reklama

Československo s dětmi - kapitola 7.

Československo s dětmi - rok 2020
2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 3
Nocleh pod Velharticemi Objevit navečer přímo pod hradem krásnou loučku s ohništěm, lavičkou a kadibudkami bylo tou nejlepší odměnou po náročném dni. Zatím asi nejkrásnější nocleh letošní cesty. Postavili jsme…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.01.2022
Autor: Peggy
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

         

    já tomu říkám, že naši andělé strážní se dobře baví, když jsme na cestách.:-) A tu hru nazývám Pošli to dál. Kdysi jsem se do ní zapojil a hraju ji už dobrých 35 let. Když dostanu od někoho něco co nemohu oplatit přímo jemu, oplácím ji těm, kteří potřebují pomoct bez nároku na odměnu jen se slovy Pošli to dál. Až potkáš někoho potřebného pomoz mu. Hraju tuto hru i v běžném životě, protože celý náš život je vlastně Cesta.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2022
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

           

      Vidíš, do dneška jsem netušila, že hraju nějakou hru :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2022
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

             

        jednou jsem vzal stopaře. Chtěl hodit na nádraží, chtěl prachy, měl perfektní historku. Když jsem mu oznámil, že se právě zapojil do hry Pošli to dál hodně posmutněl. Najednou jsem nebyl játen hejl, kterého obalamutil. Najednou to byl on kdo je ve hře o níž ani netušil, že se hraje. A hraje se už dlouho, určitě víc než 2000 let.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.01.2022
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

               

          Jj, "žádost o peníze s příběhem" s tím se často setkávám v MHD. Do hry se s takovými ale nedávám.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.01.2022
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

               

          Ale připomněl si mi jeden zážitek ze Slovenska - byli jsme tam na týden partou ubytovaní v mysliveckém srubu a kolem vedla kamenitá cesta pěkně s kopce dolů.
          Jednou jsem tam uviděla dva kluky lepit duši - říkám jim, že jim pomůžeme, že máme vše na opravu, ale nechtěli. Skoro za hoďku jsem šla kolem branky a vidím, že kluci stále lepí. Už jsem se na nic neptala, přinesla jsem jim novou duši, kamarád přitáhl kompresor a za chvíli frčeli dolů do vsi.
          Večer jsme je potkali v hospodě - strašně moc děkovali a měli snahu nám dušičku uhradit v panácích karpatské horké. To jsem ale přenechala na druhých, protože já ten večer měla (naštěstí) "taxislužbu" zpět nahoru do srubu.
          Karpatská horká je hodně tvrdá měna...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.01.2022
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

                 

            on hlavní smysl té hry je v tom, že nevracíš tomu kdo ti pomohl ale někomu kdo potřebuje pomoct. Takže vy jste se zapojili správně ale ti kluci vrátili svůj dluh vám a neposlali ho dál.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.01.2022
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

                   

              Co já vím, zda také někde někomu jinému nepomohli...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.01.2022
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

                   

              Já myslím,že tohle je něco jiného,když toho,komu jsi pomohl,potkáš vzápětí. To bych naopak bral jako normální slušnost,že se Ti chce odvděčit. Nebo bys byl raději,kdyby takový člověk dělal,že Tě nezná,jen proto,že tu pomoc musí poslat dál?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.01.2022
              Autor: DAVID7001
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

                     

                Chápu tvou otázku tak, že jsi tu hru nepochopil. Ta hra není o tom, že splatíš svůj dluh někomu kdo od tebe nic nepotřebuje. Ta hra je o tom, že pomůžeš tomu kdo ti nemá jak oplatit. Ale může tu hru poslat dál tím, že pomůže někomu kdo potřebuje pomoc.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.01.2022
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

                       

                  ... je to hra na babu (pomoc potřebnému) a stejně jako v ní se oplatky nepečou!

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 14.01.2022
                  Autor: AV
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

                       

                  Já neříkám neposlat dál. Prostě ale nastane situace,že se ti dva vzápětí poté znovu potkají. Kdyby ten,komu jsem před několika hodinami pomohl,teď dělal,že mně vůbec nezná a v životě mně neviděl,tak by to ve mně naopak vzbuzovalo pochybnosti o tom,jestli mám svůj dluh splacený já. Takhle jsem to myslel.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.01.2022
                  Autor: DAVID7001
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

               

          Dneska už bohužel na "normálního" stopaře nenarazíš. Stopujou jen divné typy, ty nějakou takovou hru hrát nejspíš nebudou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2022
          Autor: Peggy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

                 

            To je ale už jejich boj

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.01.2022
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

         

    dík za další kousek zážitků...
    a tu hru "oplať někomu dalšímu" hraje snad každý na cestách- někdy na jedné, jindy na druhé straně.
    Těším se s Vámi , že se Vám podařilo vyřešit potíže a mohli jste zažít další kousek...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2022
    Autor: cibi
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 7.

           

      Taky tuhle hru "pošli dobro dál" hrajeme, i když jsem až dosud netušila, že je to hra. Mě to smysl dává, udělám něco pro druhého, který mi to nemá jak oplatit, a ten zase pomůže jindy dalšímu. Zrovna tak jsme už i "čerpali", a to i v zahraničí, kde se pomoc bližnímu bere více přirozená, tím spíše, že se díky našemu zaměření jedná o méně obydlené oblasti, takže potkat bližního se může podařit třeba jednou za půl dne nebo ani to ne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.02.2022
      Autor: šíp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

324 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024