reklama

znovu Magic 50A

zdravím.. mam naprogramovanou řj MAgic 50A na napětí 36V.. co se stane když k ni připojím baterii o 48V.??? nespálí se něco?? Díky za info..

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.08.2019
  • Re: znovu Magic 50A

         

    A co ji nastavit na 48V? To by byl problém?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2019
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: znovu Magic 50A

           

      momentálně to je problem.. nemám kábel.. chci jen zkusit , tedy zda nic tímto nepokazím, co na ty baterky ujedu... takže původní otázka nebyla zodpovězena..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: znovu Magic 50A

             

        Možná nebyla zodpovězena a asi ani nebude, pochybuji že by to někdy někdo zkoušel. Jisté je že pokud je řj. nastavena na 48V a pustíš do ní 36V nestane se nic :-) Je taky možné že se nic nestane i když to bude naopak :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2019
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: znovu Magic 50A

               

          diky za info.. moje úvaha - když je řj navolena na 36V a baterka je nabita na cca 41V tak se nic nestalo.. tak to zkusím s baterkou 48V, po nabití naměřeno 52V ... :-) ... ještě podotýkám, že použiji gelové "moto"baterky 4x 12V/12Ah ..

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.08.2019
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: znovu Magic 50A

                 

            nezkoušej to a pořiď si kabel....

            To mi připomíná ten starej tátův:

            a pane tramvajáku, stane se mi něco, když šlápnu bosou nohou na kolej?

            ne, madam, nic se vám nestane.

            a stane se mi něco, když šlápnu jednou bosou nohou na jednu kolej a druhou na druhou?

            ne madam nic se vám nestane, ale roztrhá vás to, když si šlápnete jednou nohou na kolej a druhou na trolej a můžete zůstat obutá....

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.08.2019
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: znovu Magic 50A

                   

              ahoj, sice jsem si to zapojil, z dilny vyjel cca 50m, ale raději to předělám.. měl jsem 3x12V baterky, ted jsem si pořídil na nosič "vaky" a abych se vyvážil strčil jsem do kapes po 2ks baterek.. takže ty nove nechám v serii a 2ks starších paralelně + do serie k těm novým... tím pádem zustane napěti na cca 36V, ale zvedne se mi kapacita baterek... a hurá na výlet.. :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.08.2019
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: znovu Magic 50A

                     

                To bude určitě lepší.
                Šťastnou cestu

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.08.2019
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: znovu Magic 50A

         

    Nastavenie napätia na RJ Magic má vplyv iba na to, pri akom napätí RJ vypne motor v snahe chrániť batériu pred prílišným vybitím. Toto je obzvlášť potrebné pri olovenej batérii ktorá nemá žiadne ochrany a ľahko by mohlo dôjsť k jej hlbokému vybitiu a poškodeniu. RJ Magic bude normálne fungovať pokiaľ je napätie nastavené nižšie alebo rovné napätiu batérie. Vypínať bude správne iba ak je napätie nastavené rovnako.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2019
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: znovu Magic 50A

           

      Zdravím, mám tomu rozumnět, že tedy mužu do ŘJ pustit napětí cca 50V ikdyž je navoleno na 36V?? pokud mi baterky klesnou pod tuto uroveň (34V) tak se ŘJ vypne?? Neponičím tímto ŘJ??

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: znovu Magic 50A

             

        RJ pracuje v rozsahu 20-60V. Navolením 24,36 alebo 48V sa iba zmení LVC - spodná hranica napätia pod ktorú RJ nedovolí ďalej vybíjať baterku - prestane napájať motor.
        Použitím nastavenia 36V a zapojením 48V batérie sa RJ nič nestane, ale ak pôjdete do vypnutia RJ zničíte si batériu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2019
        Autor: Lubo990
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: znovu Magic 50A

               

          děkuji za objasnění. raději jsem jel na výlet se zapojením 3x12V + 12V baterie paralelně k teoreticky starší baterce. Najeto 58km a teď jsem naměřil na nových baterkách 12.7V a na těch starších 12.1V. Když byly nabity tak měly cca 14V. Jsou to gelove baterky 12V/12Ah... jde to poznat na váze co vezu navíc.. :-) ale jsem spokojený s dojezdem...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.08.2019
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: znovu Magic 50A

                 

            Olovo je lepšie ako nič, ale to je asi tak všetko. Potom je veľká medzera v ktorej kedysi boli akumulátory založené na nikli, a až potom postupne rôzne druhy článkov na báze lítia. Z gelovky sa za bežných podmienok dá vyčerpať tak polovica až dve tretiny jej menovitej kapacity. To ešte zhoršuje reálny pomer kapacita/hmotnosť.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.08.2019
            Autor: Lubo990
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

311 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024