reklama

Československo s dětmi - kapitola 11.

Čestný pionýrskýSlibuji čestný pionýrský, že až do konce akce už nebudeme nic opravovat, ani lepit, ani shánět žádné náhradní díly po všech čertech. Tedy lepit budeme, také utahovat špatně nasazené kolo do vozíčku Extrawheel, a určitě ještě něco, ale už o tom nepadne ani slovo. Nechci vypadat, že…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 31.01.2022
Autor: Peggy
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 11.

         

    Super! V Krušných horách jsme byli loni, takže už od Chebu je to takové, že jste jeli stejně, ale jinudy. Kraslice, Blatná, Klínovec. Mám to čerstvě v paměti.

    Ad. staří manželé. Můj strýc jezdil se svojí partnerkou na kole do poslední chvíle, ještě jako osmdesátiletý mi ukazoval fotky, jak spali nadivoko někde u Ohře. Pak ještě krátce užili elektrokol, tak to jsem zaslechl, že ho štve, že musí plánovat přespání tam, kde je zásuvka.
    Také bych si přál aby mi to tak dlouho vydrželo.

    Ad. Jezerní krajina v podkrušnohoří. Jezdím často a rád mezi jezery u Hoyeswerdy, zažil jsem to tam ještě když to byla krajina ve stavu zrodu, už tam byly cyklostezky, ale ještě nebyla jezera naplněná a nebyli tam turisté. Ale i dneska to má své kouzlo. Snad se to podaří i u nás. S těmi Cikány je to otrava, ale oni se příliš nevzdalují do volné krajiny, co by tam dělali. My jsme při cestě podél Ohře vjeli v Sokolově do Rómské demonstrace, tak to byl docela šok, ale jinak jsme je moc nepotkávali.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2022
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 11.

           

      K těm jezerům - já jsem na Mostecku dlouho nebyla a tak jsem se psychicky připravovala na "depku" z té měsíční krajiny - a dostavil se příjemný pocit - jako měsíční krajina tam místy pochopitelně stále je, protože těžba probíhá, ale že tam zároveň už dlouho probíhá rekultivace a v jakém rozsahu - z toho jsem byla mile překvapena.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2022
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 11.

         

    K té lanovce na Klínovec - ano, jsou někteří cyklisti, kteří se místo výšlapu svezou lanovkou z lenosti nebo se jim prostě nechce šlapat do kopce.

    Ale zrovna na Klínovci bude i nemalá část tvořena sjezdaři, kteří sjíždí sjezdovky a pak cyklisty, co jezdí singltreky. Z Klínovce vedou minimálně tři - modrý, červený a černý. A kdo tam jede na tyhle singltreky nebo na sjezdovku, ten se nahoru vozí lanovkou :o)))

    Jo a ještě k té zmrzlině - tobě možná 30 Kč přijde hodně, ale když si chci pochutnat na dobré zmrzlině, tak pod 30 Kč nejdu. Běžně si kupuji ve Frutisimu za 36 Kč/kopeček nebo u vyhlášených zmrzlinářů a tam vyjde porce 2 - 3 kopečky kolem 100 - 120 Kč.
    Ovšem jsou to velké porce a naprosto bezkonkurenční zmrzlina. Xakru, hned jsem na ní dostala chuť :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2022
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 11.

           

      Já to vím, Radko, o těch sjezdech na Klínovci, u nás už se s tím taky roztrh pytel...
      Já jsem pouze tlumočila překvapení a názor dvanáctileté dcery... snad to z toho šlo pochopit, že to řekla ona.

      No jo, 30 Kč za kopeček úplně obyčejné zmrzliny, ještě takový miniaturní a důkladně otřený mi přijde fakt hodně. Nebo aspoň přišlo. Je fakt, že to bylo léto roku 2020, teď už jsem smířená, že ceny vzrostly... všeho... tehdy mi 160,- za jídlo v restauraci přišlo šílené, dneska je to normálka.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2022
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 11.

             

        Jj, bylo jasné, kdo se nad tím Klínovcem podivil.

        Osobně bych ráda letos zkusila ten modrý singltrek a také si na něj vyjedu lanovkou.
        Ovšem Klínovec plánuji vyšlápnout i vlastními silami.
        Uvidíme jak vyjde počasí...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2022
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 11.

             

        Copak důkladně otřený.
        Dcera našich známých si jednou našla jako brigádu u okénka se zmrzlinou. První školení paní majitelky bylo na téma jak udělat kopeček takový, aby zespoda byl důlek.

        Já už jsem dlouho nebyl na kopečkové zmrzlině v Sasku, zatracenej covid, ale mám pocit, že jsem se tam s otíráním naběračky nesetkal.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2022
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 11.

         

    Včera bylo další čtení. Pěkný večer, posluchačům se to líbilo, jen když jsem četl: " Táhlý kopec Rájeckým údolím však nebyl prudký a jelo to skoro samo.", tak žena říká: "Asi jsou dvě Rájecké údolí" :)

    Při prohlížení fotek se nám u fotky Šárky připomněla tato přiložená.
    Rovnou by nad Horní Blatnou mohli mít ceduli, zde se otočte a kochejte se.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2022
    Autor: petrp
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 11.

           

      Petře, vezmi někdy ženu na kola na pět neděl, do zvlněné krajiny. Uvidíš, že ten šestý týden už každý kopec vyjede jako nic. To je skvělý pocit a moc mě baví, bohužel fyzička potvora nic nevydrží. Pokud se neudržuje (a to mě nebaví), odchází nehezky rychle.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2022
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 11.

             

        Věřím. Bohužel nejdelší dovolená, která se nám podařila byly tři týdny. A bylo to nádherné. Ani se nám tenkrát už nechtělo vracet zpět.

        V manželčině zaměstnání funguje 14 denní celozávodní dovolená, takže tím je vše určené a předem dané. I ten týden navíc byl předmětem složitého vyjednávání.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2022
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 11.

               

          Rozumím...
          Já to myslela tak, že s těma kopcema nemachruju, že to prostě přijde tak nějak samo po té dlouhé cestě.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.02.2022
          Autor: Peggy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Československo s dětmi - kapitola 11.

                 

            Řadím se těm, pro které je 3 týdny maximum, na rozdíl od Peggy bych ale já ani více nechtěla. Beru to ale tak, že jim to vyhovuje, tak proč ne, aspoň pak mám co číst, až to zpravuje, a poslouchat, až to promítne.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.02.2022
            Autor: šíp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Československo s dětmi - kapitola 11.

                 

            Kopce jsou fajn, ale s tím nákladem to bych asi nedával.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.02.2022
            Autor: Nest
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

288 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024