reklama

Elektrokolo Frisbee Dinghi

Včera jsem po opravě a úpravě elektroinstalace toto 9 let staré elektrokolo vyzkoušel na asi 15km.Původně jsem měl v úmyslu cestu kolem sídliště,nakonec jsem se ale vydal i do lesa.Chyba v elektoinstalaci byla skřípnutý a naštípnutý kabel k PAS senzoru,který způsoboval odpojování motoru.Všechno jsem přeletoval a zatavil do bužírek.Také jsem nahradil tři těžké olověné 12V baterie o celkové váze 14kg a kapacitě 14Ah, jednou li-ion 5,2Ah baterií o váze 900g.Cestou jsem jí vybil asi z poloviny.Musím napsat,že se mi líbí,jak PAS senzor na zadní kazetě okamžitě reaguje na pohyb pedálů a spouští přípomoc.Velmi praktické při rozjezdu na křižovatkách.Tohle kolo nemá žádný ovládací panel,má jen plynovou rukojeť,která ale reaguje pouze současně s pohybem pedálů.Jediné,co představuje problém,je řazení páčkou na těžší převod při současném držení plynu.To by si člověk zlomil ruku.Jinak se to kolo ovládá dobře a v porovnání s velkým kolem mně příjemně překvapilo,jak krásně vyjedu kopce i bez přípomoci tam,kde na velkém kole musím přípomoc použít.Musel jsem také nahradit krátkou sedlovou trubku novou delší za 40Kč,abych neměl při šlapání kolena pod bradou.Jinak všechno jde dobře.Jen to kolo nemá ani odpruženou vidlici,takže na lesních cestách se musí pomalu a opatrně.Díky 24" kolům se ale dobře kličkuje mezi kořeny a dírami.Myslím,že na cesty po městě,do práce a třeba do obchodu to může stačit.Navíc má takovéhle kolo výhodu,že se člověk nemusí bát ho nechat zaparkované před obchodem.Tu baterku ještě plánuji vyměnit za větší,která se do obalu pohodlně vejde,ale i s touhle malou to nějakých 30km zvládne a to na běžné cesty takovým kolem stačí.Zatím jsem tedy s výsledkem spokojen.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.10.2019
Autor: DAVID7001
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

362 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024