reklama

Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

Jak už jsem zmínila, dobře se najíst a vyspat, to byly dva hlavní úkoly naší Velké cesty. Jídlu a vaření byl věnovaný zvláštní díl povídání. Bylo by tedy poctivé, abych něco řekla také o tom, jak jsme trávili noci na Velké cestě, tedy kde a jak jsme spali.

Datum: 15.01.2007
Autor: Redakce
  • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

         

    Jak končí povídání? Mě se to moc hezky čte a chci pokračování! Prosím prosím

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

         

    Ja jsem se vzdycky bal, jak to cestovani na kole bude s prckama slozite a ze se k tomu treba v budoucnu neodhodlame....a kdyz to tak ctu, bude to asi fajne. Ale stejne radeji jeste chvilku "jen" ve dvou:-)
    Jinak se taky primlouvam za pokracovani....!!!!:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

         

    Já mám, pro většinu cestovatelů asi dost blbou, otázku: Jak s kolem, když člověk spí ve stanu? Nechat ho venku? Já bych měl strach, že mi ho někdo v noci odveze...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2007
    Autor: Kejml
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

           

      ideal je velky stan s predsinkou :] / jinak (kdyz uz spim ve stanu, a ne jen pod celtou, takze na kolo vidim) kolo co nebliz ke stanu k necemu zamknout a imobilizovat (ke stromu atp.) / pokud nespis opravdu tvrde, pokusy o prekonani zamku by te mely vzbudit. muzes to treba i pojistit pridelanim nejakych cingrlatek, zvonecku ap. na zamek, aby se s nim proste nedalo manipulovat bez hluku.
      pokud na kole nechavam tasky, tak jen dukladne zamotane do plastenky, nejen proti desti, ale aby do nich byl obtizny pristup. rychle sundatelne casti kola (sedlo s rychloupinakem ap.) muzes dat do stanu. samozrejmost je snad vsechny cenne veci (elektroniku, doklady atp,) nenechavat na riditkach nebo v brasnach, ale mit ssebou ve spacaku...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

           

      Otázka to blbá není, nějaké odpovědi jsou tady:
      http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=601...

      V Posku v kempech i "domech turysty" se většinou našla nějaká kůlna, nebo místnost, kde nám kola zamkli.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

           

      Oboum diky za tipy :) v létě se někam chystám, i když ještě nevim kam a s kym

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2007
      Autor: Kejml
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

           

      Všechny cenný věci jako peníze, foťák, pasy, mobily, a tak bereme s sebou vždycky do stanu. Kola na noc zamykáme a přikrýváme pláštěnkami. Než by se k nim někdo dostal, byli bychom pravděpodobně dávno vzhůru.
      Jednou kolem nás dupal ježek, a to jsem byla rychle na nohou! :o))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2007
      Autor: Jitka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

           

      Já spím pod širákem, stan já nerad. Nevidím na hvězdy, když usínám. 4ernou šňůrou aby to nebylo vidět přivážu kolo ke spacáku či celtě pod sebou, takže pokud by někdo se pokoušel kolo krást, trhne semnou a probudím se. Když už by mě tedy neprobudilo to, že tam někdo chodí.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

             

        to zní jako dost dobré řešení !!

        [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

             

        A kdyz zabere poradne, vysype te ze spacaku a ty bydes v klidu spat, zatim co on pojede a povlece za sebou pytel:-))))))) A Jurimir by tam krasne spinkal na paloucku.
        Ale delame to podobne....snurku privazeme bud ke stanu, nebo treba k necemu, co chrasti. Vozime s sebou takovou tu plachtu na auta. Kdyz jsme nekde, kde by nas mohl nekdo navstivit, prikrejeme kola touhle plachtou. Dela trosku kraval, kdyz se pod ni leze. Navic muze poslouzit, jako nouzovy pristresek. No a samozrejme kola zamykame....ke stromu, nebo alespon k sobe.
        V kempu (spime tam malo) se vetsinou zeptame na nejakou kulnu. Ale kdyz neni, vyspime se hur, nez nekde nadivoko....prece jen v kempu se muze najit vice kradaku, nez nekde daleko od civilistu

        [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

               

          Proto v kempu nespím. Tedy téměř. Když jedu (nebo jdu) sám, tak nikdy. S Magdou občas musím, protože brblá něco o hygieně a sprše a civilizaci :o(
          A neboj já zas tak lehký spaní nemám :o) A už léta spím s kudlou (36cm) ve spacáku, pro případ maléru.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.01.2007
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

                 

            No...tehle maleru se pri cestovani bojim nejvice....broste blbcu, jenz dokazou delat problemy kvuli padesatikorune:-(

            [ Zpět ]
            Datum: 16.01.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

           

      Znám ještě jedno řešení, výrazně nákladnější, ale skvěle účinné. Kromě standardního řetězu ještě alarm na bázi rtuťového spínače a takového toho řvoucího nesmyslu, co občas mají ženy v kabelkách.
      Pak jen stači kolo kamkoliv zamknout tak, aby byl řetěz volnější a umožňoval s kolem celkem dost pohnout, a přitom to kolo nechat v takové poloze, aby s ním zloděj musel hnout, pokud chce například sundat přední kolo, nebo se dostat k řetězu (tzn. ideálně třeba opřené o strom po větším úhlem). A alarm někam schovat, třeba pod blatník, do brašny, nebo tak.
      A pak už jen stačí s kolem hnout tak, aby se hnula rtuť ve spínači (tzn. změna vertikálního úhlu) a rachot je na světě.
      Kamarádovi se tohle výborně osvědčilo jak na kole, tak na motorce a navíc si to vyrobil sám doma za pár kaček.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

         

    Koukám, že zde dáváte dobré rady všem zlodějům, aby věděli,co všechno vymyslí vynalézavý cyklisté v Čechách na ochranu svého majetku před nenechavci a věděli tak, proti komu stojí. Já si své bezpečnostní zařízení nechám pro sebe, protože zveřejňovat ho na netu mi nepřipadá zrovna dost moudré. Zatím mi fungovala 5 let, i když kolem se vesele kradlo, at´jsem měl kolo ve stanu nebo jen tak před stanem přivázané a přikryté celtou.Nicméně všem mohu jen doporučit, at´si polámou trochu hlavičku a vymyslí si hlavně jen a jen svoje originální řešení zabezpečení kola pod stanem, protože na to je každý zloděj krátký. Všechny konvenční a dostupné metody zabezpečení kola jsou všem zlodějům notoricky známy a není pro ně problémem je tudíž překonat.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2007
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

           

      Omlouvám se všem za tu hrubici jako Brno - samozřejmě že ...ti vynalézavííííí cyklisté.:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2007
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

         

    Mě zaujala ta část o letišti v Kunovicích....
    My sme tam s bráchou taky jednou spali, teta dělala na věži....
    Ale je to tam super, chatky pro paragány, ale myslim, že se to dá částečně pronajmout a to muzeum letadel je moooc pěkný!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

         

    1-6 časti o velke cesty na kole moc hezke!!! Škoda,že ja nebyla s male detmi na kole do ciziny nebo na uzemi ČR. Až moje dcera mela 8let,byli s nami na kole asi 250-300km.Nejvic spime ve volne prirody.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.01.2007
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na veliké cestě – část 6. – Jak jsme spali

         

    super, super, super! jen nechápu proč na mě mé okolí divně kouká, když říkám že třetí dítě si pořídím jen kvůli vozíčku (či jak se tomu nadává) za kolo :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (xanti)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

345 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024