reklama

Nová cykloturistická mapa Plzně a okolí

Tento týden představilo město Plzeň novou cykloturistickou mapu města a jeho okolí. Jako první zahrnuje všechny cesty a lávky kolem dálničního obchvatu Plzně. Koncept mapy vytvořila na objednávku města cykloprůvodkyně Radka Žáková.

Datum: 12.01.2007
Autor: Redakce
  • Re: Nová cykloturistická mapa Plzně a okolí

         

    To se mi líbí, černá je rozhodně bikerská barva ;o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nová cykloturistická mapa Plzně a okolí

           

      Já jsem hlavně zvědavá, co na to řeknou plzeňáci až ji uvidí... Burajdóoooooo, Bejbísííííííííííííí, kde ste!!!! Vlastně, sháníte mapu, že jo :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Cyklisté ve městě stále čekají

         

    Dobrý den,
    mapa je pěkná, pro cykloturistické účely velmi hezky zpracovaná. Bohužel pro dopravu ve městě je použitelná jen částečně.
    Několik příkladů, proč je mapa pro městskou cyklistiku jen omezeně použitelná:
    * chybí rejstřík ulic, na mapě jsou pojmenovány jen hlavní tahy
    * centrum města je podle mapy (bez objížděk) nepřekonatelné, chybí vyznačení průjezných jednosměrek na náměstí (Roosweltova, Františkánská), pomíjí se možnost projet kolem Muzea přes Kopeckého sady
    * označení v protisměru pro cyklisty průjezdných jednosměrek chybí na více místech (Tylova ...)
    * ve Skvrňanech chybí např. označení cyklostezky kolem Vejprnické ulice, kolem Vejprnického potoka (+ nová lávka přes něj); na Slovanech stezky v Částkově, Francouzské, Nepomucké; rekonstrukce mostu na nádraží Jižní předměstí ...
    Jako cykloturistická mapa tento počin rozhodně obstojí, nicméně cyklisté ve městě (kteří používají kolo jako dopravní prostředek) stále čekají na důstojnou mapu pro ně.
    Dan Rajdl, Děti Země Plzeň
    http://www.detizeme.cz/cykloplzen

    [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2007
    Autor: DR
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté ve městě stále čekají

           

      Moc díky za zhodnocení :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté ve městě stále čekají

           

      Ten rejstřík je opravdu hodně důležitej. Občas jezdím na kole do Českých Budějovic kupovat díly a tak podobně. Jejich mapa rejsřík má a je to obrovská pomoc. Bez něj bych se občas nechytal.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2007
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté ve městě stále čekají

           

      Přes centrum přeci musíš pěkně s autíčkama,nebo po chodníku mezi lidma.Tady ti mapa nepomůže.Vlastní zkušenost.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bruk600 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklisté ve městě stále čekají

             

        No jasně, kdo to někde zná asi se tam podle mapy orientovat nebude. Mapu si většinou pořizuju, když se někde nevyznam. A pak od mapy očekávam, že mi pomůže.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2007
        Autor: DR
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nová cykloturistická mapa Plzně a okolí

         

    Tak jsem si dnes konečně koupila tu mapu, Radko. Co se týče vyznačení cyklostezek ve vnitřní Plzni, souhlasím s výše uvedeným hodnocením. V mapě chybí i několik značených cyklotras v okolí Plzně (např. cyklostezka z Bílé Hory do Sence). Pěkný nápad jsou volně vložené listy s vyznačenými mapkami a výškovým profilem tras okolo Plzně. Pro (nejen) starší lidi mají velkou nevýhodu: mapy vznikly zmenšením jiné mapy a bez lupy jsou téměř nepoužitelné. Moje hodnocení: 75%

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2007
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nová cykloturistická mapa Plzně a okolí

           

      Dííííííííky :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nová cykloturistická mapa Plzně a okolí

           

      Diky moc za zhodnoceni (jiz ted tusim, ze v beznem zivote prilis nepomuze), ale alespon na ty vylety po okoli a hlavne, jako ohodnoceni tohoto procyklistickeho pocinu si ji koupim (i kdyz coby student techniky vetsinou mapy jen zadarmo stahuji).

      [ Zpět ]
      Datum: 04.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (fraktik ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nová cykloturistická mapa Plzně a okolí

         

    Na kole jsem začal jezdit teprve nedávno, když jsem si uvědomil, že moje fyzička stojí za starou belu (to víte kluk od počítače :) ). Řekl sem si, že kolo bude super. Je to skvělej dopravní prostředek a navíc dělam něco pro svoje zdraví. Tak sem začal jezdit na kole do práce a zjistil sem, že mě to opravdu solidně baví a začal sem se víc zajímat a možnosti vyjížděk po Plzni a okolí. Tak jsem se dostal i na tyto stránky a na základě doporučení sem si pořídil tuto mapu. opravdu se mi líbí.. Konečně trochu aktualizovaná mapa cyklostezek pomocí kterých sem se dostal na pěkná místa, na kterých sem nikdy předtím nebyl a to v Plzni žiju celý život (23 let). Taktéž sem zjistil že v okolí Plzně je spousta pěkných tras pro cyklisty o čemž sem předtím nevěděl. Zatím si teda vybíram jen lehčí trasy, ale jen co trochu víc potrénuji, tak se s váma třeba vydam na nějakej cyklovýlet.
    Jediný co bych malinko vytknul je materiál ze kterýho je mapa vyrobena. Dlouho jí nemam a už se mi začíná v ohybech trhat. Ale jinak super. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024