reklama

snížení výkonu při nízké rychlosti do kopce

mám bafang 500w v zadním náboji, asi 2 roky bez problémů, ted začal při pomalé jízdě do velkého kopce na největší přípomoc - 5 - snižovat výkon na polovinu, možná i víc. Baterie drží, kabelizace v pořádku. Motor má teplotu tak 40 stupnů. Je jedno jestli je to na PAS nebo držím páčku. Má řídící jednotka možnost nějaké takové regulace? motor se určitě trápí, ale dřív to nedělal. Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.07.2022
Autor: fialada
  • Re: snížení výkonu při nízké rychlosti do kopce

         

    Zdravim. Ja myslim, ze je to problem baterky+RJ.
    Po 2 rokum baterka ma vetsi vnitrni odpor nez na zacatku, takze do velkeho kopce napeti klesne o nekoliv V. Kvuli tomu RJ pri vetsi zateze bere tuto baterku jak skoro vybitou a kvuli tomu snizuje odber. Zkusne jinou baterku.

    Ja mam podobny problem na starsi baterce. Prinapeti baterky 48V (vice nez na pulku nabita 13s8p) pri plnem vykone (kolem 30A) a jizde do kopce napeti klesa po 43V. Kdyz napeti klesne na chvilku pod 40V (pri zateze 40A), tak RJ se vypne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2022
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: snížení výkonu při nízké rychlosti do kopce

         

    Mě tohle spíš přijde jestli nemáte částečně spálené vinutí motoru. Zkusil bych sledovat to napětí a pokud neklesá pod zátěží, tak kouknout na ten motor.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2022
    Autor: 542523
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: snížení výkonu při nízké rychlosti do kopce

           

      Taky bych řekl že je to motor. Píše že baterie je ok. Já bych typoval vyhřáté a demagnetizované magnety,a motor ztratil krouták. Jestli bylo na povrchu motoru 40C° tak uvnitř muselo být přes 150C°. Já mám měření teploty přímo na vinutí a při 110C je na povrchu ca 30C°.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2022
      Autor: 18650
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024