reklama

repase baterií - předraženost

přečetl jsem několik článků o tom jak je výhodné zprepasovat baterii do e -kola, jaká je úspora tisících až prý 50 % .
jaká je skutečnost ?
např firma Akumo ,která se pyšní tím že prý není překupník
moje baterie Apache R7 48V 12,8 Ah 614 Wh .
nová baterie cena :11 990 Kč
repase od firmy Akumo : 12 200
https://www.akumo.cz/repase-akumulatoru-elektrokol
těch firem je spousta ,nechci to sem všechno dávat ale cena se vždy rovná nová baterii nebo je podobná.navíc se vyměnují jen články řídíci jednotku BMS nechají starou.
kde je tedy ta úžasná cena z těch článků ?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.07.2021
Autor: sardinka
  • Re: repase baterií - předraženost

         

    Tak ta elektronika se neošoupává. Buď funguje nebo ne. Když funguje tak není důvod jí měnit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2021
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: repase baterií - předraženost

         

    Tak si kup celou baterku a buď rád že jsi kupil levně „staré“ skladové zásoby. V odkazu z 7.6.2021 čtu:
    … komponenty budeme v červnu kvůli nákladům na dopravu zdražovat průměrně o 5%.
    …další dodávky zboží (komponenty) plánované na podzim, nicméně dodavatelé plošně zdražili aktuálně o 15%.

    … Absolutní nedostatek prakticky všech typů Li-ion článků formátu 18650 a 21700 na trhu trvá a prohlubuje se.

    https://www.e-pohon.cz/show-free.htm?fid=102

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2021
    Autor: Julek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: repase baterií - předraženost

           

      no to koupím radši novou ,samozřejmě ale proč jsou tedy ty články jak jsou repase výhodné ? proč takhle lžou ? a může na to někdo vůbec skočit ? já počítal že baterku za 12000 ti tak za 6 000 zrepasují.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2021
      Autor: sardinka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: repase baterií - předraženost

           

      ceny nahoru nejdou ,to je další lež, před půl rokem jsem koupil baterii, stojí úplně stejně jako teď ,plus další hláška že zboží je nedostatek, na webu mi vyjelo dostatek nabídek

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2021
      Autor: sardinka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: repase baterií - předraženost

         

    Cenu určuje jen nabídka a poptávka.
    Až ti bude cena vyhovovat, nakup, ne dřív

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2021
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: repase baterií - předraženost

           

      Elektrokol přibývá hodně, zájemců o repas taky. Asi nebude proč se podbízet cenou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2021
      Autor: ronda
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: repase baterií - předraženost

         

    Navrhnout lze jediné: neživit české překupníky a využít osvědčený zahraniční eshop https://www.pswpower.com/collections/battery...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2021
    Autor: ondrap
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: repase baterií - předraženost

           

      to jsou úplně jiné ceny

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2021
      Autor: sardinka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: repase baterií - předraženost

             

        Po novom, prirátaj clo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2021
        Autor: IvoPivo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: repase baterií - předraženost

               

          pswpower doručuje z německého skladu, tj. v rámci EU bez poplatku, osobně 2x ověřeno, dodání do týdne až domu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2021
          Autor: ondrap
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: repase baterií - předraženost

             

        Je to z evropskýho skladu, mělo by to být bez DPH a cla

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2021
        Autor: Modus
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: repase baterií - předraženost

             

        Nebo tady, sklad v Německu, na 100% bez cla.
        https://yosepower.com/collections/e-bike-battery

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2021
        Autor: Modus
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: repase baterií - předraženost

               

          nevíte kolik stojí doprava ?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2021
          Autor: sardinka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: repase baterií - předraženost

                 

            Free shipping:price include delivery fee
            From Pswpower
            We just sell to EU country for this price
            If you from Europe country,We will send it from Germany warehouse. free shipping,NO taxes,Taxes is paid by us, also we will send it by DHL with tracking number,delivery time about 4-6 working day

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2021
            Autor: ondrap
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: repase baterií - předraženost

           

      To je fakt. Ovšem kdo má baerii na 24V tak tam neuspěje a zřejmě musí repasovat či komplet rekonstrukci.
      Také je pro někoho obtížnější ono objednávání a raděj si připlatí. Ovšem pochopitelně ne dvojnásobek....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2021
      Autor: zanyn
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: repase baterií - předraženost

             

        Kola na 24V bývala na počátku elektrokol. Dnes už se tohle napětí u elektrokol běžně nepoužívá.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.08.2021
        Autor: DAVID7001
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: repase baterií - předraženost

         

    ...ahojte, dlooouho jsem zde nebyl, tak se podělím o poslední poznání s bateriemi.
    Ceny jsou fakt různé, je třeba hledat. A dráž je a bude.
    Potřebovaljsem již po 9letech něco jako repasi stávající LiFePo4 baterie. Ale v podstatě šlo o stavbu nové baterie na míru, do mé Alu case. Měnil jsem i voltáž, takže včetně BMS a nabíječky. Poptával jsem na doporučení nejprve u Repase battery či tak nějak z Brandýsa.
    A 36V/16Ah za více jak 16kKč, bez nabíječky mi přišlo fakt moc.
    Nakonec jsem zadal do E-pohonu z Tišnova, bezva jednání, bohužel do toho spadla i jejich dovolená, ale pak již do týdne. No a do mé case dostali dokonce 21Ah, články 3.2Ah od LG, k tomu 4Ah nabíječka ( nevíte proč jenom všude cpou k tak silným bateriím jen 1.5 - 2A nabíječky, já jsem doposud používal 5 a 20A/24V, že by čistě byznys, či jen zbytečné obavy?).
    No a komplet cena něco málo přes 15kKč, doprava v ceně. Baterie šlape, jo má teprve cca 5 plných cyklů, tak aby ne. Ale co mě udivilo nejvíc, ta Bms udrží snad "trvale" proud i 30A a v peaku, co jsem opatrně zkusil, tak asi 5s přes 50A a pořád jela. Což už je safra proud, to už začíná jít o dráty????. No takže tak, Epohon sám za sebe mohu doporučit....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2021
    Autor: agilka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: repase baterií - předraženost

           

      Pro LiFePO4 články měl výrobce (winston batery)na webu graf nabíjecí proudy/ životnost.

      A klasika- čím vyšší nabíjecí proudy, tím nižší životnost.

      dále - mám zkušenost pouze s BMS od MGM compo (články byly LiFePO4 100AH) a toto BMS vyžadovalo pro poslední fázi nabíjení snížení nabíjecího proudu na jednotky A (pro 100Ah baterky) jinak nestíhalo balancovat.
      Balancování probíhalo "překlenutím" nabitých článku a mařením výkonu pro ně určených.
      Balancér si byl o snížení proudu nabíječce "říct". Tvé BMS má nějakou komunikaci s nabíječkou?

      Takže, nabíječka byla zřejmě vybrán s ohledem na články a použité BMS.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2021
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: repase baterií - předraženost

             

        K těm LiFe jen dotaz. Max přípustné Napětí je 3.6V S nabíjením inivid. článku nemám zkušenosti, a tak nevím zda je možno při nabíjení nad tuto voltáž. Při dodržení 3,6 V je totiž nabíjecí proud 20Ah článku malý (měřil cca 0,5A i méně). Tak prosím o radu jak je to s oním vyšším nabíjecím napětím, při kterém pochopitelně proud poroste...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.08.2021
        Autor: zanyn
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: repase baterií - předraženost

               

          mám pocit že výrobce umožňoval až 4V (možná 4.2)za cenu výrazného zkrácení životnosti. Opět tam měl graf jak se zkracuje životnost (počet nabíjecích cyklů) z 2000 na 400. ale neber mne za slovo, je to už 10 let.
          projdi si web výrobce Tvých baterek, pro ty co jsme měli v práci jsem našel údaje tady : https://gwl-power.tumblr.com/

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.08.2021
          Autor: cibi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024