reklama

Bafang stredovy BBS mazani typ vazeliny

Ahoj, cim mazete stredaky Bafang? Zkousel jsem to silikono-teflonové mazivo M-8052, ale asi je jen na to silonovy primarni kolecko, protoze po mesici mi zacala z motoru konkterne mazacim otvorem z krytu od Lekkie vytekat cerna brecka. A voda se do motoru opravdu nedostala, mam tam silikon. Sekundar na pravy strane tedy ted mazu Mogulem lv 2-3 a je v pohode za par korun. Ovsem co jsem koukal tak se casem tou vazelinou kontaminuje to silonovy kolecko a prej mi to nedela uplne dobre (leptani) Existuji dve "letecke" vazeliny Mobilgrease 28 a AeroShell 22 ktere jdou pouzit vse, ale nejdou u nas v malem baleni vubec sehnat a jsou drahy jako cert. Muzete neco doporucit? A jeste jak casto domazavat a cistit to silonove kolecko? Preci jen je k nemu horsi pristup. Na motoru mam najeto kolem 3500km.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.12.2020
Autor: 542523
  • Re: Bafang stredovy BBS mazani typ vazeliny

         

    Na velký ocelový převod stačí ta levná vazelína Mogul LV 2-3.
    Nylonový převod doporučují mazat silikonovou vazelínou. Dle mého názoru je ale to mazání zde zbytečné. Časem se sem stejně dostane kolem primární osy část maziva z velkého převodu. Vzhledem k odolnosti nylonu vůči rozpouštědlům a mazivům by to ale nemělo mít vliv na životnost toho nylonového převodu. Pokud ten nylonový převod odejde, je to stržením zubů kvůli nadměrnému dlouhodobému zatížení. Že by šlo o změkčení plastu kvůli účinku nevhodného maziva je pouze dohad nějakého člena bike-fora. Doporučuji tedy jen pravidelně čistit a mazat ten velký převod.
    Motory BBSxx nemají žádný mazací otvor.
    Nylonový převod:
    https://www.greenbikekit.com/accessories/bafang...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2020
    Autor: Andy5
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bafang stredovy BBS mazani typ vazeliny

           

      Ok díky za názor. Jinak já mám mazací otvor v krytu sekundárního převodu od firmy Lekkie. Ten názor ohledně změkčení plastů není jen tady na fóru, ale i na velkých zahraničních fórech. Ale nevím možná spousta lidí papouškuje názor dalších... nazývají to tam jako arašídové máslo. Peanut butter.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2020
      Autor: 542523
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bafang stredovy BBS mazani typ vazeliny

             

        Ten termín jsem už také někde četl. Díval jsem proto nyní na odolnost nylonu-jde polyamid a amidová vazba není příliš stabilní.Kyseliny i louhy ji štěpí a bohužel i poměrně široké spektrum dalších látek a to i některých aditiv, používaných ve vazelínách (např. moly). Pokud mazat, tak třeba tou silikonovou vazelínou. Zda mazat či nemazat-mazání dle testů prý zvyšuje životnost až 5x. Vzhledem k ceně náhradního převodu cca 16 USD a dostupnosti na GBK bych se tím mazáním nylonu vůbec nezabýval.Jeho výměna není zas tak složitá a je k tomu plno instruktážních videí.Rozebírat to jen kvůli mazání nylonového převodu pokládám proto za zbytečné.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.12.2020
        Autor: Andy5
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bafang stredovy BBS mazani typ vazeliny

           

      no, ono spíš jde o to , zda ty kola budou nylonová, (PA6) nebo polyacetalová(POM)
      nebo z jiného materiálu.
      Je natěch kolečkách značka materiálu/recyklace?

      Plast a ropné mazivo je bohužel typ od typu...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2020
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bafang stredovy BBS mazani typ vazeliny

             

        Pokud je tím míněno, že z hlediska odolnosti proti ropným derivátům, benzínu, naftě, olejům a vaselinám je jedno, zda jsou kola polyamidová (nylon, silon) nebo polyacetalová (polyoxymetylénová, POM), pak ano. Navíc oba materiály mají nízký koeficient tření, jsou tedy do jisté míry samomazná a rozhodně by je standardní maziva neměla napadat. Problém nastává jedině při odchylce od pH 7, ať už směrem ke kyselosti nebo alkalitě. Například kyselina mravenčí nylon rozpouští. Z tohoto pohledu by stálo za zjištění, jaké pH vykazuje silikonová vazelína, která sama o sobě má nízkou lubrikační schopnost, proto se mísí s teflonem či jinými mazajícími složkami.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.12.2020
        Autor: Benshot
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

271 cyklistů (11 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024