reklama

O elektrokolech pravdu

Ifča dostala e-kolo, a dělá, jakoby nevěděla, že tyhle věci jsou tu už pár let. Nechápu proč, když v tomto oboru jsem fakt "doyen" zdejšího webu, mě blokla. Nebo chápu, bojí se pravdy.

Bláboly o tom, jestli e-kolo je moped nebo motorka?
Proč? O tom jsme se bavili před 10ti léty se stejným výsledkem. E-kolo je jen pro hendikepované nebo důchodce? A kdo jednou sedne na kolo je lenoch a prdel nezvedne? Dokázal jsem na cestách, které málokdo z vás udělal, že je to lež.

Kde vidím problém?

Ifča dostala težké kolo z Bafangem. Podle toho, co popisuje, možná ani nemá torzní snímač. Podle toho jak moc točí nožkama, jí to pomáhá. Možná ne, nečetl jsem to všechno, ale odsud se musíme odpíchnout.

Zapomeňme na nábojové motory, ty jsou dobré pro ty mopedy. Moderní e-kolo má středový motor. A torzní snímač. Přípomoc není řešena jak u starých Bafangu tím, jak rychle kmitáš nožkama, ale tím, jak moc se do pedálů opíráš.

Mám auto - co s ním?

Posrche, VW, nebo, Dacii?
Prostě takhle se debatit nedá, ty rozdíly jsou zásadní, a protože ti Dacie v kopci hapruje, neznamená, že to udělá Porsche.

Samodoma, sorry, ale fakt jsme v 21. století.
Tudy cesta nevede. Neušetříš nic. Ze začátku to vypadá levně, ale pak se to začne nabalovat...
Mám to za sebou, fakt, ne vyčtené. Bafang co jde namonotovat na cokoliv?
Sorry, před 10 lety to mohlo být zajímavé.

Cena.
ta hraje roli, ale je dobré si pamatovat a vědět, že nejdražší na tom kole je baterie, ne motor. A kolo samotné, jeho komponenty. Motorizace tím nejdražším Boschem stojí asi 25 tisíc. To co dělá tu cenu kola navíc, je to samotné kolo.

Jaké e-kolo potom můžeš koupit za 35 tisíc????

Tím nechci zavrhovat přestavby. Ty mohou být velmi ekonomické pro dojíždění do 15 km, včetně nábového motoru. Cesty do práce a zpátky (i když levněji než přestavbu jsem za tímto účelem koupil e-skutr)

Bláboly co čtu v "mám e-kolo co s ním"?
Na e-kole dneska jezdí tak 40 procent cyklounů, co jsem na cestě potkal.
10 let vývoj

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.08.2022
Autor: Jindra8526
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

406 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024