reklama

Bbs02 vs BBS HD (dotaz)

Zdravím,
Přátelé obracím se na vás opět pro radu. Dlouho jsem zvažoval speed pedelec, chtěl jsem jezdit legálně rychleji, ale po dlouhém hledání jsem to vzdal. Buď malá bakterie, nevyhovující motor, vysoka cena, nulový výběr... Takhle bych mohl pokračovat dále. Prostě jsme to vzdal.

Na druhou stranu možnost přestavby která je pro mé potřeby dostatečná, levná, lze si vybrat jakoukoli baterii za znatelně lepší cenu, možnost si motor opravit i po záruce... Těch výhod je taky dost.

Nyní řesim motor na přestavbu a rozhoduji se mezi BBS 02 750w nebo BBS HD. Nepotřebuji mít 1000w, ale rád bych, aby motor ustál bez poškození (přehřátí), alespoň 50min na 600-700w.
Pokud se nemýlím, bbs02 je stejně velký jako bbs01, který mám. Ten dokáže jet kolem 450w hodinu, ale je cítit že dostává zabrat. Nevím jestli by stejně veliký motor dokázal jet cca 45min kolem 700w,aniž by se nevypinal přehřátím, zvláště v létě.

Důvod proč se ptám, je jednoduchý-bbs02 jde sehnat nový kolem 9tisic, BBS HD kolem 16 tisíc.
Vyplatí se připlatit, nebo si myslíte že Bbs02 bude dostačovat?

Jezdim pouze po silnici nebo zpevněném povrchu, ale roční nájezd kolem 8–10tisic km. Tady bych zmínil že můj současný motor po 7000km jsem rozebral kvůli údržbě a byl jsem mile překvapen stavem všech komponent- po vyčištění téměř jak nový. Proto si myslím že na mé potřeby by mohl stačit bbs02, jen se bojím teploty, což se nejen zde několikrát řešilo...

Měl někdo z vás oba motory a mohl by poradit? Popř. Napsat své zkušenosti?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.11.2020
Autor: Ryo2
  • Re: Bbs02 vs BBS HD (dotaz)

         

    Používám 3 roky BBS-02 (750 W)s podobným ročním nájezdem, ale s menším příkonem. Pro vyšší dlouhodobé zatížení BBS-02 je dobré přidat teploměr do motoru a sledovat teplotu, protože přehřátí (a zničení kontroleru)je reálné. Já jsem zkoušel asi 5-10 min max. zátěž a teplota dosáhla 40oC, hranice 50-55oC již hrozí přehřátím kontroleru-viz čl. https://electricbike-blog.com/2015/06/07...
    Se sledováním teploty by mohlo být BBS-02 tedy použitelné pro Váš případ , BBS-HD by pak byla jistota, navíc s vyšším výkonem až 1500 W. Dnes jsem zrovna musel kontroler u BBS02 vyměnit za nový -začal blbnout (po 3,5 letech a asi 20 000 km).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2020
    Autor: Andy5
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bbs02 vs BBS HD (dotaz)

         

    Osobně bych při takovém zatížení vybral BBSHD. Otázka je, zda odhad 700W potřebného výkonu je skutečně reálný, leda snad při rychlé jízdě do táhlého kopce, bez šlapání. Při takovém odběru dostane dost zabrat i baterie. BBSHD je v nabídce za $610.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2020
    Autor: ondrap
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bbs02 vs BBS HD (dotaz)

           

      Děkuji za komentáře.

      Těch 700w je opravdu reálných, displej mi ukazuje aktuální hodnotu odběru. Do teď jsem jezdil cca 1hod při cca 450w. Při zvednutí výkonu na těch cca 650-700w si myslím, že snížím čas na cca 45min. Ale koukám že bude opravdu lepší ten BBS HD, protože vyjma vyššího výkonu, je i motor údajně větší a celkově kvalitnější, což by se mělo projevil na celkové výdrži.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2020
      Autor: Ryo2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bbs02 vs BBS HD (dotaz)

             

        A jakou baterku k tomu? Běžná konfigurace 5P13S bude při dlouhodobém odběru 15A docela trpět.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2020
        Autor: ondrap
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bbs02 vs BBS HD (dotaz)

               

          No o baterii jsem se zatím nijak nestaral, chci si ji nechat postavit a doufal jsem že to nebude nějaký problém. Jinými slovy jsem doufal, že uvedené hodnoty u baterií snad vydrží dlouhodobý odběr kolem 15A , když mají uvedeno běžný vybijecí proud např. 20A a max.krátkodobý 30A. Nebo ne? Vůbec ani nestraš. :-D

          Jen pro příklad:

          https://www.elektrokolaprerov.cz/akumulator-li...

          Nebo:

          https://www.elektrokolaprerov.cz/baterie-na...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.11.2020
          Autor: Ryo2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bbs02 vs BBS HD (dotaz)

                 

            Na popis prodejců ohledně doporučené zátěže baterií bych rozhodně nespoléhal, s tím tu mají mnozí velmi špatné zkušenosti. Rozhodující je , jaké jsou použity články a počet par. větví, z toho se dá snadno určit, jaká bude skutečná zátěž článku při daném použití.Vaše odkazy
            48V/21Ah-jsou na 13S7P Sony VTC6-dobrý článek s min. vnitřním odporem-bude se méně zahřívat a mít min. pokles napětí při zatížení.Slušná cena.
            EV Bike:48V/16,5 Ah-2600 mAh články-zde to nesedí , ani neudávají přesný typ článku-k tomu nemám důvěru. Mohou osadit levnými články pro silnější e-bike nevhodnými.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.11.2020
            Autor: Andy5
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bbs02 vs BBS HD (dotaz)

               

          Za mě bych volil baterii 21Ah, ale počítej, že to už bude pořádná váha. Já použivám 17,5Ah a zatěžuju max. 13A, krátkodobě. Mám tuhle baterii: http://www.pswpower.com/ven.php?cargo.2019-7y-bu86
          Adekvátní cena za 48V 21Ah: https://www.aliexpress.com/item/32860429680.html

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.11.2020
          Autor: ondrap
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bbs02 vs BBS HD (dotaz)

         

    Zdravím, na prestavby štandardne používam BBS-HD nakoľko je vývojovo novší a pri jeho konštrukcii sa vychádzalo z poznatkov o nedostatkoch predošlých slabších motorov. Samozrejme rolu hrá aj výkonová rezerva a teda dostatočná dimenzácia a životnosť pri primeranom použivaní. 9 stupňov dopomoci umožňuje dostatočne jemné odstupňovanie aj keď sa rozhodnete bežne používať motor iba do príkonu 500 alebo 750W. Stále máte k dispozícii aj posledných pár stupňov s vysokým výkonom keď si to situácia vyžiada.
    Ak hľadáte batériu do rámu vhodnú k tomuto motoru a tiež chcete slušnú kapacitu dávam do pozornosti nový typ rámového púzdra mega shark DP-9 ktorý pojme až 91 článkov 18650 a umožňuje konfiguráciu 13s7p alebo 14s6p. Ešte v lete som zhotovil prvú a je to paráda, konečne krabica ktorá pojme dostatočnú kapacitu a má potrebnú zaťažiteľnosť pre motory ako BBS-HD.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.11.2020
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bbs02 vs BBS HD (dotaz)

           

      Díky za info, osobně jsem nyní nakloněn BBS HD.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.11.2020
      Autor: Ryo2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

249 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024