reklama
Země: Portugalsko Portugalsko

Pěšky kolem Madeiry 12/23

Přes Vánoční svátky jsem vyrazil na Madeiru s cílem jí zhruba obejít pěšky.

Severní strana nabízí dramatické panoramata s útesy, do kterých naráží mraky od Atlantiku. Tato strana je zastíněná vysokými horami, dost tam fouká a prší, hlavně nahoře.

Jih je zase plný levád.

Uprostřed jsou vysoké hory, kde jsem se dočkal i nočního mrazu.

Madeira na přelomu roku je dobrá volba. Je tam toho mnoho k vidění a i koupat se dá, i když koupací destinace to určitě není.

https://www.rajce.idnes.cz/marin7/album/2023-13...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.01.2024
Autor: Marin7
  • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

         

    Furt někde couráš, ale fasádu na řopíku máš už hotovou!?
    8-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2024
    Autor: AV
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

           

      Ještě pořád je zazděný. Ale už se mi povedlo posunout posed o dva metry. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2024
      Autor: Marin7
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

             

        To sis zase moc nepomohl. Evidentně stojí těsně vedle a možná se ti dokonce opírá o tvůj řopík. Když si uděláš zbrojní průkaz, teď to dávají každému, tak z něj můžeš střílet třeba kance a pak je opékat na řopíku.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.01.2024
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

               

          Lepší už to nebude. Jsem se ptal armády, jestli mi patří i ten zásyp a s politováním konstatovali, že je to sice součást řopíku, ale nepatří mi.

          Takže s tím posedem nehnu. :-(

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.01.2024
          Autor: Marin7
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

                 

            Chytrý fasádník využije posed jako lešení ...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.01.2024
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

                 

            Pak už jen zbývá si na řopíku pustit nahlas rádio. To spolehlivě zažene všechnu zvěř a myslivci pak sami odtáhnou.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.01.2024
            Autor: mildakh
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

         

    Parada! Pekny pocin.
    Madeiru jsme loni (2023) navstivili poprve a verim, ze ne naposled....

    https://www.rajce.idnes.cz/vlli/album/madeira...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2024
    Autor: vlli2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

           

      Super, nekteré místa poznávám. Ve Fanalu jste měli poctivou mlhu, jak se sluší a patří.

      Co jste nabídli pěnkavě, že si sedla na ruku? Já ovesné vločky, tím pohrdla. Housku si milostivě vzala, bez většího nadšení.

      A toho krabíka si fotil teleobjektivem? Mi vždycky zdrhnou, když se přiblížím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2024
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

             

        Pěnkavy jsme krmili slunečnicovými semínky. Paní je vezla speciálně pro ně... Krabík je výřez. Seděli jsme na kamenech dlouho, až si na nás celkem zvykli

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.01.2024
        Autor: vlli2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

             

        Dobrý byly i ty orebice, taky se vůbec nerozpakovaly

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.01.2024
        Autor: vlli2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

         

    Ale abych tě jen nepeskoval: O5 (jako vždy) pěkné. Držím palce, aby ti inspirace nedošla!
    8-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2024
    Autor: AV
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

         

    Tak jsem si říkal, že by bylo krásné koupit pozemek na Madeiře. S nějakým kamenným chlívkem jako přechodným bydlením. Ale ceny tam jsou astronomické.

    Zato mám známého v Tanzánii, pravého černouška co tam bydlí, který staví a prodává nebo pronajímá domečky pro turisty. To už je cenově jiná. Tak se tam chci o Vánocích podívat a možná i koupit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2024
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

         

    Ani mně nezbývá, než se sklonit před Tvým výletem. Jen tak dál a houšť, ať Ti můžu tiše závidět. Za mého mlada byly takové výlety nemožné a teď už na ně není fyzička, tak se aspoň kochám Tvými cestopisy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2024
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

         

    Úžasný výlet, parádní fotky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2024
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pěšky kolem Madeiry 12/23

         

    Tomu říkám: Užít si Vánoce!
    Paráda, krása střídá nádheru, úžasné barvy a krajina.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.01.2024
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Madeira – turistika a poznání

 (CK Vlha)
03.05.2024, 11 dní
39 500 Kč
pěší turistika Letecky

Madeira – horský přechod

 (Jan Haruda, CK Kudrna)
10.05.2024, 8 dní
10 200 Kč
pěší turistika Letecky

Madeira – horský přechod

 (CK Kudrna)
17.05.2024, 8 dní
10 200 Kč
pěší turistika Letecky
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

248 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024