reklama

Statorade ferrofluid

Ahojte, chcel by som do svojho mxus 3k turbo pridať ferrofluid pre zlepšenie chladenia. Našiel som na jednej stránke 10ml za cca 10€ neviem či tu môžem davať odkazy. Niekde som ale čítal že pár ľuďom ferrofluid odlepil magnety, že tam musí isť špeciálny FF "statorade" a ten neviem na SK zohnať. Vedel by mi niekto prosím poradiť kde kúpiť taký FF aby mi to nerozožralo lepidlo na magnetoch ?

Ďakujem za každú radu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.07.2020
Autor: janco93
  • Re: Statorade ferrofluid

         

    Na slovensku, v čechách bez šance... Treba pohľadať ten statorade v EU shopoch alebo kúpiť z ameriky. Je to taký typ ako sa používa do výškových reproduktorov. Tie lacné na pokusy čo za pár dní vyschnú sú k ničomu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2020
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Statorade ferrofluid

           

      Náhodou neviete odporúčiť nejaký EU shop ja čo som pozeral tak statorade 25€ a pošta cez 60€. už mi napadlo aj naliať tam prevodový olej, čo by mohlo pomôcť aj proti korózii, tesniť by som musel tak či tak.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2020
      Autor: janco93
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Statorade ferrofluid

         

    Tak po nejakom čase testovania by som sa chcel podeliť o skúsenosť s ATF olejom kúpil som nejaký dynamax atf 2 olej, cena bola oproti FF zanedbateľná jediné čo som spravil bolo že som zvonku silikonom natrel bočne veká kde sa spájú a vyvrtal malú dierku blízko pri oske motora. Prvé zlepšenia chladenia sa dostavili asi okolo 30ml zaujímavé to bolo pri 100ml tam to chladilo rapídne lepšie, momentálne mám 135ml a mám v pláne doliať na 150ml, zatiaľ žiadné úniky a čo sa týka zvýšenia spotreby tak na plný plyn koleso vo vzduchu predtým cca 108W a teraz cca 140w ak si vezmete že to je pri cca 80km/h tak to je zanedbateľný prírastok, keďže pri takej rýchlosti mi to papá cez 2 Kw tak tých 40 w je nič. Chcel som sa podeliť o skúsenosť aby sa ľudia nebáli ATF podľa mňa je zbytočné kupovať ferrofluid za 60+€, možno som mal iba štastie :) .

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2020
    Autor: janco93
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

352 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024