reklama

Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

(inzerce) Jízda na kole patří k nejoblíbenějším českým sportovním radovánkám. Naše země nabízí rok od roku více cyklistických tras a mnoho lidí jezdí za cykloturistikou také do zahraničí. K tomu, abyste si svá kola převezli autem jsou však potřeba speciální nosiče na kola. Jak fungují a který z nich je nejlepší?

Datum: 25.03.2022
Autor: Redakce
  • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

         

    Po vlastních zkušenostech bych doporučil dřív než se člověk rozhodne pro nosič na tažné zařízení podívat se do techničáku kolik je maximální povolené svislé zatížení. U malých aut se lehce stane, že hmotnost nosiče + dvě kola už je na hraně, či dokonce přes.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2022
    Autor: petrp
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

           

      No a když se podíváš na maximální zatížení střechy, tak také poznáš, že 4 běžná kola a nosič už je moc.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2022
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

             

        Proč? opravdu záleží co máš za auto a jaká kola. Dost aut má povolení zatížení 70 kg a to ti na 4 kola + nosič bohatě stačí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

               

          Máš pravdu, nejběžněší český rodinný vůz Octavia combi má zatížení střechy 75kg max. Když uvážím váhu noziče 5kg, váhu držáku kola např. také 5 kg a duralové 19" horské kolo kolo 12kg, tak dostanu při 4 kolech váhu na střeše 73kg. Takže na těch kolech nesmíš už nechat vůbec nic navíc. Asi ani bláto :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.03.2022
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

                 

            Souhlas, a záleží též na způsobu uchycení nosiče - auto cca 200m přede mnou mělo 4 kola na střešním nosiči a po najetí na "rychlostní silnici" se celá soustava oddělila, poskakovala po silnici a rozkládala se na prvočinitele - nikdy více! :-(

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2022
            Autor: vysočina
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

                   

              Jj, také nás jednou předjíždělo na dálnici auto, které vezlo na střeše moc pěkná kola. Chvilku jsme je okukovali, než nám auto zmizelo v dáli.
              O 10 km dál se nosič s koly válel u svodidel, auto blikalo v odstavném pruhu a pán s paní se snažili dostat přes dálnici. Do dnes si říkám, jak se jim podařilo bez újmy na vlastním zdraví odvléci ten nosič s třema kolama od svodidel přes dva pruhy dálnice.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.03.2022
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

                     

                Nejděsivější na celé situaci bylo to, že setrvačností se celá sestava držela cca 2-3 sekundy ve vzduchu v úrovni kabiny - lépe nedomýšlet!
                Teprve pak dopadla na vozovku na pneumatiky, znovu se odrazila do výšky kabiny a teprve při dalších dopadech se začala oddělovat jednotlivá kola a díly nosiče.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.03.2022
                Autor: vysočina
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

                       

                  Let nosiče s koly jsme neviděli. Naštěstí. Co si ale pamatuji, že kola zůstala na nosiči přikurtovaná, i po dopadu. Jen to bylo vše poněkud pokroucené.
                  Museli to torzo přetáhnout přes dva pruhy dálnice v plném provozu.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 26.03.2022
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

                   

              Ono záleží jak je ten střešní nosič a jeho uchycení řešený. kupoval jsem jeden na hagusy--pouze ty příčníky a hned při první montáži jsem kroutil hlavou jak tady ten konkrétní typ vubec mohl dostat nějakou certifikaci, při dotahování se ty montážní prvky ohýbali a ujížděli , musel jsem si je nakonec kutilsky upravit, na takovou zahrádku dát třeba právě kola, tak je to tutovka, že to spadne.

              Osobně ve vožení kol na střeše, nebo na zadních dveřích žádný problém nevidím a rozhodně jsem nikdy neřešil kolik které kolo váží a jakou mám nosnost zahrádky, nebo povolené zatížení střechy. Ale musí to opravdu držet. Střešních zahrádek jsem měl poruznu na autech mraky, vyjma té na hagusy nikdy žádný problém.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.03.2022
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

                   

              Kvalitní zadní nosič na kouli a podle váhy u elektrokol baterky vyndat. Pří dešti nebo i parkování použít plachtu. Na střeše se hodně projevuje rychlost jízdy a vítr.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.03.2022
              Autor: Pavel53
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

                     

                Po několika střešních nosičích mám již druhý na tažné zařízení (kouli) a nemohu si toto řešení vynachválit.

                Ani manželka nemá problém s umístěním e-kola.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.03.2022
                Autor: vysočina
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

                     

                Lze výžádat za mírný poplatek na DI reg.značku shodnou s autem, takže není třeba ji přehazovat, je stejná jen doplněná vylisovanou hvězdičkou.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.03.2022
                Autor: Pavel53
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

             

        Opel zafira má povolené zatížení střechy 100kg.
        Ono je to dané i tím, že je 7. místný.
        Ovšem naložení takovéto váhy na střechu dělá divy s jízdními vlastnostmi. Moc přez 110 jet nelze.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.03.2022
        Autor: cibi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

               

          Ohledne jizdnich vlastnosti jsem problem nemel. Ale postupne mi uz zacalo zmahat to rvat nahoru a dolu, tak mi nakonec bouchli saze a poridil auto kam se mi to vejde dovnitř. Ale ted uz pomalu zase zvažuji kuli vnoucatum nosič na zadni kouli, protoze kdyz nalozim kolobezky kolo dovnitř tak tam nemam zase zadni sedacky. Jeste ale uvidim.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.03.2022
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

         

    Používám přepravu kol uvnitř auta, na střeše i na kouli - vždy podle situace.

    Pokud si koupíte nosič u renomované firmy tak vám NEMUŽE uletět ani při 130 km/hodině. Létající nosiče snad již supermarkety přestaly prodávat, tak jsem je HODNĚ dávno měl, skončily v kovošrotu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2022
    Autor: Julek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

           

      Přestaly prodávat protože není poptávka, nové auta mají většinou spešl uchycení a výrobci aut je rádi prodávají v rámci svého prodeje doplňků, samozřejmě za spešl cenu. Taky použitím těch "létajících" se riskuje poškození "miláška" a opravy jsou mastné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2022
      Autor: miro5
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

         

    Vozil jsem kola většinou pomocí střešních nosičů. Dnes už bych si je asi nepořizoval, i když vždy jsem zdárně dojel do cíle. Nejsem moc vysoký, zato moje auto celkem jo, takže jsem se při nasazování a sesazování čtyř relativně těžkých bicyklů (turista v plné palbě, lehokolo,..) často nadřel. Spotřeba pohonných hmot při tomto řešení byla opravdu výrazně vyšší. Do zatáček s citem, pozor na podjezdy a vjezdy pod 3 metry! Minulý rok jsem poprvé použil přívěsný vozík za auto, že mě to nenapadlo dříve.. Koupil jsem za pár šušňů hagusové příčníky (na T-profil) z bazaru a uchytil je k podlaze vozíku. No a na ty už jsem pak sázel střešní nosiče a kola - turistu, lehokolo, elektrokola. Jízda s vozíkem má jistě svá specifika, ale pro mne je mnohem příjemnější, než s koly na střeše. Náklad vidím pěkně ve zpětném zrcátku a spotřeba vozu se zvedá jen nepatrně. Úprava vozíku se dá vytvořit i sofistikovaněji, kdy pod nosiči vznikne i krytý úložný prostor - snad někdy časem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2022
    Autor: Rasťa
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

         

    Doceka pěkně to mají napsané tady: https://www.srovnator.cz/clanky/nosice-jizdnich... Já za sebe doporučuji THULE 924 VeloCompact. Ozkoušeno a opravdu vydrží ;)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2024
    Autor: Lokysek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější?

           

      Já zase doporučuji řešit reklamu s redakcí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2024
      Autor: radka
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

459 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024