reklama

Chyba jednotky Bafang 36V500W - páčka

Zdravím, letos jsem koupil dva motory Bafang BBS02B 36V/500W.
Po instalaci a krátkém ježdění jsem stále nemohl přijít proč se motor divně chová při šlapání a použití páčky. Byl jsem schopen jet jen na šlapání s přípomocí nebo jen na páčku. Pokud jsem se rozjel na páčku motor reagoval, jakmile jsem začal šlapat tak přípomoc páčkou přestala reagovat. Stačilo otočit klikama jen o jednu otáčku.
Dost dlouho jsem hledal na netu a našel zmínku, že od roku 2017 je tato chyba běžná. Na starších jednotkách BBS01 a BBS02 tato chyba není. Mají ji jen jednotky BBS xxB a BBSHD.
Po dalším pátrání jsem našel odkaz s návodem jak chybu jednoduchou úpravou jednotky spravit. S použítím tranzistoru KSP13BU a jednoho odporu 100k.
Zde je odkaz na stánku s původním textem - https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php...

Mám na motorech stejný firmware. Předpokládám, že je zde více vlastníků těchto motorů s chybou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.05.2021
Autor: akruh
  • Re: Chyba jednotky Bafang 36V500W - páčka

         

    Namontoval jsem tuto součástku do jednotky a začalo se to chovat normálně. Při šlapání si pomůžu páčkou. Jakmile je páčka na vyšším napětí nežli PAS tak začne pomáhat citelnou silou.
    Chyba je opravena.

    Pár fotek z opravy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2021
    Autor: akruh
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chyba jednotky Bafang 36V500W - páčka

         

    Myslel jsem, že sem někdo ze znalích dá možnou sehnatelnou náhradu toho tranzistoru. Já jej objednal z KME, nejmenší množství 5 ks + cca 90,- Kč poštovné.
    Ještě mi dva zůstali.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2021
    Autor: akruh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chyba jednotky Bafang 36V500W - páčka

           

      Neviem načo je dobrá taká kombinácia. Veď keď šlapeš tak ti pomáha motor podla stupňa pípomoci. Ked chceš tak jazdíš len na páčku. Miešať to mi nepripadá košer.
      Ja síce páčku mám ale používam ju vyhradne iba na rozbeh v kopci alebo pri prejazde križovatkou.Aj to len vzhladom na vek a zdravotný stav.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2021
      Autor: vikino1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chyba jednotky Bafang 36V500W - páčka

             

        Nechci jezdit jen na páčku. Používám ji hlavně při rozjezdech. Další použití je v kopci, kdy už nedám sílu do pedálu vzhledem ke stavu mého kolena. V ten okamžik si přidám páčkou.
        Ve stavu v jakém je ta chyba, musíš přestat šlapat a potom teprve spustit páčku. Jak to dopadne v kopci?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2021
        Autor: akruh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

418 cyklistů (18 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024