reklama

Vypínámí motoru

U přestavbového kola (zadní motor Q128H, S12SH, KT-LCD3, PAS) se občas při jízdě stává, že se motor samovolně vypne i při otáčení PASu. Displej se nevypne, stále zobrazuje všechny údaje, lze zvyšovat i snižovat stupeň připomoci ale bez jakékoliv reakce motoru. Jediným nápravným opatřením (známým hlavně z IT), je displej vypnout a znovu zapnout, což má pozitivní účinek téměř ve všech případech (pouze 1x se stalo, že to nepomohlo). Předpokládám, že kdyby šlo o vypnutí baterie z přetížení, vypnul by se i displej, ale stává se to i na velmi mírných stoupáních, kde nadměrný proud z baterie nepřichází v úvahu. Domnívám se, že stejně nepřichází v úvahu vypnutí z teplotních důvodů ať motoru (nemá teplotní čidlo) ani ŘJ, pak by totiž nemohlo fungovat ono vypnutí a zapnutí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.09.2019
Autor: ZdJ
  • Re: Vypínámí motoru

         

    A když se to vypne a znovu zapne,tak to normálně jede dál,nebo se to po pár metrech opakuje?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2019
    Autor: DAVID7001
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vypínámí motoru

           

      Jak kdy, někdy to jede dále několik kilometrů bez problému, v menším množství případů se to opakuje i 3x za sebou během jednoho kilometru.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.09.2019
      Autor: ZdJ
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vypínámí motoru

             

        A nesouvisí to s profilem trasy,když se to znovu opakuje?Nestává se to tehdy,když pokračujete do kopce,zatímco když jedete dále po rovině,nebo z kopce,pak to vydrží jet?To by pak byla známka špatné baterie.Teoreticky může vypínat BMS baterie,ale může vypínat i řídící jednotka.To by pak souviselo s tím stále fungujícím displejem.Nejlepší by bylo,pokud máte tu možnost,tak vyzkoušet jinou baterii.Nebo pokud to tohle dělá od přestavby,tak může být chyba v řídící jednotce,nastavené na nízký proud.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2019
        Autor: DAVID7001
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vypínámí motoru

               

          Slabou baterií to určitě není, vyzkoušel jsem to i na jiné totožné baterii (48V, 17,25Ah), mimo to obě jsou nové, je na nich najeto cca 400km. ŘJ má deklarovaný max. proud 35A, je nastavena na 50% tj.17,5A. S tím to zřejmě nesouvisí, protože vypnutí nastane např.i při příkonu cca 200W (ukázáno na displeji), což odpovídá cca 4A.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.09.2019
          Autor: ZdJ
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vypínámí motoru

                 

            Proč je řj. nastavena jen na 50%? Zruš to omezení a vyzkoušej.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.09.2019
            Autor: Bobbob
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vypínámí motoru

                   

              Je to z toho důvodu, že u baterie je deklarován trvalý dlouhodobý odběr max.20A.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 07.09.2019
              Autor: ZdJ
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vypínámí motoru

             

        Najjednoduchšie by bolo vymeniť displej a vyskúšať...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2019
        Autor: Lubo990
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vypínámí motoru

               

          Dík za radu, určitě to vyzkouším. Pak mě ještě napadlo, jestli by nemohlo jít o špatný kontakt Hall sond v konektoru mezi motorem a ŘJ, nevím ovšem, jestli je možné aby se to projevovalo zastavením motoru. I když se mi to zdá nepravděpodobné, vzhledem k tomu, že se motor po vypnutí a zapnutí displeje opět rozběhne.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.09.2019
          Autor: ZdJ
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vypínámí motoru

               

          Vyzkoušel jsem jiný displej, problém trvá. Mimo to jsem zkusil dle návrhu Boba odstranit proudové omezení, nepomohlo. Dále jsem vyzkoušel vyřadit brzdový senzor, nepomohlo. Nicméně při dnešní vyjížďce jsem nabyl dojmu, že vypnutí často nastává po přejezdu nějaké větší nerovnosti (např. příčného kanálku pro odvod vody na horské cestě), což by naznačovalo problém s nějakým kontaktem či porušeným vodičem.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.09.2019
          Autor: ZdJ
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vypínámí motoru

                 

            Problém je vyřešen. Jednalo se skutečně o špatný kontakt vodiče jedné z Hall sond v 6-ti pinovém konektoru mezi řídící jednotkou a motorem, přesněji řečeno pin, na kterém je upevněn vodič nebyl zcela zatlačen do otvoru v konektoru, takže se nevysunula pružinka bránící zpětnému posunu pinu, k čemuž při spojení obou částí konektoru docházelo a kontakt nebyl trvalý. Bohužel jsem to zjistil teprve při třetí kontrole daného konektoru.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.10.2019
            Autor: ZdJ
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

466 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024