reklama

balonové pláště nebo klasické

ahoj,
mám dodělávaný středový pohon bafang 750 w na horském kole
jezdím víceméně cyklosezky a rád bych nějaké pohodlnější pláště
z klasických pláštů buď
Schwalbe Huricane Addix Race Guard E-25 26x2,1
Schwalbe marathon mondial defense E-25 26 x2,0
anebo jestli bude přínos dát široká kola
Schwalbe Super Moto-X 26x2,40 (62-559) HS439
bude to s těmi koly komfortnější ? jak to je s akcelerací ? co spotřeba elektřiny ?může tam být odpružená vidlice ? nebo to má smysl jen u kol se zapleteným motorem a bude to těžkopádné?
máte s tím zkušenosti a co byste si vybrali ?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.03.2021
Autor: Palo
  • Re: balonové pláště nebo klasické

         

    Jo, širší plášť bude při vhodném tlaku pohodlnější a bud mít lepší grip, i kdyby to mělo pár Wattů valivého odporu navíc, tak s takovou motorizací nemá smysl to řešit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2021
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: balonové pláště nebo klasické

         

    Na valivý odpor ak predpokladám správne nahustenie má väčší vplyv dezén než šírka plášťa. Odpor vzduchu hrubšieho plášťa tu nemá význam riešiť. Rozdiel trochu urobí váha plášťa, lenže akceleráciu tu podporí motor takže až sa to celé rozhýbe pôjde to prakticky tak isto ľahko ako na niečo užších plášťoch a stabilita v zákrutách aj pri brzdení a prejazde nerovnosťami bude na inej úrovni. Ja osobne som proponent širokých plášťov, došiel som k tomu praxou a nemenil by som. Tá istota a pohodlie za to stoja. A žiadna vidla neodpruží to, čo odpruží široký plášť. Nemyslím výšku chodu, ale tie drobné hrboly čo spôsobujú nepríjemné vibrácie...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2021
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: balonové pláště nebo klasické

         

    S Lubem souhlasím že nahuštění a dezén pláště má pro valivý odpor daleko větší význam. Každopádně čím širší pláště tím líp pro komfortní jízdu.

    Odpruženou VZDUCHOVOU vidlici velmi doporučuju. Stejně jako odpruženou sedlovku s paralelogramem. V autě bez odpružení by dnes nechtěl jezdit nikdo. Investice do vzduchové vidlice a odpružené sedlovky určitě nelituju.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2021
    Autor: docware
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: balonové pláště nebo klasické

           

      díky, na tu odpruženou vidlici se jsem ptal proto ,jestli se dá skombinovat se širokými plášti ,protože jsem četl článek že by to být nemělo ale úplně jsem nepochopil proč.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2021
      Autor: Palo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: balonové pláště nebo klasické

             

        Nevidím jediný důvod co by bránil mít na kole široké pláště a zároveň odpruženou vzduchovou vidlici pokud chceme pohodlí komfortní jízdy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2021
        Autor: docware
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: balonové pláště nebo klasické

             

        To je nesmysl. Čím širší plášť, tím snáz se dá fungovat i bez odpružené vidlice, ale že by si to nějak vadilo je nesmysl, odpružené vidlice se dělají i na fatbiky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2021
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: balonové pláště nebo klasické

               

          ještě bych se zeptal na toto : mám ráfky

          rozměr 26 559x17, takže 2,4 pláště budou na to moc velké že ?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2021
          Autor: Palo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: balonové pláště nebo klasické

                 

            Presne tak, ja som prešiel na ráfky so šírkou 36mm a je to neskutočná paráda...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.03.2021
            Autor: Lubo990
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: balonové pláště nebo klasické

                   

              to je zase širší než můj plášt .....
              ale ještě se chci zeptat jak zjistím výšku pláště ?
              ten výše uvedený schwalbe x moto 26 x 2,4 ?
              mám vzadu dost málo místa je tam svár mezi levou a pravou části rámu nad kolem. je to tak když je o 0,3 palce širší tak bude o 0,3 palce vyšší ? asi ne

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.03.2021
              Autor: Palo
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: balonové pláště nebo klasické

                     

                Robia sa aj ráfky so šírkou myslím 21 alebo 23mm. To je dobrý kompromis pre širšie plášte nad 2". Výška je daná profilom a ten sa pri cyklo plášťoch neuvádza. Ale rátal by som s tým že širší plášť bude úmerne vyšší.
                Inak širší ráfik umožňuje plášťu mať väčší objem vzduchu a rieši problém s nestabilitou ktorá vzniká keď je široký plášť na úzkom ráfiku - v priereze ten balón je na akejsi stopke a tým to stráca bočnú stabilitu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 23.03.2021
                Autor: Lubo990
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: balonové pláště nebo klasické

                     

                Tvar pláště ovlivní i kostra, ale z fyzikálních důvodů se natahuje na všechny strany, takže výška bude dost blízká šířce.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 23.03.2021
                Autor: xtonda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: balonové pláště nebo klasické

                 

            Není to úplně ideální kombinace, ale jestli to bude vyloženě nepoužitelné nebo jestli to nějak půjde nedokážu posoudit.

            Já mám na kole Remerx Fastdisc co má vnitřní rozměr 18 mm a mám na tom plášť 2,25".

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.03.2021
            Autor: xtonda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: balonové pláště nebo klasické

                   

              Použiť to pôjde, mám aj 2,4" na Grand Rocku, len sa brzdové klátiky blbo nastavujú... Ale pri najbližšej príležitosti vymením za širší, zdá sa že je už trochu prebrzdený po 25.000km :-)
              Skôr som ho meniť nechcel lebo je fakt dobrý, čo ten už zažil a prežil...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.03.2021
              Autor: Lubo990
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: balonové pláště nebo klasické

                     

                dal jsem 26 x2,35 Schwalbe Nobby Nic s dušema ,ráfky neřeším mám 17mm a jezdí to krásně. pěkně to tlumí a jestli je kolo těžkopádné ? ano je to dost velký rozdíl oproti 2,25 ale mě je to jedno . nechci závodit.a jezdím na 3 atm.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 23.05.2021
                Autor: Palo
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: balonové pláště nebo klasické

                       

                  dal jsem na radu xtondy ať neřeším ráfky a vyplatilo se to,pokud nejezdíš na nízké tlaky tak to nemá cenu řešit
                  ps. ty schwalbe moto jsem původně taky chtěl nebudou mít takový valivý odpor ale přeci jen do lesa občas zajedu tak jsem vybral pořádné drapáky

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 23.05.2021
                  Autor: Palo
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: balonové pláště nebo klasické

                         

                    tak jsem ti to změřil
                    schwalbe nobby nic 2,6 x2,35 šířka 58,5 výška cca 53 mm. na ráfku 17 takže na širším ráfku to může být šířka 60

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 23.05.2021
                    Autor: Palo
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: balonové pláště nebo klasické

         

    Použij Gooogle a vlastní hlavu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2021
    Autor: bukwa
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

427 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024