reklama

Identifikace jakéhosi kolečka vepředu rámu

Potřebuji identifikovat kolečko viz. příloha na rámu kola z roku 1940 (vyrobeno v protektorátu) které nemá asi žádný účel, uvnitř je objímka která se zmenší když se za kolečko zatáhne nebo se dá do boku, točit se s ním nedá, na vaše další dotazy potřebné k identifikaci toho kolečka rád zodpovím, zkoumal jsem ho půl hodiny.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.05.2020
Autor: KostaRosta
  • Re: Identifikace jakéhosi kolečka vepředu rámu

         

    Kolečko by se mělo točit. Je v něm závit (ve kterém to zřejmě zarezlo).
    Účel? Tlumič kmitů řízení (řídítek). Ta objímka v rámu obepíná představec a kolečkem vně rámu měníš sevření (přítlak)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2020
    Autor: AV
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Identifikace jakéhosi kolečka vepředu rámu

           

      Děkuji, asi to může být toto, chytrá věc, vzhledem k tomu že to kolo restauruji, tak to zprovozním

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2020
      Autor: KostaRosta
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Identifikace jakéhosi kolečka vepředu rámu

         

    Nebude to nějaký třecí "tlumič řízení" ?
    Mám pocit, že v jiném tvém tématu tu byl už zmiňovaný.

    V té souvislosti, zvaž, jestli nebude výhodnější pokračovat v jednom tématu dalšími dotazy - než mít každý prd v dalším tématu. Pak to předchozí zapadává a už se to těžko dohledává. Měl bys vše pohromadě, nebo jen tématicky v několika natříděné. (jestli ne, je to fuk, vzápětí to stejně jen "propadne roštem" :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2020
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Identifikace jakéhosi kolečka vepředu rámu

           

      Ne ne, předtím jsem potřeboval identifikovat něco jiného, tohle je úplně nové a nově objeveno

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2020
      Autor: KostaRosta
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Identifikace jakéhosi kolečka vepředu rámu

             

        Čti pozorněji, co ti sem kdo píše ;-)
        https://www.nakole.cz/diskuse/28480...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2020
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Identifikace jakéhosi kolečka vepředu rámu

               

          No jo vidím, někdo píše: tlumič řízení. Jenže já nevěděl co to píše :D, to jsem nemohl vědět, jsem to jen přejel očima a nepochopil tak jsem si řekl že nic a teď to teprve mám jasné

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2020
          Autor: KostaRosta
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Identifikace jakéhosi kolečka vepředu rámu

                 

            No jo, ale pokud se chceš o tyhle samohyby zajímat, měla by tě taková informace zaujmout, měl jsi se dál tázat, ne to přejít bez zájmu.
            Já se s tlumičem řízení na kole taky nikdy nesetkal, jen na motorkách. Ale díky právě té zmínce jsem si to při pohledu na fotku spojil.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Identifikace jakéhosi kolečka vepředu rámu

         

    Spíš než tlumič je to aretace - hodí se třeba při parkování na stojánku, aby přední kolo nepadalo na stranu. Před rozjezdem doporučuji povolit, jinak je to docela o hubu. Vyzkoušeno na vlastní kůži :-).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2020
    Autor: NightRider
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

413 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024