reklama

Výběr ebiku pro pidiženu

Tak mi zmisel můj první elaborát o výběru kola tak znovu a rychleji :)
Sháním kolo pro denní dojíždění do práce cca 6km s mírnými kopečky. Nechci zase nějaký šrot, cenový rozsah max 60t ale čím méně tím lépe. Bohužel měřím 150cm a v okolních prodejnách sehnat dámské krosové malé kolo téměř nelze a nechce se mi něco na tvrdo objednat, když nejsem zkušená v tomto oboru. V merku mám ktm macina ride 271 2020(bosch active line plus), 4ever ennyx 3 2020(brose), nějaký liv(yamaha).
Livy mají asi docela mizernou mechanickou výbavu, jak jsem pochopila?
Nemám fb, takže najít nějaké zkušenosti o motorech, zejména o brose, je dost obtížné.

Díky za rady a případné tipy

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.02.2021
Autor: Petraaa
  • Re: Výběr ebiku pro pidiženu

         

    Kupovať za 60t na 6km do práce nedáva logiku. Tiež neviem či je kros s 28" kolesami ideál pre niekoho s výškou 150cm. Ja by som použil starší horský bajk s 26" kolesami, tých je na mraky, posed prípadne upravil podľa potreby zdvihnutím riadítok a ak aj váha odpovedá výške tak by úplne stačil 250W motor do zadného kolesa s menšou rámovou batériou. Na rozdiel od kúpeného bude možnosť to zostrojiť tak aby šiel aj trochu rýchlejšie než fabrické stroje, čo sa pri "ponáhľaní" do práce niekedy hodí.
    Komponenty nevyhovujúce stavom/kvalitou nie je problém vymeniť za lepšie (brzdy, radenie atď)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2021
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr ebiku pro pidiženu

           

      6 km do práce ušlape v pohodě i na Favoritovi a ani se nestačí zapotit. Nebo to ujde za hodinu pěšky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2021
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Výběr ebiku pro pidiženu

             

        Nenapsala svůj věk ani hmotnost, což taky hraje roli vzhledem v volbě posezu, pro drobnou postavu by to asi chtělo lehčí kolo, tedy něco jako elektro silničku nebo gravel s lehkým motorem jako Fazua nebo Mahle ebikemotion.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2021
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Výběr ebiku pro pidiženu

           

      Určitě je to dobrá rada. Jinou možností by mohla být elektroskládačka, kde je možnost regulace trianglu řidítka-sedlo-šlapky docela široká. Na uváděnou vzdálenost ny jistě stačil zadní nábojový motor.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2021
      Autor: Benshot
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024