reklama

Změna nastavení režimu přípomoci - jak?

Nedávno jsem sousedovi instaloval sadu se středovým motorem 48V/750W od Bafangu (myslím označení BBS2 nebo 02, teď už nevím).
O víkendu se u mě stavil, že prý má problém: má zařazený stupeň přípomoci, šlape, ale motorek netáhne (nepomáhá) souvisle, prostě cítí, že chvilku táhne - netáhne - zase se zapne a táhne- a tak se to stále opakuje.
Přitom na displeji C18 svítí nápis ECO. Já došel laicky k závěru, že to ECO = ekonomický provoz, takže tohle střídavé zapínání a vypínání přípomoci bude vpořádku, prostě nutí to více šlapat a tím pádem jet ekonomicky, ale že tam musí být (kromě toho ECA) i jiný režim, na který se to dá přepnout a při kterém bude motorek pomáhat souvisle, bez vypínání. Bohužel jsme k tomu nedostali návod, já jsem naprostý laik na tyhle motorky a nevím, jak se to přepíná na jiný režim. Prodejce nezvedá telefon, na mejly také neodpovídá, psal jsem i do EVbike, tam příslušný technik, který by to prý věděl, rovněž nereaguje, proto se dovoluji obrátit na Vás - zdejší znalce téhle problematiky.
Takže: stisknutím jakého tlačítka na tom ovladači, co vede k displeji, se to dá přepnout z ECO na něco jiného (a zase zpátky na ECO)?
Děkuji :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.06.2021
Autor: Airline
  • Re: Změna nastavení režimu přípomoci - jak?

         

    Na EV bike je návod na stiahnutie.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2021
    Autor: vikino1
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Změna nastavení režimu přípomoci - jak?

           

      Není. Tedy není na to, na co se ptám.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2021
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Změna nastavení režimu přípomoci - jak?

             

        A je to určite C18? Lebo tieto ovladače Bafang používaju označenie prípomoci 1-9 podla prístroja.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2021
        Autor: vikino1
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Změna nastavení režimu přípomoci - jak?

         

    C-18 se přepíná na ECO a SPORT podržením tlačítka + na ovladači. Pokud motor chvílemi vůbec netáhne, pak to asi displejem nebude. C-18 ukazuje i dodávaný výkon.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2021
    Autor: Andy5
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Změna nastavení režimu přípomoci - jak?

         

    Určitě se to chce pomocí programu
    BafangConfigTool V.2.0
    podívat na nastavení řídící jednotky a doladit jednotlivé parametry. VIdeo nastavení
    https://www.youtube.com/watch?v=8sUHMKpHA4o
    Tady je popis
    https://www.nakole.cz/diskuse/25311...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2021
    Autor: Kicmis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Změna nastavení režimu přípomoci - jak?

           

      Kde se ten program dá sehnat? Asi to něco stojí, ne?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2021
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Změna nastavení režimu přípomoci - jak?

         

    Tovární nastavení BBSxx je takové, že přípomoc motoru se přidává dle kadence-viz obrázek.Při pomalých otáčkách je vyšší, při vyšší kadenci klesá, někdy téměř k nule a pomoc motoru se nastavuje volbou stupně přípomoci.To jsou ty různé barevné grafy. Lepší je přeprogramovat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2021
    Autor: Andy5
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Změna nastavení režimu přípomoci - jak?

         

    Děkuji za rady, to tlačítko "+" vyzkoušime přidržet, s přeprogramováním by byl asi problém - musel bych to demontovat z kola a zaslat prodejci (o jehož kvalitě - vzhledem k nekomunikaci - už dost pochybuji).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2021
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Změna nastavení režimu přípomoci - jak?

           

      Přeprogramování vyžaduje následující:rozpojit konektor k displeji (zelený) a připojit programovací kabel s USB na PC.Není třeba nic demontovat. Na PC stáhnout program a postupovat dle návodu:https://electricbike-blog.com/2015/06/26/a...
      Kabel je za cca 15-20 USD, což jsou veškeré náklady.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2021
      Autor: Andy5
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

571 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024