reklama

Vhodné pláště silný e-bike

Ahojte, potreboval by som pomôcť pri výbere plášťou na môj ebike. Jazdím väčšinou asfalt, sem tam poľne cesty a lúky ale tam idem pomaly max 25-30 Km/h. Ide mi hlavne o bezpečnosť a grip na asfalte pri náklonoch a vyšších rýchlostiach. Motor Mxus 3k turbo bateria 20s liion. Bike 26 kolesá, starší downhillový. Osobne som mal vybraté Schwalbe big ben 26x 2,35 ale v obchode mi predavač tvrdil že to sú "slabé" plášte a vraj s Mitas Triton 26x 2,25 mi to bude oveľa lepšie držať aj na ceste. Keďže moje skúsenosti s bike sú veľmi malé tak by som sa rád poradil s Vami na fóre a počul viacero názorov. Za každú radu ďakujem :-) a cením si to.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.11.2019
Autor: janco93
  • Re: Vhodne plášte silný e-bike

         

    Podívej se sem, určitě si vybereš:
    https://pneu-pro-motocykly.heureka.cz/f:q:Harley-Davidson%20Ultra%20Classic%20Electra%20Glide/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.11.2019
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
  • Re: Vhodne plášte silný e-bike

         

    Osvedčené sú Schwalbe Crazy Bob. Aký je na tom motore vypletený ráfik? Úzky je nanič, nesedí na tom dobre širšia guma, to radšej potom prepliesť. Výborný je 35/42mm široký (vnútorná/vonkajšia šírka). Ten Triton nebrať, ani žiadny zubatý plášť, v cykloobchode tomuto bohužiaľ nerozumejú... Ak by bol treba hrubší vzor tak Maxxis Holy Roller. Všetko čo píšem odskúšané viacerými ľuďmi na tisícoch kilometrov na Mxus 3K Turbo vrátane mňa. Tiež rád klopím zátačky :-)
    Mimo mokrú trávu a slizké blato som s trakciou nemal problém ani s tým relatívne hladkým Crazy Bobom. Vpredu mám Black Jack 2,25 lebo keď predok ujde... Ale zvažoval som ten Maxxis aby to lepšie držalo v zákrutách. Black Jack to už limituje. Ale zas podrží mimo cestu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.11.2019
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vhodne plášte silný e-bike

           

      Big ben je podobný vraj viac odolný oproti crazy bob tak preto som ho chcel, ten maxis je zaujimavy ale pozeram že asi 2.40 by mi nevošlo (mam starši downhill bike) 2.20 je už trocha uzke, mam veľmi hruby ram a vyzeralo by to divne. A rafiky mám bohužiaľ 22/30 v popise bolo že zvládajú širku až do 3 palcov tak som si myslel že to stačí. Ten maxis asi dam potom dopredu, tam mam veľa miesta ale najradšej by som dal dozadu taku širku :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.11.2019
      Autor: janco93
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vhodne plášte silný e-bike

             

        Tým že z tých plášťov netrčia štuple zmestia sa aj do nie veľmi širokých kostier. Ja to mám na ráme Author Kinetic navyše s tým širokým ráfkom (on ešte pridá plášťu na šírke) a pohoda... Na DH rám by to problém nemal byť si myslím. Crazy Bob má na boku aj takú ochranu proti cvaknutiu duše ráfkom, a celkom ma pobavilo keď so pri obúvaní na jeho boku našiel malý nápis "moped". Je za super cenu a vydrží pekné kilometre (pri normálnej jazde, ak sa to výkonovo osolí to už bude zas niečo iné, ja tam mám len 1300W).
        No a určite FR alebo DH dušu dovnútra treba.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.11.2019
        Autor: Lubo990
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vhodne plášte silný e-bike

             

        Od Schwalbe s vysokou odolností, vzorkem převážně na asfalt a certifikací E50 je Big Ben Plus nebo Super Moto-X, ten sedí i názvem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.12.2019
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Vhodne plášte silný e-bike

             

        Crazy Bob je BMX plášť, nemá to žádnou zvláštní protidefektovou ochranu (3,5/6 na té jejich stupnici) ani certifikaci na E-bike

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.12.2019
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vhodne plášte silný e-bike

               

          Dnes jsem koupil tyto-26" Plášť MTB Schwalbe Smart SAM plus Addix, pro elektrokola

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2019
          Autor: dědek61
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Vhodne plášte silný e-bike

                 

            Nic proti Smart Samu, je to takový univerzál, ale na "většinou asfalt" jak stojí v dotazu je to nesmyslně zubaté.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.12.2019
            Autor: xtonda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vhodne plášte silný e-bike

                   

              Aha, no já to mám tak napůl.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 07.12.2019
              Autor: dědek61
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vhodne plášte silný e-bike

         

    Vyser se na ebike a pořiď si starý kolo s falcákama 28 *1,1/2 v různých barvách... naučíš se šlapat za svý, důstojně a nebudeš řešit pičoviny. A budeš za frajera.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2019
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

545 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024