reklama
Země: Portugalsko Portugalsko

Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

Zdravím cestovatele a nabízím k prohlédnutí fotky z mojí cesty Portugalskem.

https://marin7.rajce.idnes.cz/2019_6_Krasnym_a...

Jel jsem sám, spal ve žďáráku a bylo to moc pěkné. Hory tam jsou vysoké a opuštěné, města příjemná a barevná.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.07.2019
Autor: Marin7
  • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

         

    Krásné, jako vždy:-))
    Mám kolegyni, co se provdala za Portugalce odněkud z vesničky u Porta. Ta by ti za to zapadlé Portugalsko kázala levity:-))
    Naučila se to tam milovat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2019
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

           

      Celé Portugalsko samozřejmě zapadlé není, ale já jsem byl většinu času v horách a tam dávají lišky dobrou noc. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2019
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

         

    Tvoje výlety jsou pro mě tak trochu neskutečné, jak z pohádky. Jak je možné, že jsi s tímhle přístupem nikdy nezmeškal odlet?
    Zajímala by mne voje zkušenost se žďárákem, inspiroval jsi mne ke koupi stanu Minilite od High Peak, ale pořád pošilhávám po tom žďáráku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2019
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

           

      Díky, však se taky na takových cestách cítím jako v pohádce. :-)

      Minilite je opravdu malý a lehký, ale ždárák mám raději. S ním je lépe.

      Začíná to už na letišti, kde nehrozí vyhození tyček a kolíků. Experti na to jsou v Bratislavě.

      Ale především je velká zábava v něm nocovat. Nepotřebuji tak velký plac, jako na stan, klidně se vlezu do nějaké nudle na skále. Často se hodí, že nejsem vidět, zato na hvězdy je vidět krásně.

      Pokud jsou podmínky, tak neberu ani ten žďárák.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2019
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

             

        Já se bojím, že se to bude uvnitř neúnosně rosit, když se k ránu ochladí, nebo když bude třeba pršet.
        A naopak, když bude tropická noc, že se v tom uvařím, nebo to má nějaké rozsáhlejší síťování? Úplně navostro, pod širákem, nechci spát kvůli havěti..

        Kdybych mohl chodit takový štreky jak ty, asi bych se ti vnutil do party místo přítulkyně, já bych to takhle naplánovat neuměl :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2019
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

               

          Jo jo, rosi se pěkně. A dvoumistny fakt není :-)

          Taky jsem ho před časem kupoval, ale žena by se v něm asi zbláznila, je fakt maličký.
          Koukni po něm kdyžtak na amazon.de, dal se tam sehnat o pár stovek levněji než v Česku

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.07.2019
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

                 

            Navíc by se mi do něj musela vejít nafukovačka. Existují snad i dvoumístné, někde jsem dokonce zahlédl žďárák s jedním prutem a síťovaným průhledem, tak trochu napůl stan, ale už nevim kde. Vono asi postačí, že jsem narval osum stovek do toho Minilite, nebudu to hrotit, už mám doma asi pět stanů a furt nejsem spokojenej :-)

            Jo a pro Marina7 - strom s loupací kůrou je eukalyptus, řekl bych.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.07.2019
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

                   

              Na eukalyptusu sediva medvídek kloaka, ne? :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.07.2019
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

                     

                Nemáš fotku toho medvídka kloaky?
                Ke mně se dostaly jen fotky koaly ...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.07.2019
                Autor: AV
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

                       

                  Úplně stejnej, ale fotis ho z druhé strany :-D

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 02.07.2019
                  Autor: Bruca
                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

                     

                KAOLA!!! Byl to medvídek kaola, ty kloako :o)))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.07.2019
                Autor: radka
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

                   

              Nafukovačku dávám většinou dovnitř, v pohodě se vejde.

              Ten můj žďárák má silný materiál a membránu. Takže nepropíchnu nafukovačku o nějaké trny. A snad díky membráně se normálně nerosí. Jedině při celonočním dešti.

              Nikdy jsem moc neuvažoval nad tím, jestli je mi v něm horko, nebo zima. :-)

              Stanů mám doma asi 10. :-) Když je sleva, tak skoupím všechny v Tescu. Nedávno jsem jeden nechával kamarádovi na Malorce.

              Kdyby se někdo chtěl připojit, ať se ozve. Mohla by to být zajímavá zkušenost. Kamarád, se kterým jsem byl v Izraeli, se musel hodně dlouho po návratu uklidňovat. Můžu slíbit jen krev, pot a slzy. :-)

              Díky za ten eukalyptus. Kdybych to věděl dříve, tak si pořádně čuchnu. :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.07.2019
              Autor: Marin7
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

                     

                Jo, mám žďárák od Sira Josepha a nerosí se skoro vůbec. Dokonce jsem ho teď použila na cestách, pokud bylo chladno v noci, jako druhou vrstvu přes spacák normálně ve stanu, abych spacák mohla vzít jen slabý, maličký. Koupila jsem levný stan pro 1 a ten se potí jak blázen, pokud jsou rozdílné teploty, byť je to dvouplášť. A někde někdo psal, že v tomhle žďáráku spal i v dešti a sucho, pohoda. Takže bude žďárák a žďárák, stejně jako jsou stany různých kvalit.
                BTW to Portugalsko vypadá naprosto úžasně. Silva

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.07.2019
                Autor: 541942
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

             

        ‘‘… Ale především je velká zábava v něm nocovat. Nepotřebuji tak velký plac, jako na stan, klidně se vlezu do nějaké nudle na skále. Často se hodí, že nejsem vidět, zato na hvězdy je vidět krásně….‘‘
        -----------------------------------------------

        Svatá pravda, není nad tiché, zapomenuté nudle ve skalách, daleko od civilizačního hemžení. A když je z nudle i pěkný výhled na západ východ slunka, co víc si přát. Třeba v téhle parádní ložnici jsem nocoval zrovna před týdnem :-).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2019
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

         

    Krásné, tvé cíle jsou vzdálenější a barevnější.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2019
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

         

    Díky za skvělou inspiraci, Portugalsko mám na cestách taky v plánu, ale pojedu jen po vlastní ose na lehotříkolce, žádné letadlo, vlak a podobně. A s velkým hangárem (stanem), s tou tříkolkou nenápadná nebudu nikde, takže to nemá smysl řešit :-))) Spíš jsem řešila zabezpečení tříkolky, aby se vešla na noc do stanu. A při cestování na několik let už člověk potřebuje i nějaké to pohodlí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2019
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

           

      Tak ať ti to vyjde a užiješ si to. Mládí vpřed. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2019
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

         

    Přesně jak píšeš - "Kdo má svobodnou duši, pro toho hotely nejsou..."

    Z tvých cest čiší neskutečná lehkost a pohoda.
    Díky, moc pěkný výlet.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2019
    Autor: radka
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

           

      Jsem rád, že je nás tady více podobného smýšlení. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2019
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krásným a zapadlým Portugalskem na kole (6/2019)

             

        Když jsme odjížděli z Malty, tak moje drahá rezolutně prohlašovala, že takhle se stanem a batohem už nikdy.
        No, už máme koupené deutery z Hudy (sleva 40-50%, neber to) a už se vymýšlí, kam to bude příště :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2019
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Madeira – turistika a poznání

 (CK Vlha)
03.05.2024, 11 dní
39 500 Kč
pěší turistika Letecky

Madeira – horský přechod

 (Jan Haruda, CK Kudrna)
10.05.2024, 8 dní
10 200 Kč
pěší turistika Letecky

Madeira – horský přechod

 (CK Kudrna)
17.05.2024, 8 dní
10 200 Kč
pěší turistika Letecky
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

330 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024