reklama

Nosič kol na tažné zařízení

Dobrý večer,prosím o radu.
Jaký koupit nosič kol na tažné zařízení,mám 2 elektrokola a 2 detska kola.dekuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.05.2020
Autor: berunka
  • Re: Nosič kol na tažné zařízení

         

    Jaké máte povolené zatížení na tažné?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič kol na tažné zařízení

           

      70 kg

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2020
      Autor: berunka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič kol na tažné zařízení

             

        Pak není problém, stavte se v nějaké prodejně, třeba Hakr a nějaký nosič pro přepravu 4 kol si vyberte.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2020
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič kol na tažné zařízení

             

        2x elektrokolo bez baterek = 40kg
        2x detske horske = 20kg
        Drzak 15kg
        Celkem 75kg

        Take resim neco podobneho, asi skonci detske na strese.
        Riskovat, ze se mi to nekde urve a nekoho zabiju...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2020
        Autor: sPepino
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Nosič kol na tažné zařízení

               

          to jsme na tom stejně,nosič na střechu zatím beru jen jako krajní variantu,to bych fakt nechtěla.Tak hledam,někde řikají elektrokolo na nosič dozadu vůbec,nebo že nemají byt vedle sebe ..chceme jezdit s vnoučaty a je to těžký něco vybrat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2020
          Autor: berunka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosič kol na tažné zařízení

                 

            Nevím jaké máš e-kolo, ale já jsem např. vždy na přepravu sundaval baterie a pak je to vlastně jen nepatrně (cca o 1,5 kg) těžší kolo.

            Nosič na "kouli" mám již od roku 2012, baterie sundavám proto, abych je chránil proti poškození a odcizení, nevěřím moc zámkům v lyžinách - nosičích.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2020
            Autor: vysočina
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na tažné zařízení

         

    Nebylo by řešením dát dětské kolo/kola do kufru?

    Viděl i jsem kombinaci 3 místného nosiče na tažné (tam byly 2 elektrokola, v 2.a 3. pozici,1. byla prázdná) a dětká kola byly na nosiči na zadních dveřích. Zapadala mezi ty elektrokola jako puzzle.
    Zřejmě takto řešili omezenou nosnost koule, bylo to auto velikosti Fabie.

    Ad nosič na kouli - podívej se na Hakr nebo Thule.
    Obojí má solidní zpracování, na rozdíl od např italů, neřku-li číny.
    Ten Hakr jde i zaplatit, Thule asi jen bazarové.

    Na Bike-foru nosiče na kouli řešili víckrát,
    závěrem je vyzkoušet:
    -zda se kola vejdou- délka řidítek aby neťukli do kufru, resp. zda se vejdou kola vedle sebe.
    - sklopitelnost kvůli přístupu do kufru. Na Thule měnili lanko které omezuje sklopení za delší, na Hakru opilovávali doraz.
    -Dále se zaměřit na způsob sklápění (páčka, šroub) a zkusit !!! zda to vůbec zvednete zpět.

    zámky jak Thule, tak Hakr jsou jako ochrana před zloději nedostatečné- počítej s tím, pokud budete někde na oběd, tak na zahrádku a koukat na auto...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2020
    Autor: cibi
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nosič kol na tažné zařízení

         

    Využiji zdejší diskuse k otázce, zda má někdo zkušenost s použitím nosiče kol na tažné zařízení s odnímatelnou koulí (na bajonet), u starší Merivy totiž pevná koule překrývá značku, což by nemělo být. Někteří výrobci tvrdí, že používání nosiče kol u takové odnímatelné koule může časem způsobit nežádoucího opotřebení bajonetového uchycení s možným zhoršením jeho funkce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2020
    Autor: ZdJ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič kol na tažné zařízení

           

      Mám odnímatelnou kouli na dvou autech a vozím takto kola dohromady cca 10 let. Žádné opotřebení nepozoruji, koule sedí v bajonetu naprosto bez vůlí.
      Překrytí značky je problém, budeš muset kouli sundávat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2020
      Autor: ckp13
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič kol na tažné zařízení

             

        Právě kvůli nutnosti toho sundávání jsem si chtěl pořídit to sundávání s bajonetem, existují ještě odnímatelné koule ale na čtyři šrouby, což musí být otravné stále to šroubovat. Můžu se ještě zeptat na značku nebo výrobce onoho tažného zařízení?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2020
        Autor: ZdJ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosič kol na tažné zařízení

               

          O bajonet bych se nebál. Od naloženého vozíku dostává větší sody všemi směry a většíma silama. Nosič na kouli tolik nerajtuje.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2020
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosič kol na tažné zařízení

               

          Mám dva nosiče Thule
          https://www.thule.com/cs-cz/bike-rack/towbar...
          Ta možnost složení je skvělá - jedním pohybem složím a odnáším jako kufr. Nezabírají místo. Už bych jiné nechtěl.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2020
          Autor: ckp13
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosič kol na tažné zařízení

                 

            Nosič Thule je dobrý ale nějak tam asi 2+2 kola nedá.Vždy je to o tom,kdo má jaké požadavky.Je např.možnost za 19300Kč skládací nosič na dvě kola nebo např. Wjenzek za 8300Kč na 2+2 kola.Možžností je dost,každý názor a zkušenost je dobrá a berunka si vše vyhodnotí a určitě vybere si to ,co potřebuje.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2020
            Autor: jarpal
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nosič kol na tažné zařízení

                   

              Ale já jsem nereagoval na berunku. Reagoval jsem na ZdJ. Ptal se na sundávací kouli a já jsem mu k tomu (omylem) poslal i odkaz na svoje nosiče.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.05.2020
              Autor: ckp13
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosič kol na tažné zařízení

               

          Pardon, nevšiml jsem si, že se neptáš na nosič, ale na tažné zařízení... :-)
          Kouli mám originál k autu - Audi.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2020
          Autor: ckp13
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na tažné zařízení

         

    Několik let používám nosič Wjenzek alfa plus 3+1 a jsem sním spokojený.Je cenově dostupný,možná i konstrukce by Vám vyhovovala.Na rozdíl k některým nosičům se upevňuje na tažné zřízení pomocí šroubu a klíče 30.Je to velmi jednoduché a nemám s tím žádný problém.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2020
    Autor: jarpal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

256 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024