reklama

Dojezd HAIBIKE

Vlastním krátce kolo Haibike Fullnine 9, v obchodě mi nainstalovali čip na zvýšení rychlosti.
Oproti ostatním stejným kolům mi ukazuje počítač vždy od nabití poloviční dojezd, což znamená např. při použití asistenta Eco u mně dojezd do 100 km a u ostatních nad 200 km. Rychlost aktuální mi ukazuje stejně jako ostatním. V obchodě mi tvrdí, že je to pouze orientační číslo a že se s tím nedá nic dělat. Plně je chápu, ale když tři stejná kola okolo ukazují stejně a já polovičku tak se mi to moc nezdá. Nesetkali jste se s tím někdo?
Děkuji za odpověď.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.07.2021
  • Re: Dojezd HAIBIKE

         

    Odpor vzduchu - a tím i spotřeba - s rostoucí rychlostí hodně rychle roste, menší odhadovaný dojezd je naprosto v pořádku. Chytré kolo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2021
    Autor: NightRider
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dojezd HAIBIKE

           

      To taky chápu, děkuji za odpověď. Já ten čip vůbec nepouštím, jezdím bez něho. Nejvíc to vidím, když nabijeme 3 stejná kola, zapneme displej a mně to ukazuje na stejný asistent dojezd pod 100 a jim nad 200km.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dojezd HAIBIKE

         

    Zdravím,mám tři dny nové taky Haibike, motor bosch 4gen.. vážím 107kg a v režimu eco mi to ukazuje dojezd od 100 do 130km, možná to dokáže vyhodnotit i váhu jezdce., jak jsou na tom fyzicky majitelé těch 3 kol?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2021
    Autor: mack2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dojezd HAIBIKE

           

      Dobrý den,
      vážím stejně a je pravda, že jsou ostatní o 20 až 30 kg lehčí :-)
      Asi na tom něco bude, protože jsme i přehrávali systém a také to nepomohlo. Nikdo neví co s tím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Dojezd HAIBIKE

             

        Tak po plném nabití v rezimu eko odkazuje 124km,po ujeti jednoho km navysilo na 145km.zajímavé.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.09.2021
        Autor: mack2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Dojezd HAIBIKE

               

          Asi to má nějakou elektroniku,která vyhodnotí ten kilometr a aktuální spotřebu během něho. Pak by se během cesty ten údaj neustále měnil oběma směry.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.09.2021
          Autor: DAVID7001
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Dojezd HAIBIKE

               

          Také si myslí, že to vyhodnocuje odběr a podle toho vypočítává dojezd. A zdá se mi, že si to i pamatuje odběry z minulé nebo z minulých jízd a podle to počítá dojezd.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.09.2021
          Autor: Kolorádo
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dojezd HAIBIKE

                 

            Asi se mi to začíná dávat po přehrání systému do pořádku, včera jsme jezdili celý den a mám hodně podobné číslo s ostatními. Po nabití máme stejné hodnoty a postupně se během dne podobně mění. Rozdíl je akorát v tom, že já dost často vypínám úplně motor, to znamená, že to nepřepočítává dojezd. Manželka má stále zapnuté Eco a přidává si další dle potřeby, takže jí se dojezd stále měmí dle aktuálních podmínek. takže je to super.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.09.2021
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        •      

          Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

          Datum: 20.09.2021
  • Re: Dojezd HAIBIKE

         

    chtěl jsem se zeptat,ale netýká se to tématu, k záručáku a návodu jsem dostat tyto čiré nálepky viz foto, nevíte k čemu jsou?:) díky

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2021
    Autor: mack2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dojezd HAIBIKE

           

      Ty samolepky už na tom archu nejspíš chybí. Zřejmě budou nalepené na baterce. Nemáš na tom kole nálepky,které odpovídají těm výřezům? Asi se jen někomu nechtělo jít s tím archem k popelnici.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2021
      Autor: DAVID7001
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dojezd HAIBIKE

         

    Tak dnes zajímavý nárůst dojezdu,, normálně mi to v režimu eco ukazovalo dojezd od 100 do 120km, ale
    dnes jsem si udělal výlet 86km, při silném protivětru jsem baterii téměř vybil, po cca 5h nabíjení narostly hodnoty dojezdu do neobvyklých výšin, v rezimu Turbo 123km,eMTB 160km,TOUR 195km a ECO 246km,nevím co za tím je,ale asi došlo k nějaké rekalibraci baterie či co,, rozhodně potěšilo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2021
    Autor: mack2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dojezd HAIBIKE

           

      Nedrž se při zemi a klidně si se svými 120 kg váhy můžeš přidat ještě 50 km navíc, ale opatrně ať to zase nepřeženeš :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

318 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024