reklama

Nabíječka elkola

Na nabíječce pro baterku Li-ion 36V , která přestala fungovat, vidím: DC output : +36V, 2A.

Novou bych koupil tu níže, ale zaráží mne, že uvádí nabíjecí napětí 42V. Jaký to má vliv?

https://www.e-pohon.cz/Nabijecka-pro-Li-ion-aku...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.08.2020
Autor: Julek
  • Re: Nabíječka elkola

         

    Žádný obojí je správně. Kup si raději tuhle
    https://www.akumo.cz/nabijecka-pro-li-ion...

    Třeba ti bude stačit i tahle

    https://elektrortv.cz/nabijecka-pro-xiaomi-mi...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2020
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nabíječka elkola

           

      U té první mám strach z těch 3A, aby to zvládnul konektor v baterce.

      Na nabíjení doma, kdy člověk nespěchá, by asi fakt stačila ta druhá.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2020
      Autor: Julek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíječka elkola

         

    Samé nabídky ale vše stále stejné. Nabíječka, indikace LED. Takže čuč na nabíječku, jinak přebiješ a odepíšeš baterie. Cožpak neexistuje něco, co bych beze strachu napojil a nechal napojené stále a bez obav? U toho ručního nářadí je to podobné. To už na staré tužk. akumulátory bylo něco k sehnání, na moderní LION nikde nic. (Alespoň já nic nenašel).....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2020
    Autor: zanyn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Nabíječka elkola

           

      Žádné čučení na nabiječku není potřeba, nic nepřebiješ, nabíječka sama automaticky vypne nabíjeni. Bez obav není nic, vše se může pohnojit, opatrnost je vždy na místě.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2020
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíječka elkola

         

    Ak máš Liion 36 V , tak tá sa nabíja max. 42 V . Čiže OK.
    Ak nabíjačka má o jeden A navyše, tak to nemôže nijak uškodiť.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2020
    Autor: IvoPivo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíječka elkola

         

    42 nabijecí napětí jak už zde píšou jiní je pro 36V baterii v poho, tak to má být, co je šílené jsou ty ceny v čechách za ty obyč nabiječky cca 1000kč, z číny koupíš 36V cyklobaterii 12AH za bratru 2100kč a ta nabiječka je k tomu automaticky jako bonus--ted mi zrovna jedna přišla a 12Ah ta baterie má.

    nabijecí proud 2A je ale optavdu tak maximum co umí ten obyč nabijecí konektor podobný zdrojovým 12 ti voltovým zvládnout, systém by zvládal určitě vyšší nabijecí proud, ale ten obyč konektor ne.

    možná by stálo za to pokud znáš někoho kdo má napětím pro cyklo stejnou nabiječku zkusit jestli je opravdu chyba v nabitřeba jen v nějaké části ječce, mohlo ti klidně odejít na cyklobaterii BMS , nebo odejít tavná pojistka, pokud tam je a pak se ten nabiječ logicky tváří, že nenabijí..ted před pár dny jsem kámašovi řešil něco podobného, nešla mu nabít cyklobaterie, problém byl na mínusovém výstupu, který souvisí i s nabíjecím konektorem, stačilo jen nouzově proklemovat mínus výstup z BMS rovnou na výstup z desátého článku sady. jestli je nabiječka opravdu ko bys asi měl poznat když na její výstupní konektor připojíš v serii třeba 4 12 ti voltové halogenové žárovky .

    to že nabiječka nenabijí nutně nemusí znamenat že chyba je v nabiječce, pokud je něco špatně na cyklobaterii tak ta nabiječka logicky nenabijí, teda pokud na nabiječce opravdu vubec nesvítí po zapojení do sítě žádná led--pravděpodobně zeleně, tak je nabiječka určitě mrtvá, moc ale tomu nevěřím že problém bude v nabiječce, i když být by samozřejmě mohl, spíš to ale opravdu vidím na nějaký problém v baterce--BMS a nabiječka pak neví že má nabijet..

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nabíječka elkola

           

      než budeš kupovat ncykloekol, jestliovou nabiječku , podle mého pokud na té nabiječce svítí po připojení na 220V nějaká led--asi zeleně, nejdřív bych zajel se svoji cyklobaterií do nějaké prodejny cykloekol a poprosil je zkusit na jejich nabiječkách jestli jde tvoje baterie vubec nabijet.lépe poradit neumím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2020
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nabíječka elkola

             

        Nabíječka vůbec nesvítí. Mezitím jsem dostal zdarma starou nabíječku. Na štítku má, že je na Li-ion baterky ale výstupní napětí je 43,8 V což mi vzhledem k výše (max 42V) přijde nebezpečné. 2A což je OK.

        Zkusil jsem ji připojit k baterce a nabíjí. Takže baterka je OK.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2020
        Autor: Julek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nabíječka elkola

               

          Kdybys toužil po nové tak koukni na obrázky k nabíječce z úvodního příspěvku a na štítku jsou hodnoty které potřebuješ, proč je popis jiný nevím.;+

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.08.2020
          Autor: miro5
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nabíječka elkola

               

          To je nabíječka pro baterie Lifepo4
          http://www.elektrokola-dh.cz/nabijecky...
          Kdo to umí tak uvnitř je trimr kterým se dá snížit napětí na 42V

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.08.2020
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nabíječka elkola

                 

            Na tom webu je i ta, která se pokazila:
            http://www.elektrokola-dh.cz/li-ion/198...

            Ta zadarmo s 43,8V je jí hodně podobná. Navštívit kamaráda s voltmetrem a potočit trimr na 40V by šlo, pokud tam je. Dostat se dovnitř, bude asi větší problém.

            Líbí se mi ta 3A výše. Ale ta z e-pohonu, co jsem ji původně vybral má opravdu na fotce 36+ V. Nižší napětí by mohlo prodloužit životnost baterky tím, že nebude nabíjet na 100%.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.08.2020
            Autor: Julek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nabíječka elkola

                   

              vyšší nabijecí propud než 2A je problem kuli tomu nabijecimu konektoru, baterie by to v poho dali vyšší nabijecí proud ale nedostaneš ho tam na jistotu přez ten jednoduchý nabijecí konektor, ono je problém hlavně to časově náročné dlohodobé nabijení, jakmile je někde přechodový odpor, dvacet minut, hodinu to jde a vcelku ustojí, než se rozpálí na tolik že se taví plast, ale dlouhodobější nabijení při vyšších proudech je opravdu problém. v modelech letadel mi zvládají konektory krátkodobě příkon přez 100A ty samé konektory mi ale už neustojí dlohodobé nabijení přez noc ani při odběru 20 A

              navíc si v rychlosti dobijení stejně nijak výrazně nepomužeš bo v poslední fázi dobijení se nabijecí proud tak jako tak snižuje, aby zvládlo BMS ucyklovat články---modelářsky se to řeší tak, že nabijení vypíná před touto fází, kdy časově je nabití na 80 procent, nebo na plných 100 procent značný časový rozdíl.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.08.2020
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nabíječka elkola

                     

                U těch nabíjecích konektorů,pokud tam výrobce nějaký stálý nabíjecí proud uvádí,tak nejnižší číslo je 3A. Jinak Číňani na Aliexpressu teď vyprodávají jejich sady baterií i s 2A nabíječkou od cca 1200Kč. Často na těch bateriích uvádějí naprosto nereálnou kapacitu až nějakých 90Ah pro baterii 10s4p. K tomu ale klidně napíší,že tou 2A nabíječkou se plně dobije za 4 hodiny. Kdyby ta kapacita byla pravda,nabíjení by muselo trvat skoro 2 dny.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.08.2020
                Autor: DAVID7001
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nabíječka elkola

                     

                2, alebo 3 A lauter jedno. Keby to bolo násobkami, tak ...
                Ale, aký problém si to odskúšať ?
                Dáš nabíjať a po chvíli skúsiš či sa zahrieva.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.08.2020
                Autor: IvoPivo
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Nabíječka elkola

                       

                  to jsou konektory, který když je kdysi někdo vymyslel tak měli v popisu práce přenášet tak max 500ma, ty pro cyklonabiječky jsou trochu upravený, mají i na středový kolík cosi jako pružinku, ale stejně i pro ty základní nabiječky 2A na hraně.

                  tento konektor se používal na starších modelářských nabiječkách, na všech co jsem měl jsem ho nakonec musel vyměnit za jinak řešený konektor bo časem se vždy roztekl

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.08.2020
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Nabíječka elkola

                         

                    Mám ten konektor na 5A nabíječce a v pohodě stačí. Při nabíjení je vlažný včetně kabelu. Funguje již 6let bez problému.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.08.2020
                    Autor: Bobbob
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Nabíječka elkola

                           

                      Řeč je samozřejmě o RCA Cinch.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 31.08.2020
                      Autor: Bobbob
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Nabíječka elkola

                             

                        „Samozřejmě“ hovořím o Mini DC 2.1 konektoru. Téměř vždy nabíjíme přes noc, takže bonus s nabíjením 3A místo 2A je minimální.
                        Baterka stále majlant (20Ah), takže i když již není v záruce, tak jsme koupili nabíječku dle doporučení výrobce, hlavně doporučil kam si pro ni „za roh“ zajít takže lze hned nabíjet jezdit. Je podobná včetně ceny jak ta na e-kolo.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 31.08.2020
                        Autor: Julek
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nabíječka elkola

               

          no tak sláva, vadná nabiječka i když nová koupená v čechách pořád levnější investice než v čechách řešit novou baterii nebo její servis.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.08.2020
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíječka elkola

         

    Díky všem, nabíjíme, jezdíme, shrnul bych to takto:
    Li-ion baterii nutno nabíjet max 42V. Nabíječku na Lifepo4, která dává 43,8V NELZE použít.

    Baterii lze nabíjet proudem, který je hlavně dán konektorem – viz příloha. Přetížení = nebezpečí zvýšené teploty a poškození konektorů. Když nabíjím přes noc, tak teoreticky i vyhořelý dům.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2020
    Autor: Julek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nabíječka elkola

           

      Nabíječku na lifepo lze použít po přenastavení vypínacího napětí na 42V, osobně jsem ji pár let používal. Co se týká těch konektorů tak jsou ty hodnoty mírně poddimenzovány, v pohodě snesou minimálně o 1A více než je uvedeno. 10let nabíjím přes noc a zatím jsem ještě nevyhořel :-) A doufám že ani nevyhořím :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2020
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nabíječka elkola

             

        Chtěl bych se ještě zeptat, je lepší nabíječka 36V2A nebo 36v 5A. Jedná se o baterii 15,6Ah. Někde jsem četl, že nižší nabíjecí napětí /2A/ je pro baterii šetrnější.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.01.2021
        Autor: levah
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nabíječka elkola

               

          15,6 Ah bude zřejmě 5p (nebo 6p), to znamená že při nabíjení proudem 5A to bude max. 1A na článek. Sice je pravda že menší nabíjecí proud je šetrnější k baterce, ale 1A na článek je v pohodě. Já bych bral tu variantu 5A, někdy je dobré mít možnost nabít baterku rychle, zvláště když si vzpomenu až před jízdou. Popř. si ji vzít na výlet a během hodinové přestávky na oběd v restauraci si doplnit do baterky 30% kapacity.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.01.2021
          Autor: docware
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

370 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024