reklama
  • Re: Homebuilders lehokol 13

Tak mně navnadilo téma bazarového nákupu. Tak bych se chtěl zeptat. Myslíte si , že jde na toto něco namontovat?

https://azub.eu/cs/project/lowracer/

Jako např nosič nebo vyměnit elastomer za tlumič nebo přední odpružená vidla na disk? Teda pokud je 1" 1/8.

Napadla mně toho koupě kvůli rámu, ale pokud bych dal dozadu tlumič, tak by se asi zkrátil závlek na přední vidli, které by nepomohlo případné odpružení.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2020
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Silentblok za tlumič nevyměníš, ledaže bys rozřezal a předělal rám. Nebo ledaže by se dal namontovat nějak dovnitř té vzpěry nad silentblokem, ale to nevím, jestli jde.

Nějaký na míru vyrobený nosič by teoreticky mohl držet na dvou šroubech na bocích vzpěry nad silentblokem a dvou dírách v černé přírubě na konci rámové trubky, ale lepší by bylo trubku nějak prodloužit a zakončit ji klasickým azubím nosičem. Možné, ale vyžadovalo by to menší úpravy na rámu.

Přední odpruženou vidli by to chtělo vyzkoušet, jestli by se nepotkávala s tahovou větví řetězu, ale jinak by s ní neměl být problém.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: NightRider
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak ten nosič je docela zásadní, prodloužení trubky by bylo asi jen navařením. I když ohlá trubka by se dala napasovaná přes nějaký "trn" zasunuté trubky vnějšího průměru nepatrně menším vnitřního průměru trubky rámu přivařit taky. Ale tady začínám počítat cenu úprav, jestli by se ta výhodnost nějak nevypařila. Nebo si nechat udělat ten bytelný nosič v Azubu, jak máš takový ve fotách z letošního srazu.
      Už jsem se tam psal, ale musím počkat jak na mně vyjde řada :-) Ta navařená trubka by nemusela být v ceně nosiče na míru a nosnost 20kg by to určitě taky mělo. Vrtá mi to to hlavou hodně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Nosič by šlo zbastlit za velmi malé peníze, pokud máš svěrák, kladivo, pilku a vrtačku. Vezmeš hliníkové trubky třeba 12x2, vhodně je nařežeš a naohýbáš, případně splacatíš a provrtáš konce co se potřebují někam přišroubovat. Ukotvíš to ke šroubům co drží sedačku a případně těm dvěma bočním nad silentblokem. Podle požadované nosnosti a rozměrů to možná bude potřebovat dostatečně trojúhelníkovat na všechny strany, ale mělo by to jít udělat.
      Odpružená vidle bude fakt záviset na tom, aby se nepotkala s tahovou linkou řetězu. Na té fotce čumáku zprava zezadu to vypadá, že by se to asi potkalo blbě.
      Jedno kolo se stejným nebo podobným rámem znám a jezdí příjemně, podle mě by ani nepotřebovalo měnit silentblok za tlumič. Tereňák z toho bez zásadních úprav stejně nebude a na silnici se to s tím silentblokem chová pěkně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.11.2020
      Autor: Jirka

A kdybych to koupil, tak bych Tě prosím Tě mohl, vzhled k vlastnictví požadovaného nářadí, otravovat požadavkem na návrh toho nosiče? Na ten návrh se necítím, bo jsem nikdy nic podobného nedělal.

Jedna věc mi u toho kola není jasná, ten silentblok je nějaké "pevné spojení" s rámem? Jedna se mi i přepravu vlakem, aby mi nekontrolovaně nelítala zadní vidle.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Silentblok tam nějak drží, pamatuju si, že když zvedáš kolo třeba za sedačku, zvedá to zadní kolo ze země normálně s sebou, vidle neplandá volně. Do vlaku to bude jedno z nejjednodušších lehokol, je hodně kompaktní a hlavně krátké.

Myslím doma nemám zásobu vhodných hliníkových trubek, ale to by šlo případně nějak řešit. Času je vždycky málo, ale asi by to nějak šlo. S vhodnou fotkou kola co nejpřesněji zboku a údajem o nějakém rozměru na fotce pro měřítko (třeba rozvor kol) by šlo předem nachystat model nosiče v CADu, tím pádem vědět kolik potrubí nakoupit a šlo by to i předem vyrobit, pak jen namontovat na kolo. Na věci jako držák blikačky nebo třeba blatníku bych si asi pomohl 3D tiskárnou, je to pro některé věci nejjednodušší. :-).

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Hm, tak si mne navnadil a zároveň rozesmutnil, kdybych předzahrádku prodal ještě letos a doplatil nějaký ten tisíc, tak to můžu mít letos pod stromeček. Ale to se nestane, bo to drhne a samotnou zahradu chcou zatím jen šmelináři (zajímavá je jejich stejná výše nabídek) s pozemky, žádný zemědělec nebo rentiér. Mohl bych mít náhradní schopné dodokolo za minimum :-D
          Ta zmínka o kompaktní délce je dobrý poznatek, kdyby to bylo v zázrakové variantě o 10cm kratší než ECO s nosičem, tak su při cestování vysmátý, kdy by to bylo vzadu a ve předu o 5cm, tak líp by se to zavěšovalo. Navíc by mi zbylo na to alfine11 a tovární vozík.
          Pochybuju, že to tam bude na mně tak dlouho čekat.
          Zatím jen kdyby chyby.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jelikož mi na delších cestách mrznou chodidla v místech, kde je v podrážce díra s kufrem, zkouším experimentovat se zateplením pedálů. Složení: kousek překližky, náhradní SPD kufr, polystyren a molitan. První výsledky:
    + Izolace je znát, i když jenom nepatrně, protože se mi nepodařilo utěsnit díru okolo osy pedálu. Řešitelné, vyzkouším příště.
    - Dost to ztěžuje zacvakávání do nášlapů. Řešitelné tím, že bude větší část "bačkory" z molitanu a ne z polystyrenu. Vyzkouším příště.
    - Přibyla kolize s předním kolem při strkání kola. Neřešitelné, ale nic fatálního. Za jízdy žádný rozdíl.
    - Polystyren se snadno okope a rozpadne. Řešitelné.
    * Jestli to má i nějaký aerodynamický přínos, je tak malý, že z průměrné rychlosti na mojí obvyklé trase není poznat.

Až kryty doladím do použitelné podoby, zkusím udělat porovnávací studii s jednou nohou schovanou a druhou na větru :-).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.11.2020
    Autor: NightRider

Místo molitanu bych vyzkoušel mirelon. Používal jsem ho na zimu na sedadle s opěradlem (1 kus) a na záda mi bylo příjemně teplo. Nyní vozím část 3 cm samonafukovačky, ta lépe obepně tělo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.11.2020
      Autor: Papji

Odlolnost polystyrenu by se relativně snadno dosáhla tenkou vrstvou laminátu.
      Určitě se to za jízdy pozná, že nefičí na podrážku přímo, ale pořád budeš asi mít slušný tepelný most z železa v botě přes kufr do osy pedálu a kliky. Hlavně při delší jízdě myslím postupně klika a osa pedálu vymrznou a botu to furt bude zvládat chladit, i když ne tak moc, jako kdyby pedál byl volně ofukovaný vzduchem.
      Mirelon pro měkkou vrstu by mohl fungovat fajn, taky jsem ho používal na zimní tříkolce vsunutý do vypletené sedačky a tam vydržel i víc let. Tady se možná opotřebí rychleji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2020

Prosím Vás a jak jsou řešené ty zimní tretry na podešvích? Mezi kufrem a ponožkou je jen plast podrážky nebo nějaká izolační mezivrstva (např 3 vrstvy celkem) zvyšující konstrukčně hmotnost?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zkoušel jsem porovnat svoje zimní s letníma když jsem je koupil. V letních stačí vyndat vložku a je vidět to železo, do kterého se šroubuje kufr. V zimních jsem pod vložkou našel jakoby další vložku všitou na pevno, pod kterou jde nahmatat, kde asi to železo je, ale možná i to se mi zdálo. Takže víc izolace tam určitě je. Kolik to přidá na hmotnosti nevím, ony jsou navíc kotníkové a mají zvenku vrstvu krytí tkaniček, proti vodě, větru i zimě, takže celkově těžší jsou. Ale kolik přidává vyloženě ta izolace nad kufrem, to nevím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Elektro vyhřívací vložky - původně určené do lyžařských bot - by nebyly řešením?
          Řešení od Jihra-y:
          https://sites.google.com/site/jihrab/home

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: AV

Používal jsem je, někde bych ty boty ještě našel. Původně jsem nechtěl baterky na botách kvůli váze, tak jsem jim udělal delší kablíky a zkoušel je na opasku nebo v kapsách. Ale oblékání/obouvání bylo s tímhle docela hrůza, tak jsem nakonec vozil baterky shora na botách chycené škrkem k tkaničkám. Jediné místo na botě, kde jakž takž nezavazí. Krom baterek je druhá protivná část regulace. Co jsem měl koupené umělo tři stavy OFF/1/2. Vypnuté to trošku zlepšilo izolaci od želez v podrážce, takže už tak je v tom tepleji než v letní botě. Na jedničku to je ok, v mrazech při pomalé jízdě, jinak se to musí střídavě vypínat. Dvojku jsem použil jen v mínus patnácti. Každou chvíli se za jízdy natahovat k botám a vypínat/zapínat na nich topení je trochu otrava. Ale použitelné to je.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.11.2020

Mezi podrážkou, která je gumová a velmi bytelná je nějaká pevná vrstva, takže otvor pro kufr není možné zevnitř tretry nahmatat. Na této vrstvě je nalepena napevno další vrstva, která na první pohled připomíná filc. Dále je v botě vyndávací zateplená vložka. Píšu o zimních tretrách Lake MZ 303.
        Koupil jsem je před cca 15 lety a dodnes je vozím. Po cca deseti letech mi prasklo lanko v BOA kolečku, které jsem si sám vyměnil. V tretrách jezdím do cca -15 stupňů, potom je v nich už zima (protože se prsty nepohybují).

Koupě zimních treter Lake se 100% vyplatí. I za cenu, za kterou se prodávají, jde o velmi výhodný nákup. Za zimu roztrháš aspoň dvoje neoprenové návleky, takže za několik málo let jsou tretry zaplacené. A narozdíl od neoprenu je v nich fakt teplo. Měli jsme doma i jiné zimní tretry (konkrétně od spešlu) a v těch zima docela byla.

Jo, ještě poznámka - celý otvor pro kufr jsem zvenku podlepil dvěma vrstvami kevlarové tkaniny a zbylé dva otvory pro jiné uchycení šroubů kufru jsem utěsnil asi silikonem.

https://mtbs.cz/clanek/test-zimni-tretry-lake...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: ckp13
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

- zkus "extrudovaný polystyren" -> výrazně bytelnější matroš
      - podobný aerodynmický pedály jsem viděl na nějaký hodně prehistorický fotce lehokola, ale zjevně se to neujalo :-)

Obecně bych řekl, že pokud uděláš nějakej štít proti přímýmu průvanu, asi to bude nejznatelnější. Teplo sdílené přímo vedením do kovového pedálu osy a kliky bude černá díra sama o sobě, leč samozřejmě pedál přímo profukovaný průvanem tomu ještě pomůže.
      Pokud je ti skutečně taková zima na nohy že to stojí za to řešit, osobně bych se asi pustil spíš cestou vložek do bot. Je otázka, jak moc by se to podepsalo na výkonu na pedálech, přecejen to bude pružící mezivrstva mezi chodidlo a pedál, ale izolovat teplo než se dostane na ten takřka perfektní teplovod který představuje konstrukce kufru mi přijde nejefektivnější.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Sodoma

Takže jedině cosi jako mačky (s kufry) a k nim přitáhnout ´pohory´
        Navíc, co bonus, chůze v mačkách po ledu ...
        8-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2020
  • Rada pro stavbu kapotovaného šídla :-D

https://vtm.zive.cz/ShowArticleImageFull.aspx...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2020
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Po dlouhé době se mám trochu taky čím pochlubit, povedlo se mi vyrobit z úzkých blatníků široké s pomocí FreeCADu a 3D tiskárny a funguje to. Na fotkách je to před cestou do práce, cestou z práce jsem to vzal hlubokými loužemi a bahnem, nic neupadlo a množství bláta na brašně a na mě bylo překvapivě nízké.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2021
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pěkná práce Jirko,

mám pár otázek :)
      Jaká je asi hmotnost obou blatniků?
      Kolik vlastně teď Zombie váží s prázdnou brašnou?
      Kolik máš zatížené zadní kola když na tom ležíš a máš nabaleno?
      A z čeho je ten oranžový pás uprostřed?

Ladím teď fatboye natěžko s výbavou na týden, a zatím mi to vychází nabalené kolem 30kg, ovšem zadní kolo zatížené 75kg, takže na jízdu v měkkém sněhu můžu zapomenout.

Objednal jsem fatové blatníky z Pimy, každou chvíli by měly dorazit.
      Jsou ve verzi sklo, oba zadní abych mohl pořádně opásat i přední kolo, jen šířka 124mm je asi o 1cm víc než potřebuju na 4,6"...
      Chystám se taky využít 3d tisku a vyrobit na to fitinky ala klasicky blatník s drátem, tak jsem zvědav jak to klapne.
      Původně jsem měl ideu že do toho zakomponuju břity pro odřezávání lepivého sněhu ze vzorku: "abych mohl jet", no teď to vypadá že "abych mohl tlačit".
      Zajímavé je že stačí sundat cca. 3kg a hned se to zdá o řád jinde.

Koukal jsem i na extrawheel fat trailer, asi by to bylo taky řešení, ale sám váží 10kg, to už bude nabalené na 40kg, i když na 3kolech lépe zatížených.

Sorry, není to leho, ale pro ilustraci tu dám foto ;)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2021
      Autor: single

Blatníky samotné mě nenapadlo zkoušet zvážit. Řekl bych, že tím rozšířením jsem o něco méně než zdvojnásobil hmotnost původních 75mm širokých blatníků, ale je to jen odhad. Pocitově mi přišly lehké na to, ja jsou velké.
        Zkusil jsem teď zombii zaparkovat na váze, třikrát dokola, konzistentně vyšlo 38.1kg, což je stejně jako když jsem ji vážil cca před pěti lety. S původními koly 26x2" to mělo 35kg, ty 4" gumy něco přidaly.
        Zatížení zadních kol nemám teď změřené. Pamatuju si, že v původním stavu to mělo se mnou na palubě 40% přední kolo a 30% každé zadní. Jestli správně počítám změny hmotnosti zombie i mě od té doby, tak teď to má 33kg na každé zadní kolo.
        Všechno oranžové je tištěné z PETG. Černé jsou původní blatníky. Oranžové a černé drží pohromadě šroubkama M3x8, 14ks na blatník. Tmavě šedé zástěrky za každým kolem jsou tištěné z TPU (Fiberflex 30D). Bílý kšilt nad předním světlem je taky PETG.
        Svoje blatníky jsem udělal 115mm široké a vypadají akorát. Podle mě nebudeš mít 124mm moc, pokud máš o 0,6 palce širší gumy.
        Já to mám na ježdění do práce a nic jiného od toho nechci. Noha už to zvládá, ale po třech letech skoro bez ježdění celé tělo trochu protestuje. Teď jezdím do práce jen ob den, díky tomu těch 38km za den dám, pokud není víc jak pár cm sněhu (což jižně od Brna zrvona často nebude).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.01.2021
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Docela se divím, že ti to takhle funguje.
      já bych musel ještě zakrát bok pneumatiky aby mi to neházelo na záda...
      Buď máš jiný bahno, nebo se to na FATkách lepí jinak :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2021

Něco málo se tama dostane. Na brašně je pár teček a na volně visících kouscích bundy za ramenama jsem měl fleky jak když od blátivé vody.
        Předchozí blatníky byly z coroplastu, válcová plocha po obvodu kola a placka na vnitřní straně kola. I tak se na brašně objevovaly kapky stejně víc než teď, ale lepší to bylo jen s tou bundou. Podle mě bláto odletující od kol dozadu nahoru může v závislosti na rychlosti jízdy, náklonu cesty a větru přistát uprostřed nosiče. Nové zástěrky trochu pomohly. Takže možná přidám nějaké krytí kolem ramen. Ale sezona na tohle kolo je tak krátká, že možná skončí než se mi to povede udělat :-).

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Možná bych ti řekl zkus vyměnit ty zástěrky. Pokud teda nezbytně nepotřebuješ velkej zadní nájezdovej úhel.
          Mě se docela osvědčil dlouhej blemcavej pás, kterej se neutrhne pri sjezdu z obrubníku, ale chytá bordel než se stihne rozptýlit. Pasáž která by mi házela na záda je zakrytovaná z obvodu i (v mém případě obou) boků.
          Nebýt toho že se extrémní bláto pěchuje u průchodu vidlicí, bylo by to uplně perfektní...
          Klasické kupované blatníky jsem jednak do dvou měsíců vždycky uklepal a jednak nikdy nepobíraly co se chytalo na krajní špunty pneumatik, čehož bych se bál u tvých.
          Ale nemám zkušenosti s FATem...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zadní "nájezdový úhel" potřebuju těsně přes 90°, protože většinou to parkuje tak jak na téhle fotce. I tak to furt zavazí, ale zavazí to třikrát méně než když se to nechá vodorovně. Proto ta konstrukce vzadu mezi koly má dva účely, držet blatníky a unést váhu tříkolky při parkování svisle. Zástěrky se při tom musí ohnout a aby s tím šlo manipulovat, musí být tak tvarované, aby to mohlo postavené na svislo i "couvat" a zástěrka se nenamotala pod kolo.
            Vidlice kolem kol nikde žádné nejsou, největší šance něco zalepit je přední vidlice. Vzadu jsem kdysi zažil v hodně lepivém blátě kola obalená i do stran a přední kolo se přestalo točit. Na lehký převod šlo jet i tak, má to dvakrát lehčí převody než MTB. Vzadu se bahnem obalily části té parkovací konstrukce. Po najetí na asfalt se hned rozhýbalo přední kolo, i když z vidlice vyletovaly kusy bláta ještě dlouho. Vzadu to přestalo drhnout rychle, jak vše trochu pruží do stran, bahno na konstrukci se brzdo omlelo tak, že při jízde rovně se plášťů nedotýkalo. Hrubé čištění zadních kol se pak udělá tak, že zařadíš při pomalé jízdě nejtěžší převod, zvedneš to na dvě kola a pořádně šlápneš. Přes diferenciál ti to kolo co je v luftě nabere šílené otáčky a uletí z něj většina bahna. Trochu z něj přistane na tobě, ale jen málo. Jestli tohle bude fungovat se stávajícíma blatníkama nevím a ani to neplánuju zkoušet. Momentální trasa do práce se dá zvládat bez vyloženě oraných cest a navíc jakmile nehrozí sníh a led, jedu na jednostopém Oceláči.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ahoj všem! Protože tu už dlouho nikdo neukazoval nějaký nový stroj, ukážu svůj "výtvor" z 10/2020. Omlouvám se za fotky, foceno v maličké předsíňce....
      Blatník zatím jen přední, je celkem problém najít i zadní :-(

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2021
      Autor: kokosovo

Kde se dá sehnat ta zadní stavba ze starého celopéra?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2021
        Autor: Aviatik

Zkus se telefonicky zeptat v Olpranu, dřívávejc prodali vidlu včetně ložisek.
          Vidlice na fotce je zřejmě z https://www.olpran.cz/laser-full-disc-26--bila/
          Pokud by nebyla originální, pak bazar nebo šroťák. Máš-li známého zámečníka, pak https://www.nakole.cz/diskuse/11381-odpruzena...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Kolo jsi tipnul skoro správně, jen mi starší provedení leželo už pár let v garáži. Tak jsem použil zadní vidlici, trubky, "tlumič :-)". Oproti staršímu LW elektro s 36V aku (10S1P) 20Ah jsem v Kokorech koupil sinwave ŘJ a aku použil 12S1P 20Ah. Rychlost stoupla při zapnutí "Turbo" na 57 km/h a motor je o dost tichý. Protože u nás na Valachoch jsou samé kopečky, používám zadní přímý motor 500W kvůli rekuperaci - z poslední jízdy záznam z Cycle Anal. je 18% rekuperováno ! :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.03.2021
            Autor: kokosovo

Mám dva rámy "celopéra" pochybné kvality, pocházející z obchodních řetězců . Pokud bys měl zájem, můžeš si zadní stavbu vybrat. Jen nevím odkud jsi. V profilu máš kraj středočeský. Jaký okres?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: drak

Díky za nabídku. Jsem z Mladé Boleslavi.
            Mám nakreslený highracer:

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Dej si inzerát, máte-li nějaké okresní inzertní noviny (drbnu), jako má Kladno Risk - nebo na NETu na koupi rámu Olpran Laser.
              Teď na jaře bys, při vyklízení koláren, mohl být úspěšný.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Kolik že těch rámů budeš vyrábět? :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Okres Mladá Boleslav končí těsně před Starou Boleslaví. Tam to mám asi 15 km. Záleží na tom, jak na to spěcháš. Mohu obě zadní stavby vymontovat a Ty si vybereš tu vhodnější. Ty rámy mně překáží ve sklepě už dost dlouho. Nebýt toho nešťastného omezení, hohl jsem Ti je v rámci projížďky dovézt. Konečně bych si mohl letos "střihnout stovku". Dej vědět, zda budeš čekat do 21. března, nebo navrhni svou představu řešení.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: drak

Zatím na to nespěchám, nějak to budu řešit po 21.3.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: včera v 22:16
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák na kolo kolem 60

27.02.2021
Kamarád na cykloturistiku, v pohodě, pro radost, hlavně na objevování krásných a zajímavých míst u nás.

Hledám: Penzistu, pohodaře, spíše introverta.

21.02.2021
Milého penzistu, turistů, cyklistu, akvaristu,....., na vše co nás bude bavit. 64 - 68 let, bez závazků, problémů.…

Hledám: Spolujízda vedvou

Hledám: Spolujízda vedvou
05.02.2021
Uvítám kamarádku, nebo kamaráda, senioři s dobrým vztahem k turistice a to nejen na kole. Jezdím na trasách…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

278 cyklistů (26 přihlášených)

Jak jsem očuchával bikepacking - poprvé

Bikepacking je stále ještě novým a pro mnohé neznámým pojmem. Je to zcela zvláštní odvětví cyklistiky. Dalo…
JohnyB | 14.02.2021

Okolo ČR - 1. část

Moje cyklistika-biková (jinou ani neprovozuji) se vyvíjela od prvotních začátků se šílenou výbavou, přes…
vrubozubec | 05.02.2021

Cykloturistika po Jižní Moravě

Určitě se to minulý rok stalo spoustě z Vás – naplánovaná dovolená, zaplacený zájezd, ale nakonec nemožnost…
Hanar | 04.02.2021