reklama

silikono-teflonové mazivo M-8052 spatne zkusenosti

Ahoj, existuje jine mazivo na ozubena kola v stredovem motoru Bafang? Tohle mazivo byt se do motoru nedostala voda ME UPLNE ZVODNATELO. Z motoru tece takova cerna tekuta hmota a myslim ze mi to zadelalo PAS senzor protoze mi kolo pri mensi kadenci skube. Myslel jsem ze je to ridici jednotka nebo Hall senzory ale s plynem to nedela. Nevite o nejakem jinem mazivu vhodnem do tohodle motoru? Diky moc

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.03.2020
Autor: 542523
  • Re: silikono-teflonové mazivo M-8052 spatne zkusenosti

         

    Divné, zrovna tohle je doporučeno pro Bafang, http://www.skladacikola.com/Zakladni-servis... možná je ho dáno hodně, na součástce ho má být tenký povlak podle popisu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2020
    Autor: miro5
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silikono-teflonové mazivo M-8052 spatne zkusenosti

           

      Asi jsem dal moc to je pravda. Ja jinak vsude pouzivam vazelinu Mogul Mogul LV 2-3 ta by taky mela snest podle popisu tohle zatizeni. A hlavne takhle nevodnati. Muze necemu vadit? Napada me jedine to silonovy kolecko?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2020
      Autor: 542523
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: silikono-teflonové mazivo M-8052 spatne zkusenosti

             

        Mogul LV 2-3 používám na velké ozubené kolo u BBS už 4. rok a bez problémů. Lepší a dražší je Mobilith SHC 100 (náhrada zastaralého Mobilegrease 28)-viz: https://www.prodejoleju.cz/mobil-29/mobilith...
        Ten je i na primární nylonový převod.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2020
        Autor: Andy5
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: silikono-teflonové mazivo M-8052 spatne zkusenosti

               

          Jasně díky moc za informaci. A proč to nepoužíváte i na ten nylonový převod?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.03.2020
          Autor: 542523
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: silikono-teflonové mazivo M-8052 spatne zkusenosti

                 

            Nylonový převod jsem mazal po 3 letech silikonovou vazelínou. Mazání tohoto převodu je ale asi zbytečné. Nemá smysl to otevírat, pokud tam není problém-stržený převod, ložiska,...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2020
            Autor: Andy5
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: silikono-teflonové mazivo M-8052 spatne zkusenosti

                   

              Mazat nylonový převod silikonovou vazelínou nebo olejem skutečně nemá valný smysl, protože dominantní vlastností silikonů je odpuzování vlhkosti a vody a ta nylonu nevadí. Když už tak něco teflonového maziva, které vyplní mikrodůlky a teflon má nižší součinitel tření nežli nylon (obecněji aromatické polyamidy). A dále, ze všem maziv je co do lubrikačních vlastností silikon nejhorší, proto se třeba míchá s teflonem.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.03.2020
              Autor: Benshot
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: silikono-teflonové mazivo M-8052 spatne zkusenosti

               

          Rozebral jsem motor bylo to celé komplet zadělaný, mazivo vypadalo jako ropa. Je fakt na prd. Protože byl zadělaný i pas senzor tak mi vynechával motor. Alespoň vím jak motor vevnitř funguje. Dal jsem LV 2-3 jako vy.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2020
          Autor: 542523
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

344 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024