reklama

Neoficiální cyklomapa Prahy

<i>„Praha je pro kolo průjezdná – pokud víme kudy.“</i> To je motto neoficiální pražské cyklomapy, která se snaží vybrat cyklistům nejvhodnější průjezdy Prahou. Tedy trasy pokud možno bezpečné, ale přitom rychlé, aby Pražané mohli své kolo používat jako běžný prostředek pro své cesty po městě.

Datum: 16.08.2006
Autor: Redakce
  • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

         

    Myslim, ze velice povedena vec. Koukal jsem na mista, ktera v Praze znam a vubec jsem netusil, ze se tam da v pohode jet.
    Jeste by se mel treba nekdo zamyslet (panove z radnice), zda by to nekdo financne nepodporil. Kdyby ta mapa byla na papire, hned bych ji mel doma!!!
    Jen tak dal!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

         

    Jo je to pekny jako alternativa jen to hodit na papir to bylo neco..... je teda fakt ze nekdy radeji jezdim po hlavnich tazich nez se propletat ulickami ktere mi mapa doporuci ale je tu moznost vyberu a to je fajn jen to mit v ruce :))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

         

    Pěkné, jsou tam trasy po kterých se běžně jezdí, ale v oficiálních mapách se o nich taktně mlčí. Možná by byla dobrá nějaká print-ready verze, třeba v PDF - vytisknout a slepit... ale to už bych si moc vymýšlel, když je to zadarmo :).

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

         

    Mě se to taky líbí, jen by to možná chtělo alespoň nejbližší vesnice, aby bylo vidět, kam se cestou z města dostaneš, možná je to jen problém "západu", ale jen takovej návrh.
    Jinak je to fakt dobrý, asi taky přispěju pár svými poznatky především z oblasti Ruzyně, Liboce a okolí...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

           

      V souvislé mapě chybí poslední sloupec na západě, který se v aplikaci zobrazuje. Chystám se souvislou mapu o něj rozšířit - ale víc asi nebude možné, už teď se s obrázkem 7000x5000 pixelů obtížně manipuluje :-/ .
      Širší okolí na východě je z historických důvodů - prostě to tam znám. A právě proto rád přijmu veškeré příspěvky ze "západu", kde zase takový přehled nemám. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vráťa Filler)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

             

        Tak to ti můžu celkem pomoci, minimálně severozápadní okraj mám tak trochu úplně zmáklej, částečně i prošlej. Kdyžtak mi napiš na [email protected]....

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

         

    Ta mapa se mi zdá jako moc dobrá,škoda,že jí Magistrát nevytiskl místo té své "chudé příbuzné".

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2006
    Autor: cendik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Chci pomoct s cyklomapou Prahy

         

    Kam mám posílat nové cesty?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vilda s nosičem)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci pomoct s cyklomapou Prahy

           

      Autorovi mapy, tj. Vráťovi Fillerovi na e-mail: vrataf[zavináč]centrum.cz nebo vyplněním formuláře pod detailem mapy.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2006
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

         

    Ta stránka vypadá zajímavě. Byť Prahu znám velmi dobře, z pohledu cyklisty ji neznám vůbec a nemohu posoudit, zda a jak bych trasu vedl jinak.

    Co mne ovšem zaujalo je mapový podklad. Autor nikde nezmiňuje odkud pochází mapová data. Je sice odborníkem v kartografii, ale sám si je asi nevytvořil. Možná je má naprosto legálně, ale přijde mi to přinejmenším zvláštní neuvádět copyright, což se podle mne sluší.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

           

      Jsem si toho vědom, v době, kdy to byl "malý" projekt, jsem uvedení zdroje nepovažoval za nezbytné.
      Ale už jsem copyrighty umístil. Pro informaci zde, použil jsem podklady z www.supermapy.cz, a to proto, že nabízejí "nejkartografičtější" kresbu, tj. že jsou z dostupných webových map esteticky nejlepší a pro daný účel nejvhodnější.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vráťa Filler)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

             

        Každopádně myslím, že jenom uvedení copyrightu asi tak úplně nestačí. Byla by škoda, kdyby projekt někdo napadl jen proto, že otázka map není dořešena. Mapa je zajímavý a užitečný nápad.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

               

          Už jsem s nimi v jednání, zatím to vypadá dobře.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Vráťa Filler)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

             

        Nejsme tady na kartografickém fóru, ale docela by mě zajímalo, čím je "kartografičtější" kresba mapového podkladu plánů měst SHOCart třeba naproti třeba mapovému dílu od PLANstudia (srovnání viz např. mapy.cz)?. Podotýkám, že ani jedné firmě nestraním ... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

               

          Noo, je to trochu věc osobního vkusu a trochu pojetí mapy. U map středních měřítek (mapy 1:10 000-1:500 000) záleží už poměrně dost na generalizaci, tj. hlavně výběru obsahu. Pokud jsou vrstvy laděné pro jednotlivá měřítka, tak se dá generalizace udělat líp, protože každé měřítko má svoje specifika.
          SHOCart používá tradičnější kombinaci barev a vlastní kresbu má právě dobře vyladěnou pro konkrétní měřítka. To je sice přístup vlastní tištěným mapám, ale výsledek (alespoň pro mne) vypadá i na webu líp. V největším měřítku dostupném mimo města (~1:50000) pak má daleko více kresby, včetně výškopisu, což je zvlášť pro cyklisty veledůležitá složka mapy.
          PLANstudio má vektorový systém vyladěný pro online prezentaci. Vzhled mapy nezávisí příliš na měřítku. Mapy ale neobsahují zdaleka tolik podrobné kresby, zvlášť mimo velká města jsou tam vlastně jen silnice a obce. Důvodem je právě obtížnější "automatická" generalizace, kde se možným problémům dá předejít nejsnáze "zředěním" obsahu. Síla této aplikace je ale ve snadném přepnutí do ortofotomapy - a mají chytřejší vyhledávač :) Tedy pro méně náročného uživatele jsou asi atraktivnější.
          Osobně se mi velice líbí engine na oficiální cyklomapě Prahy - kresba je už dostatečně podrobná. Ale je to pořád vektor, což je na výsledku samozřejmě znát.
          Jsem asi dost konzervativní, ale před "automatickou" generelizací (spočívající vlastně ve výběru, které vektorové vrstvy se v daném měřítku zobrazí), dávám přednost mapám sestaveným pečlivě tak, aby čtenáři mapy prezentovaly maximum možné množství informací.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Vráťa Filler)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

         

    Nestalo by zato to prekreslit do google earth nebo do jineho vektoroveho formatu aby se to dalo vyexportovat treba do gps?

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Josef Hajas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neoficiální cyklomapa Prahy

           

      O vektorové podobě uvažuju - ALE je to znovu moooc práce :) (i když samotná vektorizace je vlastně prací, kterou lze dělat bez většího přemýšlení). Myslím na vektorovou verzi mapy 2.0 - jaká přesně bude (tj. jaký engine, podklad, vrstvy pro kresbu...), to si zatím zkouším promyslet :)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vráťa Filler)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

422 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024