reklama

Nákupy online se prodraží

Dle zpráv budeme při nákupu on line ze zahraničí
vyplnovat celní prohlášení viz https://www.podnikatel.cz/clanky/z-malych...
Dojdeme postupně až k onomu celnímu a devizovému prohlášení ala CSSR?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.06.2021
Autor: zanyn
  • Re: Nákupy online se prodraží

Výborně, tak se ti povedly splácat dohromady dvě naprosto odlišné věci, ale nějak nemůžu přijít na to co ti vadí. Že se platí clo?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Prosím tě, zanyn, že ho vůbec komentuješ.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Abych pravdu řekl, tak v některých věcech ano... Ne, že by se mně týkalo zrovna clo u těhle malých/levných zásilek...
      EU si nasadila cla na kdejakou kravinu, ale už se jaksi zapomíná, že hromada věcí se dá sehnat jen a pouze v Číně. Tady v Evropě to rozhodně nikdo nevyrábí, natož aby to sem někdo vozil a prodával...
      A pokud si správně vykládám smysl cel, tak jsou zaváděna proto, aby se sem netahaly ty samé levné věci "odjinud" a nekale se nekonkurovalo místním výrobcům. Což ale právě v mnou výše zmíněném případě není vůbec pravda, nikomu se tady tím nekonkuruje!!! Čili se akorát rejžujou prachy od lidí za nic :-(((

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Jarda
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

To vpodstatě ne, protože clo bylo je a bude, záleží vždy na státu nakolik a na co ho dá. Spíše mě zarazila nějaká poznámka o vyplňování nějakých papírů - přiznání cla, (proto ta příloha).Jako by to nemohla přirazit pošta či dopravce a nebo an blok už celému nákladu lodi co to dováží. EU by i na tohle mohla mít. A mě by došla faktura i s celním navýšením.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Přihlásíš se id identitou a zacáluješ poplatky a funguješ dál. Nebo pošta si k tomu naúčtuje manipulační poplatek 150,-Kč. Co je na tom složitého?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Ty to krásně motáš.
        Clo se bude platit až nad určitou hodnotu, úplně stejně jako tomu bylo dosud.
        Co bude nového, že se ruší limit pro zboží bez DPH, takže se bude odvádět i za cetky.
        Číňani se už ale zařizují, budují sklady v EU, odkud se bude objednané zboží rozesílat s už zaplaceným DPH. Holt nám o to dépéháčko podraží-
        A co nepůjde z těhle skladů, to holt dodaní přepravce podobně, jako to bylo dneska u zboží nad tuším že 22 dolarů. Vyřídí papíry za mě, zaplatím si deklaranta navíc...

Takže klídek, zas taková revoluce ani tragedie se nechystá.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: ronda
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tohle beru za vsvětlení. Je vidět,že oni asiaté jsou ve všem daleko pružnější....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Jaké vysvětlení ? Vždyť jsem v podstatě jen zpapouškoval to, co bylo podrobně a srozumitelně popsané v tebou odkazovaném článku v úvodu !!
            Že ty jsi četl jen titulek ;-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Další dementní téma trotla zanyna, který navíc zaspal, o tomhle se mluví už dlouhou řadu měsíců. Prostě jen zásilky ze zemí mimo EU v hodnotě do 22 € přestanou být osvobozeny od DPH.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

No - nakolik jsem trotl ať posoudí jiní. Ale že ty jsi sprosté a nálepkovací hovado vidí všichni...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5

Ano, jsi trotl. A navíc ještě sprosté a nálepkovací hovado, což zajisté vidí všichni.

xtonda nenapsal nic, co by nebyla pravda.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: radka
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6

Jak vidím, mentálně i slušností seš stejná jako on. (A nejen z tohohle pžíspěvku). Inu Hezkej párek....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Tak to teda prrr - ty sis začal.
            A ty jako můžeš, to je v pořádku, ale jiný je hned mentálně zaostalý?!?
            No, nepřekvapils.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5

Pokud vidím na příspěvcích, já s tím nezačal....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Vidíš blbě.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5

Minulý týden to nějak nestihli projednat/schválit, takže to od původně myšleného 1.července s nejvyšší pravděpodobností platit ještě nebude ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Včera jsem o tom četl nějaký článek. Něco ve smyslu,jako že sice celníci zvýší kontrolu,ale že se prozatím nic nemění,protože kvůli covidu poslanci nestihli zákon schválit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2021
      Autor: DAVID7001
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nevím,jestli jste se toho všimli,Aliexpress začal k ceně a poštovnému rovnou připočítávat další položku jako clo a DPH. Zkuste nějakou objednávku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.07.2021
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Myslím, že teď by nám oni právní odborníci nám ostatním "bez právního povědomí" měli objasnit jak to vlastně právně je, aby nám pro "nezaplacení cla a daně" nevznikali noví bezdomovci. Zda budeme při zaplacení faktury v klidu, či ne...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Můžeš mě, prosím, sdělit, proč ses neobrátil na právníky, ale na forum z právníků nesloženého?
            A dále: nemáš-li nastudovanou právnickou mluvu, stejně bys nepochopil

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: AV
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A jak by se tohle mohlo stát? Každý balíček od odesílatele mimo EU prochází rukama celníků, a to už i teď. A ti zkontrolují všechny náležitosti. Pokud se jim tam nebude něco zdát, tak Tě vyzvou k "součinnosti", jinými slovy k dodání veškerých dokladů k tomu nákupu. A podle nich pak už případně vyměří DPH nebo i clo. Nebo také ne...
            Pokud to neuděláš, tak se k tomu balíčku vůbec nedostaneš. A oni ho po určité době "úředně zlikvidují". Také ale po Tobě už nikdo peníze za to DPH nebo clo chtít nebude!
            Takže maximálně přijdeš o ty peníze za zboží, které jsi zaplatil prodejci...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ale i kdyby to zboží dostal s tím, že to má doplatit (nesmysl, ale dejme tomu jakoby), tak by se do exekuce dostal dotyčný zas jen a pouze svojí blbostí, že to nezaplatil. Jenže tohle zanyn a jemu podobní nepobírají, jen nesmyslně brsní a průšvihy svádí na jiné. Naprostá většina exekucí je z blbosti dotyčných, malé procento nezaviněné.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Snadná pomoc - na Alíkovi nenakupuj a máš po starostech.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Tak první vlaštovka
    https://diit.cz/clanek/se-zasilkami-z...
    Akrát mně teda Ali ještě nedávno štval, že chtěl platbu přímo kartou a ne přes PayPal. Tak jsem se na něj vykašlal, nebudu každému na počkání dávat údaje o své jediné platební kartě :-/
    Jak to je dneska ale netuším... Třeba se už "polepšili"...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2021
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Moje banka umí "virtuální platební kartu", tu si můžeš založit i kvůli jediné platbě a pak ji zase smazat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dobrá zpráva. I když - jak pro koho. Kolikpak za to naúčtuje?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Schválně jsem si dohledal platbu za knížku, kterou jsem kupoval na Ukrajině, u které jsem tuhle kartu použil. Stála 99 USD, zaplatil jsem 2201,36 Kč. (datum kurzu: 28.01.2021)
          Na poplatcích jsem neplatil nic navíc. Takže kde je problém?

Mimochodem, knížka je fakt pěkná, obsahem i zpracováním
          https://www.dubnitskiyshop.com/product-page...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Přes paypal se na aliexpressu snad nikdy neplatilo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2021
      Autor: ondrap

Bohužel na hlavní otázku, zda je třeba při nákupu do €22 přes Aliexpress podávat eCeP, není jasná odpověď.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2021
      Autor: ondrap

Z toho článku ale vyplývá pochybnost ohledně placení DPH 2x. Navíc se z toho alíka stala docela stoka po loňsku, bo dáte poslat z Francie, Španělska nebo třeba Polska a pošlou to z čajná. Je docela opruz takové dodání odmítnout a dopsat se opětovného dodání z požadovaných zemí. Taková diskuze trvá dva týdny a musíš využít rozhodčí "soud" alíka, bo prodejci soudruzi odmítají vinu, bo to nechceš přece ty...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Vždyť Ti dávají na výběr,odkud to chceš poslat. Ovšem většinou tam píší,že to odjinud než z Číny nejde,nebo by to stálo astronomickou sumu. Paradox je,že někdy se tam jako možné místo odeslání objeví i ČR. A oni tam píší,že z ČR do ČR to poslat nelze...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Však ano, dáš si z povolených zemí odkud můžou dodat dodání a stejně ti to dojde z čajná.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

to se mi nestává, stalo se však, že něco prodali a po vyvolání sporu ihned vrátili peníze, bo to asi v eu skladu neměli...bavíme se o částce 5 tis. v českých

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: brum

Před pár minutama jsem objednával nějakou blbost. Všechny evropský možnosti mrtvý, pojede to z Číny, konečné doručení asi zase bude z pražské adresy.
            Jo a už tam automaticky domáznuli 21% DPH, tak doufám, že ho aspoň odvedou a že ho naši celňáci nebudou chtít podruhý.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak doufám, že tu zachytím Tvoji zkušenost s dodáním a případného papírování :-) Chci si koupit zrcátko na přilbu a další cetky a papírování je moje druhé já...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak já tento týden objednal asi 14 zásilek, u většiny z nich je psané, že byly sloučené do společného balíku.
                DPH prepocitali při placení, takze me to vyšlo skoro o 500 dráž než jsem počítal. Se stane, no :D

Ale kdyby to teď měla chytnout ještě pošta, za každý balík účtovat 200 za procleni + znovu dph, tak mě asi trefí :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 21.07.2021
                Autor: Bruca

A neobjednal jsi to v jednom obchodě?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Nee, různé obchody :)
                    Ted koukám, 14 balíčku, každý od někoho jiného. V některých třeba po 3 položkách (naturhike má super nakrcniky headscarf ;-)
                    Někde už je psané combined delivery, některé jdou samostatně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Autor: Bruca

Třeba si Čína udělá pobočku i u nás. Bylo by pak zajímavý, co budou vymýšlet naši ouředníci jak je ještě oškubat....
        A nebo se zapojí Vietnamci.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2021
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Číňané jsou v jakési daňové unii,kšefty potřebují,nechtějí o ně přijít,tak se rozhodli,že budou vybírat DPH sami. Teď je otázka,jestli to u nás projde a nebudou to chtít u nás zdanit ještě jednou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Nemusí být v žádné unii a netýká se to jen Číňanů. K plátcovství našeho (EU) DPH se může přihlásit skoro každá firma na světě a pak fungovat jako vnitrounijní.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak projít to u nás musí bo EU. Otázkou je ten přicházející paskvil provedené změny. Ohledně naší úřednické rakouskouherské klaky jsem na pochybách, zvlášť, když úřednický šiml oblíbencům zdravorozumů vyhovuje.
            Stačí si vzít "provádění" pomoci podle agrofertu na tornádovsku... Doslova nechuť pomáhat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

https://www.f-mobil.cz/p/aligator-scooter-pro
    Celek za 10000 což je zajímavá cena. Ergo - celek pro přestavbu na elektrokolo a to bez baterie je vesměs dražší, což dokazuje, že v porovnání s výše uvedeným je to předraženo. Kdo by dokázal komponenty z onoho webu použít pro E kolo, pořídí motor i s 2 bateriemi (15Ah)za polovinu ceny pro přestavbu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2021

Ale takovou přestavbu z toho ti zvládne jen zkušený a zručný bastlíř...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Vím a tenhle příspěvek beru. Já jen, že dnes už existuje spousta levných a výkonných možností a nejen ony nabízené přestavby. (Stejně jako byl můj příspěvek o oněch modelářských motorech výkony mnohdy převyšující ony elektrokity při podstatně nižší váze.) Prostě chci jen ukázat, že mnohde jinde jsou více vpředu ve vývoji, ceně a používání.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Tvůj příspěvek s modelářskými motory jsem nezaregistroval. Pro použití na kole jsou nevhodný. Jejich výkon je vyhnaný vysokými otáčkami a alespoň u leteckých vynikajícím chlazením od vrtule nebo dmychadla. Na kole bys je musel děsně zpřevodovat abys dostal použitelný krouťák i otáčky, samozřejmě s ohromnými ztrátami a neuchladil bys je. Taky životnost by byla bídná - v desítkách, nebo stovkách hodin. V modelu motor pracuje pár minut na let, na kole několik hodin na vyjížďku. A hluk by tě taky nenadchnul ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: PepikW
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No - ona účinnost třeba dle
            BAKALÁŘSKÁ PRÁCE - DSpace TUL - Technická univerzita v ...https://dspace.tul.cz › bitstream › handle
            PDF
            nevypadá až tak špatně. A některé firmy už ji začínají používat.
            Pravdou ovšem je, že ony vysocevýkoné model. motory zase až tak levné nejsou....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: včera v 09:58
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

A kolik ti potom taková "přestavbová" sada vydrží, Když je to tak výhodné?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku na společné vyjížďky

18.07.2021
Nebaví Tě jezdit sama? Nabízím příjemnou společnost, návrh tras, servis kola, dopravu do vzdálenějších míst,...

Hledám: Kámošku na výlety na silničním kole

18.07.2021
Ahoj, hledám kamarádku na vyjížďky na silničním kole. Je mi 44 let, za rok najedu cca 9 tis. km. Jezdím různě,…

Hledám: Partnerku nejenom pro jízdy na kole

18.07.2021
Chtěl bych najít partnerku kolem 60-ti let pro společné cestování na ekole v Čechách, ale třeba i v sousedních…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

256 cyklistů (21 přihlášených)

Kyjovské údolí

Když jsem se vracel z projížďky na kole, tak u zmrzliny jsem potkal kamarády z dětství (dvojčata). Jezdí taky…
vlakr | 17.07.2021

Jak jsem se poprvé toulal Šumavou

Už odmalička jsem prahnul po dobrodružství v přírodě. Později jsem našel velké zalíbení v cyklistice a sem…
JohnyB | 14.07.2021

Kavkaz s dětmi - část 11.

K moři a do Batumi - kruh se uzavřel Poslední večer ještě v horách jsme se utábořili na začátku přehrady na…
Peggy | 26.06.2021