reklama

Štafeta Via Czechia centrál 2024

Dorazil kolík a tak že jsem vyrazil.
Dostat se do nejvýchodnějšího bodu České republiky není vůbec jednoduché, neboť je třeba nejdříve najít nějakou vhodnou přibližku, odkud se k vlastnímu bodu dostat. Možnosti jsou více méně jen dvě, první z Jablunkova a přes Bukovec a druhá z Mostů u Jablunkova přes Hrčavu.
Původní návrh cyklotrasy se mi příliš nezamlouval protože to znamenalo z Jablunkova dorazit na Bukovec a odtud k východnímu bodu a pak se znovu vracet zpátky zpět na Jablunkov a dále na Horní Lomnou. Navíc když se člověk podívá kudy je vedena cyklotrasa tak je zřejmé že je hodně vzdálená od vlastní turistické trasy. Tak jsem si dovolil udělat lehkou korekci (viz mapka) a s ohledem na znalost místních poměrů se více držet turistické trasy.
Prodrat se s kolem až ke startu je docela krkolomné.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.03.2024
Autor: kotek
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Nezbytná dokumentace dosažení startu. Stav kola po hlubokém brodění rašeliništěm.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Postupové body hřebenem Gírové.
    Vlakem jsem se dopravil do stanice Návsi a odtud již kolmo směrem na Bukovinu. Pokračovat dále po turistické trase přes Gírovou se jevila velmi optimisticky, leč v poslední fázi pod Gírovou začne typicky beskydská lesní cesta byť dostatečně široká. Povrch je tvořen převážně kamenivem frakce 30 až malá kočičí hlava a stoupání se ustálí na 10 až 14% Takže nakonec to dopadlo ta, že bylo nutno sesednout a potlačit. Sjezd dolů po červené na Mosty u Jablunkova byl rovněž docela dobrodružný, protože značka je vedena po širokém travnatém svahu který byl dokonale podmáčen takže kolo se chovalo víceméně jako neřízené saně

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Původní záměr nabalit kolo a vyrazit z východního bodu formou puťáku směrem na západ a absolvovat 11. a 12. etapu najednou jsem po zralé úvaze opustil. V rámci jednodenního výletu jsem tady projel po turistické trase úsek východní bod - Mosty u Jablunkova Tím jsem si vytvořil předpoklad pro rozumné pokračování dle původního záměru formou puťáku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Předpověď na sobotu a neděli dávala naději že dva dny bude sluníčko a teplo a bez deště a tak nastal čas posunout Nakolík zase o kousek dál směrem na západ. Do výbavy bylo nutno zařadit věci na přespání a v sobotu ráno jsem se přesunul do bodu kde jsem 12 etapu naposledy přerušil, tedy do Mostu u Jablunkova. V Mostech jsem zhruba v 8:00 ráno a je třeba nastoupat na hlavní hřeben Beskyd což znamená na 9,3 km nastoupat 423 m.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 01.04.2024
    Autor: kotek
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Stoupání začíná de facto vysednutím z vlaku. Pozitivum je že cesta je až na hřeben asfaltová, a skýtá krásné výhledy směrem na Slovensko, což tedy bohužel s ohledem na písek ze Sahary se nekonalo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Z hřebene se střemhlavě spouštím na druhou stranu, na lesácký travers, který pak bohu žel klesá na Horní Lomnou a pak opět stoupá ruznýma propojkama na Bílý kříž. Celý tento úsek je typická lesácká cesta tedy žáden asfalt, ale povrch různé kvality.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Z Bílého kříže je se šup konečně po asfaltu až na Bílou a pak ještě kousek po asfaltu, ale pak asfalt opět končí a nezbývá než opět lesáckým krpálem až do sedla Bumbálka

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Sedlo Bumbálka odděluje Česko a Slovensko a v současné době je hlavně rájem motorkářů, kteří si užívají serpentýny na slovenské straně. A protože v tomto bodě vlastně ukončuji kompletaci 12 etapy, tak přehazuji Nakolíka z levé brašny do pravé , a zahajuji 11. etapu. Dalším postupovým bodem je sedlo Čarťák (Soláň). Leč nejde to tak snadno, jak by si člověk přál - viz foto. Hlavní zásada je, zvolit vhodný převod, vhodnou trasu a hlavně nesesedat, protože je v tom bahně až po kotníky

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Nic méně, i tak hluboké brodění zanechá na kole svou stopu. Ale vše jednou končí a sedlo Čarťák je nadohled.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Ač najetých kilometrů není mnoho, tak den se chýli ke konci , a je třeba najít místo kde složit hlavu. Vichr na hřebenu má ještě větší sílu než dole, a tak je docela problém najít místečko, kde to aspoň trochu bude za větrem. Nakonec jsem to dobojoval na Vsackou Tanečnici, kde jsem využil vyvráceného starého přístřešku, který jsem využil jako zástěnu před vichrem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    S ohledem na neutichající vítr je ráno rozhodnuto, že je třeba dojet do Vsetína, kam se pak zase dostanu vlakem, abych tu 11. etapu dokončil.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Ještě trocha bahna a kamení, pak už turistická chata Vsacký Cáb a tím pádem dlouho vyhlížený asfalt. Ve Vsetíně vyhodnocuji, že vítr má tentokrát pro mě ten správný směr, a s ohromnou podporou větru v zádech opouštím Via Czechia a přes Valašské Meziříčí, Hustopeče nad Bečvou, mířím k domovu.
    Pokračování příště.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Zítra pokračuje opravdu Nakolíková štafeta dále směrem na západ dokončením 11.etapy ze Vsetína do Napajedel.
    V sobotu je v Napajedlích fyzická předávka Nakolíku z ručky do ručky a pak dle možností a schopností bude pokračovat 10. etapou.
    Na to, že máme teprve začátek dubna, je to celkem slušný posun.
    Skutečně najeté km a nastoupané metry v těchto dvou etapách budou zveřejněny po dojetí.
    Na přání Arnošta, je do Nakolíku vložen evidenční list účastníků.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2024
    Autor: kotek
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

           

      V pátek nastal čas dokončit chybějící část 11. etapy. Základem bylo se dopravit do Vsetína, což s je pro mě s jedním přestupem a díky Českým drahám s nervy, zda relativně dlouhý čas na přestup bude stačit. A aby toho nebylo málo, tak u druhého vlaku vyskočila hláška, že v celém úseku je výluka a platí výlukový jízdní řád.
      Nic méně nakonec bylo na přestup komfortních 5 minut a Nakolík mohl vyrazit. No a jak jinak v této hornaté krajině, tak hned 5 km do kopce na hřeben Hostýnských vrchů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2024
      Autor: kotek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

           

      V noci pršelo a tak jen s obavou vyhlížím konec zpevněné cesty.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2024
      Autor: kotek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

           

      Když mě Jarda lehce varoval, že je tam vše fest podmáčené, tak jsem si v duchu říkal, že s ohledem na to, co už jsem absolvoval v Beskydech mě nemůže nic překvapit. Byl jsem velmi brzy vyveden z omylu. Zvláště hluboká orba v délce 60-100m v celém profilu cesty byla dosti složitým oříškem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2024
      Autor: kotek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

           

      Hostýn se nakonec přece jen přiblížil, ale vynaložené úsilí v žádném případě neodpovídalo průjezdnému času.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2024
      Autor: kotek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

           

      Před Napajedly to ještě opět trochu připomnělo, že se nejedná o nějakou silniční promenádu a pak už jen cílové foto před radnicí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2024
      Autor: kotek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

           

      Sobota, Otrokovické nádraží a Nakolík jde opravdu z ručky do ručky.
      Všem dalším účastníkům přeji šťastnou cestu !
      Budu rád, když bude toto vlákno dále pokračovat zážitky štafetářů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2024
      Autor: kotek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Snad můžu pokračovat ve tvém vlákně o slastech a strastech štafety.

    Dnes dopoledne jsem převzal Nákolík od Kotka v Otrokovicích před nádražím s vyrazil na svoji část štafety.
    Nejdřív po cyklostezce do Starého Města u UH. a pak dál na Velehrad. Po nezbytném fotu a obědě to začalo. Masakr nazvaný Chřiby. Protože místní půda je jílovitá a po deštích nasáklá vodou, tak jen co se cesta zvedla, začalo zadní kolo hrabat. Takže nezbylo než tlačit. K tomu dost cest vylepšených lesáky - takže spíš nosit. :-(
    Při jednom sjezdíku se mi podařilo zapíchnout přední kolo do rigolu s bahnem, a už jsem letěl. Jak jsem měl tretry a pedály obalené blátem, tak nešlo vycvaknout. A už jsem se válel v bahně, nevycvaklé kolo na zádech - asi dobrá groteska.
    Výsledek je ohnutá patky přehazovačky a přední kotouč, pár škrábanců a naražená kyčel. :-(
    Dotlačil jsem kolo 2km na Buchlov a řešil co dál. Zkouším jet, ale moc se nedá. Nějak se mi podařilo dojet po asfaltu ještě 5km až na rozcestí Na Pile a v blízké Račí studánce jsem provedl aspoň částečné odbahnění, aby mě vzali do vlaku.
    Dnes už to vzdávám, nemá to cenu, víc bych tlačil něž jel.
    Přes Smraďavku po pomalu plížím na vlak do Starého Města.
    Pokračování, až se mi podaří kolo opravit. Nejspíš budu nucený trasu trochu upravit a využít spíš zpevněné cesty.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2024
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

           

      jsou nějaké zprávo o opravě kola?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2024
      Autor: zprazak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

             

        Neboj, kolo už je v pořádku. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2024
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Já jsem tu nový, tak se jen zeptám - to jedete tu Stezku Českem https://www.stezkaceskem.cz/ jako štafetu?
    Nejsem si jistý, jestli je to ono.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2024
    Autor: Rob144
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

           

      Stezska českem a Via Czechia jsou dva různé projekty.
      https://viaczechia.cz/ má i varianty pro kolaře, pravda mnohdy ve velmi obtížném terénu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2024
      Autor: kotek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

         

    Včera pokračování v štafety v úseku 10.
    Brzo ráno v poklidu vlakem do Nedakonic a pak už kolmo na Smraďavku, kde jsem před týdnem končil. Rozhodl jsem se trasu trochu pozměnit a vzít to víceméně po zpevněných cestách. Měl jsem totiž info, že hodně cest je rozježděné od lesáků.
    Takže po trase Smraďavka - Medlovické boří - Osvětimany - Vřesovice - Čeložnice - Kyjov - po cyklo Haluzická hájenka, a pak nahoru na hřeben Ždánického lesa a rychlý sjezd do Bučovic.
    Najel jsem 55km/786m.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2024
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

           

      Odpoledne jsem s Nákolíkem zamířil vlakem do Brno, kde proběhlo předání dalšímu členu štafety - Arnoštovi.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2024
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Štafeta Via Czechia centrál 2024

             

        Výborně!!!!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2024
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

265 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024