reklama

Apache nebo leader fox?

Dobrý den,

Hledám elektrokolo pro občasné vyjížďky na kole.
Bydlím v poměrně kopcovité oblasti, proto požaduji větší baterii pro nějaký rozumný dojezd.
Kolo bude horské. Žádné traily a další neplánuji.

Jedna se o modely:

Leader fox:

https://www.ramala-silhavy.cz/elektrokolo...

Nebo Apache:

https://www.ramala-silhavy.cz/elektrokolo...

Parametry prakticky totožné, cena také.
Jsou mezi výrobci nějaké podstatné rozdíly které by mě pomohly ve vyberu kola?

Vím, že obě mají zadní náboj, který je “horší” než středový motor, ale cenový rozdíl s vyššími řadami je již poměrně vysoký.
Jsem v tomto laik, takže za pomoc s výběrem budu velmi rád

Děkuji
Filip

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.05.2020
Autor: Filip_91
  • Re: Apache nebo leader fox?

         

    To druhé mi přijde lépe osazené, 9 rychlostí, vzduchová vidlice.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Apache nebo leader fox?

           

      Děkuji za názor.
      - ohledně motoru, je to velký nedostatek nemít středový pohon?
      Díval jsem se na další modely, ty ale se středovým motorem a větší baterii začínají kolem 39-40 000,- což je oproti nynějším cca 29 000,- podstatný rozdíl.. (alespoň pro mě)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2020
      Autor: Filip_91
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Apache nebo leader fox?

           

      Ještě se zeptám, co je myšleno tím lépe obsazené? Lepší pneu?
      V popisu toho moc není a z fotky nic moc já osobně nepoznám

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2020
      Autor: Filip_91
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Apache nebo leader fox?

             

        Však sem to psal, Apache má 9r pohon, LF jen 8, Apache má vzduchovou vidlici, LF pružinovou. Apache je o víc než dvě kila lehčí.

        Motorizaci neposoudím, to nechám na jiných

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Apache nebo leader fox?

               

          souhlas, v této ceně je lepší tem Apache. Čemu říkáš rozumný dojezd? Baterie cca 500Wh je uspokojivý základ, ale ne každému to stačí.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2020
          Autor: pgnext
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Apache nebo leader fox?

         

    Ani jedno z kol nemá PAS senzor, tj. torzní snímač, který reguluje intenzitu přípomoci podle toho, jak silně šlapeš, což je podle mých zkušeností základní vlastnost pro příjemný pocit z jízdy a zároveň to hodně pomáhá v dojezdu - musíš opravdu šlapat, aby ti kolo pomohlo. Nejsem si ale jistý, jestli nějaká kola s nábojovým motorem tento senzor mají.
    Takže za mě si ještě trochu našetřit a pořídit něco se středovým motorem a PAS senzorem.
    Já mám takového LF s Bafangem 420, vloni kupovaný za 39990, a zatím spokojenost.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2020
    Autor: honzapro
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Apache nebo leader fox?

           

      PAS senzor nerovná se torzní snímač.
      https://elektrosport.cz/kontakty-a-informace...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2020
      Autor: pgnext
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Apache nebo leader fox?

             

        Tahle debata se tu už vedla, jeden názor je, že PAS = frekvenční/otáčkový snímač a torzní je prostě torzní a není tedy PAS. Druhý názor vychází z toho, že PAS je Pedal Assist System, tedy systém asistovaného šlapání a že tedy kolo nejede samo, nýbrž motor pouze pomáhá pedálům. Jak je ta pomoc zařízena, otáčkami, tlakem a dneska už se třeba snímají čtyři hodnoty, pořád jde o asistované šlapání a tedy i torzní snímač by spadal pod hlavičku PAS.
        Tak či onak, existují nábojové motory s torzním snímačem (sám ho mám, ale tento konkrétní typ se už nevyrábí), ale mám zkušenost i s nábojovým motorem a frekvenčním snímačem a taky se musí šlapat a taky to jede. Nejjistější je si to vyzkoušet v praxi.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2020
        Autor: Benshot
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Apache nebo leader fox?

               

          OK, asi jo, ale má to oporu v literatuře, nebo je to jen, byť správný, výklad pojmů?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2020
          Autor: pgnext
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Apache nebo leader fox?

             

        Je možné, že se výklad s léty a počtem teoretiků mění, ale za PAS byl vždy považován frekvenční snímač otáček pedálů.
        Torzní snímač nemusí být uložen ve středovém složení, např. BionX ho měl na ose hnacího motoru v zadním kole.
        Jak bylo zmíněno výše, přistupují ještě další snímače (např. rychlosti jízdy) a dávkování asistence je pak výsledkem vyhodnocení síly šlapání + otáček klik + rychlosti jízdy +....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2020
        Autor: vysočina
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Apache nebo leader fox?

         

    Já bych nekoupil ani jedno, ale každý má svou volbu

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2020
    Autor: Majkl1971
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Apache nebo leader fox?

           

      Dobrý den,
      Dnes jsem byl v prodejně elektrokol, kde jsem si uvědomil, že na moji postavu je rám 19” příliš a rám 17-18” bude dostatečný

      .. a také že příplatek za středový motor asi opravdu stojí za zvážení..

      - Apache tuwan mx-I —42 700,-
      - Apache matto mx-l — 41 700,- (trekove)
      - leader fox awalon — 38 000,-
      - leader fox Altar — 42 000,-
      - cruisis e-Largo 7.5-s —43 900,-
      - lectron esconder mdx 2019– 41 700

      = awalon za 38 cena zajímavá, nebo zvolit jiný model? Je Apache kvalitnější oproti Lectron nebo leader? Nebo je to vše “na jedno brdo”?
      Vsechny modely jsou s větší baterií

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2020
      Autor: Filip_91
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Apache nebo leader fox?

             

        ... abych upřesnil dotaz, jeden prodejce mě oproti leader doporučuje Apache, prý je o něco kvalitnější, masivnejsi s celkově lépe udělané - tak třeba zde bude někdo mít zkušenosti ..
        :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2020
        Autor: Filip_91
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Apache nebo leader fox?

             

        Ceny jsou velmi rozdílné u jednotlivých prodejců, třeba ten Leader Fox Altar 2019 lze aktuálně pořídit za necelých 36.000Kč, viz heureka.cz

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.05.2020
        Autor: ondrap
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Apache nebo leader fox?

               

          Jedna věc tu nezazněla: vypnutí motoru při stisknutí brzdy: manželky kolo to nemá a je dost nepříjemná situace, kdy brzdím z kopce a musím přehodit, tak šlápnu a motor mi začne pomáhat - do brzdy. Myslel jsem si, že to je samozřejmost, ale není.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2020
          Autor: Petrus
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Apache nebo leader fox?

             

        Za mě maximální spokojenost s Apache Matto. Když jsem pořizoval, bylo mi vysvětleno, že Leader jsou fajn na silnice, ale do přírody se víc hodí právě Apache, což sedí i s tímhle článkem https://www.arecenze.cz/test-elektrokol/ .

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.06.2020
        Autor: AntoninL
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Apache nebo leader fox?

               

          Smyslu této recenzi nerozumím. Kolo staré 3 roky, s hrbem, ostatní parametry utajeny, motor zastaralý s nízkým výkonem. Možná to někomu postačuje, ale jaký smysl má kupovat mizerné kolo, když na lepší nemám?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.06.2020
          Autor: pgnext
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Apache nebo leader fox?

                 

            Osobně bych nepřikládal obdobným sponzorovaným rádoby recenzím žádnou váhu;)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.06.2020
            Autor: ondrap
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Apache nebo leader fox?

                 

            Promiň, ale výroku:
            " Jaký smysl má kupovat mizerné kolo, když na lepší nemám?", nerozumím. Přijde mi, že si na otázku hned sám odpovídáš, což jistě nebylo účelem.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.06.2020
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

674 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024