reklama

Bbshd cvakání v motoru

Zdravím,

Po lehkém zahřátí motoru, se mi objevuje nepříjemné hlasité cvakání v motoru. Motor jsem kompletně rozebral a zkontroloval, ale vůbec nic jsem nenašel. Všechny zuby byly v pořádku, vše promazané, nikde nic nedrhne, ložiska ok. Zvuky vychází na 100% z motoru, je to cítit při šlapání, když motor vypnu zvuky zmizí.

Nesetkal se s tím někdo? Chtěl jsem chybnou část objednat a vyměnit, ale nevím co.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.04.2021
Autor: Ryo2
  • Re: Bbshd cvakání v motoru

         

    Ahoj, už jsi to nějak vyřešil? Mám nové kolo Bafang 500 a při druhé jízdě mi to začalo dělat taky. Když jedu bez motoru tak ne. Budu to řešit servisem u prodejce, ale ještě chvíli počkám, až najedu aspoň 100km.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2021
    Autor: Maron
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bbshd cvakání v motoru

           

      už jsi to řešil mam najeto 4700km a začlo mi to taky

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2024
      Autor: Maxin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bbshd cvakání v motoru

             

        Já to řešil cca před dvěma měsíci: sousedovo kolo, středový Bafang 250 W, na motorku najeto několik tisíc km, velmi hlasité cvakání při zapnutém motorku (hodně hlasité!). Začlo to na podzim, ozývalo se to jenom někdy, ale postupně už nepřetržitě. Při jízdě s vypnutým motorkem bylo vše ok. Motorek jsem (na základě podrobných videí na Gůglu) rozebral fakt do posledního šroubku a došel k závěru, že to cvakání je důsledkem otáčení rotoru ve statoru. Takže jsem vyměnil obě ložiska, co se v nich točí rotor, zase to poskládal, namontoval na kolo - ostré cvakání zmizelo, takže dobrý.
        Jediný problém při tom bylo nasazení nových ložisek. PtaL jsem se dvou lidí, jak se to dělá, prý dej ložiska na noc do mrazničky a ráno tam vklouznou jako prd. Kulový! Nakonec pomohl syn, dělá montéra u rakouské firmy a má k dispozici sprej, který dokáže zmrazit součástku na mínus 45 st. C. Takže jsem to (chvilku) pustil na ložiska a pak tam zapadly už lehce.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.04.2024
        Autor: Airline
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bbshd cvakání v motoru

             

        Doplňuji: jestli máš ten motorek ještě v záruce, tak reklamuj!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.04.2024
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bbshd cvakání v motoru

         

    Zdravím měl jsem podobný problem s motorém Vinka,Po zakoupeni kola se po krátkém provozu povolil motor,Po dotažení šroubů dobrý ale cvakavé zvuky na sebe nedali dlouho čekat a nakonec byla volná kazeta tak po dotaženi zatim v pořádku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2022
    Autor: head
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

261 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024