Myslím že to není kvalifikovaná odpověď od operátora, ale odpověď od kvalifikovaného zástupce operátora. Přesun slova "kvalifikovaného" je způsoben nekvalifikovanou odpovědí :o))))))

                Ad SMSky nebo volání ... jde to vysvětlit dvěma způsoby:

                a) složitě. Operátora stojí ze všeho nejvíc provoz infrastruktury a operativa. Sto zákazníků odesílajících 1 SMS denně stojí operátora mnohem více, než jeden zákazník odesílající 100 SMS denně. První případ vytěžuje administrativu a backbone, druhý případ utilizuje nevyužitou kapacitu infrastruktury. Proto se operátoři zaměřují na zákazníky, kteří jejich infrastrukturu využívají hodně, pro ty vytvoří výhodný tarif a zákazníkovi se vyplatí si svoje budoucí využití služeb operátora předplatit v podobě výhodného tarifu. Operátor má garantovaný zisk, nezávislý na aktuální potřebě zákazníka. Odběr služeb a potažmo platba se může zvýšit, nikoliv však snížit. Od toho se potom odvíjí i takzvaný "capacity planning", který je dnes klíčový pro to, aby se firma neocitla ve ztrátě místo v zisku, pokud se aktuálně orientuje na růst (obratu, marketshare etc.) Zkrátka a dobře, standardní ekonomický model. Nelze sem řadit občasné jednorázové akce, typu aktuálních SMS zdarma od Vodafone. To je příklad investice do jiné oblasti, konkrétně marketingu.

                b) snadno ... množstevní sleva.

                ... zkrátka a dobře nechápu co je na tom pro Medvěda k nepochopení. Narozdíl od ceníku služeb a vůbec většiny aktivit ČD (které jsou tímto krásným příkladem, proč by se stát neměl plést do portfolia služeb pro veřejnost, které nemají základ "zdarma", nebo by si alespoň měl najmout slušné ekonomy do vedení a poslouchat jejich rady), jsou aktivity a ceny mobilních operátorů jednoduše čitelné a předvídatelné, navíc se portfolium služeb v této oblasti v posledních letech výrazně zjednodušuje.

                [ Zpět ]
                Datum: 26.03.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Nejsem perspektivní zákazník

                       

                  Princip množstvení slevy samozřejmě chápu. Mně vadí to, že je pro mě nemožné například zvolit "optimální" tarif. Už jenom proto, že bych musel odhadnout svoji spotřebu na několik měsíců dopředu, namalovat několik grafů a vyčíst z nich, při kterém zvoleném tarifu je nejpravděpodobnější, že bych zaplatil nejmíň. Pokud bych tohle měl dělat u stovek nejrůznějších položek mé spotřeby, tak bych celý život nedělal nic jiného.

                  Kromě toho jsou pro mě ty cenové nabídky stejně absolutně nesrozumitelné. Pokud mi prodávající nedokáže říct, kolik stojí jeden kus určitého zboží, a jeho odpověd se bude hemžit slovy "když", "jestliže", "v případě, že" a podobně, tak raději nekoupím nic. Když si kupuješ rohlíky, taky je nemáš lacinější, když si jich koupíš dvacet, než když si koupíš dva. Mě jako spotřebitele nezajímá, jaké má kdo s výrobou a distribucí svého zboží náklady. Měl by je rozpočítat rovnoměrně a jeho zboží by mělo stát všude stejně. To je můj názor.

                  Pro mě je například důležité, abych si cenu zboží dokázal spočítat dopředu (například u té železnice), a ne abych kalkuloval s nějakými zákaznickými kartami, skupinovými slevami, kilometrickými bankami a já nevím s čím ještě. Dokážu z hlavy spočítat leccos, ale tohle po mně nikdo nemůže chtít.

                  U takových služeb, jako je telefonování a esemesky z mobilu, jsem už absolutně rezignoval a nepřemýšlím o tom, který tarif je výhodnější, a důsledkem je, že se prostě snažím volat a esemeskovat co nejmíň, abych tím vykompenzoval případnou nevýhodnost mého tarifu. Pokud se mi někdo zeptá, jaký mám na mobilu tarif, tak mu to nedokážu říct. Já to prostě nevím a ani to nechci vědět. V poslední době už nemám ani jistotu, jak se jmenuje operátor.

                  Cenové nabídky poskytovatelů všelikých služeb jsou pro mě natolik nesrozumitelné a hemží se tolika pro mě neznámými pojmy, že bych na kvalifikované rozhodnutí potřeboval finančně-spotřebitelského poradce. Toho bych si nejspíš platil z těch ušetřených peněz. To mi ovšem připadá postavené na hlavu.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 26.03.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                         

                    Souhlasím. Jelikož pracuju v podstatě celou dobu v obchodě, tak mi je princim množstevních slev, rabatů apod jasný. Ale jako malostpotřebitel se nechci podobnými věcmi zabývat. Když jsme prodávali dlaždice, měl témeř každý velkoobchodník svou cenu, podle velikosti odběru, ale pro maloobchod byla v podstatě stále totožná. Když si jdu koupit chleba taky po mě nikdo nechce, abych přemýšlel o tom, jestli mě nevyjde výhodněji, když si koupím tři. Kdyby to taky bylo u každé položky, kterou platím, asi bych opravdu potřeboval nějakého poradce nebo nedělal nic jiného. Řeším to tak, že mám u ČD zákaznickou kartu neboť se mi na vandry vyplatí a dále to nesleduji. a mobil jsem vzteky rozšlapal, nový si nekoupil a odmítám ho používat. Nedovedeš si představit jak se tímto činem obohatil můj život a kolik jsem získal času.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 27.03.2007
                    Autor: Jurimír
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                           

                      Nejsem tak prudká povaha, abych mobil vyloženě rozšlapal, ale první den, kdy jsem se s ním učil zacházet, tak absolvoval svůj první (a snad poslední) průzkumný let po obýváku. Přežil to, takže ho už pět let víceméně úspěšně používám. Mám ho ale vlastně jen na to, aby moji studenti měli kam posílat své esemesky s omluvami. Tarif jsem za celou dobu neměnil. Ani nevím, jak bych to měl udělat a na koho se obrátit. Nestojí mi to ale za to - vejdu se i tak do 3.000,- Kč za rok.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 27.03.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                           

                      Ačkoliv jak ty, tak Medvěd nemáte moc rádi věci jako je marketing, tak si dovolím citovat jednu reklamu :o))
                      : "Život je otázkou priorit". A protože mobil nejen potřebuji, ale i chci, tak mi nedělá problém jednou za pár let strávit jedno odpoledne rychlých studiem historie a současnosti způsobu užití svého mobilního telefonu, a poté si vybrat adekvátní tarif. Navíc je třeba sympatické, že u mého nového tarifu a telefonu od nejmenované firmy existuje flexibilní skladba nákladu. Tzn. jedna daná cena na minutu hovoru do jakékoliv sítě GSM, druhá na pevné linky, a třetí za SMS. K tomu je tam množství "volných minut", které se ovšem sčítají s SMSkami. Takže mohu buďto například provolat x minut, nebo místo toho poslat x sms zadarmo. Aktuální stav je snadno zjistitelný, tedy vždy přesně vím,kolik ještě mohu provolat času, nebo poslat SMS, než vyčerpám volné prostředky na tarifu a budu platit něco navíc. Dle mého jednoduché a prosté jak facka. Ale chápu, že pro někoho, kdo se o podobné věci moc nezajímá to může být mnohem složitější. Pak bych doporučil formu "předplacené" karty a Medvědův přístup, tzn. volat a SMSkovat co nejméně. Tam pak za každou SMS či hovor vidíš, kolik tě to stálo a kolik ti zbývá. Tomu říkám náklady pod kontrolou, dle mého naprosto v pohodě.

                      A ad ČD ... to už jsem zde jinde psal, nejezdím vlakem a jezdit vlakem nebudu, vyjma občasných výletů s Nákoláky, které tuto službu využívají (a s dost děsnými zkušenostmi, co se přepravy kola týče ;(((. Takže kolikrát raději odvezu kolo autem, než vlakem. Osobně však doufám, že se mi časem natolik zlepší fyzička, že budu moci odjet na kole i tak dlouhé vzdálenosti, abych nemusel používat pro přepravu kola ani auto, ani vlak. Dle mého ideální řešení.

                      Jo a P.S.: ačkoliv jsem nikdy neměl problémy ani s matematikou, ani s principy obchodu, takže jsem opravdu nikdy nebojoval s kalkulacemi cen apod., i za poměrně složitých podmínek (viz. například velmi nepřehledný licenční systém Microsoftu), tak u ČD jsem naprosto pohořel. Tam mi to přijde, že ten systém není nepřehledný, ale že v tom systém absolutně neexistuje a navíc i snaha o jeho vytvoření není propojena s praktickou aplikací. Aneb co na pokladně slíbí, to ve vlaku nesplní, každý říká něco jiného a ve finále nedostanete to, za co jste zaplatili, nebo dostanete něco úplně jiného. Chjo.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 27.03.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                             

                        Jedno odpoledne?
                        Tak všichni v mém okolí se baví o tom, kdo má jaký tarif a který je výhodnější, neustále se dohadují, který telefon je lepší, každých půl roku si kupují lepší a novější model, telefonují stále a vždy, nedokážou ho nikdy vypnout a například se v klidu najíst nebo si dojít na záchod. Minimálně obden potkám na záchodě nějakého chudáka, který má v jedné ruce penis a v druhé mobil u ucha nebo se ozývá hovor z kabinky. Každé divadelní představení nebo kino se najde minimálně jeden zoufalec, který s pocitem vlastní důležitosti, který si nedokáže vypnout mobil a ruší představení atd. atd.
                        Orientace v tarifech je pro mne ten poslední problém. Tahal jsem s sebou kdysi tu obrovskou bednu se sluchátkem a telefonoval na ulici opojen vlastní důležitostí. Byl jsem mladej a uplně blbej. Dneska mám přesně jak jsi říkal jiné priority :o))

                        [ Zpět ]
                        Datum: 27.03.2007
                        Autor: Jurimír
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                               

                          To je přesné. A ano, jedno odpoledne, dokonce vlastně ani to ne, z toho odpoledne padnou dvě hoďky na volbu tarifu a zbytek na vybírání nového telefonu (rád si vybírám) :o)))) Jsem zastáncem efektivity, a když už se rozhodnu že něco potřebuji, výběrem strávím jen ten nejnutnější čas, který je potřeba k výběru toho, co splní mé očekávání a přitom na tom zbytečně neprodělám. Nechápu lidi, co si vybírají aniž by měli jasnou představu o tom, co chtějí, nebo si ji alespoň neudělali jakožto ten úplně první krok. Pokud napřed vybírám a pak teprve začnu upřesňovat kritéria, skončím jako tebou popisovaní "lidé z okolí" a na podobné ptákoviny je život moc krátký.

                          A ad používání mobilu ... je to jen a jen nástroj. Nástroj má sloužit člověku, ne člověk nástroji. To že někdo daný nástroj odmítne, protože se jím cítí být svázán, naprosto chápu. Já to tak u mobilu nemám, pro mě je to skutečně nástroj a tak ho používám. Stejně to mám s laptopem, PDA atd. Jediné, čeho jsem doslova otrokem a co mě děsně štve (a zatím s tím nedokáži přestat, i když už mám nový plán :o)) jsou cigarety, ale to je zase jiná kategorie.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 27.03.2007
                          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                                 

                            Souhlas!

                            K těm cigaretám: plán ti nepomůže. všechny ty hlouposti jak přestat jako dávkovat si to a nedovolit si víc než jednu za hodinu, stříhat si je a dát si vždycky jen půlku nebo třeba náplasti atd. atd. Zkusil jsem skoro všechno. taky dva léčitele. Jeden ze mě jenom vytáhl prachy. Druhej fakt dokázal, že jsem dva dny vydržel nekouřit. Pak jsem šel do práce, po dvou hodinách si od kamarádíčků zapálil a do večera spálil tři krabičky. Všechno bylo k ničemu. Pomohlo se jen zdravě naštvat a rozhodnout, že opravdu chci. Zapálil jsem si poslední, všechny cigarety znehodnotil a vyhodil do cizí popelnice a od tý doby nekouřím. Je fakt, že mi při tom asi dost pohla hladovka, ale to není cesta pro každýho.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 27.03.2007
                            Autor: Jurimír
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                                   

                              To mi povídej. U mě je ta potíž, že mě to kouření štve jen z několika hledisek, respektive hlavně z jednoho. A to je, že tím omezuji ostatní. Ne v momentech, kdy kouřit chci (to jest např. u kávy na kuřárně v práci, v hospůdce u piva nebo doma na balkóně se sklenkou vína), ale kdy kouřit nechci, ale kvůli závislosti "musím", t.j. všude jinde než jsem výše jmenoval. A bohužel to pak musí odnášet jiní, ať již přímo (tzn. pasivní kouření), nebo nepřímo (zápach z oblečení, zdraví neškodný, ale obtěžující) atd. A to potom díky mé snaze o ohleduplnost vede k omezení, že třeba kolikrát raději nejdu někam se znamými, protože jdou do nekuřáckého podniku, nebo se jedná o akci, kde není příležitost si zapálit vůbec (dlouhá cesta letadlem, autobusem) atd. atd.
                              Zkrátka a dobře, omezuje mě to, že jsem ohleduplný k ostatním, ale nikoliv ke svému zdraví, a proto pořád kouřím, i když z části vlastně nechci.
                              No, uvidíme, třeba se to povede. Ono je něco jiného seknout se čtyřicítkou denně z ničeho nic bez změny ostatních návyků atd., a něco jiného je tomu přizpůsobit náplň času a seknout s tím až po snížení na rozumnou hranici třeba deseti denně.

                              [ Zpět ]
                              Datum: 01.04.2007
                              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                                     

                                Tak to je velký omyl! Zápach z oblečení, z vlasů a hlavně z kuřákova dechu je mnohem nebezpečnější pro zdraví pasivního kuřáka než suchý kouř vdechovaný samotným kuřákem. Dehtové a další složky z cigaretového kouře se vážou na vlhkost vzduchu vydechovaného kuřákem a s ní daleko snáze a účinněji pronikají do organismu pasivního kuřáka.

                                [ Zpět ]
                                Datum: 01.04.2007
                                Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                                       

                                  No vidíš, tak je to ještě horší, než jsem si myslel.

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 01.04.2007
                                  Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                                     

                                Jsi mezi kuřáky vyjímka slouží ti to ke cti. Ohleduplných kuříků je málo a jsem rád, že vím alespoň o jednom.

                                Možná je to z desítky denně jednodušší než ze čtyřicítky, nevím, já to na tu desítku denně nikdy nedokázal dostat. Kouřil jsem deset let. Za tu dobu jsem dokázal vynechat jen čtyři dny. Dva dny díky tomu léčiteli (viz výše) a dva dny, když jsem měl tak vysoké horečky, že jsem blouznil. Jakmile to spadlo na 39,5 už jsem kouřil zase. Poslední roky jsem nedokázal spát celou noc v kuse, pokud jsem nebyl opravdu strašně moc fyzicky unavený. Vždycky jsem se vzbudil a musel jsem si dát alespoň jedno cigáro uprstřed noci, abych mohl znovu usnout. Řebych to snížil na deset denně bylo pro mne naprosto nereálné, stálo mne to hodně práce, úsilí a nervů, když jsem se to pokoušel dostat pod dvě krabičky denně a šlo to jen několik dnů. pak jsem se naštval, začal držet hladovku a přestal. ALe je fakt, že jsemzměnil život z více hledisek (dal výpověď v práci atd.)

                                [ Zpět ]
                                Datum: 01.04.2007
                                Autor: Jurimír
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                                       

                                  Vypadá to, že jsme si nakonec možná víc podobní, než se to může na první pohled zdát ;-))) ..... tedy až na nějaké detaily (např. v noci spím dobře :o))

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 01.04.2007
                                  Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                                         

                                    :o))

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 01.04.2007
                                    Autor: Jurimír
                                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                                       

                                  Bacha, sebechvála smrdí ...

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 04.08.2007
                                  Autor: Neregistrovaný uživatel (HAF)
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Nejsem perspektivní zákazník

                             

                        Přesně tak. Marketing je pro mě jen způsob, jak zákazníkovi vnutit to, co nechce a nepotřebuje. Je to zvyšování spotřeby proti vůli zákazníků. To se mi vyloženě hnusí.

                        Ten princip - platit jen za to, co spotřebuji, a třeba i víc než v případě nějakého složitého systému plného pro mě naprosto neprůhledných podmínek, je pro mou povahu optimální. Sám si můžu regulovat svou spotřebu. Prostě mám rád věci pod kontrolou. Výsledkem je, že jednotková cena může být výrazně vyšší, ale v součtu ušetřím, protože mě systém nenutí zvykat si na vyšší spotřebu. Já myslím, že na tom je to postavené - učinit zákazníka závislým na svých službách, což se jim u mě rozhodně nemůže podařit.

                        S tím vlakem jsem zatím moc problémů neměl, protože kolo vozím opravdu jen výjimečně. Zpravidla to odjedu celé. Samozřejmě netvrdím, že kdyby se služby Českých drah zlepšily, že bych své chování aspoň částečně nezměnil. Díky svým minimálním zkušenostem s přepravou kola ani nemůžu říct, že bych na nějaký problém narazil. Pokud jsem kolo vezl, tak pantografem, kde jsem ho měl u sebe.

                        Takže můžu doporučit - problémů s přepravou kola je o to méně, čím méně se kolo vlakem převáží. :o)) Jo a není to otázka fyzičky, ale jen a jen rozhodnutí. Ta fyzička přijde sama. Taky občas jezdím na výlety - prostě jen člověk v Praze musí počítat s tím, že 30 km z celkové ujeté vzdálenosti bude po městě.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 27.03.2007
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cenzura na Nakole?????

                 

            Souhlasím, že slevy jsou vyšší než je v kraji zvykem, dokonce jsem si kdysi, když v tom byl ještě větší hokej než dnes, udělal program, který mě napomůže zvolit si to správné jízdné, ale jestli víš, jak by se dala získat 50% a vyšší sleva jinak, než že zfalšuji rodný list, poraď, docela by se mi to hodilo.
            A nevíš náhodou, kolik se platí za 1 km vlakové cesty? Docela bych to rád věděl a ty to jistě víš, alespoň tak soudím podle Tvé první věty.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.03.2007
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cenzura na Nakole?????

                 

            Početl sem si tarify a ceny za přepravu na stránkách ČD a komentuji diametrální rozdíl takzvaného občanského jízdného(které dle vyjádření ČD v ceníku používají jen ti které neosloví jejich jiné extra výhodné obchodní nabídky(Z karta, zpáteční, kilometrbanka atd ... u těhdle všech je sazba na kilometr pod jednu korun v rozpětí cca 0,65Kč/km- 1Kč/km)), a dále dle ČD občanské jízdné používá údajně jen minimum zákazníků čili proč zrovna tahle zanedbatelná skupina platí o 20-100 procent když je zároveň jasné že tahle skupina lidí která vlak používá jen minimálně, přispívá na ČD daněmi(platí něco co nepoužívají) a má maximální přepravní cenu. Podle mě tohle zavání diskriminací :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.03.2007
            Autor: šmudla
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cenzura na Nakole?????

                   

              To samozrejme je diskriminace. Vzdycky, kdyz jsou ruzny ceny pro ruzny lidi, tak je to diskriminace. A neplati to jenom u CD, je to vsude.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.03.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr#)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cenzura na Nakole?????

                     

                No jo, je to fakt. Všude se ve zprávách ohání jak je elektřina účinná atd. přitom ten kdo ji vyrobí dostane třeba korunu za kWh a konečný zákazník ji koupí za čtiři koruny(čistě matematicky na distribuci padne 75procent, což ale nekoresponduje s tím že přenosový ztráty jsou cca 10-15procent). A čím víc člověk šetří tak tím dražší má ve výsledku koupenou kWh, asi se nevyplácí být skromný.

                [ Zpět ]
                Datum: 10.03.2007
                Autor: šmudla
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cenzura na Nakole?????

                 

            Pokud někomu můžou prodávat službu o polovinu levněji tak na tom určitě neprodělávají a hoblují občasné zákazníky přirážkou za to že si vozí prdel méně často než jejich slevoví zákazníci, případně prostě mají smůlu že zpátky jim jede vhodnější spoj jiného druhu. Pokud je zmatek v tarifech a je jich mraky, aby to bylo co nejsložitější a nedalo se v tom jasně vyznat, Kdo prohlásí že slevy a programy ČD jsou křištálově čisté tak toho vlastnoručně ukamenuji:) Pokud bude na pokladně jedno číslo např 0,7Kč/km a kolik potřebuješ tolik si koupíš bez triliónu vyjímek pak to budu považovat za férový.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.03.2007
            Autor: šmudla
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cenzura na Nakole?????

                   

              Tak ještě jednou. Nemyslím si, že tarify ČD jsou krystalicky čisté a vůbec netvrdím, že jsou férové. Ale proč tady pořád operuješ tou polovinou a víc?
              Dále pro normálního člověka jsou tarify
              4 - občanské jízdné, zákaznické jízdné, skupinové jízdné
              a zpáteční jízdné.

              Když vezmu sebe, a že ty slevy umím, tak nejsem schopen získat větší slevu než cca 30 %. Teda abych nekecal, umím, ale to musíme být alespoň 3, pak lze získat množstevní slevu.

              Třeba Student agency pro Praha-Brno má Otevřené jízdné, Kreditní jízdné, Tarif 7+, Tarif 30+.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.03.2007
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cenzura na Nakole?????

                   

              To by mě zajímalo jak by ses tvářil kdyby ti v samoobsluze prodali dva rohlíky za desetikorunu a ten za tebou by si za patnáct korun koupil rohlíky čtiři(protože tobě stačí na svačinu dva rohlíky ale on má dva na svačinu a dva na odpoledne). A náš milý Horst Fuks z teleshopingu by vesele zvolal: a to se vyplatí, proč kupovat dva rohlíky když můžete mít víc :-) Nám je vlastně úplně jedno kolik rohlíků prodáme hlavně když na tom co nejvíc trhnem. Až pochopím tu hyperbolu cenové politiky tak si požádám o Nobelovu cenu (cena/kusů kde graf ceny za jeden rohlík pro množství >>1kus bude průměrná cena například 1/4ceny za jeden rohlík a od určité hranice za celkovou cenu zakázky již bude počet rohlíků neomezenou veličinou (paušální zákazník bude moci zbaštit rohlíků kolik je libo)).

              [ Zpět ]
              Datum: 10.03.2007
              Autor: šmudla
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cenzura na Nakole?????

           

      počkej Juráši, tobě vážně odsud Rigger smáznul nějake příspěvek? To se mi nezdá. Pokud by se to stalo tak možná tím, že na beta verzi pořád vychytává mouchy, takže omylem, ale schválně???

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cenzura na Nakole?????

             

        To je putna, ono to stejně českým drahám jeden příspěvek nepomůže. Můžou si za svoji reputaci sami a není to jen můj dojem.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2007
        Autor: šmudla
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cenzura na Nakole?????

               

          Viz výše - neřekl bych, že si za vše mohou sami.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.02.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cenzura na Nakole?????

               

          No tak zítra zkusím udělat ČD laskavost: přijdu na pokladu a řeknu jim jestli chcou mých 36Kč? Pokud je chcou a odvezou mě těch 35km tak budou jejich, jestli je nechcou tak je dám autobusákovi, sem ochotný jim přihodit navrch dýško 5Kč když mi dají garanci že přijedou tak jak slibují v jízdním řádu(a když nepřijedou včas mi dýško vrátí nebo dostanu grátis nějaký kilometry za způsobené problémy tím že nejsem včas tam kde sem měl být). A pokud dělá jízdní řády diletant, tak bych čekal že dostane jinou práci nebo aby dali strojvůdci čokoládu když přijede tak jak by měl přijet, nebo ji mu mám kupovat já aby na cestující byl hodnej? Nebo komu mám dát cukrlátko aby s tím něco udělaly?

          [ Zpět ]
          Datum: 18.02.2007
          Autor: šmudla
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cenzura na Nakole?????

                 

            Dej ho mě :o)))
            Sice tě nikam neodvezu, ale budeš mít aspoň jistotu, že mi uděláš radost a sním ho s chutí :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 19.02.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cenzura na Nakole?????

                   

              Tak jo, a jakej chceš koláček :-) švestkový makový tvarohový, rohlík se zavináčem z českých luhů a hájů? No jo to se projevil mlsoun, viď :) Hele Radko, nechceš si udělat kurz na strojvůdce a když by byla sekera tak by Ti zamávali uzeným před kabinou a hnedka by mašina ztrhala všecky rychlostní rekordy :)

              [ Zpět ]
              Datum: 19.02.2007
              Autor: šmudla
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cenzura na Nakole?????

                     

                Když to je blbý, na železnici se prý kontroluje povolená rychlost dost často (podle rychloměrného proužku) a prý jsou za to postihy, když se rychlost překročí. A protože naši předkové stavěli vedlejší tratě tak na 40 km/hod a pak už se s tím nic nedělalo (u nás na nádraží jsem objevil kolejnice s datem výroby 1914), moc rychle se jezdit nedá. Tak si myslím, že uzený bys musel zblajznout sám.

                [ Zpět ]
                Datum: 19.02.2007
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cenzura na Nakole?????

                     

                ...já koláče jsem makový a na ryby bez výběru :o)))
                A neboj, s dráhama se zatím snažím vycházet páč moje dcera se pilně přátelí s jakýmsi mašinfírou, tak abch jí nekazila pověst :o))) A třebas budu mít jednou protekci. Ale on jezdí hlavně Drážďany, což teda moc často zatím nevyužívám :o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 19.02.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cenzura na Nakole?????

                 

            Já moc autobusem ani autem nejezdím, ale přijde mi to, že zpoždění vznikne jenom na železnici. To opravdu ty autobusy pořád jezdí načas? A i když je zácpa na dálnici?
            A jakou mám jistotu, že když jedu z Kladna do Berouna a v Unhošti je 5 minut na přestup, bus z Kladna se opozdí, počká tam ten autobus na mě? A vrátí mi ČSAD Kladno něco, když mi to v tom Unhošti ujede?

            [ Zpět ]
            Datum: 19.02.2007
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cenzura na Nakole?????

                   

              Máš pravdu, na železnici ty zpoždění vznikají jen když má strojvůdce zácpu nebo běhavku, jinak sem teda ještě neviděl ucpanou trať kolonou nedočkavých vláčků. Co se určitě shodnem že vlakem na dalekou cestu s třema přestupama se dostaneš asi lépe ale na každým přestupu tak 30-60minut čekat na nádru. ČSAD je každý spoj samostatný subjekt kde si nekupuješ jízdenku na přestupy ale přímo v autobusu do kerýho vlezeš. A plynulost dopravy autobusová je pružnější než vlak(i když by spadnul most tak to dá objet jinudy, ale koleje si přes zatopený most asi těžko někde položíš). Autobus mi za stejný prachy nabízí více muziky a vo tom to je(když nespěchám můžu jet vlakem, ale když někde potřebuju být včas tak klidně pojedu autem). A když ti to v Unhošti ujede tak můžeš skočit na nejbližší vlakové nádraží a využít kombinovanou dopravu.

              [ Zpět ]
              Datum: 19.02.2007
              Autor: šmudla
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cenzura na Nakole?????

                     

                Akorát, že do autobusu Ti kolo jen tak nevezmou...

                [ Zpět ]
                Datum: 19.02.2007
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cenzura na Nakole?????

                   

              Nechci vypadat, že stranním busum, ale tady je to o tom, že ten bus ti pojede přímo do Berouna, kdybys do Berouna jel vlakem, tak si na to musíš vzít skoro dovolenou, protože musíš jet do Rakovníka a tam ty vlaky do Berouna jednou strašně málo a k tomu ještě šíleně dlouho...
              Ale nadruhou stranu si stěžujeme na spoždění vlaků, ale to je spíš tím, že se pořád tratě opravují, když se tady opravuje silnice, tak autobusy nabírají enormní zpoždění. Jo a ty meziměstký busy mají zajímavou vlastnost, že hlavně na Praze 6 jezdí skoro až do centra (na Hradčanskou nebo Dejvickou (proto chceme metro až na letiště) a musejí projet jedněmi z nejrušnějších ulic v Praze a nabírají tam zpravidla 5 až 10 minut, když vlak přijde o 5 min později, všichni se diví, ale ta trasa je daleko delší a lidi nastupují-vystupují déle, hlavně ti s kolama :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 25.02.2007
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cenzura na Nakole?????

                     

                Já vím, Kladno - Beroun vlakem to je jako Švejkova anabase. To je jako, když já jedu od nás do Děčína, tak je to 80 km, ale kdybych byl ochoten zaplatit jízdenku přes Německo, tak je ta vzdálenost poloviční. :(

                [ Zpět ]
                Datum: 25.02.2007
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: cenzura na Nakole?????

                       

                  Jinak jsem si jednou nechal vystavit zpožděnku (bylo to Čsad Slaný), ale stejně sem tu školu stihnul, tak mi byla k ničemu, někteří moji spolužáci mají zpožděnky od Čsad kladno z linky A22 třeba i na 40 minut, holt se při přestavbách silnic ty kolony někde objevujou....
                  Pražskej dopravní podnik ti spožděnku nevydá a pošle tě Na Bojiště.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.02.2007
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: cenzura na Nakole?????

                         

                    Ale zase Na Bojišti se v sobotu po válce můžeš sejít se sapérem Vodičkou.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 25.02.2007
                    Autor: petrp
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cenzura na Nakole?????

                 

            Ještě k těm zpožděním. Koukal jsem se teď na zpoždění (teď =19.2.2007 9:33) a většina vlaků měla do 5 minut, což je myslím srovnatelné s jízdou autem, tam se taky asi nedá jezdit na minutu přesně, tedy dá, naši příbuzní čekají ve vedlejší vesnici aby když řeknou, že přijedou ve 12.00, tak aby u nás byli přesně:).
            Pokud to sledování zpoždění někoho zajímá, tady to máte aktuální: http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/zponlineos

            [ Zpět ]
            Datum: 19.02.2007
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cenzura na Nakole?????

                   

              Děkuju za užitečný odkaz na evidenci zpoždění. pro vysvětlenou používám vlak 822 a ta jejich průměrná doba zpoždění 8 minut fakt sedí, čili prostě dicky každej den přijedu do práce pozdě ať se snažím jak se snažím :-) 5minutový zpoždění se dá napravit spoluprácí s tramvají ale 8-10minut to už se stíhat nedá.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.03.2007
              Autor: šmudla
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cenzura na Nakole?????

                     

                hele pamatuješ co na nás obdivoval Suriomariomartineschuarezferdinando v podání Krampola? Ano bylo to o tom, jak se mu líbí českoslovensý dráhy, neb v japonsku lidi panikařej když vlak má minutu sekeru, kdežto u nás si lidi po dvou hodinách řeknou "zejtra je taky den" a jdou v klidu domů. To jsme se za těch pár let ale změnili, co? To nás chytá amok, když se někomu nemůžem dovolat protože je mimo signál, to je příšerný jak naše rychlý auta stojej v zácpách, to je neuvěřitelný, že v sámošce maj sice asi 50 druhů jogurtů, ale zrovna ten muj NE!!!

                [ Zpět ]
                Datum: 27.03.2007
                Autor: alvp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Už je to tady!
    První změna jízdního řádu ČD (od 4.3.2007) odstranila definitivně otazník z nadpisu diskutovaného článku. Na trati 220 i nadále nepřepravíte jízdní kolo rychlíkem bez kuriózní povinné rezervace úschovy během přepravy anebi pokuty za neoprávněné použití úschovy během přepravy. Takže nadále platí, že České dráhy nemají cyklisty rády!!
    Jsem autorem zmíněného článku a jeho text jsem koncem ledna zaslal i ředitelství Českých drah. Odpovědi jsem se nedočkal.
    DOPORUČUJI, ABY KAŽD&#376; CYKLISTA, KTERÉHO POSTIHNE TENTO VÝPLOD TUPÉHO ÚŘEDNÍHO ŠIMLA VE STÁTNÍ SLUŽBĚ, POSLAL ČD PODNĚT K NÁVRATU ZDRAVÉHO ROZUMU. ABY TO NEBYLO PRACNÉ, MOHL BY BÝT NA TOMTO SERVERU PŘIPRAVENÝ ZÁKLADNÍ TEXT, KTERÝ BY PO DOPLNĚNÍ DATA, ČÍSLA SPOJE A ADRESY BYLO MOŽNO ODESLAT NA ADRESU [email protected] . Jako stížnost by to patrně ignorovali, neboť na stránkách ČD se dočteme toto:

    Vážený zákazníku,
    nejste-li spokojen se službami Českých drah v oblasti přepravy cestujících a zavazadel, můžete podat stížnost prostřednictvím tohoto formuláře. Za stížnost je považováno podání, ve kterém se podavatel domáhá práv nebo právem chráněných zájmů, došlo-li k jejich porušení. Oznámení je takové podání, které upozorňuje na určité nedostatky nebo závady. Postup při podání oznámení je shodný s postupem při podání stížnosti.
    Pro objektivní posouzení stížnosti Vás prosíme o přesný popis situace (datum, čas, místo nebo vlak a popis události).

    Stížnost vyřídíme do 30 dnů a v případě, že uvedete jméno a kontakt, budete o výsledku písemně informován.
    České dráhy
    Tato stránka neslouží k podávání podnětů. Pro ně je určena adresa [email protected] .

    Jiří Jokl

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Jsem pro neustálé stěžování si, železnici preferuji, ale jsem přesvědčen, že věci typu povinná rezervace ji mohou poslat do pekel. Nemám nic proti situaci "tento vlak má možnost rezervace a protože máme plnou kapacitu, nemůžeme vás bez rezervace vzít", ale nerad bych aby přeprava kola vlakem byla obdobným problémem jako při přeprave letadlem. Mimochodem reakce na stížnosti se mi zdá horší než třeba před nějakým 5 - 10 lety, nějak víc se jich přechází mlčením.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2007
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Když už máte změny, prý se místenka pro kolo zdražila na 86 Kč?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2007
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Počkej, teď jsem z toho trošku srna. Za místenku, tedy rezervacimísta zaplatím 86 Kč a když rezervaci neudělám, tak mě to bude stát 26 + 50 Kč pokuty, tedy JEN 76 Kč?!?
        Nebo jsem něco špatně pochopila?!?

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Souhlas s doporučením i s absurdností povinné rezervace na 220. Myslím ale, že zavedení povinné rezervace na této trati není zas taková náhoda nebo cílená šikana kolistů na jejich oblíbené trase. Na několika separátních místech na trati 220 totiž bude od letoška probíhat přestavba na koridor, takže vlaky budou často na těchto úsecích nahrazovány busy. Platit u každého nahrazovaného vlaku ještě Avii na kola by asi vyšlo dost draho, tak s tím chtěly ČD něco udělat preventivně. Když už si kolo rezervujete a zaplatíte místenku, tak vám tu Avii na kolo zajistí. Samozřejmě, že a) stačilo rezervaci umožnit, resp. doporučit (symbol kufr v kroužku) b) dostatečně o ni informovat na tiskových konferencích k jízdnímu řádu apod. Ale to už by nebyly ČD :( Můžeme doufat, že do léta se situace nějak změní (to není problém, stačí jeden rozkaz z generálního ředitelství).

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (AB)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Jedna perlička http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=5817

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      to je NAPROSTO trefné

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Pozoruhodná je ta nová směrnice EU. Jestlipak ji lze vymáhat i u nás?

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Taky by mě zajímalo jestli u nás platí a od kdy a nějaké její oficiální znění. Zvlášť po včerejší cetě vlakem :o(

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          Tohle by měli vědět na www.mdcr.cz

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Jel jsem s kolem párkrát sám a párkrát ve skupině do 10 lidí. Kdybych byl spisovatel, vydaly by zážitky na knihu.
    Stačí 1 (jeden) blb a máte o zábavu postaráno. Pak to žehlí dalších několik pracovníků ČD, kteří taky nechápou počínání onoho 1 (jednoho).

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Rudy ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Protože se tady stále omílají tarify a slevy u ČD, dovoluji si nabídnout svoji kalkulačku:
    http://www.petrasovi.cz/jizdne.htm
    kterou používám, když nevím, jakou jízdenku si koupit.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2007
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Zrovna jsem vezl kolo Pendolinem na trase Praha-Olomouc a průvodčí nevěděli, kolik mi mají naúčtovat a jestli vůbec. Takže nakonec jsem neplatil nic...opravdu zvlášní firma, ty dráhy :-/

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2007
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Tak pánové, dávám vám polínko do dizkuze a na vyzkoušení dalšího neoficiálního pravidla uplatňovaného na ČŽ (české železnice). Takže vo co gou:
    Platí pravděpodobně pro malé stanice: jde o zákaz parkování kola(na stanici kde není pro cyklisty zřízen stojan na kola).
    Tento přestupek spácháte tím že si zamčete kolo na nástupišti ke sloupu(jelikož stojan není a úschovna se platí), tímto činem se dopustíte ohrožování bezpečnosti cestujících(kolo zaparkované na prostorném nástupišti je opravdu nebezpečná překážka vzhledem k tomu že jej není možno obejít v minimálně třímetrovém okruhu). Nikde sem se nedočetl že by použití úschovny bylo povinné až z oficiální odpovědi na stížnost.
    Čili pokud je na nádraží placená úschovna je to podle vyjádření ČD důvod pro to aby nebyl na stanici umístěn na vhodném hlídatelném místě stojan na kola a pokud si ho zamčete na nástupišti k něčemu pevnému na očích(výpravčí vám toto bude s velkou pravděpodobností mít za zlé a pod záminkou orhožování bezpečnosti cestujícíh při nástupu a výstupu z vlaku vám nabídne zaplatit za úschovnu nebo si zamčít kolo jinde a nechat si ho ukrást či poškodit vandaly(nepředpokládám že by firma jako ČD těmto vandalům dala echo aby se pustili do zkázonosného díla-a otravného zákazníka).
    Takže si všímejte kde všude nejsou stojany na kola a dokud bude fungovat úschovna tak stojany asi dlouho eště nebudou.
    Vžyť si můžu vybrat, buď mě bude buzerovat výpravčí, nebo budu mít a) vypuštěné ventilky b) proříznuté pláště c) ukradené kolo(pachatel dopaden loni v květnu, kolo za měsíc téměř zdemolované). Každopádně nedoporučuju mít tu drzost a požadovat po nich nějakou náhradu za zpožděný vlak(třeba když už trvají na kolo do úschovny tak trvejte na tom aby jezdili včas).

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2007
    Autor: šmudla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Jezděte, prosím osobními vlaky. Tam problémy tak často nevznikají. A kolo si v chodbičce pohlídám.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Netvor ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      No jo, ale z Prahy do Olomouce bych jel osobákem celý den se třemi přestupy.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2007
      Autor: Aladin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Novinka http://www.cd.cz/index.php?action=article&...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      No nevim, ale kolu od ČD bych moc nevěřil, vždyť se neumí postarat ani o vlaky :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2007
      Autor: Aladin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Tož ten reklamní článek je jako ze SciFi, alespoň teda pro mě na základě mých příjemných zkušeností s mojima nádražákama. Zvlášť mě popíchnul odstavec jak se snaží vytvářet dle místních podmínek podmínky pro bezpečné odložení kola na náídražích podél "cyklotras" stojany atd. Před rokem jsem žádal o to aby na našem nádraží byl zřízen stojan aby bylo kde zamčít kolo a odpoledne ho tam taky najít a vedoucí Opavy mi sdělil: je úschovna čili žádnej stojan nebude. Fakt asi žiju na jiný planetě.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2007
      Autor: šmudla
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      No, alespoň víme, proč dráhy zdražily přepravu našich vlastních kol. Aby ty půjčovny byly (alespoň zdánlivě) výhodné.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bora)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Drzost z minulého léta

         

    Jela jsem minulý rok vlakem, který byl v jízdním řádu označený jako přímý do cílové stanice, jen mě zarazilo lomené číslo (xxx/yyy). A hned byl zádrhel, čekali jsme všichni asi 15 min na nějakém nádraží uprostřed naší cesty, sedím si pohodlně a hlídám kolo a přišla paní průvodčí že se změnilo číslo vlaku, ted je to vlastně jiný vlak a at znova zaplatím 20 kč za kolo!!! To je vrchol drzosti

    [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kuře)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Myslím, že pokuta 50kč za neprovedenou rezervaci není taková tragédie... vždyť s rezervací bude stát kolo 30kč+26Kč a jinak 50kč+26kč.

    Co mne ale dnes vytočilo, když jsem si šel koupit povinnou rezervaci místa pro kolo na EC (Praha-Děčín), chtěli po mne 86Kč!!!!!!!! s tím že jde prodat jen "místenka+místo pro kolo" . Zajímalo by mne, kdy došlo ke změně poplatku za kolo s rezervací z 56kč (30+26) na 112kč (86+26) ????!!!! ........ znamená tedy kolo v rámečku nutnou rezervaci místenky a místa pro kolo?? V přepravním řádu jsem se to nedočetl...

    Až začne jezdit StudentAgency po železnici tak doufám že ČD zkrachuje... (a pak si do vlaku budeme balit kola do krabic jako u žlutých autobusů :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2007
    Autor: jeniiceek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Tak pánové a dámy, dicky když čtu něco o ČD tak mi to maximálně hejbne žlučí takže si radši tuhle dizkusi škrtnu (Tahle diskuze mě nezajímá). Od května díky laskavému a vstřícnému chování mojich nádražáků nejezdím vlakem a všichni sme spokojení (já že přijedu včas do práce, a i oni že přišli o zákazníka). To že nejezdím vlakem ČD v této chvíli stálo 3 000Kč který by dostaly(do podzimu je to bude stát 5 000 Kč). Tady je vidět že neřešit problém se jim opravdu vyplatí. Je to každého volba jestli do toho vlaku vlézt nebo ne ... ať si ty svoje vlaky strčí laskavě kam je libo.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2007
    Autor: šmudla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

         

    Čerstvý zážitek.
    Syn vyrazil s partou do Jeseníků. Rezervovali si místo pro kola. Jenže v Bludově,kde přestupovali , řekla vlakvedoucí, že víc jak 5 kol nevezme (3 tam již byly) a tak se parta rozdělila. 3 čekali na další vlak (1,5 hodiny čekání + 18 km přesun po ose navíc), který kola brát neměl, ale výpravčí jim domluvila, že jim je vezmou. Měli skupinovou jízdenku a jako to tedy udělali nevím, ale asi to hodná výpravčí domluvila i to, že mohli jet na jednu jízdenku dvě party dvěma vlaky. Té výpravčí je snad pro ČD škoda. Pro vlakvedoucí z prvního vlaku nemám slov.
    Když se chce, tak to jde. Na dráze,ale naprostá většina lidí nechce. Když vidím ty flákače (2 mám na dohled z baráku), tak by je střílela.
    Na ČD mám stále alergii.
    Jo v neděli májí jet domů. To jsem zvědavá.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2007
    Autor: Ane
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

           

      Ne že bych byl s převážení kola vlakem nějak nadšený, ale k uvedené příhodě je třeba podotknout, že rezervovat místo pro kolo je možné jen v některých vlacích a to rychlících. Nikoliv tedy do konečné stanice po přestupu. Přestupování je skoro vždy sázka do loterie, jestli místo bude nebo nebude. Minulou sobotu jsme taky místo rychlíkem, který byl "překolovaný" museli vyrazit o hodinu později courákem. Na kolech se jezdí čím dál víc a kapacita není nekonečná.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2007
      Autor: Peldy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

             

        Já vím, že rezervovat místo lze jen u některých rychlíků. Jsem , ale přesvědčená, že pokud má vlak dle jízdního řádu přeparvovat kola, není 8 kol na vlak zase až tak moc. Hlavně když další vlak jede za 1,5 hodiny (poslední), jede o 18km jinam a nemá kola brát vůbec. Navíc jela parta se skupinovým lístkem a v té době byli něk´jaký 300 km od domova (cestovali od 8.30 a dorazili v 19hodin). Holt , nejhorší je srážka s blbcem. V tomto případě s pracovnicí ČD.
        Já mu říkala, ať jede autem, ale on že ne. Že jede parta. Už změnil názor.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2007
        Autor: Ane
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          jo to já taky. vlakem už jedině jako nouzovku.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2007
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

               

          Vsetko zalezi na ludoch. My sme na jar jazdili v okoli Starej Paky a islo nas 9 cyklistov dvakrat tym istym rychlikom smerom na Liberec. Vo vlaku bolo miesto na 4 bicykle. Ked sme nastupovali 4 bicykle uz vo vlaku boli, tak sme nase naskladali kam sa dalo. Sprievodca bol v pohode. O dva dni v tom istom vlaku mala sprievodkyna problem (vo vlaku boli o tri bicykle menej ako predtym) a takmer nas z vlaku vyhodila. Nejako sme ju vsak ukecali, ale nebolo to prijemne.
          Nabuduce vsak tak isto pouzijeme na prepravu vlak.Vzdy sa da dohodnut.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2007
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                 

            Bohužel nedá.
            Ale je to v lidech, to máš pravdu.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Ane.)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy mají cyklisty rády (?!)

                   

              Mne sa zatial podarilo dohodnut vzdy. Nalozili sme 4 bicykle aj do rychliku, kde sa bicykle neprepravovali vobec. Jednoducho sme ich dalo hore, tam kde sa davaju normalne kufre a prikurtovali sme ich nejakymi gumicukmi. Vosli len dva bicykle do jedneho kupe, tak sme zabrali dva kupaky, nastastie vlak bol poloprazdny (nocny). Slovensku sprievdokynu sme ukecali a ceska sa len spytala, ci nam to Slovaci dovolil a nemala nic proti tomu. Len raz nam nechcel rakusky sprievodca zobrat bicykle, lebo sme nemali rezervaciu, ale to skor preto,z e moja nemcina je slabsia :-) Do dalsieho vlaku (isel o dve hodiny) nam uz iny sprievodca bicykle zobral aj bez rezervacie.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2007
              Autor: Jaroslav
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

430 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024