reklama

Racceway E-Babeta

Co říkáte tomuto stroji?Cena 22900Kč,v technickém popisu zdůrazňují,že to je elektrokolo,protože to má šlapky a rychlost 25km.U motoru tam uvádějí 250-500W.Vzhledem k tomu,že tam uvádějí hmotnost 60kg,tak to nejspíš bude mít na ty šlapky takový převod,že když vybijete baterku,tak budete šlapat jako motorová myš.Také tam uvádějí,že standardní baterie je olověná a má hmotnost 18kg.To nebude na nošení domů nabít.Podle mně je to vhodné někam na vesnici,na cestu do práce a do obchodu,doma na dvorku,nebo v garáži pak nabít.Zájem o to ale zřejmě je,protože spousta obchodů píše,že mají vyprodáno.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.08.2019
Autor: DAVID7001
  • Re: Racceway E-Babeta

         

    Tohle říkají uživatelé na alza.cz :

    https://www.alza.cz/sport/racceway-e-babeta...

    „Pochybnosti nie sú na mieste. Mám 85 kg a moped ide svižne po rovinke s odpojenym obmedzovacom 35km/h. Ani kopce okolo 12% nie sú problém bez slapania. Pri strmsich už treba prisliapnut. Sám som tomu neveril, ale ťahá solídne. Manželka 60 kg vyjde na každý kopec u nás bez pedalovania.“

    „Při váze 80kg dojezd 60km,prudší kopce taky vytáhne docela v pohodě-osobně vyzkoušeno.Vcelku šikovný stroj,jen doba nabíjení je docela dlouhá-cca 7 hodin.“

    „Dobrý deň. Máme odskúšaný dojazd pri velmi členitom teréne vyše 30km. Hmotnost jazdkine 60 kg. Po rovinke pri ustalenej rýchlosti je reálne, že dojazd bude až do 50 km.“

    „Nemusíte mať obavy, ja mám 85 kg a moped ťahá aj do strmsich kopcov.“

    „Náhradná Li batéria sa dá zohnať, stojí ale 500+ eur. Je o 10 kg ľahšia“

    „Tak e-babetu mám doma, doviezli ju pred obedom, kým som ju zložil už bolo 12:30, ale stihol som pred poobednou sa aspoň odviesť po ulici. Bol som trochu skeptický k výkonu a obával som sa že to bude príliš slabé...prekvapenie, ide to celkom dobre. Absolútne postačuje, samozrejme prudké stúpanie to nedá (15% a viac) ale zrýchlenie na rovinke aj rozbiehanie super. 35 km to ide asi aj za 6-7 sek. Ku konštrukcii, celkom v pohode, za tie peniaze nemám výhrad. Jediné mínus je tá mega ťažká batéria (20kg). Už som objednal litiovú 21ah, tá váži 4,5kg. Viac až neskôr, keby ste niekto potreboval akékoľvek info, rád pomôžem, [email protected]


    Olověná baterie je samozřejmě v roce 2019 už nesmysl. Takže bych se snažil sehnat variantu s lithiovou baterií. Popř. bych olovo vypral pryč a obal poslal Lubovi, aby jej naplnil lithiovými články.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2019
    Autor: docware
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      Už jsem se bál, že se přes tu urputnou obhajobu elektrokol k neokecatelným elektroskútrům nedohrabem :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      A hele, náš přítel a zarputilý milovník elektrokol ronda :-)

      Zmátla mě ta BABETA v názvu, myslel jsem si naivně že to je český nebo slovenský výrobce. Je to zřejmě dovoz Čína, takže otázkou může být kvalita a zajištění servisu a ND.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2019
      Autor: docware
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Racceway E-Babeta

             

        Já jen chválím, že už si to alespoň nehraje na kolo. Nic víc.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2019
        Autor: ronda
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      Dobrý den, pořídil jsem svojí přítelkyni e-babetu a potřeboval bych odstranit omezovač rychlosti.
      Nevím, zda si to můžu udělat sám a vůbec kde bych to měl hledat a jak to vypadá. Mohl by mi někdo poradit.

      Děkuji.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2020
      Autor: nášlap
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      zdravím, prosím o radu, jak lze odpojit omezovač
      u e-babety,

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2020
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Racceway E-Babeta

             

        Podle me tam zadnej nebude.Omezovac je vaha a mizernej vykon motoru.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2020
        Autor: smates
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Racceway E-Babeta

         

    Baterie má kapacitu 576Wh, tedy méně než běžně prodávaná elektrokola (630Wh). Přitom hmotnost je více než trojnásobná proti elektrokolu. Vzhledem k této hmotnosti to nepřepravíš vlakem ani autem. Skútr je proto odsouzen se pohybovat v okruhu do 30km kolem baráku, mimo kopcovitý terén.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2019
    Autor: ondrap
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      Ale to na běžné dojíždění do práce nebo na návštěvu do sousední vesnice nejspíš bohatě stačí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2019
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      Marně hledám výhody tohoto skútru v porovnání s elektrokolem. Pro jízdu do sousední vesnice nebo do práce je mnohem flexibilnější elektrokolo nebo skladná elektrokoloběžka za poloviční cenu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2019
      Autor: ondrap
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Racceway E-Babeta

             

        To se přece nedá porovnávat, je to něco jiného. Musíš porávnávat skůtr s jiným skůtrem. Tohle skůtr, tedy pohodlné vozítko a díky parametrům pohonu na něho nemusí být řidičák, helma ani pojištění. Takže proti jiným skůtrům má tohle své výhody.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2019
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      Pane kolego, zkuste si na chvilku představit, že jsou lidi, kteří mají svůj názor a požadavky na dopravní prostředek, který jim vyhovuje. A že ten názor, přesněji spousta různých názorů, se může lišit od názoru vašeho.

      Mimochodem, s Li-ion baterií 21 Ah (1000 Wh) ujede takový stroj na rovině 120 - 140 km, v kopcovitém terénu samozřejmě méně, dle stoupání a hmotnosti jezdce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2019
      Autor: docware
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Racceway E-Babeta

             

        Já si také myslím,že na nějakou cestu mezi vesnicemi někam do práce,nebo na nákup to může být dobré,asi pohodlnější než kolo,půjde s tím bez problémů jet do té sousední vsi i nějakou lesí,nebo polní cestou,kam obec oficiálně zakázala vjezd motorovým vozidlům.Navíc šikovný český človíček si,když to půjde,odveze tu nabíječku do práce a bude nabíjet tam.Do města si to moc představit neumím,pokud nemáte garáž.Počítám,že vás zastaví první policista,který vás uvidí na cyklistické stezce a budete s ním mít dlouhý rozhovor.Navíc to těžko povlečete někam do sklepa,nebo jak mají mnozí cyklisté s drahými koly ve zvyku,výtahem domů na balkón.I jenom táhnout samotnou tu originální 18kg baterku by člověku dalo práci.Ale na vesnici to může být šikovné.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2019
        Autor: DAVID7001
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Racceway E-Babeta

               

          Přesně tak, je tady docela široká oblast použití jako pohodlné letní vozítko pro lidi bydlící ve vlastním baráku. Taková jednoduchá Babeta bez nutnosti řidičáku, helmy, pojištění a bez problémů se startováním.

          Ten olověný aku vážící 18 kg, to je v roce 2019 fakt blbost. Lion baterka 21 Ah je přinejmenším o 11 - 12 kg lehčí a má větší dojezdy.

          Bohužel, raději bych dost zvážil nákup, kvůli již zmiňovanému původu ( dovoz Čína) a velkou otázkou je servis a ND. Ale možná by v případě větší poruchovosti tady byl prostor pro šikovné české ruky a přestavbu na jiný motor, řídící jednotku, …… Pokud by tedy bylo zvládnutelné zabudovat jiný motor.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.08.2019
          Autor: docware
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Racceway E-Babeta

                 

            Já bych se teda při nákupu trochu obával konfliktu s legislativou. Že mě dřív nebo později někde na silnici líznou cajti.
            Mnohokrát tu bylo opakováno, že elektrokolo musí splňovat nějaká kriteria, jedním z nich je, že motor nad 6 km/hod. zabírá jen při aktivním šlapání. Lhát do kapsy si můžeme leccos, ale je jasné, že na tomhle se jako na kole kloudně šlapat nedá.
            Tipnul bych si to na vozítko třeba na golfové hřiště, nebo rozlehlejší zahradu.
            Trochu čuňárna prodejců, že zákazníkům tvrdí, co tvrdí. Nakonec je stejně odpovědností jen a pouze šoféra, kudy a na čem jede, jak je v souladu se zákonem. Na nějaká slova prodejce se odvolávat nemůže. Maximálně se pak s ním zkusit soudit o nějakou náhradu za část pokud, nebo vrácení samohybu kvůli oklamání (ale na úspěch bych si moc nevsadil).

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.08.2019
            Autor: ronda
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Racceway E-Babeta

                   

              Přiznám se že jsem o danou legislativu nikdy detailně nezajímal. Vždyť ale přece jezdí spoustu ebikerů na páčku.

              Pokud legislativa opravdu nedovoluje legální provoz téhle eBabety, pak je to podraz na zákazníky. Ale docela se mi nezdá že by alza prodávala nelegální zboží.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.08.2019
              Autor: docware
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Racceway E-Babeta

                     

                To není nelegální, prodávat se to určitě může. Je ale otázka, jestli to splňuje podmínky k provozu na pozemní komunikaci nebo ne a pokud ano tak za jakých podmínek. Záleží na tom co ti prodejce potvrdí a jaké k tomu vydá dobrozdání.
                Pokud mají mají potvrzeno ministerstvem dopravy, že to může na silnici bez řidičáku a pojištění, tak je to v pořádku, ale silně pochybuju, že takové potvrzení mají, protože to ve své podstatě je elektrický skútr.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.08.2019
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Racceway E-Babeta

                     

                Že někdo jezdí na páčku, tak jezdí. Na svoji odpovědnost. Taky mám Babettu, co jede rychleji, než káže předpis. Někdo zas jezdí autem s panákem Ferneta v každé noze, atd. Podle toho legálnost posuzovat nejde :-)

                Já docela chápu, že fůra lidí vítá takové pohybovadlo, zdánlivě bez větších omezení. Rád jsem jezdil na Babettě do doby, než přišla povinná homologovaná přilba. Bylo to prima pohodlné a pohotové. V létě "naboso", jinak kulich, brejle a jedem. S blembákem už je to komplikace, překáží.
                Zatím si toho nikdo moc nevšímá, ale obávám se, že přijde velké rozčarování, až se tahle hračka na silnicích ještě trochu pomnoží. A pak bude k dostání přes inzeráty za pár korun :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.08.2019
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Racceway E-Babeta

                 

            Mně hlavně zaujalo to,že spousta prodejců píše,že mají vyprodáno.Takže zájem zřejmě je.Jinak tu baterku,až odejde,samozřejmě vyměnit za lehčí,motor problém být nemusí.Osobně si myslím,že nějaké úpravy na rychlost,jsou zábavou puberťáků.My,kteří jsme léta jezdili s traktorem,jsme zvyklí na to,že vyjedu z lesa,vidím vesnici a dojedu do ní za půl hodiny.Na vesnici plyne čas jinak.Jinak na pohled ta E-Babeta nevypadá špatně,cena také ne a ostatní ukáže čas...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.08.2019
            Autor: DAVID7001
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Racceway E-Babeta

         

    Proboha, to je strašná konina, papírově je to elektrokolo, takže není potřeba řidičák, POV, ale taky to má slabý 250W motorek jako elektrokolo a limit 25 km/h. Ovšem váží to naprosto šílených 66 kg (klasická Babetta má 50 kg a 1,75 kW motor), díky pozici sedadla vůči pedálům a absenci převodů je šlapací pohon akorát pro srandu králíkům, takže motor slabota, hmotnost šílená, šlapat rozumně nelze, na tom jet do sebemenšího kopce musí být lahůdka. Navíc to vypadá jako moped, takže na cyklostezkách se na to budou dívat divně, je to pomalý, takže na silnici budou řidiči nadšený.

    I kdybych chtěl elektrické přibližovadlo, tak tohle ani zadarmo.

    Za tyhle peníze lze koupit základní pohodlné městské elektrokolo se srovnatelným motorem a lithiovou baterií a hmotností pod 25 kg.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2020
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      Tohle bude pohodlnější jak elektrokolo, ale jak popisují výkon a rychlost, tak ten motor má aspoň 1KW

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2020
      Autor: kormik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Racceway E-Babeta

             

        No, papírově to má 250 W, zřejmě aby vyhověli vyhlášce, ale podle velikosti motoru má asi ve skutečnosti větší výkon.

        Vypadá to že nějaký ten kopec vyjede, ale použití bude vhodnější spíše v oblasti jako Polabí, apod.

        https://www.youtube.com/watch?v=6weEGD0D6pU

        Jenom mi tam chybí nějaký košík pro nákupy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.01.2020
        Autor: docware
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Racceway E-Babeta

               

          Vyjede, ale moc se tomu teda nechce. Díky té hmotnosti to vypadá celkem robustně, kotouč vypadá dost masivně, zadní pružení ekola v týhle ceně taky nemají, takže pokud to není úplnej šunt, mohlo by to být celkem bezúdržbový. Fajn pro skůtristu co přišel o papíry :-) Ale ty vyšší modely s řidičákem už by mohly trochu jet.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.01.2020
          Autor: xtonda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Racceway E-Babeta

         

    Koupil jsem na letní dojíždění tuhle hračku:

    https://www.elektropower.cz/bez-ridicaku/nova...

    co tam tvrdí si můžete přečíst, prostě je to prý kolo. Niceméně, nechal jsem se nahlodat a pořídil tomu techničák a pojištění, techničák, protože elektrošajzík je i se značkou zadarmo, pojištění několik stovek, přesně netuším, protože to vybavovala Soňa.

    Protože na úřadech jde všechno hladce, myslím si, že není důvod si hrát na kolo, leda že by někdo prochupnul řidičák a z tohoto titulu na tom, že se jedná o jízdní elektrokolo na tom musel trvat.

    Zatím to má najeto snad 400 km, utíká bez problému a svižně aj do kopce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      No kdyz uz na papirech a takhle velky tak radsi benzin.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2020
      Autor: smates
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Racceway E-Babeta

             

        Smraďicha co dělá kravál jsem nechtěl. Původně po mě chtěli elektrokolo, co by jako jezdilo samo, to bych musel postavit, a vyšlo by mě na stejný prachy jako tohle šidítko.

        Když je hezky, tak se tím dá ušetřit dost benzínu, ve srovnání s autem. Jen čekám, kdy se na tom něco rozpadne, tváří se jako výrobci, ale je to dovoz z číny sakumprásk.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2020
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Racceway E-Babeta

               

          Pokud to není úplný šunt materiálově, tak to má větší šance, kde o dost složitější a na díly náročnější skútřík se spalovákem a variátorem. U spalováků se musí do dražších značkových kousků, aby to něco vydrželo. Znám několikero známých s prachmizernými zkušenostmi s lacinými skútříky.
          Tohle je vlastně jen rám, kolečka, elektromotorek, baterie a troška elektroniky.

          Ta úspora benzínu je dost humorný argument. Sečti si veškeré náklady na pořízení skútříku, hadrů atd. a vyděl cenou benzínu. Na kolik kiláků by to dalo autem, kdybys to nepořídil. Jestli ta hračka tak dlouho vydrží...
          Výhody jsou úplně jinde. Volnost pohybu, prostupnost zácpama, radost z jízdy, relax.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2020
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Racceway E-Babeta

                 

            No úspora benzínu by se dala napočítat, přes palec mě to vychází, že se ten strojek zaplatí za dvě sezóny, a dál, pokud vydrží, by mohl už být čistě v plusu.

            Ono provoz auta taky není jen ten benzín, i to auto musíš pořídit, platit kdeco, a tak.

            Jiné to je, když už auto máš, a dal ti ho tatínek, kterej ti platí i všechny ty opravy, pojistky a další a ty si platíš jen ten benzín. Pak, když nasedneš na tatínkův skůtr, je úspora okamžitá a hmatatelná :-)

            No, snad máš pravdu, tlčistě theoreticky by na tom mohla odejít jen ta baterie...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2020
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Racceway E-Babeta

                   

              Tak většinou to bývá tak, že auto už na dvorku hnije tak jako tak, se zaplacenou pojistkou a platným STK. A skútřík se pořídí navíc, aby se ušetřilo. Já si takhle pořídil do práce motorku, abych mohl jezdit za cca trojnásobek :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2020
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Racceway E-Babeta

                     

                :-)

                Takhle umím šetřit taky...
                Auto nehnije, protože jak je pod mrakem, nebo to vypadá na déšť, už se jede na čtyřech kolech.

                Ale v pátek je skutr každopádně na cestu domů o dost rychlejší než auto.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.05.2020
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Racceway E-Babeta

                     

                Někdo si pořídí skutřík pro jednoduché parkování ve velkých městech, prokličkovat zácpou bude taky snažší než autem, zaparkovat to lze kdekoliv, třeba i u dveří marketu, má to určitá pozitiva ale i negativa - tohle provedení je těžké, kam s tím na sídlišti, atd.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.05.2020
                Autor: miro5
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Racceway E-Babeta

                   

              .. nebo taky něco s toho co se na tom hýbe(klouby,čepy) nebo něco z poddimenzované elektroniky, servis po záruce výměnou celých komponentů pokud vůbec nějaké budou, spotřebka asi běžně bude, ale něco zásadního jako třeba prasklá vidlice, něco co normálně se nemá kazit ale stane se asi bude neopravitelné, když je to celé čína. To je problém těhle čínských bazmeků, v záruce se vyměňuje celé(jakože servisuje) a po záruce taky ale za tvé love nebo vůbec protože díly se nevedou a prodejce nebude skladovat něco co mu leží ve skladě na polici s výhledem použitelnosti nebo žádné, za dva roky už pofičí něco jiného a pod hlavičkou jiné firmy(ale stejný člověk).

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2020
              Autor: miro5
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Racceway E-Babeta

               

          No je to dost těžký bazmek (59kg)který spolkne zbytečně energii ma úkor dojezdu, závislé na dobíjecích možnostech, klasickému skůtru se benzín dodá kdekoliv, když není vhodná místnost pro zaparkování(uskladnění) tak co s tím, na sídlišti to tahat po schodech do sklepa šílenost, volil bych elektrokoloběžku které jedou stejně rychle nebo dokonce rychleji až šílených 85Km/h a manipulace je snadnější.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2020
          Autor: miro5
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Racceway E-Babeta

                 

            Jestli "koloběžka" jede 85 km/h, tak je to ve skutečnosti skútr/motocykl kategorie L3. Tohle označování elktroskútrů jako koloběžek je neskutečný zmrdství.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2020
            Autor: xtonda
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Racceway E-Babeta

               

          Proti elektrokolu je elektrokútr těžký, tedy s vysokou spotřebou a na úkor dojezdu i životnosti baterie. Flexibilita kola je pryč. Pokud je to považováno za motorové vozidlo, můžeš s tím jen tam, kam s benzínovým vozidlem, jen je to řádově pomalejší. A pokud jde o "úsporu", to se uvidí, až po dvou letech bude třeba vyměnit zhuntovanou baterii;)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2020
          Autor: ondrap
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Racceway E-Babeta

                 

            Jenže na elektrokolech a zejména se středovým motorem všechny ty cyklo komponety jako brzdy, pohon doslova hoří, je s tím spousta údržby. Tohle je konstruovaný jako skútr s tím, že to bude prostě jezdit s minimální údržbou, tedy pokud to není šunt. Tohle konkrétní je levný a slabý, takže bych se nějakých problémů bál, ale těch produktů je spousta, tohle je prostě určeno k jinému použití než elektrokolo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2020
            Autor: xtonda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Racceway E-Babeta

                   

              Taky bych očekával, že i baterie na skútru nebude konstruovaná tak úsporně na váhu i prostor. Takže může být teoreticky odolnější a nebo levnější při výměně.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2020
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Racceway E-Babeta

                   

              Pokud budeš na elektrokole jezdit ve stejných podmínkách jako na tomhle e-skútru, tj. po rovné silnici, žádné velké kopce ani sjezdy (jinam ten skútr ani nevyjede), tak není důvod, aby cyklokomponenty hořely. Díky třetinové hmotnosti kola a možnosti jeho ukládání v suchu a teple bytu, proti skútru může být životnost pohonu a baterie naopak lepší.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2020
              Autor: ondrap
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Racceway E-Babeta

                 

            Je evidentní, že když to má značku, že to ouředně je teď motorka, a smíš s tím jen tam kam motorky. Ani není důvod a cíl se s tím cpát na cyklostezky.

            Těžký to je fest, ale běží to slušně, ta baterka lion to dává, otázkou je, kolik cyklů vydrží, to se fakt teprv uvidí. Motor to má skoro kilowatu, snad, malá kolečka, v otáčkách to udržíš, pokud to mají slušně zadrátovaný na ty větší vybíjecí proudy, mělo by to vydržet. Tedy pokud.....

            Cílem není dopravně konkurovat kolu, ale osobnímu autu. Tady je to ve špičkách často jen popopojíždění v koloně, s tímhle se posadíš doprostředka a jedeš furt, to je milé.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2020
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      Důležitá je tato poznámka v popisu:
      "Řidičský průkaz na tento model není vyžadován ve verzi s rychlostí do 25 km/h. Zároveň tím vzniká povinnost mít na stroji přišroubované šlapací pedály a řetěz dodávané spolu se strojem."

      Ty máš variantu 40km/h a postupoval jsi tedy správně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2020
      Autor: vysočina
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Racceway E-Babeta

             

        Nedávno tady někdo v diskuzi řešil podobný stroj a také,že je bez pedálů.Nevím už kde,musel bych to najít.Je ale možné,že se tedy podobné přístroje prodávají s možností různého nastavení a s případnými pedály v krabici,přičemž někde na boku bude nějaká krytka otvoru pro osu,kam je případně zamontovat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2020
        Autor: DAVID7001
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Racceway E-Babeta

             

        No, řekl bych, že to je skůtr vždy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2020
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Racceway E-Babeta

               

          Záleží snad na tom,jako co to je otypováno a schváleno,ne jak to vypadá.Patnáctiletá mládež se také prohání v autíčkách s motorem ze sekačky,která jsou otypována jako motocykl a ne jako automobil i když tak vypadají.Čili když mi prodejce prodá elektrický skútr s příslušnými doklady potvrzujícími,že se jedná o jízdní kolo,tak není na mně jako majiteli a řidiči, abych posuzoval,jestli to je dobře,nebo špatně.Pro mně je směrodatný ten papír.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2020
          Autor: DAVID7001
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Racceway E-Babeta

                 

            Jde o směroplatnost těch dokladů, potvrzujících, že je to jízdní kolo.
            Na jízdní kolo se žádné doklady nevyžadují. A tím pádem ani nevydávají. Jestli to je, nebo není kolo se řídí zákony a předpisy, musí se vejít do mantinelů (když se nevejde, už je to třeba to motorové vozidlo). A za to, jestli se vešlo, odpovídá ten, co na něm jede. Nikoliv ten, co mu ho prodával.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Racceway E-Babeta

                   

              Ten,kdo to prodává,má přece zájem to prodat co nejširší skupině zájemců.Je tedy v jeho zájmu nechat vozidlo,jehož parametry mohou vypadat sporně,otestovat a potvrdit,že jde o jízdní kolo.V tom mu žádný zákon nebrání.Já jako řidič takového vozidla samozřejmě při jízdě na kole žádný takový doklad u sebe mít nepotřebuji a za to,že ho nemám,mně nikdo nemůže trestat.Spíše jde o to,kdo může takové osvědčení,že jde o kolo,vydat,aby platilo pro naše úřady a ty ho musely respektovat.Nějaké prohlášení výrobce,nebo prodejce určitě nestačí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2020
              Autor: DAVID7001
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Racceway E-Babeta

                     

                Obráceně - není co testovat a potvrzovat. Jsou jasně dané limity a chyrakteristiky pro jízdní kola i případné pomocné motorky. Odpovídá to, je to kolo. Neodpovídá, není.
                Lhát do kapsy si může kdo chce jak chce, vydávat cokoliv za něco jiného taky. A prochází to tak dlouho, dokud to někdo neřeší. No a zatím se to moc (téměř vůbec) neřeší. Zatím...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.05.2020
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Racceway E-Babeta

                     

                Proboha, co a od koho si chceš nechat otestovat? To nějaká soukromá instituce bude státu říkat co je kolo a co již motorka? :-(((

                "Zákon o způsobilosti..." je platný, je k němu vydán Metodický pokyn MD o tom co je elektrokolo, tak jaká další diskuze?
                Problém je, jestli tě prodejce MUSÍ upozornit, že kupuješ něco co se nevejde do definice elektrokola a s čím tedy nesmíš na veřejnou komunikaci. Každopádně by to mělo být napsáno v návodu k použití - viz Jindrův skůtr!
                Odpovědnost pak jednoznačně padá na uživatele.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.05.2020
                Autor: vysočina
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Racceway E-Babeta

                       

                  Já neříkám,že si chci něco nechat někde otestovat.Já říkám,že budu spokojený,když mi prodejce po tom,co ho požádám o elektrokolo,prodá elektrokolo a ne motorku.Víc nechci.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.05.2020
                  Autor: DAVID7001
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Racceway E-Babeta

                         

                    No, tak to ti dneska bohužel nikdo nezaručí. Slušný a znalý tohle udělá automaticky. Šmejd nebo vychcánek napovídá pohádky a nacpe ti cokoliv. Prodávat to může.
                    Proto je nejlépe těch několik málo pravidel znát, rozumně je posoudit (nic si nenalhávat a nevymýšlet si účelové výklady) a podle toho se rozhodnout.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.05.2020
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Racceway E-Babeta

                 

            No, vzhledem k tomu, že pořízení toho techničáku nic nestojí a není s tím žádný homologační vopruz, je asi zbytečné se s "orgány" dohadovat a něco vysvětlovat.No, a to povinné ručení dost chrání toho co na tom jede, kdyby náhodou způsobil nehodu.

            Ono se to nezdá, ale i na kole můžeš způsobit značné škody, a nemusí kvůli tomu, že si mu tam vletět někdo strhnout cisternu s benzínem do budovy krajského musea a způsobit požár celoměstského rozsahu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2020
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Racceway E-Babeta

                   

              V tomhle směru to máš vychytaný :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2020
              Autor: miro5
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Racceway E-Babeta

             

        Z fotek netuším kam se ty pedály přidělávají, všude je jen varianta bez, ale nenapadá mě kam aby se na tom dalo trochu rozumně aspoň jako točit nohama aby to splňovalo EU předpis, že motor zabírá jen když se šlape. A zrovna tak se nejedná o kolo s dodatečným motorem tak aby byl zachován charakter jízdního kola podle české vyhlášky. Takže kdo to prodává jako bez řidičáku je pěknej zmrd a ten kdo si to kopí a jezdí na tom v provozu taky (a nebo neskutečný blb)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Racceway E-Babeta

               

          Tak teď jsi urazil narcise :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2020
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Racceway E-Babeta

               

          No, dávaj ti k tomu řetěz a pedály. Pod tou plošinkou je umístěná osička s malým ozubeným kolečkem, a na zadním kole je pastorek. Převod tak 1:1. Osička bez ložisek, hezky kov na kov,navíc je to umístěné tak, že je nemožné sedět a šlapat.

          Prostě ryze účelová věc s cílem předstírat, že by snad mohlo jít o kolo. Ve verzi do 25 km bych i věřil, že je možné , že se na tom smí drandit bez řidičáku, elektrokoloběžky jej taky nepožadují. Ale s tou technickou a povinným ručením bych si tak jistej nebyl. Nicméně to zvesela prodávají a zdá se, že na tom i tak jezdí.

          No, a prodejce vysloveně píše jen o řidičáku, o technické nebo pojištění ani slovo. Ale v debatách tvrzení, že to nepotřebuješ vehementně hájí, ofiš ale ticho....

          Dokonce ti dávají nějakou jakoby průkazku, že to je "kolo".

          Jsem z toho jelen, protože jsem si myslel, že aby to bylo kolo musí to mít motor do 250 W jmenovitých a nesmí to jezdit na páčku, jak se legislativa vyvinu lk a netuším. V žádném případě ale nesmíš s pomocí mototu svištět nad 25 km/h, a tshle hračka na rovince dá v pohodě i 50, a i do kopce táhne třicítkou.

          Reklamu mají zhusta na netu, a zdá se, že po nich nikdo neskočil. Možná proto, že měli všichni jiné starosti.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2020
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      Hezké vozítko a pro potulování po městě a okolí dobrý.
      Občas nějaké takové vídám běhat a docela svižně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2020
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      počti si co tě čeká:
      https://www.hybrid.cz/forum/viewtopic.php?f=2...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2020
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Racceway E-Babeta

         

    Jednoznačně spokojenost!
    Teď bych po roce podřeboval poradit ohledně záruky, baterky a dobíječky, protože ventilátor první minutu při nabíjení baterky hučí ( asi ložisko )

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2020
    Autor: babeťák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      To by ses měl asi obrátit tam,kde jsi ten stroj koupil,nebo alespoň tam,kde ho prodávají.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.07.2020
      Autor: DAVID7001
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Racceway E-Babeta

           

      Premazať ložisko ventilátora. Alebo ventilátor vymeniť. Bežná vec. Alebo ignorovať, kým to vrčí len minútu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.07.2020
      Autor: Lubo990
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

345 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024