reklama

Miladatlon 2019 - skoro na bedně

Oproti loňsku jsem letos moc závodů nestihl, triatlonů bylo jen pár a zatím žádný kvadriatlon. Zkoušet závodit na inlinech se mi po nedávném přistání na asfaltu moc nechtělo a tak zbývala možnost vyrazit do Ústí nad Labem na závod Miladatlon. Trasa 500 m plavání, 2 km pádlování, 20 km kolo a 5 km…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.09.2019
Autor: Jrr
  • Re: Miladatlon 2019 - skoro na bedně

         

    Tentokrát žádná připomínka k pravopisu? ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2019
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Miladatlon 2019 - skoro na bedně

         

    Hezké :-)
    Je sice důležité se zúčastnit a ve zdraví dokončit, ale zvítězit je velice hezká a příjemná odměna. Na jedné soutěži v Perle jsem byl na bedně a mám doma cenu za 2. místo z MTBO dvojic, protože se na start přihlásily pouze dvě dvojice :-))

    A na opakování ceremoniálu si měl trvat https://www.youtube.com/watch?v=jEeFexJSOtg :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2019
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Miladatlon 2019 - skoro na bedně

           

      Asi jsem na opakování trval málo důrazně... nevím, možná to řediteli přišlo jako ztracený čas nebo nechtěl veřejně připustit, že se něco nepovedlo?

      Každopádně nejzmatenější vyhlašování jsem viděl na Hornettlonu 2015 (doufám, že nepletu rok), kdy prostě v různých kategoriích vyhlásili první tři, předali jim medaile a ceny... aby jim je o pár minut později sebrali a dali je někomu úplně jinému. Nevím, co tam časomíra zvrtala, přišlo mi to vůči těm prvně vyhlášeným docela drsné, ale zase měli odvahu dát to do pořádku... aspoň jestli druhé výsledky byly už správné... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2019
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Miladatlon 2019 - skoro na bedně

         

    Pěkně jsi přiblížil zajímavý závod, jen ten popis všech příprav jsem trochu přeskočil. Tyhle "multidisciplinární" závody musí být hodně záživné a náročné i na trénink, ať už je to triatlon, kvadriatlon, pentatlon... Ale ta složitost pravidel i samotného střídání mezi jednotlivými prvky mě docela překvapila - asi zůstanu u klasických maratonů a orienťáků, tady bych se asi zamotal :-D Měl jsi taky pěknou smůlu, už jsem viděl problémy s časomírou, i když osobně jsem si je tedy nezažil, a pořadatelské zmatky se také občas stávají. Pamatuji na jeden malý regionální závod, před startem jsem se rozjížděl a rozhýbával, když tu si pořadatel vymyslel, že posune čas startu o deset minut dříve, samozřejmě jsem byl v tu chvíli někde mimo a nic o tom neslyšel. Když jsem přijel na start, bylo už za startovní čarou pusto a prázdno, akorát poslední závodník mizel za zatáčkou, naštěstí snímač časomíry ještě běžel, takže se nic moc nestalo. Ale jak se říká, když nejde o život, tak jde o ho... A když člověk nejezdí profesionálně, má si závod hlavně užít a moc to neřešit, i když v tu chvíli to umí pěkně naštvat, zvlášť pokud má naději na bednu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2019
    Autor: JohnyB
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Miladatlon 2019 - skoro na bedně

           

      Všechno má své, já bych si zase netroufnul na zmíněný marathon, nejenom že je to masakr fyzický, ale přišlo by mi to hodně jednotvárné... no dobře, těžko bych zdůvodnil pravidelnou účast na cyklo24h závodech... :-)

      Triatlon klidně zkus. Když vybereš nějaký menší závod, není tam nic složitého a pravidla se příliš nehrotí. Ideální je předem si promyslet, co si v depu oblékneš po plavání, zda se přezouváš po kole na běh... ono po fyzickém výkonu při časovém presu občas vznikají komické situace, třeba si člověk nejdřív nasadí přilbu a pak si chce obléct tričko, což jde blbě... :-)
      Občas člověk v zápalu boje něco zblbne, povedlo se mi už zapomenout v depu číslo nebo jsem se vracel sundat přilbu... stojí to vteřiny navíc a příště už si dá člověk pozor...

      Triatlonů je na výběr hromada, kvadriatlony znám v ČR jenom tři. Víc disciplín má asi jenom "Gigathlon", který jsem z úvah vyškrtnul kvůli startovnému.

      Četl jsem, že výhoda tréninku na triatlon je, že se jednotlivé sporty vzájemně kompenzují, ale já se k systematickému tréninku nikdy nedonutil. Na kole jezdím do práce, ale plavání a běh jenom, když se mi chce, výjde čas nebo už se blíží nějaký závod. :-)

      Propásnout start se mi zatím nepovedlo, ovšem registrace 10 minut před startem ano, přiběhnutí do startovního koridoru OB na poslední chvíli taky.
      A vlastně vloni na Letohradském triatlonu, kde si nejdříve všichni odplavou na koupališti a potom se podle změřeného času určí startovní čas na kole, se mi podařilo vyrazit o minutu později... no stane se. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2019
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Miladatlon 2019 - skoro na bedně

         

    Máš ten dar! Kdo nemá, nepochopí. Žije se s tím těžko ;-)

    Nechápou, ale když pochopili, že s tímhle darem jim otestuju program ajn cvajn, už to šlo. Pokud je ze sta možností jedna chybná, pod mýma rukama naskočí jako první :-)

    Gratuluji k (prvnímu?) vítězství, teď už to bude jenom lepší a i na tu bednu dojde. Kdo vyhrává často, určitě za kariéru nějaký renonc zažije. Tys ho samozřejmě zažil hned při prvním vítězství, se ani nedivím :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2019
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Miladatlon 2019 - skoro na bedně

           

      Tak děkuji za pochopení. :-)

      Je to zhruba jak říkáš, stávají se mi běžně věci, které jiní znají maximálně z doslechu... a v práci mě někteří kolegové nesnášeli, protože jsem za nimi chodil se schématem nebo hotovým výrobkem a sděloval jim, že to nemůže spolehlivě fungovat...

      Tak je to pro mě první opravdová medaile, přičemž nepočítám ty finišerské ani týmové akce. To, že jsem loni "vyhrál" jeden cykloorienťák, když jsem byl v mimořádné kategorii jednotlivců jediný, úplně ke chlubení není... ovšem první ze dvou v kategorii, to už úspěch je! ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2019
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Miladatlon 2019 - skoro na bedně

         

    Tak jsem našel videoreportáž o popisovaném závodě.
    https://www.youtube.com/watch?v=uIk6b4HT7gA

    Až si říkám, proč zase jenom já jim to kritizuju? ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2019
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Miladatlon 2019 - skoro na bedně

         

    Pěkně napsané a gratuluji k medaili!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2019
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024